Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért ilyen nehéz megélni...

Miért ilyen nehéz megélni Magyaroszágon?

Figyelt kérdés

Van e rövid magyarázata annak, hogy egy munkásbér többszörösébe kerül akármi, amire szüksége volna az embernek?


Mert annyira önzőek lennénk, és nem csapatban játszunk? -szerintem más országokban is mindenki a saját zsebét tömi. mégis sok helyen jó a lét.


És ha nem megy magunktól, akkor miért nem tanulunk másoktól? Miért csak a divatot, a zenét, a filmeket vesszük át, vagy utánozzuk? A valóban értékes dolgokat miért nem követjük azok példáját akiknek jól megy?


Kérem hanyagoljuk az egy személyre vagy pártra irányuló mutogatást, mert ez mélyebb probléma. Nem hónapok és évek alatt alakult ki...


2010. okt. 10. 22:03
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
73%
Nem az a gond, hogy az ember mindig többet akar, hanem az, hogy a lakosság nagy része nem képes a létminimumhoz szükséges dolgokat megszerezni(pl:normális kaja,rezsi)vagy azért, mert a keresetéből nem telik rá, vagy nem tud elhelyezkedni, és nincs munkája.
2010. okt. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:

@2010-10-11 10:24-10:28


"Mondjuk egy kiló kenyér kerül a munkabéred többszörösébe?"


Azt hittem egyértelmű, hogy nem szó szerint értem.


"Te lehet, hogy nem tanulsz, de akkor javaslom, tanulj. Már felismerted a hibádat, dolgozz rajta, hogy kijavítsd."


Akkor úgy fogalmazom, hogy miért nem látszik hogy tanul Magyarország? De én erre is azt hittem hogy egyértelmű.


"...egyeseknek miért ekkora élvezet azzal tölteni a napjukat, hogy a gyk előtt ülnek és írogatják be a "milyen borzasztó hely Magyarország" típusú sirámaikat."


Ez volt gyk-n a 2. kérdésem. Az első sportal kapcsolatos. Eddig összesen kb 10-20 gyk-s kérdést néztem meg életem folyamán.


Te valahogy nagyon kilógsz a válaszok sorából, ami nem baj azesetben ha magadat adod. Sőt én pl nagy hívője vagyok az egyén fontosságának. Járjon az bármivel.

Ezért most én is elmondom amit gondolok: teljesen feleslegesen tértél el a tárgytól, személyeskedés céljával... azaz szépen szólva piszkáltál engem. Szerintem aki ráklikkel itt egy kérdésre nem az ilyen válaszokra kíváncsi. De nem válaszolhatok mindenki nevében....

2010. okt. 12. 21:04
 23/25 anonim ***** válasza:
mert zsidrákok irányitanak... nem veszitek észre?
2010. okt. 12. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

21:04


"Azt hittem egyértelmű, hogy nem szó szerint értem."


Én meg azt hittem, világosan beszélünk, vagyis szó szerint, nem pedig költői metaforákban.


A megélhetés az nagyon konkrét jelentésű szó: azt jelenti, hogy az ember lábán van cipő, a gyomra nem korog, van hol laknia stb. NEM szorosan a megélhetés része az évenkénti külföldi nyaralás, az új autó, a 3 havonta új cipő, az évente kétszer cserélt mobiltelefon, a nagyképernyős lcd tv és az ipad. Nemcsak itt nem, hanem bizony nyugaton sem.


A megélhetés szó szerint a megélhetés. Ha nem szó szerint érted, hanem átvitt értelemben akkor fogalmazd meg világosan miről akarsz beszélni, és akkor beszéljünk arról.


"Ez volt gyk-n a 2. kérdésem. Az első sportal kapcsolatos. Eddig összesen kb 10-20 gyk-s kérdést néztem meg életem folyamán."


Akkor nézz szét és csodálkozz, micsoda tömegsport itt gyűlölni és leszólni Magyarországot. Pedig Magyarország összességében jó hely, az egyetlen zavaró probléma itt hogy sok az állandóan siránkozó, panaszkodó és gyűlölködő ember. Ne tartozz ezek közé.

2010. okt. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

A probléma több szálon fut.

A piacgazdaság azon formája, amely Magyarországon honos.

A fogyasztói társadalom éretlensége.

A gazdaság eltartó képessége alacsonyabb, mint az összlakosság lélekszáma.

Korrupció. -Mindig, - és minden szinten!

Az EU-s követelményrendszer párba állítása a balkáni "bérekkel", - a kiadási oldal napról-napra felfelé kúszik, miközben a bevételi oldal hosszú évek viszonylatában nem változik, ill. értékét veszíti.

Széthúzás.

2010. okt. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!