Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért ilyen nehéz megélni...

Miért ilyen nehéz megélni Magyaroszágon?

Figyelt kérdés

Van e rövid magyarázata annak, hogy egy munkásbér többszörösébe kerül akármi, amire szüksége volna az embernek?


Mert annyira önzőek lennénk, és nem csapatban játszunk? -szerintem más országokban is mindenki a saját zsebét tömi. mégis sok helyen jó a lét.


És ha nem megy magunktól, akkor miért nem tanulunk másoktól? Miért csak a divatot, a zenét, a filmeket vesszük át, vagy utánozzuk? A valóban értékes dolgokat miért nem követjük azok példáját akiknek jól megy?


Kérem hanyagoljuk az egy személyre vagy pártra irányuló mutogatást, mert ez mélyebb probléma. Nem hónapok és évek alatt alakult ki...


2010. okt. 10. 22:03
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
44%
^^ kellemeset csalódtam és 1etértek bocsi ha szúrtam az 1. hsz-emmel.
2010. okt. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
0%

"Van e rövid magyarázata annak, hogy egy munkásbér többszörösébe kerül akármi, amire szüksége volna az embernek?"


Mondjuk egy kiló kenyér kerül a munkabéred többszörösébe?


"szerintem más országokban is mindenki a saját zsebét tömi. mégis sok helyen jó a lét."


Mivel Magyarország kb. a 40.-50

2010. okt. 11. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
35%

(folytatom) szóval Mo. a 40.-50. helyen van gazdasági fejlettségben a világon, így van kb. 40-50 ország, ahol magasabbak a bérek, meg 150 másik, ahol alacsonyabbak. Ha érdekel, miért, akkor olvass gazdaságtörténeti műveket.


"miért nem tanulunk másoktól?"


Te lehet, hogy nem tanulsz, de akkor javaslom, tanulj. Már felismerted a hibádat, dolgozz rajta, hogy kijavítsd.


"Kérem hanyagoljuk az egy személyre vagy pártra irányuló mutogatást, mert ez mélyebb probléma."


Bizony, lehet, hogy mélyebb a probléma. A szokásos gyk-s depressziós jajveszékelést és Magyarország-szidást mutatod be. Ennek lehet, hogy valamilyen lelki probléma van a mélyén, érdekes lenne egyszer ezt tudományos igénnyel megvizsgálni, hogy egyeseknek miért ekkora élvezet azzal tölteni a napjukat, hogy a gyk előtt ülnek és írogatják be a "milyen borzasztó hely Magyarország" típusú sirámaikat.

2010. okt. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
20%

"Mondjuk egy kiló kenyér kerül a munkabéred többszörösébe? "


Ja hát végülis egy gramm arany sem. Csak tudni kell kellően kis mennyiséget alapul venni :D

2010. okt. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
77%

Tényleg az igények miatt tartunk ott ahol most vagyunk..

Amikor az számít,hogy márkás ruhám legyen,és megveszi az ember 10.000 forintért ugyanazt a nadrágot ami máshol 3000 forint (pedig mindkettő made in Chine)

vagy virágmintás wc.papír vesz a sima fehér helyett(ugyanott végzi mindkettő,vagy még a sarki boltba is kocsival megyek addig van itt is luxus élet..Amíg ilyen nagyon az igények addig nincs okunk panaszra..Inkább az a baj,hogy sokan az igényüket hitelekből rendezik,és utána sír a szájuk,hogy nincs semmire sem pénz..

2010. okt. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
55%

Miért? Nehéz az élet Magyarországon? Itt a válaszok nem ezt mondják..

http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__karrier-fi..

2010. okt. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%
Baracsi Attila.:22:43-22:35.Maximálisan igazatok van!!Itt vagyok 34-évesen,igaz leszázalékolva,nem én akartam beteg lenni,így jött ki a lépés.Mentségem csak annyi,hogy amaikor volt az a bizonyos "rendszerváltás"én,nem voltam még szavazóképes korú,s állapotú sem.Sok embernek aki akkor a legjobban sírt,s rendszerváltást akart,annak hatóságilag kellene az elmeállapotát megvizsgáltatni,mert azt hiszem nem volt normális a jó nép,amikor erre szavaztak.Én is csalódtam a kapitalizmusban,már majdnem én is bedőltem nekik.Azok mostani 40-50-60-évesek,akik annyira verték a nyálukat,hogy mert rendszert kell váltani,most zömmel ők sírnak-rinyákolnak azon,hogy most milyen nehéz megélni.Ja!Nos akkor tetszettek volna inkább a fenekükön maradni,s nem elmenni az első szabadnak mondott választásokra,vagy tetszettek volna megakadályozni a rendszerváltást,s Antallékat még egy jó pár évre sittre vágni!!Ja?Mert hogy a gyermekeiknek-unokáiknak már jobb legyen?Hát azt jól elszúrták,nem kicsit,nagyon,ahogy azt abban a bizonyos Őszödi-beszédben hallhattuk,csak kicsit vulgárisabb,szalonképtelenebb kivitelben.El mert a mi nemzedékünknek azt hiszem nem túl sok lehetősége van,ha nincs protekciója,vagy eleve rossz társadalmi osztály rétegbe született,függetlenül a származásától,mert az az érettségi is,és sokesetben a nehezen megszerzett akármilyen diploma is,lassan már csak wc-papírnak jó,mert sokesetben csak külhonban lehet vele elfogadható munkakörben,elfogadható bérért elhelyezkedni.Oktatásunk is egy nagy rakás sz,r! mert csupa olyan dolgot erőltet,ami csaknem felesleges,mert abból maximum csak Vágó István műsorában lehetne valami hasznosat kihozni,míg mi itt szidjuk-hordjuk az angolszász-skandináv-modellt,s az amerikai-közoktatást,mondván hogy alacsony színvonalú,s hogy "túlságosan laza moralitású"mi a konzrvatív-porosz-mintájú,s szinte csak a lexikális tudásra alapozó,meglehet hogy már nem is kissé elavult oktatási-rendszerünkkel elmehetünk Kenyába kekszet kapálni,mert olyasmire semmit nem tanít,amire a mindennapi életben,s a boldoguláshoz,a megélhetéshez kellene,a kisegítő-iskoláinkkal meg aztán végképp elhúzhatunk sunyiba,mert azok végképp nemérnek semmit(-saját tapasztalat),mert nem adják meg az alapot a továbblépéshez.Meglehet hogy a felsőoktatásunk az jó,de azért ott is lehetne azért javítani.Amerikában(-állítólag)az általános-iskolások tanulják az alkotmányt,mire leérettségiznek alapfokú jogi-gazdasági-politikai-pénzügyi ismeretekkel,autóvezetői-jogosítvánnyal rendelkeznek,s csupa olyan dolgot megtanulnak,ami a mindennapi élethez kell,s állítom a klasszikus lexikális tudásszintjük sem marad el sokban az átlag európaitól,esetenként a miénktől.Talán ezzel is magyarázható(-részben)hogy ők ma világhatalom(-bár ez változhat),míg Európa az csak részben az,s hogy Magyarország még mindíg ott tart ahol,pedig azért ebben az országban több lehetőség lenne,ha egyszer végre az értelmes jó,és hasznosítható dolgokat is átvennénk onnan,s azt széles körben,az egész magyar társadalomra kivetítve alkalmazni tudnánk.De hiába is írkálok,pofázok,csak egy kisegítő-iskolát végzett laikus lúzer vagyok,aki eltévedt térben,s-időben,rossz helyen,s időben pottyantotta le a gólya.
2010. okt. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Amíg vasárnap délután, a hónap végén a Tesc() mellet járva, azt látom, hogy tapossák egymást az emberek egy vidéki kisvárosban, addig nem hiszem, hogy olyan nagy a baj az átlagember életszínvonalával. Az én családomban ez soha nem volt szokás, hogy ételt dobjunk ki, össze is teszem a kezem ezért. Paraszti családból származom, a nagyszüleim kaptak egy kanál zsírt egy zsák búzát, néhány fej hagymát és mehetsz. Ez volt a nászajándék. Rengeteget nélkülöztek, spóroltak, míg mások tömték a csokit magukba a TSZCS-ben. Mára már mondhatom, hogy öt házat örökölhetek meg a testvéremmel. Úgy érzem megéri takarékoskodni, dolgozni és megbecsüli amink van.
2010. okt. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
74%

Nem kell ezen vitatkozni.

Amelyik országrészben van munka, és akinek jut is, ott jól meg lehet élni.

Ahol meg nincs, ott nem, és rengeteg ilyen is van. Sokhelyen szószerint éheznek emberek. Ezért vagytok más véleményen.

Ilyen egyszerű.

De amig nem lesz kétszer ennyi munkahely, csak a lecsúszás folytatódik.

2010. okt. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
74%
Láthatod, a németek is erre panaszkodnak. Mindíg az a kevés, ami éppen van. Az ember mindíg többet akar. Lényegében erre épül a civlizációnk. Csak azt nézzük, mások mennyivel jobban élnek. Ha tizszer annyit keresnék, mint most, 2 év múlva nem tudnék megélni belőle. És nem az infláció miatt. Azért, mert egyből megnőnének az igényeim.
2010. okt. 12. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!