Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a bajuk az embereknek a...

Mi a bajuk az embereknek a zsidókkal?

Figyelt kérdés

Sokaktól hallom (sajnos elég gyakran), hogy erről is a zsidók tehetnek, utálják a zsidókat, gyakran mondják:HÜLYE ZSIDÓ meg még ilyenek.

És én ezt egyszerűen nem értem. Ismerek zsidókat és teljesen rendes,normális emberek (dolgoznak,kedvesek,nincs is sok pénzük) és én meg nagyon jóba vagyok velük. Nagyon rossz amikor az emberek jönnek a zsidós szövegeikkel mert nem tudom felfogni, hogy,hogy lehetnek ilyenek.



2012. márc. 4. 15:32
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/84 Pro Patria ***** válasza:
54%

"akinek neve Jakob, vagy más zsidó név, bizonyosan zsiidó."

- Nem ezt írtam. Felsorakoztattam több egymásutáni érvet, amik összességében adnak ki egy képet. Külön-külön lehet mondani, hogy "ez még kevés", de együtt azért már mindenképp legalábbis felvetik a lehetőségét...


"Hans Fugger 1357-ben már szerpel az adónyilvántartásban, 1396-ben már az adófizetôk rangsorában elôkelô helyen. Fia már kereskedô, aztám így tovább."

- A kereskedelemben éppen igen nagy számban képviseltették magukat.


"Még valami : Az alapító ifjabbik fia Jakob, ennek 3 fia közül legifjabb szintén Jakob. Zsidó családban kizárt, hogy fiú az apja nevét, sôt bárki életben levô vérokon nevét kapja. Egyszerûen nem engedik a hagyoanyok."

- A fuggerek kikeresztelkedtek.


"Nem. CSAK attól függ, hogy tudsz-e magyarul?"

- Ezt a kört nem futom le megint, mert úgy tűnik, te vagy az, aki a hosszabb kommentekben túl sok, számodra feldolgozhatatlan mennyiségű információt találsz... Esetleg olvasd vissza az erre vonatkozó válaszomat a korábbiból.


"Persze, csináltak disznóságot a Fuggerek: "...a szerződés dacára rézzel együtt ezüstöt is kivittek s midőn a csalás kiderült s elítélték 100.000 forintra, a cég 260.000 forintos ellenszámlát adott be s II. Lajos kénytelen volt ezt a követelést is elismerni. Jó képviselete volt a cégnek az országban: Fugger-leányt vett feleségül Thurzó György kamaragróf..." ( dr. Venetianer Lajos: A magyar zsidóság története - [link]

- Miért érdekes egybeesés, hogy ezt "A magyar zsidóság története" könyvből idézted...


"Kár, hogy az a másik kérdés, amit ide válaszul belinkeltem, mind történelmi tényadatokat, illetve a Tórából származó dolgokat sorakoztat fel...

-> Nem tudom, mi lehetett, nem talaltam, mit sorakoztattál a Tórából"


Tessék, ne maradjak adós, idézetek és egy belinkelt videó:

Exodus 21:7 - a lányodat eladhatod rabszolgának.

Lev. 25:44 - a szomszédos nemzetek tagjai lehetnek rabszolgák.

Exodus 35:2 - aki szombaton dolgozik, meg kell ölni.

Lev. 11:10 - a pikkely nélküli tengeri állatok. fogyasztása bűn.

Lev. 21:20 - ha szembeteg vagy, nem mehetsz az Úr oltárához.

Lev. 19:27 - tilos borotválkozni és hajat vágni.

Lev. 11:8 - elpusztult disznóbőrhöz nyúlni tilos.

Lev. 19:19 - kétféle mag egy kertben tilos.

Lev. 24:16 - kétféle anyagból készült ruhát viselő nőt meg kell kövezni.

Lev. 20:14 - aki anyóssal hál, azt meg kell égetni.


És ne felejtsd ki ezt sem:

http://www.youtube.com/watch?v=AxcRkoZuSb4


"V késôbb az 1. vh-ban József fôherzeg ugyanerrôl.

Vagy, hogy a Nyugat íróit, költôit, kivált Ady Endrét milyen bôkezüen menedzselte (báró) Hatvany (Deutsch) Lajos."


- Akkor én is hadd "találgassak" a történelemből:


Széchenyi István gróf: "Az angol nemzet egyenjogúsíthatta a zsidó fajt. Mert ha például én egy palack tintát töltök egy nagy tóba, azért annak a vize nem romlik el és mindenki ártalom nélkül megihatja. A nagy angol elemben a zsidó elvegyülhet. Ugyanez áll Franciaországra nézve is. De ha a magyar levesbe az ember egy palack tintát önt, megromlik a leves és azt nem eheti meg az ember."


Kossuth Lajos: "A megyénkben tanyát vert sok zsidó, valamint az iparkodással egybeköttetett erkölcsiségnek valóságos mételye, úgy a földművelő népnél, amellyel legszorosabb egybenköttetésben él, súlyos ostora, a bővelkedésnek telhetetlen sírja, iparkodásának rothasztó nyavalyája. Vallásának különössége, nyelvének minden mások előtt érthetetlen volta századok óta megtartott anélkül, hogy azon nemzetekkel - kiknek közepette - mint a növény tápláló nedvét elszívó gomba - él, egybeolvadott, vagy a nationalismushoz csak egy gondolattal is közelített volna. Egész helységeket tudok, hol a szegény földművelő nép nem magának, de a korcsmáros zsidónak szánt, vet és arat. Nincs azon törvény, melynek célját, végét a fortélyos zsidó kijátszani ne tudná - valamint nincs egy csalás, nincs egy tolvajlás, amely zsidó orgazdára, biztatóra, titkolóra ne találna."


Vörösmarty Mihály: "A törvény és rendeletek ellenére betolakodott zsidók hazájukba küldessenek vissza. Azt is szükségesnek látom törvény vagy ideiglenes rendeletek által meghatározni, hogy jövőre minél kevesebben és a legszigorúbb feltételek alatt bocsáttassanak be, mert az ország annyi henye és idegen szellemű népet saját megromlása nélkül továbbra be nem fogadhat."

(Megjegyzem, ő még a feketék jogaiért is kiállt a "Gondolatok a könyvtárban" c. versében [mindezt a XIX. században!], szóval nem volt semmiféle apartheid híve.)


Liszt Ferenc: "A zsidó folytatja a pénz kisajátítását, és az állam torkát pénzeszsákja szájának a szorosabbra vagy lazábbra engedésével fojtogatja. A sajtó minden eszköze a kezében van, hogy a társadalom alapjait szétzúzza. Ő az alapja minden olyan vállalkozásnak, amely a trón ledöntésére, az oltár széttörésére és a polgári jog megszüntetésére irányul."


Berzsenyi Dániel: "Tisztelet, becsület a becsületes zsidóknak; de meg kell vallani, hogy a szegény falusi zsidók többnyire oly egészen demoralizált népcsalók és orgazdák, hogy azokat a nép között megszenvedni, vagy még azokkal bort és húst árultatni csupa veszedelem, mert így éppen alkalmat adunk nekik az orgazdaságra, s lehet félni, hogy így azok napról napra szorosabb szövetségbe keveredvén zsiványainkkal, azokat még oly rablásra is vezetik, milyenről azok gondolkodni sem tudtak volna, melyre pedig nálunk már vagynak is példák."


Kölcsey Ferenc: "Az adózó nép szegénységének veszedelmesebb forrása nem lehet, mint a zsidók szemlátomást való szaporodása. Mely országban a zsidók megszaporodnak, az vagyoni végromlás szélén áll."


Mária Terézia: "A továbbiakban egy zsidó sem maradhat itt, mindegy milyen indoklással, írásos engedélyem nélkül. Nem ismerek még egy ilyen kellemetlen kártevőt az államon belül, mint ezt a fajt, amely csalásával, uzsorájával és pénzkölcsönzésével elszegényíti az embereket és semmitől sem riad vissza, amit egy tisztességes ember nem csinál. Következésképpen amennyire csak lehet, meg kell szabadulnunk tőlük."


Luther Mártontól inkább nem is idézek...


Folytassam George Washingtonnal?: "Ők (a zsidók) hatásosabban dolgoznak ellenünk, mint az ellenség hadserege. Százszor veszélyesebbek szabadságunkra és nagy ügyeinkre. Sokat sopánkodhatunk azon, hogy miért nem pusztította ki őket minden állam már régen, mint a társadalom pestisét és Amerika boldogságának legnagyobb ellenségeit."


De mondhatnám tovább Thomas Jeffersont, Benjamin Franklint, azaz mind az USA alapítóatyáit. Vagy Bonaparte Napoleon, Voltaire?


"Hogy a Nyugat alapítói, a XX.sz eleji irodalmi élet jelentôs szerplôi között hány zsidó volt,

Hogy hány olimpiai bajnokságot szereztek magyar zsidók Magyarországnak.

Ugye, ezeket soroltad?"

- Igen, és már akkor is elmondtam, hogy ha ezeket ennyire szeretjük hangsúlyozni, akkor azt miért is hallgatjuk el, hogy a Tanácsköztársaság 20 vezetője közül 19 zsidó volt. Rákosi (Rosenfeld), Kun (Kohn), Marx, Lenin, a kommunizmus hazai maghonosítója, Szabó Ervin, és még hányan mások mind zsidók voltak.

Az, hogy voltak neves, az ország hasznát szolgáló zsidók, az nem ment fel másokat semmi alól.

Hadd idézzek megint, ezúttal a Rákosi korszakban elítélt Mindszenty bíborostól: "Magyarország bajcsinálói a zsidók. Demoralizálják országunkat és ők annak a forradalmi bandának a vezetői, akik az országot kínpadra vonják."


"Megjegyzem - bár félek, hiába - hogy a vitának általában NEM célja, hogy vki mindenáron ahhoz ragaszkodjon, hogy neki legyen igaza, v hogy megmutassa, mennyivel okosabb a többinál, hanem hogy valamit TISZTÁZZON."

- Ez tökéletesen így van, szóval javaslom, nézz utána azoknak a dolgoknak, amiket ide írtam.

2012. márc. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/84 anonim ***** válasza:
48%

#51 ma ( 03-28 ) 15:08


"

"akinek neve Jakob, vagy más zsidó név, bizonyosan zsiidó."

- Nem ezt írtam."


Ok, nem pontosan ezt, hanem ezt:

"Csakhogy van különbség a héber eredetű nevek, és a tipikusan zsidók számára adott nevek között. A Jakob ilyen, a Mária és a József viszont az előbbi kategória. "


Szóval "tipikusan zsidók számára adott nevek ... Jakob ilyen"

Pl:

Jakub Sobieski (1590–1646) lengyel-litván nemes, a parlament tagja, III Jan Sobieski ( Sobieski János ) király apja

Jakob Schunn (Nagyszeben, 1691. augusztus 27. – ?, 1759. június 10.) erdélyi szász evangélikus szuperintendens ( püspök ) ( [link] ; [link] ) ugye?

Jacob Grimm ( 1785 - 1863 )

Giovanni Giacomo del Monferrato ( 1395 - 1445 )

Akkor szerinted ôk mind zsidók? Kérlek válaszolj erre egyetlen IGENNEL, vagy NEMMEL.


"- A fuggerek kikeresztelkedtek. "

A Metapedia ezt írja: "Fugger✡, a XV. és XVI. században szereplő BEZSIDÓSODOTT nagykereskedő és bankárcsalád." Hogy mi ért az alatt, hogy "bezsidósodott ", az nem derül ki. Attól tartok, kb azt, hogy "azt, hogy ki zsidó, mi mondjuk meg" - mármint ôk. Attól is tartok, hogy Te is így gondolkodsz.


"- A Holt-tengeri tekercsek a kereszténység részét képezik"


Csak annyira, amennyire a TaNaCh ( Zsidó Biblia, amit a keresztények Ószövetségnek neveznek és az újszövetség alapjának, de NEM RÉSZÉNEK tekintik. ).

Kis részük ie. 4.sz. és ie 3.sz., zöme ie. 1.sz. , kis rész nem sokkal isz. 68 elôtt. Egy további leletanyag a Bar Kochba 2 levele és más dokumentumok a felkelés idejébôl. ( adatok: Encyclopedia Britannica -ból )Mi köze is ezeknek a kereszténységhez? ( Azonkívül, hogy ha valami sehogy sincs összhangban az általd kinyilatkoztatottakkal, akkor megpróbálkozol valami erôltetett álmagyarázattal )


"számodra feldolgozhatatlan mennyiségű információt találsz"


Akkor mégegyszer: Több forrás azt írja, hogy a Fuggerek a Thurzókkal rokonságban álltak. Hogy Szerencséssel azt egy se. A Metapédia se, pedig ha egyáltalán elképzelhetô volna, ott biztos volna.

( Off: nyomatékosan megkérlek, ne foglalkozz azzal, hogy én mit tudok feldolgozni, mit nem. Attól tartok, ugyanaz vagy, aki nem volt képes felfogni, hogy Leuchter és Rudolf eredményei semmi egyebet nem bizonyítanak, mint hogy igaz a kémia. Emiatt azután ragaszkodol ahhoz, hogy a valóságot rémmesének, a tudománytalan fantáziálást meg valóságnak tartsd. )


"- Miért érdekes egybeesés, hogy ezt "A magyar zsidóság története" könyvből idézted.."


Nem tudom, miért volna különös, hogy ha Szerencsésrôl, egy híres-hírhedt magyar zsidóról van szó, akkor "A magyar zsidóság története" c. könyvből idézek. Egyébbként megadtam a linket, olvasd el, megtudod. Igaz, az oldalszámot elfeledtem megadni, most pótolom: page 46 vége, page 47 eleje.

Azért segítek: az idézetet megelôzô mondat: "Szerencsés Imre a legválságosabb időben vállalkozott a kincstár rendezésére, amikor az augsburgi Fugger-cég, az akkori világ legnagyobb bankháza már tönkretette az országot."


Tóra dézetek


Nem foglalkozom azzal, hogy torzítva, csonkítva idéztél, az idézett rész lényegét hagytad el, de ez nem érdekel.

Kérdésem: a Tóra kb 206 oldalnyi ( 756 kB ) szövegébôl MIÉRT ÉPP EZT A 10 FÉLSORT, ( 550 karakternyit ), tehát az egésznek kb 0,73 ezrlékét idézted?

Mert idézheted vona pl ezeket:


Ex 20,9 - Hat napon át dolgozzál és végezd el minden munkádat.

Ex 20,12 - Tiszteld atyádat és anyádat

Ex 20,13 - Ne ölj. Ne légy házasságtörõ. Ne lopj. Ne tégy felebarátod ellen hamis tanúságot.

Ex 20,14 - Ne kívánd felebarátod házát. Ne kívánd felebarátod feleségét, szolgáját, szolgálónõjét, sem ökrét, sem szamarát, semmit, ami felebarátodé!

Ex 22,20 - Idegent ne gyötörj és ne zaklass

Ex 22,21 - Özvegyet és árvát ne sanyargass.

Ex 23,1 - Ne terjessz hamis hírt.

Ex 23,1 - 8: igazságos, részrehajlás nélküli bíráskodás

Ex 23,4 - Ha rátalálsz a te ellenséged ökrére vagy szamarára, amely eltévedt, juttasd vissza hozzá.

Ex 23,5 - Ha látod ellenséged szamarát, amint leroskad terhe alatt, ne tedd, hogy õt magára hagyd; inkább hagyj mellette segítséget.

Ex 23,8 - vesztegetést ne végy el

Lev 10,9 - Bort és részegítõ italt ne igyál se te, se fiaid veled

Lev 19,13 - ne hagyd éjjelen át béresszolgádnak munkadíját magadnál reggelig.

Lev 19,18 - szeresd felebarátodat, mint tenmagadat.


És még sok mást.


"a történelemből: "


Ezeket a marhaságokat már egyszer megtárgyaltuk, nagy részük hamisítvány, Liszt muzsikuszseni volt, nem társadalomtudós, amelyik id+ezet nem hamisítvány, az KIZÁRÓLAG azt bizonyítja, hogy híres emberek is tévedhetnek.


Azért, nem mond, hogy írígy vagyok:


Az 1849: IX. tv. 1849. A mózes vallásúak teljes jogegyenlöségéröl

A törvényjavaslatot Szemere Bertalan belügyminiszter terjesztette be. A javaslathoz indokolást is csatoltak, ebbôl idézek:

"... Nincs vallásfelekezet, mellyből szabadságharczunkban hősök és dúsan áldozok nem támadtak volna : alig van népfaj, mely a zsidókat hűségben és munkásságban nemzeti háborúnk körül felülhaladná ; a jogegyenlőség kimondása újjászületésünknek egyik szükséges következménye, s midőn azt a móses vallásuakra alkalmazzuk, az emberi s polgári kötelesség egyszerű teljesítésén túl, a hazafiui érdemet jutalmazzuk meg. ..."

A törvényjavaslatot a nemzeti gyűlés még azon a napon elfogadta, s kihirdette. Az aláírók: Palóczy László m. k. a képviselőház korelnöke

"Melly törvény a nemzet nevében általam ezennel kihirdettetvén, rendelem és parancsolom, hogy annak engedelmeskedni, azt megtartani és illetőleg megtartatni mindenki kötelességének ismerje.

Egyszersmind pedig annak végrehajtásával a belügyminister megbizatván.

Kelt Szegeden, 1849. július 28-án.

Kossuth Lajos s. k. Szemere Bertalan s. k.

kormányzó belügyminister"


"Tanácsköztársaság"


Hát igen. Szabó Ervin, a - késôbb róla elnevezett - Fôvárosi Közkönyvtárhálózat felfejlesztôje. „Szabó Ervin halála talán nagyobb vesztesége a holnapi Magyarországnak, mint a mainak, de az érte való gyász egészen a miénk, s abból igaz fájdalommal vesszük ki a részünket mi is, akik szerte a vidéken vagyunk névtelen és kicsi, de hűséges és hívő kubikosai annak a kultúrának, amelynek Ő építőmestere volt.” ( Móra Ferenc szegedi múzeumigazgató a részvéttáviratában Szabó Ervin halálakor )

És az se zavarjon, hogy pl Babits Mihály egyetemi katedrát kapott, az ellenforradalom kirúgta. Bartók Béla is exponálta magát, Dohnányi Ernô a Zeneakadémia igazgatója, az év végén kirúgták, hogy rövid legyek, mindenki, aki a kultúrális életben számított, szerepet vállalt ( és persze, a Tk bukása után kellemetlenségeik voltak. )


Nem, hogy voltak neves, az ország hasznát szolgáló zsidók, hanem sokkal többen, mint akik nem. Nem szólva az egyszerû, névtelen zsidókról, akik ugyanúgy tisztességel végezték a munkájukat, mint a nem-zsidók.

Nem vagy abban a helyzetben, hogy bárkit megítélj, felments, vagy sem. Felmentésre Neked lesz szükséged ( pl amiatt a gyalázat miatt, amit "Tóra idézetek" címén ideförmedtél ). Félek, nehéz lesz felmentést kapnod, mert igaz, "Megõrzi a kegyelmet ezredízig, megbocsátja a bûnt, az elpártolást és a vétket, de teljes fölmentést nem ad, megemlékszik az atyák bûnérõl a fiakon és unokákon harmadíziglen és negyedíziglen is." ( Ex 34,7 - ezt is kifelejtetted )


A Mindszenty idézeted mocskos HAMISÍTVÁNY, ez teljesen biztos. Mindszenty ilyet soha nem mondott volna, nem is mondott, sem Pehm József korában, sem Veszprémi püspökként, sem késôbb. Meg tudta különböztetni a rákosi, péter gábor -féléket a zsidóktól.

2012. márc. 29. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/84 Pro Patria ***** válasza:
48%

"akinek neve Jakob, vagy más zsidó név, bizonyosan zsiidó."

-> Nem ezt írtam.

-> Ok, nem pontosan ezt, hanem ezt: 'Csakhogy van különbség a héber eredetű nevek, és a tipikusan zsidók számára adott nevek között. A Jakob ilyen, a Mária és a József viszont az előbbi kategória.'

Szóval "tipikusan zsidók számára adott nevek ... Jakob ilyen'

Akkor szerinted ôk mind zsidók? Kérlek válaszolj erre egyetlen IGENNEL, vagy NEMMEL."

- Látom, megint csak az első három szóig sikerült eljutnod a válaszomban:) Akkor leírom mégegyszer:

"Nem ezt írtam. Felsorakoztattam több egymásutáni érvet, amik összességében adnak ki egy képet. Külön-külön lehet mondani, hogy "ez még kevés", de együtt azért már mindenképp legalábbis felvetik a lehetőségét..."

Azaz nem a név, vagy önmagában héber írás, vagy ez, vagy amaz, hanem EZEKNEK EGYÜTTES fennállása. Tetszik érteni?


"A Metapedia ezt írja: "Fugger✡, a XV. és XVI. században szereplő BEZSIDÓSODOTT nagykereskedő és bankárcsalád." Hogy mi ért az alatt, hogy "bezsidósodott ", az nem derül ki. Attól tartok, kb azt, hogy "azt, hogy ki zsidó, mi mondjuk meg" - mármint ôk. Attól is tartok, hogy Te is így gondolkodsz."

- Nácikártya. Ezt is kijátszottuk. (Jelzem, eddig minden, amit felmutattam, leellenőrizhető, és nem "szélsőjobbos" tényadat volt.)


"A Holt-tengeri tekercsek a kereszténység részét képezik

-> Csak annyira, amennyire a TaNaCh ( Zsidó Biblia, amit a keresztények Ószövetségnek neveznek és az újszövetség alapjának, de NEM RÉSZÉNEK tekintik.)."

- Akkor ennek nézz utána még egyszer. A Holt-tengeri tekercsekből ismerjük a legkorábbi ószövetségi írást, és több újszövetségi forrásanyagot is.


"számodra feldolgozhatatlan mennyiségű információt találsz

-> Off: nyomatékosan megkérlek, ne foglalkozz azzal, hogy én mit tudok feldolgozni, mit nem."

- Na ez a legjobb! Ne foglalkozzak azzal, hogy gyakorlatilag a falhoz beszélek, mikor neked írok...:D


"Attól tartok, ugyanaz vagy, aki nem volt képes felfogni, hogy Leuchter és Rudolf eredményei semmi egyebet nem bizonyítanak, mint hogy igaz a kémia. Emiatt azután ragaszkodol ahhoz, hogy a valóságot rémmesének, a tudománytalan fantáziálást meg valóságnak tartsd."

- Na erről meg pláne nem értem, mi ez.:D A melléduma az megy, de nagyon...


"Miért érdekes egybeesés, hogy ezt "A magyar zsidóság története" könyvből idézted..

-> Nem tudom, miért volna különös, hogy ha Szerencsésrôl, egy híres-hírhedt magyar zsidóról van szó, akkor "A magyar zsidóság története" c. könyvből idézek."

- Kamu-kamu-kamu!:) Az idézeted egészen pontosan így szólt!:

"...a szerződés dacára rézzel együtt ezüstöt is kivittek s midőn a csalás kiderült s elítélték 100.000 forintra, a cég 260.000 forintos ellenszámlát adott be s II. Lajos kénytelen volt ezt a követelést is elismerni. Jó képviselete volt a cégnek az országban: Fugger-leányt vett feleségül Thurzó György kamaragróf..."

Ebben pedig - legalábbis számomra - sehol nem látni Szerencsés nevét, csak a Fuggerekét és Thurzókét...


"Tóra dézetek. Nem foglalkozom azzal, hogy torzítva, csonkítva idéztél, az idézett rész lényegét hagytad el, de ez nem érdekel."

- Mutattam referenciapontot, tessék kikeresni saját szemeddel.


Vagy mutassak más, pontos idézeteket a Tórából? Tessék, szószerinti idézet, forrásponttal, ezt biztos érdekesnek találod:

"Ugyanazon napokban meglátogatám azokat a zsidókat, kik asdódi, ammonita és moábita asszonyokat vettek feleségül.

És fiaik felerésze asdódi nyelven beszél vala, és nem tudnak vala beszélni zsidóul, hanem egyik vagy másik nép nyelvén.

Annakokáért feddődém velök, és megátkozám őket, és megverék közülök néhányat, és megtépém őket, és megesketém őket Istenre: Bizony ne adjátok leányaitokat az ő fiaiknak, és ne vegyetek leányaik közül feleséget fiaitoknak és magatoknak.

Avagy nem ebben vétkezett-é Salamon Izráel királya? Noha nem volt sok nép között hozzá hasonlatos király, a kit szeret vala az ő Istene és királlyá tette vala őt Isten egész Izráel fölött; őt is bűnre vivék az idegen asszonyok:

És néktek engedjünk-é, hogy cselekedjétek mindezen nagy gonoszságot, vétkezzetek Istenünk ellen, idegen asszonyokat vévén feleségül?

Jójadának (ki Eliásib főpapnak fia vala) fiai közül is egy veje vala a Horonitbeli Szanballatnak, elűzém azért őt tőlem.

Emlékezzél meg ő rólok én Istenem, a papságnak és a papság szövetségének és a Lévitáknak ilyen megfertőztetéséért!

És megtisztítám őket minden idegenektől és rendtartást szabék a papoknak és a Lévitáknak, kinek-kinek az ő dolgában.

A fa hozására is bizonyos időkben és az első zsengékre. Emlékezzél meg én Istenem az én javamra!"

Nehémiás könyve, 13. fej. 23-31.


Vagy ennyi még nem elég? Csak tessék:

"Sógorságot se szerezz ő velök, a leányodat se adjad az ő fioknak, és az ő leányukat se vegyed a te fiadnak;

Mert elpártoltatja a te fiadat én tőlem, és idegen isteneknek szolgálnak; és felgerjed az Úrnak haragja reátok, és hamar kipusztít titeket."

Mózes V. könyve, 7 fej. 3.


Na, hogy tetszik? Csodálatos társadalom. Érdekes módon ugyanezen elvekért másokat rasszistáknak, náciknak, magának a Sátán fiának titulálnak ők...


"Kérdésem: a Tóra kb 206 oldalnyi ( 756 kB ) szövegébôl MIÉRT ÉPP EZT A 10 FÉLSORT, ( 550 karakternyit ), tehát az egésznek kb 0,73 ezrlékét idézted?"

- Óóó, de gyenge! Ilyenkor, mikor nincs magyarázat, jön a kibúvó, hogy "de miért nem azokat nézzük?", miért? mert itt most ezeket idéztem, ezeket kifogásoltam, és erre nem mentség, hogy "de nézzük inkább azt"...


"a történelemből

-> Ezeket a marhaságokat már egyszer megtárgyaltuk, nagy részük hamisítvány, Liszt muzsikuszseni volt, nem társadalomtudós, amelyik id+ezet nem hamisítvány, az KIZÁRÓLAG azt bizonyítja, hogy híres emberek is tévedhetnek."

- LOL.:D Kizárólag hamisítvány, vagy tévedés! Egyszerűen LEHETETLEN, hogy bármi rossz a zsidókról igaz legyen! Mint egy szemellenzős ló... Nyilván mindenki más a hülye.


Az 1849: IX. tv. 1849. A mózes vallásúak teljes jogegyenlöségéröl

[...]"

- Ez akkor volt, mikor az összes más hazai nemzetiségnek, népnek is jogegyenlőséget adtak, 1949. július 28-án. Méghozzá egészen pontosan ezzel a felszólalással indokolta Szemere:

"Hadd lássák a népfajok, hogy mi nem akarjuk azon osztrák politicát követni, mely minden népeket egymás ellen ingerelvén, elnyomott. Hadd lássa Európa, hogy azon magyar nép, mely földét megosztá a többiekkel, mely a szabadságharcot maga víja főképen, mely évek óta maga küzd, valamennyi néptársai jólétéért, hadd lássa Európa, hogy mi magunk vívtunk. Hadd lássa a világ, hogy mi a legújabb forradalmak életjeleit jól ismerjük, hogy míg a régi forradalmak csak a szabadságharcot kívánták és nyerték meg, mi értjük az új történet új forradalmát, és hogy mi nemcsak a szabadságot adjuk meg a polgároknak, de megadjuk a népeknek saját nemzetiségöket is. Mi, kik e földet meghódítók, kik nevet adnak a társadalomnak, kik minden században új harcot kezdénk a szabadságért, mi minden népet testvérünknek tekintünk, e szó él szívünkben, nem csak ajkunkon van."


Felismerte ugyanis, hogy a nemzetiségi ellentétek csak az osztrákoknak kedveznek.


De hadd másoljak ki mást is:

"Szemere Bertalan zsidószemlélete természetesen nem aratott osztatlan sikert. Vörös Antal gyűjteményében fennmaradt egy másolat, amelyben a következő megjegyzés olvasható: >>Szemere mély bölcsességét a zsidókhoz írt sorai is eléggé bizonyítják. A forradalom alatt legtöbb baja az illető hadtestparancsnokoknak a gyanús zsidók befogadásával volt. Kettőt közülük fel is akasztottak, mellyeknek egyike a hazafiság szinlett palástja alatt lopta meg az álladalmat. A forradalom után a zsidó vitték a denunciánsok fő szerepét.<< Az eddigi legalaposabb magyar kutatások alapján 1851-1859 között 855 besúgóról maradt adat, ezek közül 49-ről jelezték, hogy izraelita vallású, a magyarországi 103 besúgó közül pedig 24-ről."


"Tanácsköztársaság

-> Hát igen. Szabó Ervin, a - késôbb róla elnevezett - Fôvárosi Közkönyvtárhálózat felfejlesztôje. „Szabó Ervin halála talán nagyobb vesztesége a holnapi Magyarországnak, mint a mainak, de az érte való gyász egészen a miénk, s abból igaz fájdalommal vesszük ki a részünket mi is, akik szerte a vidéken vagyunk névtelen és kicsi, de hűséges és hívő kubikosai annak a kultúrának, amelynek Ő építőmestere volt.” ( Móra Ferenc szegedi múzeumigazgató a részvéttáviratában Szabó Ervin halálakor )

És az se zavarjon, hogy pl Babits Mihály egyetemi katedrát kapott, az ellenforradalom kirúgta. Bartók Béla is exponálta magát, Dohnányi Ernô a Zeneakadémia igazgatója, az év végén kirúgták, hogy rövid legyek, mindenki, aki a kultúrális életben számított, szerepet vállalt ( és persze, a Tk bukása után kellemetlenségeik voltak.)"

- Már megint elbeszélsz amellett, amit írtam. Olyan vagy, mint egy óvodás, aki ha betör egy ablakot, a másikra mutogat, hogy ő meg eltört egy vázát...


"Nem, hogy voltak neves, az ország hasznát szolgáló zsidók, hanem sokkal többen, mint akik nem."

- Ezt amúgy hasraütés-szerűen írtad...?


"Nem szólva az egyszerû, névtelen zsidókról, akik ugyanúgy tisztességel végezték a munkájukat, mint a nem-zsidók."

- Jah, azokról, akikről írtam, hogy milyen véleménnyel voltak az adott kor emberei:D


"Mert az Úr, a te Istened megáld téged, a miképen megmondotta néked; és sok népnek adsz zálogos kölcsönt, te pedig nem kérsz kölcsönt, és sok népen fogsz uralkodni, és te rajtad nem uralkodnak. "

Mózes V. könyve 15. rész, 6. pont.


És egy kis jelenkori aktualitás:

"Olyan kis ország részéről, mint mi, ez szinte döbbenetes. Azt látom, hogy fölvásároljuk Manhattant, és fölvásároljuk Magyarországot, és fölvásároljuk Romániát, és fölvásároljuk Lengyelországot. S ahogy én látom, nincsenek problémáink. A tehetségünk, az összeköttetéseink és a dinamizmusunk jóvoltából szinte mindenhová eljutunk.

[...]

Manapság létre lehet hozni birodalmakat kolóniák felállítása és hadsereg bevetése nélkül."

- Simon Peresz, Izrael állam köztársasági elnöke.


"Nem vagy abban a helyzetben, hogy bárkit megítélj, felments, vagy sem."

- Nekem úgy tűnik, hogy épp te teszed ezt.


"Felmentésre Neked lesz szükséged ( pl amiatt a gyalázat miatt, amit "Tóra idézetek" címén ideförmedtél)."

- Ha szenvednem kell majd amiatt, hogy elítélem azokat a galádságokat, hát legyen. A lelkiismeretem legalább tiszta marad.

Apropó, a videóval mi a helyzet, amit belinkeltem? Gyanítom, nemhogy nem nézted végig, de meg se nyitottad...

Ha esetleg így lenne, alázatosan kérlek, pótold ezt a hiányosságot:

http://www.youtube.com/watch?v=AxcRkoZuSb4


"Félek, nehéz lesz felmentést kapnod, mert igaz, "Megõrzi a kegyelmet ezredízig, megbocsátja a bûnt, az elpártolást és a vétket, de teljes fölmentést nem ad, megemlékszik az atyák bûnérõl a fiakon és unokákon harmadíziglen és negyedíziglen is." ( Ex 34,7 - ezt is kifelejtetted"

- Igazad van, pedig ez is csinos, ahogy a zsidók bosszúálló, féltékeny istene (csupa pozitív tulajdonság), még a leszármazottakat is megbünteti, akik teljesen ártatlanok, nem tehetnek apjuk, nagyapjuk, ősapjuk tetteiről.

Persze, a zsidó mentalitás, ami kitalálta ezt az istent, ilyen. Ezredízig büntet, és mindenben bosszút áll.


"A Mindszenty idézeted mocskos HAMISÍTVÁNY, ez teljesen biztos. Mindszenty ilyet soha nem mondott volna, nem is mondott, sem Pehm József korában, sem Veszprémi püspökként, sem késôbb. Meg tudta különböztetni a rákosi, péter gábor -féléket a zsidóktól."

- Savanyú a szőlő...?:)

2012. márc. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/84 anonim ***** válasza:
59%

Hogy a sok off után visszatérjünk a kérdéshez:

"Mi a bajuk az embereknek a zsidókkal?"

Véleményem szerint "az embereknek" SEMMI "a zsidókkal".

Meg lehet kérdezni, hogy Mi a bajuk "az embereknek" EGYES zsidókkal?

Erre a válasz: ugyanaz, ami EGYES NEMzsidókkal.

Azt is lehet kérdezni, Mi a bajuk EGYES embereknek "a zsidókkal"?

Erre a válasz: ezeknek az EGYES embereknek számos tévedés és elôítélet alapján teljesen torz képük van "a zsidókról", de a zsidó vallásról is.

Bajuk pedig azzal a torzképpel van, amirôl nem tudják, hogy torzkép és azt gondolják, hogy a zsidók olyanok, mint az a torzkép.

2012. ápr. 2. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/84 Pro Patria ***** válasza:
43%

Ennyit tudtál válaszolni azokra a felvetésekre, történelmi tényadatokra, Tóra-idézetekre (szószerint kimásolva, referenciaponttal), belinkelt videóra (nem a kurucról), aktuálpolitikai párhuzamokra, és minden más általam felsorolt indokra?

Akkor neked van pozitív irányú torz képed... Ez a monológ itt nagyon szép volt, de nem ad választ azokra, amiket írtam, amik valós indokok és tények.

2012. ápr. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/84 anonim ***** válasza:
48%

Akkor mégegyszer a lényeget:

ezeknek az EGYES embereknek számos tévedés és elôítélet alapján teljesen TORZ KÉPük van "a zsidókról", de a zsidó vallásról is.

Bajuk pedig azzal a torzképpel van, amirôl nem tudják, hogy TORZKÉP és azt gondolják, hogy a zsidók olyanok, mint az a torzkép.

Jól szemlélteti ezt az a TORZKÉP- GYÜJTEMÉNY, amit itt egyik válaszoló oldalakon kereszül beírt.

Hamisított idézetek ( pl "Tóra", "híres emberek" ), tévhitek ( híres emberek ), ténynek állított hazugságok, összeesküvéselméletek és fantáziaszülemények ( pl Fuggerek, Fugger - Szerencsés rokonság ) tömege.


Ezenkívül - mint elôbb is írtam, természetesen mindig akadt a zsidók között is olyan ember, akikre nem vagyunk büszkék ( pl Szerencsés ), ahogyan a nemzsidók között is ( pl Fuggerek, Thurzók ( akiknek kedvenc üdülôhelye az augsburgi Fugger-rezidencia volt ), stb ).

Ezek az EGYES emberek az egy-két tisztességtelen zsidó alapján azt mondják, hogy "ilyenek a zsidók". Kb annyi joggal, mint amikor a bécsi azt mondja, hogy minden magyar lop.


# 55/55 ma (03-02) 14:45


Légyszi töltsd fel valahova annak aTóra-oldalnak a fénymásolatát, amelyiken a "borotválkozni" szó elôfordul!

Kérlek, amíg ezt nem tetted meg, ne írj másról, ne terelj!

2012. ápr. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/84 Pro Patria ***** válasza:
43%

"ezeknek az EGYES embereknek számos tévedés és elôítélet alapján teljesen TORZ KÉPük van "a zsidókról", de a zsidó vallásról is."

- Érdekes módon ezt a "torz képet", mint nevezted, nem tudtad megcáfolni, sőt, érdemben még reagálást sem kaptam:)


"Jól szemlélteti ezt az a TORZKÉP- GYÜJTEMÉNY, amit itt egyik válaszoló oldalakon kereszül beírt.

Hamisított idézetek ( pl "Tóra", "híres emberek" ), tévhitek ( híres emberek ), ténynek állított hazugságok"

- Ugye tudod, hogy hazudsz? Méghozzá a leggerinctelenebb módon. Minden Tóra-idézetet, amit kimásoltam fentebb, referenciaponttal is elláttam, vissza lehet keresni. Azt meg hogy a híres emberektől való idézetek "hamisak", semmivel nem igazoltad, csak állítottad.


De nem vagyok rest újra kimásolni:


Tessék, szószerinti idézet, forrásponttal, ezt biztos érdekesnek találod:

"Ugyanazon napokban meglátogatám azokat a zsidókat, kik asdódi, ammonita és moábita asszonyokat vettek feleségül.

És fiaik felerésze asdódi nyelven beszél vala, és nem tudnak vala beszélni zsidóul, hanem egyik vagy másik nép nyelvén.

Annakokáért feddődém velök, és megátkozám őket, és megverék közülök néhányat, és megtépém őket, és megesketém őket Istenre: Bizony ne adjátok leányaitokat az ő fiaiknak, és ne vegyetek leányaik közül feleséget fiaitoknak és magatoknak.

Avagy nem ebben vétkezett-é Salamon Izráel királya? Noha nem volt sok nép között hozzá hasonlatos király, a kit szeret vala az ő Istene és királlyá tette vala őt Isten egész Izráel fölött; őt is bűnre vivék az idegen asszonyok:

És néktek engedjünk-é, hogy cselekedjétek mindezen nagy gonoszságot, vétkezzetek Istenünk ellen, idegen asszonyokat vévén feleségül?

Jójadának (ki Eliásib főpapnak fia vala) fiai közül is egy veje vala a Horonitbeli Szanballatnak, elűzém azért őt tőlem.

Emlékezzél meg ő rólok én Istenem, a papságnak és a papság szövetségének és a Lévitáknak ilyen megfertőztetéséért!

És megtisztítám őket minden idegenektől és rendtartást szabék a papoknak és a Lévitáknak, kinek-kinek az ő dolgában.

A fa hozására is bizonyos időkben és az első zsengékre. Emlékezzél meg én Istenem az én javamra!"

Nehémiás könyve, 13. fej. 23-31.


Vagy ennyi még nem elég? Csak tessék:

"Sógorságot se szerezz ő velök, a leányodat se adjad az ő fioknak, és az ő leányukat se vegyed a te fiadnak;

Mert elpártoltatja a te fiadat én tőlem, és idegen isteneknek szolgálnak; és felgerjed az Úrnak haragja reátok, és hamar kipusztít titeket."

Mózes V. könyve, 7 fej. 3.


Micsoda kirekesztés, fajelmélet. Mégse a nácik találták fel ezt...?



Az uzsoráskodásról:


"Mert az Úr, a te Istened megáld téged, a miképen megmondotta néked; és sok népnek adsz zálogos kölcsönt, te pedig nem kérsz kölcsönt, és sok népen fogsz uralkodni, és te rajtad nem uralkodnak. "

Mózes V. könyve 15. rész, 6. pont.


És egy kis jelenkori aktualitás:

"Olyan kis ország részéről, mint mi, ez szinte döbbenetes. Azt látom, hogy fölvásároljuk Manhattant, és fölvásároljuk Magyarországot, és fölvásároljuk Romániát, és fölvásároljuk Lengyelországot. S ahogy én látom, nincsenek problémáink. A tehetségünk, az összeköttetéseink és a dinamizmusunk jóvoltából szinte mindenhová eljutunk.

[...]

Manapság létre lehet hozni birodalmakat kolóniák felállítása és hadsereg bevetése nélkül."

- Simon Peresz, Izrael állam köztársasági elnöke.


Ez is beszédes.

http://www.youtube.com/watch?v=AxcRkoZuSb4


De hadd másoljak ki mást is:

"Szemere Bertalan zsidószemlélete természetesen nem aratott osztatlan sikert. Vörös Antal gyűjteményében fennmaradt egy másolat, amelyben a következő megjegyzés olvasható: >>Szemere mély bölcsességét a zsidókhoz írt sorai is eléggé bizonyítják. A forradalom alatt legtöbb baja az illető hadtestparancsnokoknak a gyanús zsidók befogadásával volt. Kettőt közülük fel is akasztottak, mellyeknek egyike a hazafiság szinlett palástja alatt lopta meg az álladalmat. A forradalom után a zsidó vitték a denunciánsok fő szerepét.<< Az eddigi legalaposabb magyar kutatások alapján 1851-1859 között 855 besúgóról maradt adat, ezek közül 49-ről jelezték, hogy izraelita vallású, a magyarországi 103 besúgó közül pedig 24-ről."


Arra meg várom az igazolást, hogy Széchenyi, Kossuth, Kölcsey, Vörösmarty, Washington, T. Jefferson, Benjamin Franklin, Napoleon, Mária Terézia, Mindszenty, és az összes többi embertől származó idézet hamisítvány.

Bár a pozitív diszkrimináció jegyében, rendkívül röhejes módon azt állítottad kínodban: amikor a híres emberek bármi rosszat mondtak a zsidókról, az kizárólag hamisítvány lehet, vagy az ő(!) tévedésüket igazolja. Elképzelhetetlen, hogy a "kiválasztott nép"-nek bármi hibája legyen...

Az erre való bizonyítékot persze nem kaptam meg, hiszen te érzelemből, és nem a tények alapján döntesz.

2012. ápr. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/84 anonim ***** válasza:
30%

Ezt kértem:


Légyszi töltsd fel valahova annak aTóra-oldalnak a fénymásolatát, amelyiken a "borotválkozni" szó elôfordul!

Kérlek, amíg ezt nem tetted meg, ne írj másról, ne terelj!


Ehelyett sokadszor másolod be ugyanazoikat a butaságokat és még Te követelsz bizonyítékot. Azt hogy valaki nem mondott valamit, nem szokás bizonyítani, bizonyítani azt kell, hoogy mondta, úgy, hhogy megadod, hol, mikor és hol ellenôrizhetô az állítás?


Mégegyszer: amíg nem mutatod be azt az oldalt a Tórában, amelyiken borotválkozásról van szó, addig azt kell gondolnom, hogy kizárólag HAZUGSÁGOKKAL traktálsz, ezért el sem olvasom ami egyebet írsz. Majd csak azután, hogy ezt bemutattad. Így marad a lényeg:


ezeknek az EGYES embereknek számos tévedés és elôítélet alapján teljesen TORZ KÉPük van "a zsidókról", de a zsidó vallásról is.

Bajuk pedig azzal a torzképpel van, amirôl nem tudják, hogy TORZKÉP és azt gondolják, hogy a zsidók olyanok, mint az a torzkép.

Jól szemlélteti ezt az a TORZKÉP- GYÜJTEMÉNY, amit itt egyik válaszoló oldalakon kereszül beírt.

Hamisított idézetek ( pl "Tóra", "híres emberek" pl Mindszenty ), tévhitek ( híres emberek ), ténynek állított hazugságok, összeesküvéselméletek és fantáziaszülemények ( pl Fuggerek, Fugger - Szerencsés rokonság, ami sohasem létezett ) tömege.

2012. ápr. 3. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/84 Pro Patria ***** válasza:
43%

"Légyszi töltsd fel valahova annak aTóra-oldalnak a fénymásolatát, amelyiken a "borotválkozni" szó elôfordul!

Kérlek, amíg ezt nem tetted meg, ne írj másról, ne terelj!"

- Hehe:D Ügyes trükk, hogy minden más lényegi tartalomról eltereld a figyelmet. Nem sétálok bele a csapdádba.;)


"Ehelyett sokadszor másolod be ugyanazoikat a butaságokat"

- Mind a Tórából származnak. Szerintem is butaság (enyhe szóval), de ez van...


"és még Te követelsz bizonyítékot."

- Hát ha az egész, szószerint kiidézett, forrásponttal ellátott szöveggyűjteményre azt hazudod, hogy hamis, csak mert neked nem tetszik...


"Azt hogy valaki nem mondott valamit, nem szokás bizonyítani, bizonyítani azt kell, hoogy mondta, úgy, hhogy megadod, hol, mikor és hol ellenôrizhetô az állítás?"

- Ott vannak a pontos idézetek, keres rájuk Gugliban.

De tessék, ne érje szó a ház elejét, legyen itt néhány:

1) Kossuth - Értekezés az éhínségek okairól, 1828

2) Kölcsey - A szatmári adózó nép állapotárul, 1830

3) Berzseny - A magyarországi mezei szorgalom némely akadályairul, 1833

4) Széchenyi István gróf - Beszéd a Felsőházban, 1844. október 1.

5) Petőfi - Úti levél Kerényi Frigyesnek, 1847. július 12.


Persze, ezeket is kiírtam már korábban, úgyhogy megint csak égbekiáltóan szemtelen módon HAZUDSZ, mikor ennek ellenkezőjét állítod, de magadat minősíted vele...


"Mégegyszer: amíg nem mutatod be azt az oldalt a Tórában, amelyiken borotválkozásról van szó, addig azt kell gondolnom, hogy kizárólag HAZUGSÁGOKKAL traktálsz"

- NEM hazugság, mindegyik mellett ott van a forráspont, hogy tudsz ilyen képmutató módon írni?? Nem sül még le a bőr a képedről??


"ezért el sem olvasom ami egyebet írsz."

- Mert mint a vakló, mész egyenesen, meg sem hallgatod, ami a világképeddel ellentétes...


"ezeknek az EGYES embereknek számos tévedés és elôítélet alapján teljesen TORZ KÉPük van "a zsidókról", de a zsidó vallásról is."

- Persze, nyilván - mint ahogy mondtad - ha ilyet mondtak a reformkori nagyjaink, az CSAKIS azt bizonyítja, hogy az idézetek hamisak, vagy az ők(!) tévednek. Az elő sem fordulhat, hogy a kiválasztott nép bármiben rossz, hibás legyen!...

Na ez az a pozitív diszkrimináció, amitől a hányinger kerülget, mikor kilóg a lóláb, de te továbbra is egy teljesen mellékes "borotválkozni"-n rugózol, hogy az uzsoráskodásról, a faji kirekesztésről, és minden más pontos, referenciaponttal ellátott Tóra-idézetről eltereld a figyelmet. Elég átlátszó, és még inkább gerinctelen trükk...


"Bajuk pedig azzal a torzképpel van, amirôl nem tudják, hogy TORZKÉP és azt gondolják, hogy a zsidók olyanok, mint az a torzkép."


Ez meg speciel egy holokauszt-filmdráma egy részlete, és ebben is konkrét idézetek szerepelnek a Tórából, de sebaj… Meg se nézed, mert NEM AKAROD látni, amire rámutat.

http://www.youtube.com/watch?v=AxcRkoZuSb4

2012. ápr. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/84 anonim ***** válasza:
55%

Amint mondtam, azoknak az embereknek, akiknek bajuk van "a zidókkal", azzal a TORZÉPPEL van bajuk, amit ostoba elôítéletekbôl csináltak maguknak a zsidókról.


Annak a válogatásnak, ami "Tóra idézetek" címén rengetgszer bemásoltál SEMMI KÖZE A TÓRÁHOZ. "Idézeteid" a Tórából SZÁRMAZNAK. Hát ez az! SZÁRMAZNAK! ahogyan Te SZÁRMAZTATOD azokat. Csakhogy ami így kijött, ammak SEMMI KÖZE a Tórához, vagygis az Örökkévaló ( áldott a neve ) tanításához.

Ezen nem fogok veled vitatkozni, mert - többek között - abban IS különbözünk, hogy én elég alaposan ismerem a Tórát valamennyire a Talmudot is, Te pedig EGYIKET se. A Tórát minden évben végigolvassuk, amikor végére érünk kezdjük eôlrôl. És persze, mindig meg is beszéljük, olvassuk hozzá tanult, bölcs magygarázók magyarázatait. A Talmudból is olvastam valannyit, nagyrészt a Tóra magyarázatával foglalkozik az is, de nem csak.

Te pedig egyáltalán nem olvastad, legfeljebb itt-ott belenéztél, ahogy épp esszedbe jutott, de semmit nem ertettél meg belôle. Inkább csak a Tóráról olvastál, azt sem olyat, amit érdemes.

Amikor belenéztél, eszedbe se jutott, hogy felfogd, mire is tanítja az Örökkévaló ( áldott a neve ) választott népét és majd azután minden embert.

Csakis azt kerested, mibe, hogyan lehet belekötni. Mellesleg azt sem tudod, mi a Tóra, ugyanis a szokásos értelemben Mózes öt könyvét jelenti, nem mást. Nehémiá ( az s -t Károli tette hozzá, a héberben nincs ) könyve nem tartozik a Tórához. Azért, hogy mégis tanulj valmit, megmutatom, idézetedbôl mi a lényeg. Nehémiá azon háborodott fel, hogy azok, akik idegen népbôlvaló nôket vettek feleségül, elhagyták a vallást és BÁLVÁNYIMÁDÓKKÁ lettek. "... nem ebben vétkezett-é Salamon ... ? ... őt is bűnre vivék az idegen asszonyok" - Ez a lényeg! BÛNBE VITTÉK. Ezen háborodott fel a próféta. Azon, hogy bûnbe vitték, pedig tudhatták volna elôre, mert meg van írva, hogy "leányát ne vedd el a te fiadnak, 4. mert ELTÉRÍTI FIADAT TŐLEM, HOGY SZOLGÁLNAK MÁS ISTENEKET, és fölgerjed az Örökkévaló haragja ellenetek"

De kicsit sem próbálkoztál azzal, hogy valamit is felfogj belôle, csakis azt kerested, mibe, hogyan lehet belekötni. Azt kerested az ÖRÖKKÉVALÓ ( áldott neve ) szavaiban! Érted, micsoda szörnyûseg ez?


Amíg ettôl az ostoba rögeszmétôl meg nem szabadulsz, nem is fogsz megérteni belôle egy jod-ot se.


Addig is, hogy valami sejtelmed lehessen zsidó vallás tartalmáról, idézzük a Hillélt, az ókor legnagyobb zsidó tanítóját. Mûködése kb 40 évvel Jézus fellépése elôtt, sokak szerint Jézus kisgyerekként valószínûleg tôle, vagy vmelyik tanítványától IS tanult.

Egy pogány gúnyolódóról szól az elbeszélés, aki azt kívánta, hogy Hillél foglalja össze neki a Tórát a lehetõ legrövidebb formában. Hillél így felelt :

( a héber szöveg: לו דעלך סני לחברך לא תעביד angol fordítás: What is hateful to you, do not to your neighbour )

„Ami neked gyûlöletes, ne tedd embertársadnak. Ez az egész Tóra, a többi csak kommentár. Eredj és tanuld meg" ( Babiloniai Talmud Sábbath traktátus. 31a oldal - héberül és angolul csak az elsô mondat, mert az az igaan fontos )

Ehhez a jegyzetírók megjegyzik: ez a Tóra "aranyszabája": "szeresd felebarátodat, mint tenmagadat." ( Leviticus 19,18 ) ( Az MBT-ben Leviticus = 3Móz ( Mózes harmadik könyve ) )


A filmet ismertem már akkor, amikor Te még pajzán gondolat sem voltál.


Ja, és javaslom, azt a szót, hogy "hazudsz", vagy hasonló pimaszságot¨ne írd le mégegyszer, továbbá légyszíves kerülj mindenféle személyeskedést !


Mégegyszer, a kérdésre, "Mi a bajuk az embereknek a zsidókkal?" a válasz:

Nem "az embereknek" van bajuk "a zsidókkal", hanem csak EGYES embereknek. ( Mint például Neked. )

Ezeknek az EGYES embereknek pedig az a hibájuk, hogy számos tévedés és elôítélet alapján teljesen TORZ KÉPük van "a zsidókról", de a zsidó vallásról is.

Bajuk azzal a TORZKÉPpel van, amirôl nem tudják, hogy TORZKÉP és azt gondolják, hogy a zsidók olyanok, mint az a torzkép.

2012. ápr. 5. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!