Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van még valaki rajtam kívül,...

Van még valaki rajtam kívül, akit a kurucinfó tett liberálissá?

Figyelt kérdés

Anno nem is foglalkoztam ilyen ideológiai kérdésekkel, de mióta rendszeresen olvasom a kurucot(2007 óta), kifejezetten liberális lettem.

Például a homoszexualitáshoz közömbösen álltam hozzá, de miután olvastam azt a sok dolgot, amit róluk írtak, úgy éreztem, hogy erkölcsi kötelességem támogatni a melegházasságot.

Ez csak egy dolog a sok közül, de a kurucinfó retorikája, illetve a kommentelők primitív barbarizmusa egy olyan képet alakított ki bennem az egész "kurucos" eszméről, amivel én csakis szemben állhatok.

Addig talán még kicsit konzervatív is voltam, de abból mostanra szinte semmi sem maradt.

Beszélgettünk erről néhány ismerősömmel. Ha nem is a többségnél, de néhány embernél ugyanez a helyzet.

Ti hogy vagytok ezzel?



2011. dec. 30. 18:42
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/109 anonim ***** válasza:
45%

Valójában ahhoz, hogy megértsd a kuruc.info-n miért nyilvánulnak meg az emberek úgy ahogy, értened kell azt a szubkultúrát amihez kötődik a jobbik és a szellemi holdudvara. Ők nagyjából úgy hiszik, hogy a zsidók globális uralomra törnek, és ennek az egyik eszköze, hogy homoszexuálisokat nevelnek a gyerekekből például olyan rajzfilmekkel, mint az én pici pónim. Szerintük a pónik a rajzfilmben nyíltan vállalják a homoszexualitásukat. A zsidók eszköze tovább még a manipulációra a média. Ugyebár a média liberális, mert "erkölcstelen" dolgokat is mutatnak be rajtuk, a liberalizmust pedig a zsidók terjesztik. De még érdekesebb, hoyg szerintük az abortusz egyfajta népirtás, és amelyik kormány nem tiltja be az abortuszt, az liberális tehát Tel-Avivból irányítják a zsidók. Ahhoz, hogy valaki komolyan higgyen ezekben a dolgokban a következő pszichés vonásokkal kell rendelkeznie.


Homofóbia, ami sokszor látens homoszexualitásból táplálkozik , enyhe vagy súlyosabb paranoia , komplexusok, valamint idegengyűlölet ami egyébként általában véve a primitív kevésbé intelligens emberekre jellemző, bár vannak kivételek. Ehhez egy olyan beszűkült tudatállapot társul, ami vagy egy hihetetlen rossz szociális és társadalmi helyzetből fakad, vagy pedig abból a tényből, hogy ezeket az embereket az általuk preferált médiumok mint pl a kuruc.info gyűlöletre kondícionálják manipuláció és a tények elferdítése révén. A jobbik tulajdonképpen így szerez magának politikai tőkét azzal nem törődve, hogy millió agyhalott gyűlölködő irracionálisan gondolkodó zombit nevelnek.

2011. dec. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/109 anonim ***** válasza:
76%

Rengeteg országban engedélyezik a melegházasságot. És igen még mindig, mint ahogy 30 perccel ezelőtt is genetikailag öröklődik. Tényleg utána nézhetsz mert ez így van. Érdekes, én láttam már olyan meleg párt akinek heteró volt a gyereke, és olyan heteró párt is akinek meleg. Érdekes nem? Biztos ezt nevelték beléjük.


Egyébként Spanyolországban, Hollandiában, Belgiumban, Portugáliában, Svédországban, Norvégiában és Izlandon legális a melegházasság, és ez csak Európa.

2011. dec. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/109 asmosys ***** válasza:
75%

Leszbikus pár is tud szülni, semmi akadálya. Férfiaknak béranyaság, itt sem olyan összehozni.


Az elképzelés miszerint ez génhiba lenne, valamelyik okos mutassa már meg a hibás gént, mert járna érte egy Nobel díj. Egyébként mindenkinek más a génszerkezete, ennek tudatában definiáljátok már a „génhiba” jelentését.


Isten törvényei meg a Te istened törvényei :)

Egyébként, ha mi szeretjük ha engednek minket normálisan élni, Nekik miért akarjuk megtiltani?

2011. dec. 30. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/109 A kérdező kommentje:

19:42- jól összeírtad a dolgokat, valóban nem vagyok otthon ebben a világban. Illetve a hülyeségeiket ismerem, de magát a lelkivilágot nem.

Például- és ezt nem gúnyból írom- de hogy nem képesek észrevenni, hogy az esetek többségében saját maguknak mondanak ellent?

Erre kitűnő példa, mikor csesztetik a zsidókat, hogy "paranoiásak", meg hogy "sírnak a nemlétező antiszemitizmus miatt", aztán 1 cikkel feljebb zsidajoznak, meg "lapszemle 1941- kitiltották a zsidókat xy helyről" cikkeket hoznak le. Desszertnek meg egy kis "Izrael elfoglal minket, gyarmat vagyunk!" baromkodás.


Hogy is van ez? Nincs antiszemitizmus, de nyíltan zsidóellenes cikkeket hoznak le? A zsidók paranoiásak, mikor az átlag kurucinfós szerint Izrael bármikor támadhat?


Ugyanez a kommentezőknél is. Látom, hogy az egyik cikk alatt Kínát méltatja, majd egy másiknál sárgázik, meg "hunyorító cigány"-ozik ugyanaz a felhasználó.


Folyton az "édes" magyar anyanyelvről beszélnek, meg rovásírásos táblákról, mikor nekik még a latin abc-vel is problémáik vannak. Komolyan mondom, alsóban karót adtak volna azért a botrányos helyesírásért.

Mikor személyes példákat írnak le, látszik, hogy tanulatlan emberek, különös élethelyzettel.

Én nem viccelek a dologgal, hanem hiszem, hogy a túlnyomó többségüknél valami abnormális dolog történt(molesztáló szomszéd, verekedős-alkesz apa, nyolc általánost végzett szülők).

Néha olyan brutál dolgokat írnak, ami nemcsak a nyugati kultúrkör/keresztény társadalom normáival helyezkedik szembe, hanem minden világvallással.

A kedvencem, mikor összekapnak vmin, és EGYMÁST akarják felakasztani.


Így tippre: kisebbségi komplexus, esetleg nárcisztikus személyiségzavar, szociopátia, paranoid személyiségzavar, diszlexia

2011. dec. 30. 20:35
 15/109 anonim ***** válasza:
96%

A (jobboldali, konzervatív beállítottságú!) Kossuth rádióban nemrég volt egy beszélgetős műsor, amelyben azt mondták többen is, hogy a homoszexualitásra való hajlam örökölhető (ugyanígy mondták: anyai ágon). Más kutatások szerint akkor születik homoszexualitásra, biszexualitásra hajlamos VAGY transzszexuális ember, ha a terhesség egy bizonyos fázisában az anya a magzat nemével ellenkező hormonból indirekt módon többet termel (a fiúmagzat több ösztrogént, a lánymagzat több tesztoszteront kap).


A hajlamot erősítheti a születés utáni nem megfelelő szocializációs háttér is: például apuka a saját fiát terrorizálja (és nem kap a gyerek megfelelő apaképet), vagy a gyermekben egy szexuálisan deviáns ember (pedofil) kárt tesz. (Csak néhány példa ez, mert több szocializációs oka lehet.)


Biszexualitás: ÚGYIS LE FOGTOK PONTOZNI, de nem érdekel. A biszexualitásra az emberek legnagyobb része hajlamos. Amikor nem tudnak testi kontaktust létesíteni (pl. elzártság miatt) a másik nemmel bizonyos emberek, akkor a saját nemük közül választanak partnert. (A börtönökben a nem homoszexuális, de vékony, lányos vonású férfiakból ezért csinálnak "lányt" a tesztoszterongazdag társaik, míg a női raboknál nem ritka, ha bizonyos nők elférfiasodnak és így találnak egy "nem elférfiasodó" párra.)


A gyermekek körében az sem hű-de-nagyon ritka, amikor a saját nemükbe tartozó társakkal próbálják ki a "nyalakodást". Anyukám óvónő, és nem egyszer mesélte, hogy a fiúk bekapták egymás kukiját, a lányok meg közösen maszturbáltak (már óvodában, 5 éves lurkókról van szó). Természetesen nem szólnak érte. A közös maszturbáció szintén előfordul az általános iskolás korú fiataloknál is. (Ugye, fiúk?)


A Biblia tanításához meg annyit tennék hozzá (Istenfélő emberként), hogy rengeteg kanonizálatlan irat van a Vatikán könyvtárában. A keresztény egyház sosem volt rest úgy alakítani és magyarázni a Biblia szövegét, hogy azzal kiszolgálják az aktuális hatalmat. A vallástörténészek szerint Jézus pl. sosem tanította, hogy a nők másodrangú lények, s lám, a 20. század elejéig-közepéig (sőt, néhány tekintetben a mai napig is) elnyomták őket.


Az etológusok szerint a homo- és biszexualitás rengeteg állatfajra jellemző, s nemcsak a gerincesek között fordul elő. A homoszexuális csimpánzok például nagyon kreatívak, s több új hasznos dolgot kitalálnak, amelyeket a majomcsoport eltanul tőlük. Vagy a homokos (bocsánat, csak nem akarok szóismétlő lenni) állat "anyja helyett anyja" lesz az árván maradt fiatal állatnak (pl. pingvinek, de a majmoknál is előfordul).


Az én véleményem pedig az, hogy amíg valaki nem hangoztatja, nem reklámozza, hogy homoszexuális, nem feltűnősködik, kérkedik ezzel, vagy nem akar ebből hasznot húzni, akkor semmi probléma nincsen.


A normális ember nem ítéli meg a fogyatékkal élő társát sem. Ilyen alapon mindenkit meg lehetne ítélni vagy ki lehetne irtani, mert vörös hajjal született, vagy kockafeneke van, vagy szemüveges, vagy nem izmos, vagy alacsony, vagy nem nézi az RTL Klubot, vagy fideszes, vagy maszopos, vagy zöld, vagy kék, vagy sárga, vagy lila, vagy piros...


Hová raktátok a józan paraszti eszeteket?

2011. dec. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/109 anonim ***** válasza:
16%
Madárkám: A világ többi 180 országában meg nem legális és ez még csak a Föld :P
2011. dec. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/109 anonim ***** válasza:
72%
Ezek tudományos dolgok, amikkel sajnos a kurucinfósokat nem tudod meggyőzni semmiről. Azonnal előkapnak a tarsolyból egy youtube videót válaszul, amin valami okos önjelölt doktor először is elmagyarázza, hogy a zsidó világuralom miként mossa az emberek agyát ezekkel a sarlatán tudósokkal, majd belekezd abba, hogy valójában miként is működik a világ.
2011. dec. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/109 anonim ***** válasza:
0%

"Leszbikus pár is tud szülni, semmi akadálya. Férfiaknak béranyaság, itt sem olyan összehozni. "


Persze, tud szülni, ezt senki sem kérdőjelezte meg, ugyanis leszbikus csak nő lehet, ők pedig ugyebár jelentős százalékban képesek szülni...de apa nélkül nem. Mint ahogy a meleg férfiaknak is csak nő "segítségével" lehet gyereke. Szerintetek véletlenül van így?

2011. dec. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/109 anonim ***** válasza:
8%

"Ugyanez a kommentezőknél is. Látom, hogy az egyik cikk alatt Kínát méltatja, majd egy másiknál sárgázik, meg "hunyorító cigány"-ozik ugyanaz a felhasználó. "


Erre szeretnék reagálni: nem csak egy féle radikális jobboldali eszme van, mint ahogy nem egyféle kommunista meg liberális felfogás sem. Mindegyiknek több tucat "alfaja" van. A kuruc meg egy kalap kaki, ne foglalkozz vele.

2011. dec. 30. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/109 anonim ***** válasza:
65%
Én Európai példákat hoztam, ennyiről tudok. Szerintem ezen kívül van még egy pár ami engedélyezi. Egyébként a világ országainak többségében nem is fogják egy darabig. Kezdésnek az összes Iszlám ország kiesik vallási fundamentalizmus alapon. De ettől függetlenül terjedni fog a dolog. Jobb ha hozzászoksz.
2011. dec. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!