Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbán miért akar káoszt...

Orbán miért akar káoszt Magyaroszágon?

Figyelt kérdés

Nem értem valóban olyan nagy spórolás lessz hogy segélyt csak 3 hónapig ad az állam?

Sosem dolgozott mélyszegénységben élő romáknak valószínűleg még annyi veszteni valójuk sem lessz mint most.

Vagy mi lessz azokkal a számos tanult munkanélküli Magyaral akik nem kapnak munkát?


Mert személy szerint nem hiszem hogy bármelyik réteg beletörődik az éhenhalásba!


2011. ápr. 17. 11:25
 1/6 anonim ***** válasza:
76%

Nem lessz itt semmi káosz!

Nagyon is kiszámítható hogy mi fog történni.

Az egész abból fakad, hogy nem azonosk a feltételek azokkal az országokkal ahol hasonlóakat vezettek be ano.

Ott ugyanis széles középréteg honol, és viszonylag kiegyenlítődött a jövedelmi viszony. " persze egy több diplomás vállalkozó nyilván ott is a többszörösét kereste egy 8állt takarítónak" De nállunk egy cégen belül sem ritkák a 4-5× ös különbbségek a munkavállalók között.


Az az, itt akiknek manapság kedveznek, azok relatív kevesen vannak, és a nagy többség rovására megy mind ez végbe.


Mit ér el vele a Fidesz?


Ahelyet hogy csökkenne a munkanélküliség, inkább drasztikusan fog nőni. Ugyanis, a munkahely teremtést nem az adók mértéke befolyásolja elsősorban, hanem a megrendelések száma. Ha pedig az ország nagyrészének csökken a jövedelme, akkor a közép sem fog beruházni stb.

Akinek meg alacsony a jövedelme, és a növekvő rezsit és megélhetést nem tudja az elvonások és a csökkenő megrendelések miatt áthárítani, az nem fog éhenhalni, vagy a számláit magára gyűjteni, esetleg, eladni a lakását. Hanem elkezd feketén dolgozni és így pótolni a kiesést.


Természetesen ekkor a Fidesz térdre esik, mert közel nem jön be akkora bevétel mint amivel terveztek, és mégnagyobb megszorítás lessz, vagy a jobbmóduakat nagyon keményen meg fogja sarcolni.


Kb ez fog lejátszódni 1-2 évenb belül.


Persze a bűnözés hihetetlenűl megszaporodó és álltalánosan emelkedő tendenciá még megérnének néhány sort, hiszen annak is lesznek hatásai a társadalomra!

2011. ápr. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
18%
Hát én beszarok, egyszer az a baj, hogy túl sok a segély, most meg, hogy túl kevés. Nektek tényleg nem jó semmi se, csak háborogni lehessen.
2011. ápr. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
89%

[link]


Ezt ők is tudják, és már készülnek is rá.

Nem véletlen, hogy Orbán nem nyilatkozott soha őszinte részvéttel az egyiptomi éhséglázadások miatt, és el is szólta magát: "Nem minden rosszért ő a felelős".


A magánhadserege, a terrorelhárítók sem véletlenül kapnak meg minden eszközt, miközben épp most vontak el támogatást az állami gondozott gyerekektől, és rombolják le az oktatási rendszert.


Hadd hulljon a férgese!!! - gondolják. - Annak se kell már semmit fizetni. (Ennek mentén lehetetlenítik el a kisnyugdíjasokat is, akik nem tudnak annyit költeni, mint amennyibe a társadalombiztosításból a betegellátásuk kerül.)


Készülnek rá, ne aggódj.

2011. ápr. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
34%

"Orbán miért akar káoszt Magyaroszágon?"


Béna provokáció ez a "kérdés".


"Nem értem valóban olyan nagy spórolás lessz hogy segélyt csak 3 hónapig ad az állam?"


Igen. Eddig azon nyafiztatok, hogy sokan élnek segélyből, bocs, gyk-s/kurucinfós zsargonban "segílyből", most meg azon nyafogtok, hogy ennek vége.


A lényeg, hogy mindig lehessen nyafogni, ugye? Nyaf-nyaf-nyaf!

2011. ápr. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem peig nem azok nyafogtak régen a sok segély miatt, akik most nyafognak azért, hogy megvonják. Szerintem ti sem gondoltátok komolyan, hogy ezek ugyanazok az emberek.


A kérdéssel kapcsolatban pedig Orbán csinálhatná keményebben is. Már nem azért, de egyáltalán nem volt túl jó az eddigi szociális rendszerünk. Valami gyökeresebbet is változtathatna rajta.


Például csinálhatná azt, amit Roosevelt vagy Hitler csinált azért, hogy kikerüljön a hazájuk a válságból. Lehet, hogy orbán is erre hajaz ezzel az egésszel, de eddig eléggé gyenge.

2011. ápr. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

16:56


"Szerintem peig nem azok nyafogtak régen a sok segély miatt, akik most nyafognak azért, hogy megvonják. Szerintem ti sem gondoltátok komolyan, hogy ezek ugyanazok az emberek."


Szerintem meg te sem gondolod komolyan, hogy nem ugyanaz a pár tucat ember csinálja a gyk politika rovatban a fesztivált, mint mindig.

2011. ápr. 18. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!