Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szólnál ahhoz, ha Európába...

Mit szólnál ahhoz, ha Európában, és Magyaroszágon is elterjedne az iszlám? (folyt)

Figyelt kérdés

Tehát az emberek több mint fele vallaná magát muszlimnak, és ez akár a politikában is változáshoz vezetne?

Mennyire látod ezt lehetségesnek? Miért?

Mik lennének az előnyök és a hátrányok?


2011. jún. 7. 16:15
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
 101/112 A kérdező kommentje:

igen, valami ilyesmiket sejtettem


1. a saria nem enged meg bármit a férfinak, tehát tévesen hinnék ezt

2. ha felidegesítesz egy férfit, ne csodálkozz ha véletlenül megpofoz. saria vagy nyugati bíráskodás ide vagy oda. szerintem elég undorító dolog visszaélni mások erkölcsével, hogy "úgysem üthet meg mert nő vagyok".

3. a saria értelmében valószínűleg "megpaskoltak volna". ugyanis a sharia nem engedi hogy bármilyen sérülést okozzon a verés egy nőn, nem érheti az arcát, és ne legyen nyilvános. ebbe beleérthető az is hogy ne sérüljön érzékeny pontjain mint belső szervek.

4. a saria nem kötelezi a nőket az arc eltakarására.

5. ez a nyugati gondolkodásra vall, ahol állatokat neveltek az emberekből, és tele vannak elfojtott agresszióval. attól hogy eltakarod az arcod, nem leszel más ember, főleg ha napi 5 imát kell végigcsinálnod és foglalkoznak veled a lelki vezetőid. ez is tipikus nyugati gondolkodás, hogy csak a bűnözők takarják el az arcukat. ugyanakkor megbotránkoznak azon ha a fél hátsója kilóg a miniszoknyából, ami egyébként legális a gyakorlatban, de elméletben közszeméremsértő...

6. a bátyád nem üvöltözne veled mert nem lenne baja a világgal, de ha lenne is, főképp nem a családján vezetné le.

az agresszív vallásos emberek jellemzően fanatikusok, akiknek a vallás csak kifogás az agresszióra. de igaz hogy a kisebbség egy része, aki nem lenne muszlim, az biztosan megpróbálna visszaélni ezekkel. mint ahogyan jelenleg sem működik a világ törvényeink szerint.

7. már jelenleg sem olyan az éghajlat, mint régen, kissé földközi jelleget mutat azzal a negatív változással, hogy kevésbé csapadékos.

de ha megnézed a föld vagy az emberiség történetét, rengeteg változás történt, aki nem tudott alkalmazkodni, az kihalt.

8. ez semmiben sem különbözik a jelenlegi törvényektől. elvégre az ország legalább 1/3a valószínűleg nem akarta ezeket a változásokat amit a fidesz csinál, sőt, talán abból a 2/3ból sem erre számítottak sokan. ezek is hirtelen változások, hiszen az alkotmány is változott, új törvények léptek életbe.


tehát szerinted többszáz év alatt az emberek hozzászoknának a sariához és a muszlim többséghez.

2011. jún. 18. 15:42
 102/112 anonim ***** válasza:
73%

Szia Kérdező!

Nagyon jó, hogy agyalsz, és továbbvitted a fonalat, mert így én is arra vettem rá magam, hogy ezen a kérdésen agyaljak.

1. Én régebben tényleg egy bunkó csaj voltam, akit még a pasik is utáltak annak ellenére, hogy történelem szakon végeztem az egyetemen, mert mindenkit piszkáltam, csajokat/pasikat egyaránt, de 2011. márciúsa óta nem vagyok már ilyen. Hogy miért, és mi történt, az nem tartozik ehhez a topichoz.

2. Kérdező, én nem akarok a magánéletedben vájkálni, de lenne feléd egy kérdésem: te vallásodra nézve muszlim vagy?

Ha nem, akkor minek írtad ki ezt a kérdést?

3. Ahogy az általad leírt dolgokon agyaltam, arra jutottam, hogy olyasmi szerintem fizikailag képtelenség, hogy egyik napról a másikra több millió ember muszlim lesz.

Ez ugyanolyan, mint amikor egy nagyon fanatikusan keresztény haverom azt mesélte, hogy ő arról ábrándozik, hogy pár haverjával elmennek egy budhista országba, és majd egyik napról a másikra mindenki keresztény lesz. Ez nem így működik sztem.

Ahhoz, hogy mondjuk Európában muszlim többség legyen, száz év kellene minimum, és ennyi idő kellene ahhoz is, hogy a saría elfogadott legyen Európában.

Nekem olyan megvalósíthatatlannak tűnik az, hogy ez egyik napróla másikra menjen végbe.

Az meg, hogy száz év múlva mi lesz, nem igazán érdekel, mert én akkormár tutibiztos, hogy nem fogok élni.


Ha valaki mondjuk muszlim, buddhista, stb. vallású lesz, az nem azért van, mert azt elrendelik központilag valahol, hogy x vallásúnak kell lennie mindenkinek, és kész passz, hanem ez azért van, mert az adott ember szívében úgy érzi, hogy neki x vallás az útja, ő úgy tudta igazán megtalálni Istent.

Üdv: 29/L

2011. jún. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/112 A kérdező kommentje:

2. teljesen mindegy milyen vallású vagyok, nem csak muszlim tehet fel ilyen kérdést

érdekelt az emberek véleménye, valójában egy másik témában merült fel a kérdés ötlete, én megléptem.


3. miért pont fizikailag képtelenség? :D muszlimnak lenni nem természeti erő vagy sportág :D:D de azt hiszem értem hogy mire akartál utalni


szerintem se valós hogy ilyen hatalmas vallásváltozás következzen be rövid idő alatt. csupán az iszlám a világ leggyorsabban növekvő vallása. elég sok ember retteg attól hogy európa eliszlamizálódik.

egyébként sehol sem említettem hogy hirtelen változás lenne.


ahol meg tilos xy vallásúnak lenni ott hivatalosan mindenki egy valláson van.

2011. jún. 18. 17:56
 104/112 anonim ***** válasza:

10:41

Így meg a nők hiszik azt hogy mindent megtehetnek a pasikkal. Ez se jó.

2011. jún. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/112 anonim ***** válasza:

"Ahhoz, hogy mondjuk Európában muszlim többség legyen, száz év kellene minimum, és ennyi idő kellene ahhoz is, hogy a saría elfogadott legyen Európában."


Ezt nagyon jól látod. (Végre valakinek esze is van)

Nem úgy van az mint ahogy egyes rettegők már itt összecsinálták magukat hogy egy szép napon arra ébredünk, hogy mindenki muszlim lett és juj mi lesz akkor?

Ez egy hosszú folyamat, mivel a mai elvilágiasodott és aktuálpolitikához mindig igazodó kereszténység már képtelen betölteni szerepét és képtelen a helyes irány mutatására, ezért nyitottnak kell lenni egy újabb jobb vallás felé. Ha ez az európaiaknak tetszeni fog, s nagy tömegek térnek át erre, akkor majd megváltozik a világrend. Ha pedig nem így alakul, akkor marad minden a régiben. Ennyi. Ezért értelmetlen előre tiltakozni az új ellen.

2011. jún. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/112 A kérdező kommentje:

21:01

meg is tehetik, nyugaton már léteznek férfivédő egyletek, mi itt mint mindenben ebben is le vagyunk maradva.

Maszkulinista Mozgalom. :) ez a megnevezésük


21:07

ez igaz hogy az iszlámszigorúbb vallás, kevésbé alakítható. már a síta szunnita felbomlást is sokan elítélik. kereszténységből meg már van megszámlálhatatlan variáció. meg aztán ha a kereszténység számlájára írunk mindent amit a nevében elkövettek, tőlük is lehet rettegni.

mégsem látom hogy a nagy keresztények homoszexuálisokat köveznének budapest vagy párizs utcáin. pedig egy hű kereszténynek a biblia szerint kötelessége.

2011. jún. 19. 06:27
 107/112 anonim ***** válasza:
60%

Utolsó, amit írtál, úgy hülyeség, ahogy van.

Miért lenne már egy hű kereszténynek kötelessége a homoszexuálisok kivégzése? Ilyet én még nem hallottam a 29 évem alatt.

Nagyon mérges tudok lenni rájuk, amikor az utcán tüntetnek lásd Budapest-parádé, de hogy ki kéne végezni őket, mármint a homokosokat, az nekem soha eszembe nem jutott.

A megkövezés meg egy ókori barbár szokás, a kivégzésnek humánusabb módszerei is vannak.

Üdv: 29/L

2011. jún. 19. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/112 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem ott tévedtek ebben az egészben, hogy azt hisztitek a vallás a jövőben is komoly tényezőnek fog számítani. Pedig nem, egyre kevésbé érdekli az embereket, akár a kereszténységről, akár az iszlámról vagy valami más vallásról legyen is szó. A hit vissza fog szorulni a magánéletbe az iszlám világban is. Kár ilyen dolgokon elmélkedni.
2011. jún. 19. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/112 A kérdező kommentje:

09:36

nem csodálom, hogy úgy ítélkezel mások felett hogy sem a koránt sem a bibliát nem ismered:

„És ha valaki férfival hál, úgy a mint asszonnyal hálnak: útálatosságot követtek el mindketten, halállal lakoljanak, vérök rajtok.” (Mózes III. könyve 20:13)


ugyanis sok magát kereszténynek valló ember sem ismeri, talán te is ilyen vagy. és hasonló tudatlanságból ered az iszlamofóbiájuk is

biztos vagyok benne hogy sok olyan dolgot tudnék mondani amit nem hallottál a 29 éved alatt


a megkövezés meg ilyenek hiába barbár szokások, a muszlimok ragaszkodnak ehhez - itt jön képbe a sharia. viszont érdekes módon emellett párhuzamosan erkölcsileg elgondolkodtatja némelyiket hogy a szemet szemért elv vajon nem a gyűlölködésből és az önzőségből jön?

avagy ha kimondja a sharia vagy bármilyen vallási vezetők konszenzusa hogy verhetjük a nőt, miközben a korán az ellenkezőjére szólít fel, akkor minek kellene érvénybe lépnie?


szerintem ilyenkor uralkodik el az egyszerű humánusság a vallás felett, tehát a keresztények nagyon kis része keresztény csak. ezért nincs értelme rettegni az iszlám kultúrától, mert az ember jelleme bizonyos esetekben felülírja a társadalmi normákat.


09:40

ellenkezőleg a föld lakosságának vallásossága növekszik. [link]

ráadásul ez egyedül az iszlám. csökken a vallástalanok száma is. ez viszont nem jelenti azt hogy mind szükségszerűen fanatikus is.

szerintem idővel az emberek fúziós vallásokat fognak létrehozni. mint amilyen az európai kereszténység is volt. most az is csak egy töredéke az európai kultúrának, mint ahogyan a pogány vallások voltak 1000 éve a kereszténységben.

2011. jún. 20. 18:01
 110/112 anonim ***** válasza:

Jaj, bocsi, véletlenül találtam rá a témára, de


"el lehet menni magyarországról, itt lehet hagyni minket, kéremszépen. tessék, lehet menni!" :)


Magyarország nagybetű ;) Ezt még muszlimoknak is illik tudni

2011. jún. 24. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!