Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szólnál ahhoz, ha Európába...

Mit szólnál ahhoz, ha Európában, és Magyaroszágon is elterjedne az iszlám? (folyt)

Figyelt kérdés

Tehát az emberek több mint fele vallaná magát muszlimnak, és ez akár a politikában is változáshoz vezetne?

Mennyire látod ezt lehetségesnek? Miért?

Mik lennének az előnyök és a hátrányok?


2011. jún. 7. 16:15
 71/112 anonim ***** válasza:
55%

"A wikipédia szerint:"


Ugyancsak a wikipedia szerint a camera obscura-t Ibn Al Haitam találta fel!

XD


Szánalmas vagy, hogy mindig onnan idézel, ahonnan az érzelmeidet kielégítheted.

2011. jún. 10. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/112 anonim ***** válasza:

"Ugyancsak a wikipedia szerint a camera obscura-t Ibn Al Haitam találta fel! "


A magyar wikipédiának az az iszlám aranykorról szóló cikke, amit mindig idézgetsz, hatalmas ferdítéseke, félrefordításokon vagy ismerethiányon alapul, nem tudom, de nagyon félrevezető.


Az angol wiki részletesebb és ezt írja Alhazenről a kérdéssel kapcsolatban:

[link]


"Alhazen also gave the first clear description and correct analysis of the camera obscura and pinhole camera. While Aristotle, Theon of Alexandria, Al-Kindi (Alkindus) and Chinese philosopher Mozi had earlier described the effects of a single light passing through a pinhole, none of them suggested that what is being projected onto the screen is an image of everything on the other side of the aperture. Alhazen was the first to demonstrate this with his lamp experiment where several different light sources are arranged across a large area. He was thus the first to successfully project an entire image from outdoors onto a screen indoors with the camera obscura."

2011. jún. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/112 anonim ***** válasza:
36%

1. [link]


"Ibn Al-Haitman arab tudós 997-ben írt Opticae Thesaurus című könyvében számolt be a camera obscuráról."


2. [link]


"صنعت أول كاميرا مظلمة قديمًا، على يد ابن الهيثم"

Fordítás:

Az első Camera_obscura Ibn Hatham keze által készült.


3. [link]


4. [link]


Muszlim találmányok


és ott:

الكاميرا ذات الثقب

Camera_obscura

----

A lényeg.

Nagyon sok találmányt és felfedezést hozhattam volna példának, de direkt egyet olyat választottam, ami 100%-osan ismert hogy arab találmány. Arra voltam kíváncsi hogy elismered vagy nem. Csak vizsgáltalak(kísérleteztem rajtad), mert kutatom, hogy miként épül fel, egy Iszlám ellenes ember lelki világa.


A kutatásom még folytatom.

2011. jún. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/112 anonim ***** válasza:
0%

Következő tesztkérdés:


- Létezett e, egyáltalán valaha is olyan dolog, amit muszlim talált fel? Vagy létezett e, egyáltalán valaha is muszlim feltaláló?

2011. jún. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/112 anonim ***** válasza:

"Létezett e, egyáltalán valaha is olyan dolog, amit muszlim talált fel?"


Te linkelted ide az előbb:))) Nem hiszel neki?


[link]

2011. jún. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/112 anonim ***** válasza:
55%

Persze, hogy én linkeltem, és tudom, hogy mit tartalmaz, és igaznak is tarom.


De én ettől függetlenül kérdezlek, mert én kizárólag a te véleményedre vagyok kíváncsi.

Megtennéd, hogy válaszolsz?

2011. jún. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/112 anonim ***** válasza:

11:48

"Létezett e, egyáltalán valaha is olyan dolog, amit muszlim talált fel?"


Persze, hogy volt. Mikor állítottam az ellenkezőjét? De speciel a camera obscura nem muszlim találmány. De ha nem lennél ilyen makacs, rájöhetnél, hogy Alhazen ettől függetlenül valóban maradandót alkotott a fénytan területén (pl. szférikus aberráció felfedezése). Miért nem arra vagy büszke?

2011. jún. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/112 A kérdező kommentje:

10:41

a probléma ott van, hogy nem tudod hogy értem az összefüggést, de már állítasz valamint. és te nem vagy képes különválasztani az emberi jellemet az ideától. legalábbis a vallásod által formált lelkiismereted ezt diktálja mondani. nem arról beszélek, hogy mi a követendő, hanem alapvetően a gondolkodásod képtelen ezt ketté(többé)választani ezek szerint. az nyilván más dolog hogy a nevelésből adódóan el lehet fojtani a szexualitást nagyon sokáig (a házasságig). de hogy ez egészséges, abban én kételkednék. ugyanis frusztrációt vált ki ha valaki bűnnek érez egy olyan ösztönt, ami az élet egyik alapja...

másrészt félrebeszélésnek is érzem


11:05

gondolhatod ezt, de nem tudom, mert nem vagyok gondolatolvasó. létezik technológiai fejlettség is, vagy kulturális, szellemi, lelki, szociális, akármi. kinek mi a fő életfelfogása.

nagyon jó példa: gépjármű

engem például igazán nem zavar hogy nincs xmilliárddal több környezetszennyező gép a világon.

tény hogy nyugaton a konformizmusban mérjük a fejlődést, de nekem meg más az életfelfogásom.

meg például azt is megnézhetjük, hogy milyenek voltak ezek az országok az iszlám előtt.


fülöpszigetek: keresztény

indonézia: muszlim

igen közel helyezkednek egymáshoz földrjazilag, indonézia kicsit nagyobb


névleges gdp 1 főre (enyhe kerekítésekkel)

f:2000

i:3000 dollár


1000 emberre jutó kórházi ágyak

f:6

i:1


internethasználók 1000 főből

f:58

i:55


pénzügyi információs infrastruktúra-index

f:6

i:6,5


az élelemmellátásra most nem keresek tovább, ha találsz, oszd meg

----------

kongó: keresztény

algéria: muszlim

igen közel helyezkednek egymáshoz földrjazilag, közel azonos méretűek


névleges gdp 1 főre (enyhe kerekítésekkel a keresztények javára)

k:200

a:4400 dollár


1000 emberre jutó kórházi ágyak

k:3,35

a:2,1


internethasználók 1000 főből

k:17

a:105


el lehet ezekkel szórakozni, de szerinem más eredményeket is ki lehet hozni. meg hogy melyik ország melyikkel szemben miben előnyösebb, vagy arányaiban hány ország, stb. próbáltam olyanokat válogatni ami a vallási határon van tehát egymáshoz közeli hasonló országok magas vallási aránnyal (80% körül)


11:55

"Egy sor olyan műszaki találmány, ami a mai napig használatos, a középkorban volt kifejlesztve, és olyan muszlim feltalálók kreativitását dicséri, mint al-Dzsazari, akit a mérnöki tudomány atyjaként emlegetnek."


kíváncsi vagyok van e lista valahol


12:38

ez inkább csak a te reményed. ugyan is ha el is felejtenék ezeket (ami kizárt, legfeljebb nem hisznek bennük) akkor is jönnek új példaképek, isteníthető dolgok, vallási irányzatok...

ráadásul folyamatosan csökken az ateisták és egyéb nem vallásosak száma is.


13:43

sajnos a képletedet a statisztika cáfolja.


20:12

szerintem te járatod le magad

körülbelül annyira lehetsz muszlim, mint a pápa zsidó...

parányi jelét sem látom az áhitatnak, a partnerségnek, jóindulatnak, és így tovább


15:21

szerintem senki se legyen büszke semmire

majd legfeljebb ha maga talál fel egy új dolgot

akkor is jobb ha meghúzza magát és nem nagyképű

2011. jún. 10. 18:17
 79/112 anonim ***** válasza:

"ugyanis frusztrációt vált ki ha valaki bűnnek érez egy olyan ösztönt, ami az élet egyik alapja"


Ez hogy jön a témához? Mondtam és valaha is, hogy bűn a szexre vágyni?

Nem.


"körülbelül annyira lehetsz muszlim, mint a pápa zsidó..."


Igen, már megszoktam, hogy egy muszlim nem tévedhet, és mindig kimértnek kell lennie, mintha neki nem lennének érzései. Nekem annyi pont elég, hogy nem személyeskedek, vulgáris szavakat nem használok.

Majd gondolod, hogy neked akarok megfelelni?

2011. jún. 10. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/112 anonim ***** válasza:

18:17

" "...olyan muszlim feltalálók kreativitását dicséri, mint al-Dzsazari, akit a mérnöki tudomány atyjaként emlegetnek."


kíváncsi vagyok van e lista valahol "


Itt egy nagyon érdekes és reális cikk a középkori muszlim mérnöki tudományokról és konkrétan al-Dzsazari munkáiról:


"A Közel-Kelet gépei a középkorban


A mohamedán mérnökök megőrizték a régi idők műszaki hagyományait, és olyan

találmányokkal gazdagították tovább, mint a forgattyú, a szélmalom és a szivattyú.

Némely találmányuk a későbbi európai műszaki előrehaladás előfutára volt



Írta: Donald R. Hill"


[link]

2011. jún. 11. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!