Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van még valaki rajtam kívül,...

Van még valaki rajtam kívül, akit a kurucinfó tett liberálissá?

Figyelt kérdés

Anno nem is foglalkoztam ilyen ideológiai kérdésekkel, de mióta rendszeresen olvasom a kurucot(2007 óta), kifejezetten liberális lettem.

Például a homoszexualitáshoz közömbösen álltam hozzá, de miután olvastam azt a sok dolgot, amit róluk írtak, úgy éreztem, hogy erkölcsi kötelességem támogatni a melegházasságot.

Ez csak egy dolog a sok közül, de a kurucinfó retorikája, illetve a kommentelők primitív barbarizmusa egy olyan képet alakított ki bennem az egész "kurucos" eszméről, amivel én csakis szemben állhatok.

Addig talán még kicsit konzervatív is voltam, de abból mostanra szinte semmi sem maradt.

Beszélgettünk erről néhány ismerősömmel. Ha nem is a többségnél, de néhány embernél ugyanez a helyzet.

Ti hogy vagytok ezzel?



2011. dec. 30. 18:42
 61/109 anonim ***** válasza:
76%

"Ez amit itt próbálnak egyesek és a kedves kérdező liberalizmus nevén futtatni az maga az eszmehamisítás!

Liberalizmus= SZABADELVŰSÉG normál korlátokon belül!

Úgy gondolom, hogy ezek a deviáns értékek és a homoszexualitás reklámozása nem szabadelvűség, hanem szabadosság és a szabadság korlátainak semmibevétele! "


Nézz már egy kicsit jobban utána. A liberalizmus lényege, hogy nem tekint semmit devianciának, ami másnak nem árt. A homoszexualitás kinek árt? senkit nem köteleznek rá.

(egyébként a kérdező melegjogi ambícióit sem igazán értem, de ez most mellékes)

2012. jan. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/109 anonim ***** válasza:
17%

"Nézz már egy kicsit jobban utána. A liberalizmus lényege, hogy nem tekint semmit devianciának, ami másnak nem árt. A homoszexualitás kinek árt? senkit nem köteleznek rá. "


Nem néz utána, mert jól tudja. A liberalizmus célja a polgárjogok védelme és a demokratikus jogállam létrehozása. Ez már megtörtént Európában. Innentől mi értelme van? Semmi. Ezért is szűnt meg, ami ma fut az a neoliberalizmus ami direkt csak a kéretlen jogvédésre van kihegyezve.

2012. jan. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/109 anonim ***** válasza:
90%

"Attól, hogy ezek mellé a deviáns és normál európai kultúrával össze nem egyeztethető értéket "


A liberalizmus Európában alakult ki...

jó lenne, ha legalább a történelmet ismernétek és nem löknétek azt, amit pár propagandaoldal a szátokba adott...


A válasz 0%-ban hasznosnak tűnik. "


ez az oldal tényleg egy vicc

2012. jan. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/109 anonim ***** válasza:
30%

"Nem néz utána, mert jól tudja. A liberalizmus célja a polgárjogok védelme és a demokratikus jogállam létrehozása. Ez már megtörtént Európában. Innentől mi értelme van? Semmi. Ezért is szűnt meg, ami ma fut az a neoliberalizmus ami direkt csak a kéretlen jogvédésre van kihegyezve."


Jójó, ez a te rögeszméd, hogy már semmi értelme sincs.

tájékozatlanok vagytok és azt hiszitek, hogy már csak neoliberalizmus létezik.

egyébként meg lehet nézni, amit most éppen Orbánék csinálnak és el lehet gondolkodni, hogy valóban nincs-e szükség liberalizmusra...

2012. jan. 4. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/109 anonim ***** válasza:
26%

"a neoliberalizmus ami direkt csak a kéretlen jogvédésre van kihegyezve." "


a neoliberalizmus egy gazdpol irányzat, a kéretlen jogvédéshez nincs sok köze...

2012. jan. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/109 anonim ***** válasza:
49%

Most leírhatod még tízszer is felőlem, ettől, hogy ezt a klasszikus európai liberális értékekkel össze nem egyeztethető értékeket karolod fel NEM VAGY LIBERÁLIS!

Nem tudom mit nem lehet megérteni azon, hogy az nem liberalizmus, hogy a homoszexuálisok érdekei mellett lobbizol, vagy a drogfogyasztás legalizálását akarod elérni!

EZ NEM LIBERÁLIS!!!!A torz szabadságképetek még nem tesz benneteket liberálissá!!

2012. jan. 4. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/109 anonim ***** válasza:
77%

"Most leírhatod még tízszer is felőlem, ettől, hogy ezt a klasszikus európai liberális értékekkel össze nem egyeztethető értékeket karolod fel NEM VAGY LIBERÁLIS!

Nem tudom mit nem lehet megérteni azon, hogy az nem liberalizmus, hogy a homoszexuálisok érdekei mellett lobbizol, vagy a drogfogyasztás legalizálását akarod elérni!

EZ NEM LIBERÁLIS!!!!A torz szabadságképetek még nem tesz benneteket liberálissá!!"


Világosíts fel bennünket értetleneket. Mi a liberalizmus?

2012. jan. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/109 anonim ***** válasza:
76%

"Jójó, ez a te rögeszméd, hogy már semmi értelme sincs.

tájékozatlanok vagytok és azt hiszitek, hogy már csak neoliberalizmus létezik.

egyébként meg lehet nézni, amit most éppen Orbánék csinálnak és el lehet gondolkodni, hogy valóban nincs-e szükség liberalizmusra..."


Jójó, a te rögeszméd meg nem más, mint az, hogy a bu.zik, zsidók és cigányok jogait kell kéretlenül védeni, mert aztán más ember és más probléma nem is létezik a világon, csak az, hogy a fartúrók nem fogadhatnak örökbe gyereket. Gratulálok. Szegény Locke forog a sírjában.

2012. jan. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/109 anonim ***** válasza:
17%

"Világosíts fel bennünket értetleneket. Mi a liberalizmus?"

Polgári jogok kiterjesztése, alkotmányos, demokratikus állam létrehozása a hatalmi ágak szétválasztásával, vagyis a mai demokrácia megteremtése. Pont. Megvalósult? Igen. Akkor mi a makkomért vannak még mindig liberális pártok? Az összes párt vallja ezeket az elveket. Egyedül a nem demokratikus országokban lenne még értelme ilyen mozgalmaknak.

2012. jan. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/109 anonim ***** válasza:
78%

" "Világosíts fel bennünket értetleneket. Mi a liberalizmus?"

Polgári jogok kiterjesztése, alkotmányos, demokratikus állam létrehozása a hatalmi ágak szétválasztásával, vagyis a mai demokrácia megteremtése. Pont. Megvalósult? Igen. Akkor mi a makkomért vannak még mindig liberális pártok? Az összes párt vallja ezeket az elveket. Egyedül a nem demokratikus országokban lenne még értelme ilyen mozgalmaknak."


Nem egészen így van, mivel mint előttem is írták a liberalizmus is folyamatosan fejlődik, nem egy állandó valami, a mai liberalizmus, nem ugyan az mint ami volt 200 évvel ezelőtt. Ennyit kellene megérteni.

2012. jan. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!