Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért ilyen nehéz megélni...

Miért ilyen nehéz megélni Magyaroszágon?

Figyelt kérdés

Van e rövid magyarázata annak, hogy egy munkásbér többszörösébe kerül akármi, amire szüksége volna az embernek?


Mert annyira önzőek lennénk, és nem csapatban játszunk? -szerintem más országokban is mindenki a saját zsebét tömi. mégis sok helyen jó a lét.


És ha nem megy magunktól, akkor miért nem tanulunk másoktól? Miért csak a divatot, a zenét, a filmeket vesszük át, vagy utánozzuk? A valóban értékes dolgokat miért nem követjük azok példáját akiknek jól megy?


Kérem hanyagoljuk az egy személyre vagy pártra irányuló mutogatást, mert ez mélyebb probléma. Nem hónapok és évek alatt alakult ki...


2010. okt. 10. 22:03
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
96%
Mert 2 millió ember tart el 10 milliót, emellett lop mindenki aki csak odafér a pénzhez...
2010. okt. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Én is sokat gondoltam erre. Nem tudom.De nagyon rossz így már rengeteg embernek...
2010. okt. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem magasak az igényeink.

Mi a párommal minimális pénzből élünk (140e), ráadásul albérletben. Mégsem érzem, hogy olyan nehéz volna megélni.

Egyszerűen az emberek nem képesek elfogadni, hogy mennyit engedhetnek meg maguknak, adósságba verik magukat, aztán meg lesnek.


Beszélgessetek a nagyszüleitekkel egy kicsit! Régebben sokkal nehezebb és rosszabb volt az élet, mint most! Valamiért mégis kibírták.

Csak most akar mindenki külföldön nyaralni, plazmetévét venni, autóval járni, stb. Ez nem létszükséglet! Ami igen, arra meg simán telik minimálbérből.

A világ 2/3-a sokkal rosszabb körülmények között él, mint mi. Talán egy kicsit arrafelé is lehetne tekinteni.

2010. okt. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

" -szerintem más országokban is mindenki a saját zsebét tömi. mégis sok helyen jó a lét."

Magyarországon is sokan jól élnek.Nem kell messzire menned,hiszen itt a GY.K-n is ha kell ha nem azt olvashatjuk,hogy hányan mennek Amerikába,hány ember tud drága holmit venni,vagy éppen milliós autót vesz magának..

Szóval van itt is jólét..Ahogy külföldön is vannak olyanok akik segélyért állnak sorban,kint is vannak akik hajléktalanok,és sokan kint is küszködnek a mindennapokért..De ezek a hírek nem jutnak a fülünkbe,vagy nem is akarjuk meglátni,meghallani..

Ha nem lennének olyan magasak az igények ,ha mindkét ember dolgozik,ha nincsenek tartozások,azért elég jól meg lehet lenni otthon is..

Abban viszont igazad van,hogy ha kell ha nem mindenkit majmolunk,utánozunk..Ha ne adj isten van egy jó magyar találmány vagy egy jó ötlet,vagy egy igazi tehetség(és most nem a megasztáros,X factoros szerencsétlenekre gondolok) azokat az állam,az ország nem becsüli meg,nem kér belőle,így kénytelen olyan helyre menni ahol értékelik őket...( van egy magyar sportoló akit Magyarországon semmibe vették,gátolták a sikereit.Ausztriába ment,ott hamar rájöttek,hogy tehetséges sportoló így támogatták..Ausztria színeiben már több aranyérmet szerzett nekik az olimpiai,és világbajnoki játékokon..) ez csak 1 példa..

De nem nehezebb otthon sem mint külföldön..csak külföldön jobban megbecsülnek...

2010. okt. 10. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
41%
22:18 részben igazad van részben pedig őrületesen konzervatív ember vagy + örülsz hogy nyomoroghatsz omg nem akarlak megbántani tényleg de tudod sok olyan ember van aki nem csak annyit akar hogy hazamejek bekapcsolom a tv-t ozt lefekszek dögleni és másnap reggel indulok busszal a munkába:S lehet neked annyi elég másnak nem talán ha 2.000.000 emberből te vagy az 1ik aki nem vágyik jobbra mert írígy és tudja h sose lesznek neki ilyen cuccai. ( amennyiben tévedtem tényleg elnézést kérek csak nagyon felháborodtam ezen:) ) és hogy miért ilyen nehz itt megélni? Egyszerű 1szavas korcs faj a többit a fantáziátokra bízom.
2010. okt. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

mi a párommal fejenként kb 40-50e ből élünk. albérlet rezsi kaja...

nincsennek nagy igényeink de néha fáj amikor meglátok egy szép autót, amikor épp cipelem a nagytáskát a zebrán az ezer forintos tornacipőmben.(nem sajnáltatom magam bocsi, de ez ugrik be ilyenkor)


és persze nem szabad figyelmen kívül hagyni a nálunk csóróbbakat sem. de ez egy önző kérdés volt. nem mellémutatás rá a válasz. de persze ettől függetlenül mindenkinek köszönöm a hsz eket.


és bocs a helyesírásért. utólag vettem észre:)

2010. okt. 10. 22:28
 7/25 anonim ***** válasza:
81%
A rengeteg herdálás miatt. Épül például egy négyes metró ahol már azt sem tudni ki kinek az alvállalkozója és ki kinek mit fizetett ki. Mi tudunk alagutakat fúrni a búzamezők alá, vagy épp völgyhidat emelni föléje. Ajándékba adni repülőgépeket más országoknak majd rakétákat vásárolni hatszoros áron, olyanokat melyek egyik repülőgépünkre sem szerelhető fel és indítósínünk sincs hozzá. Azonkívül rengeteg pénzünk van egy olyan népcsoport segélyezésére aki termelő tevékenységet nem folytat, kizárólag javaink felélésével van elfoglalva. És mert rengeteg cégnek adtunk többszáz milliárdos tőkeinjekciót csak azért, hogy könnyebb legyen kettő-öt millióért külföldi tulajdonosnak eladni, hogy aztán több milliárdos adósságállománnyal végre visszavásárolhassuk. És mi vagyunk azok akiket ezek után még az sem zavar, hogy ezek a volt tulajdonosok a Magyar Államot perelik több milliárdos kártérítésre, egyedül azzal az indokkal, hogy rájuk erőltettük a veszteséges cégeink. Ráadásul az általunk a második világháborúban kiirtott népcsoport, melynek természetesen egyetlen túlélője sem maradt szintén milliárdokat húz ki a zsebünkből kárpótlás ürügyén. ÉS mert jó sok külföldi céget csalogattunk kis országunkba mondván ők adnak nekünk munkát miután az összes saját cégünktől végre sikerült fillérekért megválnunk. Nesze rohadt magyar itt a minimálbér!
2010. okt. 10. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
88%

Ez azért van, mert kiharcoltuk magunknak.

1990-ig egyáltalán nem volt nehéz megélni.

Egyetlen keresetből kényelmesen el lehetett tartani egy családot, és mindenki dolgozhatott.

Nem volt egyetlen hajléktalan és éhező ember sem.

Jutott pénz ingyenes oktatásra, egészségügyre, sportra, művészetre. Épültek gyárak, utak, sportcsarnokok, évi 50000 állami lakás, amit ingyen kaptak meg a rászorulók.

A bűnözés a mai formájában ismeretlen volt, békében élt egymással minden ember.


Ez nem tetszett, piacgazdaságot követeltünk.

Megkaptuk.

Most akkor kéretik nem reklamálni.

2010. okt. 10. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
78%

22:23 tévedsz :)

TV-m nincs, munka mellett tanulok, pont azért, mert nem bírnám ki azt a fajta életet, amit te leírtál. Szórakozni is eljárok, nyaralni is. Mindent meg lehet oldani olcsón, csak utána kell járni. Oké, kocsim nincs, azt aláírom, de kiszámoltam és egyszerűen nem éri meg. Évente 3-4 alkalommal van rá valóban szükség. Akkor meg hívok taxit.

És minden kiadással így vagyok. Nem vagyok jó tagja a fogyasztói társadalomnak, mivel azt veszem meg, amire szükségem van. Ergo nincs sok felesleges cuccom, csak az, ami kell. De ami kell, az van. Például: nincs TV, hifi a lakásban, mivel amit ezek tudnak, tudja a számítógép.


Nyilván nekem könnyebb a helyzetem, mint sokaknak, mert élvezem a tanulást és a munkahelyemen reális esélyem van az előrelépésre. De akkor is fenntartom, hogy egyszerűen rossz oldalról közelítjük meg a dolgot.

Még egy: van az a mondás, hogy mindenki a maga szerencséjének a kovácsa. Nem igazán tartom hitelesnek azt, aki azon sír, hogy semmire nincs lehetősége, holott én tudom, hogy pont azokra van. Csak azt nem lökik az ember arcába, hanem utána kell járni. Nem egy tanfolyamon vettem részt egy fillér nélkül, mert megtaláltam a módját, hogy lehet bejutni. És ezt pont azért teszem, hogy később jobb legyen. Mert azt a tudást, amit most megszerzek, később bármikor kamatoztathatom. Azt az autót viszont, amit a sok okos ember vesz, később bármikor összetörhetik. Elég nagy különbség.

Bocsánat, ha eltértem a tárgytól.

2010. okt. 10. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
58%

Egyetértek a 22.35.-össel. Kellett nekünk a piacgazdaság,a kapitalizmus!

Az ország egyharmada jól,vagy éppen luxus színvonalon él ( pl. nem jó a fehér pelenka,neki szép mintájú kell), A többi pedig létminimumon,vagy alatta él.

Minimálbérből nagyon meg kell gondolni,hogy mire ad ki pénzt valaki.

2010. okt. 10. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!