Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szólnál ahhoz, ha Európába...

Mit szólnál ahhoz, ha Európában, és Magyaroszágon is elterjedne az iszlám? (folyt)

Figyelt kérdés

Tehát az emberek több mint fele vallaná magát muszlimnak, és ez akár a politikában is változáshoz vezetne?

Mennyire látod ezt lehetségesnek? Miért?

Mik lennének az előnyök és a hátrányok?


2011. jún. 7. 16:15
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/112 anonim ***** válasza:

22:02


És most jobbikos megközelítésből vagy iszlamofób vagy "balabbikosból"? :)

2011. jún. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/112 anonim ***** válasza:
81%

Nos nem csak a véleményünk, de az egész NÉZŐPONTUNK igen különbözik. Hogy rávilágítsak, vegyük csak az első pontot.


"Én se szoktam lopni, de azért nem mondom hogy felesleges olyan törvény ami tiltja. Mert mások esetleg korlátozás hiányában tennék. Ugyanez a helyzet a piára, és az egészségtelen élelmiszerekre is."

ALAPVETŐEN más a lopás és az alkohol élvezete. Miben is? Hát például abban, hogy a lopással MEGKÁROSÍTASZ valakit, míg azzal, hogy megiszol egy üveg sört, nem. Ezért az alkoholt ÖNMAGÁBAN nem érdemes betiltani (nem is lehet - lásd 1930-as évek, szesztilalom).


Azon az alapon, hogy "mert mások korlátozás hiányában tennék" - tulajdonképpen bármit betilthatsz, hiszen mindent lehet (korlátozás hiányában) úgy használni, hogy azzal kárt okozzunk. Innen kezdve pedig már kizárólag az önkény ami korlátoz(hat)ja, hogy mi kerül betiltásra és mi nem...


Ráadásul egy dologgal szembeni negatív döntést ilyen könnyedén kiterjeszteni két egész más dologra! Miért lenne ugyanez a helyzet? Vagy aki lop, az iszik is? vagy aki iszik az zabál mint állat? vagy a kövér emberek lopnak? SEMMI közük egymáshoz ezeknek a dolgoknak - és a róluk döntésnek sem úgy kell történnie, hogy "ugyanez a helyzet", hanem EGYENKÉNT meg kell vizsgálni, amiről döntesz. Ugye te sem szeretnéd, ha egy melletted történt verekedés után téged is lesittelnének, hiszen ott voltál, tehát "ugyanaz a helyzet"?


És most egyenként nem fogok végigmenni az összes félremagyarázásodon, két okból. Az egyik az, hogy túl hosszú lenne. A másik, hogy már tapasztaltam, hogy a hozzád hasonló iszlám-favorizálók általában meglehetősen értelmes, ámde más véleményét elfogadni teljességgel képtelen emberek, és szerintem te is pont ilyen vagy - úgyhogy nem fárasztom magam a tök felesleges rögeszmefuttatásokkal...


Csak ismét megjegyzem, hogy az egyéni szabadságjogaimra hivatkozva én NEM KÉREK az iszlámodból. Semennyit.


Pedro

2011. jún. 7. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/112 anonim ***** válasza:
70%

"hiszen mindent lehet (korlátozás hiányában) úgy használni, hogy azzal kárt okozzunk."


Igen ezért szokták a közösségre káros dolgokat korlátozni tiltani. Nem értem mi az ellentmondás.


"Innen kezdve pedig már kizárólag az önkény ami korlátoz(hat)ja, hogy mi kerül betiltásra és mi nem... "


És most nem így van? A törvények valójában felfoghatók hatalmi önkényként is mivel nem te hozod őket.


"És most egyenként nem fogok végigmenni az összes félremagyarázásodon, két okból. Az egyik az, hogy túl hosszú lenne."


Van még egy harmadik ok is: Az hogy nem tudod cáfolni, mint ahogy az előzőt sem sikerült.


"A másik, hogy már tapasztaltam, hogy a hozzád hasonló iszlám-favorizálók általában meglehetősen értelmes, ámde más véleményét elfogadni teljességgel képtelen emberek"


Ehh megint egy toleráns vallásszabadság és egyenlőségpárti :)


"Csak ismét megjegyzem, hogy az egyéni szabadságjogaimra hivatkozva én NEM KÉREK az iszlámodból. Semennyit. "


Hol is írtam hogy vedd fel?

2011. jún. 7. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/112 anonim ***** válasza:
38%

Imádom ezt a fórumot... XD király hozzászólások.

---

Akkor néhány érdekesség.


"In the period 1990-2000, approximately 12.5 million more people converted to Islam than to Christianity” (Guinness World Records 2003, pg 102)."


Ez csak 10 év, 2000-ig! Csak a keresztények közül.


http://www.youtube.com/watch?v=XfnagknpFBs

---

Tehát az emberek több mint fele vallaná magát muszlimnak, és ez akár a politikában is változáshoz vezetne?


- Muszlim vagyok... örülnék neki.


Mennyire látod ezt lehetségesnek? Miért?


Lehetségesnek látom. Mert az emberek már nagyon megszomjaztak, a valódi szabadságra, és igazságra!


- Mik lennének az előnyök és a hátrányok?


Csak előnye lenne egy muszlim szempontjából.

Egy nem muszlim szempontjából, változó.

De az egyik legfontosabb változást mindenki elfelejtette, és mindenki számára haszon:


- UZSORAKAMAT MEGSZŰNNE! Nem adósodhatna el az ország. Nem adósodhatnának el az emberek. Nem kerülnének az utcára családok. Így a cionizmus is teret vesztene.


- Halálbüntetés a gyilkosokra!


- Nincs kisebbség, faji alapon! Az Iszlám szerint minden ember egyenlő. Senkinek sem jár több, csak mert más rasszhoz tartozik, mert ez rasszizmus.

2011. jún. 7. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/112 anonim ***** válasza:
81%

"Hol is írtam hogy vedd fel?"

Nem írtad,hogy vegyem fel. Csak éppen rám akarod erőltetni. Az alkoholtilalmával, a sertéshús tilalmával, a jogfosztással, a korlátozásokkal, az egyenlőtlenségekkel együtt. És én EZEKBŐL nem kérek - nem az elnevezéssel van bajom, hanem a TARTALOMMAL.


Apropó, egyenlőtlenség... Térdre, és szolgálj!

Vagy miből is gondolod, hogy egy egyenlőtlen világban te az uralkodó társadalmi réteghez tartoznál - és nem az alacsonyabb rendűekhez?


"nem tudod cáfolni, mint ahogy az előzőt sem sikerült."

De igen, csak nem figyeltél oda. Mert nem is akarod megérteni. Ezért írtam, hogy felesleges dolog a hozzád hasonlóknak érveket felhalmozni. Voltak már néhányan itt a GYK-n.


"Ehh megint egy toleráns vallásszabadság és egyenlőségpárti :)"

Ó igen. És MEGGYŐZŐDÉSEM, hogy a vallásszabadság és az egyenlőség (azaz inkább tolerancia) SOKKAL előrébb mutató elvek, mint az iszlám.


Ezért is utasítom el. :-) De persze ez téged ne korlátozzon - csak SEMMILYEN formában ne erőltesd rám még a hatásait sem!


Pedro

2011. jún. 7. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/112 A kérdező kommentje:

17:35

kíváncsi lennék a történetre

a húsevés túlzásbavitele úgy általában nem egészséges.

meg aztán szerintem van különbség az ipari sertés és a házi mangalica közt.


a szívrohamot inkább a stressz, egészségtelen táplálkozás egyéb elemei (sok zsír, cukor) főképp a mozgásszegény életmód és a "drogok" okozzák. na meg az egészségtelen környezet


18:12

azért mert a muszlimok többsége vallási alapon nem iszik alkoholt

tudtommal a szesztilalom idején nem volt többségében muszlim lakosságú amerika


csak hogy érzékelni tudd: míg magyarországon 12 volt az alkoholfogyasztás aránya(literperfő) 2000ben, addig törökországban ez 1.5

ez azt jelenti hogy kb 8adára esne vissza európában az alkoholfogyasztás


21:36

sok igazságot látok benne

csak ez egy olyan feltételezés miszerint "normális" muszlimok lennének európában. például saria mellett. a kevésbé muszlimnak nevezhető radikálisok embertelenül bánnak a nőkkel, ez igaz. de egy haladó gondolkodású muszlim megkockáztatom a sariát sem akarná.


21:58

csak azért mert valaki a marihuánát szereti, jogunk van megfosztani őt ettől? na persze kivéve ha bizonyos helyeken lakik...

bármilyen drogot lehetne kulturáltan használni. de az emberek többsége nem képes önuralomra. például "legális" drogok amerikában okoztak már problémákat rendesen. nyakrafőre írják és eszik a nyugtatókat, utána meg csodálkozik ha leáll a szíve.


"Például Angliában is csak 1928 óta"

ezért nem igazán túl hiteles erre hivatkozni, hogy 100-50 éve nálunk egyenjogúság van, mert nem túl nagy mérték az emberiséget tekintve


a nők azért nem jogosultak belszólni néhány dologba, mert alapvetően nem alkalmas rá a jellemük a muszlimok szerint. például hivatkoznak a menstruációs időszakra, a fizikai és lelki gyengeségre, habár ezek ellenére láttam már fejkendős rendőrnőket lövöldözni...

tény hogy a legtöbb nőnek más a gondolkodása vagy testi működése, de ezzel valóban nem lenne szabad másokat hátráltatni. ez ugye megint olyan kérdés, hogy az emberek nagy része nem tud felelősségteljesen alkoholt/más drogokat fogyasztani, tiltsuk vagy engedjük...


"És a nőket miért nem illeti meg ugyanez a jog?" mert egyrészt amit mondtál, az szükséglet a férfinál, ezért alapvetően nagyobb igénye van rá, de nem ez az indok, hanem az, hogy több nő van a világon, mint férfi állítólag - sőt, ez régen sokkal iagazabb volt(hadiözvegyek), csak kíváncsi lennék, ha hirtelen a férfiak lennének többségben(ami úgy néz ki már most igaz globálisan), akkor legalizálnák e a poliandriát, vagy a homoszexualitást... :)

de tény hogy megint semmi köze ennek a valláshoz, mert ennyi erővel mondhatnánk, hogy a keresztények és a zsidók is rendelkeztek több feleséggel, vagy legalább egy titkos szeretővel...

a korán csak megengedi azt, hogy gondoskodj egy özvegyről, akinek meghalt a férje. ha te egy 20 éves lány vagy, akinek az újdonsült férje (talán abban a korban ez meredek kijelentés lehtett) meghal a háborúban, egész életedben magyányosan 3 gyereket hogyan nevelsz fel? nem mondom hogy lehetetlen, de nehéz munka. háborús időkben természetes volt, hogy alig van férfi az országban. ez természetesen nem kellene hogy azt jelentse, 3-4 fiatal lánykát magam melé veszek mert úgy kívánja az élvezetem. "normális" muszlim ember nem is akar 1nél több feleséget. de szeretőt sem. ilyet keresztényben is nehé mutatni, tudom. és gyakorlati ateisták is esküdhetnek templomban.


"Ez az! Féljenek inkább a nők, hogy egy jó seggű cicababáért lelép a pasi, és persze az ügyvég haverja segítségével viszi a vagyont, a kéglit, a kocsit, a gyereket..."


az a nő aki egy ilyen férfihez megy hozzá, meg is érdemli. sajnos ezt kell mondanom a párok nagy része megérdemli egymást. minden a külső meg a pénz körül forog, utána meg csodálkoznak hogy nem működik a dolog. és hogy a férfi viszi a gyereket... vannak olyan anyák akiknél bizony nincs jó helye a gyereknek. csak azért mert ő szülte meg nem biztos hogy ő tud jobban nevelni.


egyszerűen csak be kellene vezetni hogy házasságtörésért börtönbüntetés. válásért szintén. mindjárt kevesebb lenne a házasságok, de a megcsalások száma is. hirtelen mindenki bevallaná hogy milyen bizonytalan az élet és inkább csak élvezzük...


"Hát ez nagyon sz@r lenne... "

nem igazán értem ezzel mit akartál mondani. már csak azért is cáfoljunk mindent? vagy nehezebb lenne a dolgunk ha a ruha, kocsi, parfüm helyett a személyiségünket kellene bevetni? mert ami nincs azzal nem lehet dolgozni?


22:02

ez hazukkság! a jóbbik nácista iszlamista!


22:24

egyetértek, gyakorlatilag ilyen alapon tilt szinte mindent az iszlám. európai országokban is csak ott nincs tilalom ahol tudják kezelni. pl hollland füvezés, német korlátozásnélküli autópálya


a többiben is vannak igazságok, de ezt itt kiemelném

"A nők itt is krvára szeretik eltartani magukat. Ezért hajtanak a gazdag pasikra.

Nem sok olyan láttam, hogy gazdag nő keres szegény szépfiút hogy eltarthassa. Tehát innentől kezdve értelmetlen ez az egyenlősdi, mert TÁRSADALMI SZEREPÉNÉL FOGVA a férfi van rosszabb helyzetben a nők helyzete egyszerűbb.

Ráadásul olyant se hallottam, hogy egy nő visz el kirándulni férfit vagy hívja meg vacsorázni. ""

ez sajnos igaz. az egynlőség jogán hány nő veszvirágot a férfinak? hány szervez a férjének hatalmas meglepetésbulit ajándékokkal? tehát csak addig van egyenlőség amíg enm jönnek a középkori álmok.

ha a nők annyira el vannak nyomva miért dugatják meg magukat másokkal? ha minden nő angyalka és nem élvezi a szexet, és a jó kisfiúk győznek midnig, miért van az, hogy sokkal nehezebb 18 feletti szűz lányt találni mint ugyanilyen fiút. és vajon miért nem kelendők a csúnya fiúk. vagy ha ez is csak a férfi hódítás miatt van, akkor ilyenkor hiszékenyek a nők, de egyébként jól tudnák vezetni az országot? :)


nem biztos hogy jól látom, de szerintem itt valami nem stimmel.

valóban ez a másik. elkezd szülni 20 évesen, és 30 éves koráig nem is dolgozik. ha te felvételizni akarsz valahová, akkor mint nő előnyben vagy a gyereked miatt. mint esetleges apa, ez nem igaz rád. a nő plusz felvételi pontokat kap ezért. nem tudom ez mennyire aktuális de hallottam ilyesmiket is. nem beszélve arról hogy a férfiak nagyobb része emellett nehéz fizikai munkát végez, de a nő hamarabb mehet nyugdíjba. a tűzoltó meg 50 évesen is szaladgáljon az égő házban. :)

tudom, ilyenkor az ország a hibás meg a magyarság, amikor a nacionalizmus fellendül európaszerte, akkor francia brit satöbbi országok a hibásak, de amikor meg jön az iszlám hirtelen mindenki jobboldali lesz. :)


"Ezért volt jobb az az évezredeken át bevált módszer, hogy a családfőt tisztelet jogi biztonság illeti meg, az eltartottak pedig alárendelt szerepben vannak neki. "


ez nagyon relatív, mennyivel jobb ha egy férfinek látszó élőlény nem valódi férfi de hatalmat élvez mások föött...


"Elméletemet alátámasztandó: Nézzük meg a hajléktalanok arányát nemek szerint: 90% ffi 10% nő... "


ezt is meg akartam említeni, hogy egy férfinek nehezebb munkát találnia. főleg ha olvasgatod az álláslehetőségeket és fényképes önéletrajzzal nőket keresnek... meg eltartatnia is nehezebb magát. ha egy nő teszi ezt akkor a férfi hősiesen eltartja. ha egy férfi teszi ezt, élősködik a feleségén...


22:47

azt biztosan nem muszlimok viszik véghez. én is nevezhetem magam mickey egérnek, vagy chuck norrisnak.

ez olyan mintha azt mondanám, hogy ha megölt egy európai ember valakit és kiderül hogy katolikusnak vallja amgát, akkor minden katolikus gyilkos.

csupán azért divat az iszlámra kenni mert idehaza nem mondhatjuk a cigányra azt hogy cigány gyilkos vagy, vagy a keresztényre hogy keresztény gyilkos. ezekhez hozzászoktunk.

és bizony ebben az esetben nem igazán tekinthető az illető cigánynak, mert ahhoz kultúra kell, hogy valaki a részese legyen, sem keresztény nem lehet az, aki gyilkol...

...az én fogalmaim szerint


23:06

"ALAPVETŐEN más a lopás és az alkohol élvezete. Miben is? Hát például abban, hogy a lopással MEGKÁROSÍTASZ valakit, míg azzal, hogy megiszol egy üveg sört, nem. Ezért az alkoholt ÖNMAGÁBAN nem érdemes betiltani (nem is lehet - lásd 1930-as évek, szesztilalom). "


kiéve mikor részegen összeversz másokat, beülsz a kocsidba és frontálisan ütközöl egy kocsival, ahol a fiú barátnőjének teste teljesen összeég, estleg a fiú tolószékbe kerül, esetleg hazamész és vere3d a feleséged, mint jó keresztény...

kivéve mikor ott dohányzol, ahol mások levegőt szeretnének venni, kivéve mikor általános iskolásokat veszel rá hogy tőled vásároljanak füvet....


hidd el, midnennek van másik oldala.


"Azon az alapon, hogy "mert mások korlátozás hiányában tennék" - tulajdonképpen bármit betilthatsz, hiszen mindent lehet (korlátozás hiányában) úgy használni, hogy azzal kárt okozzunk. "


ÍGY VAN! erről van szó. :) tehát a liberalista "demokráciánk" illúzió


"SEMMI közük egymáshoz ezeknek a dolgoknak"


kivéve hogy a szerencsejátékot általában olyan heylen űzik hol van cigaretta, alkohol, más drogok is, kivéve hogy ha egészségtelenül eszel, el fogsz hízni és mozogni sem lesz több kedved... kivéve hogy az usában 6x annyi fekete ül börtönben mint fehér, vagy hogy magyarországon a börtönök nagy része cigányokkal van tele...


nyilván nem törvényszerűségek ezek, de bizonyos összefüggések vannak. vagy ez csak az iszlámra húzható rá, de amikor a drogokról beszélünk, akkor a saját igazam védem? hogy is van ez?


"EGYENKÉNT meg kell vizsgálni, amiről döntesz"

sokszor elfelejtik, hogy ez a vallásokra is igaz.


"úgyhogy nem fárasztom magam a tök felesleges rögeszmefuttatásokkal... "


helyes, a többség amúgy sem alkalmas vitára, vagy nem meggyőzhető


"És most nem így van? A törvények valójában felfoghatók hatalmi önkényként is mivel nem te hozod őket. "


hanem jelenleg egy kétharmados többség, akit állítólag mi állampolgárok választottunk szabad akaratunkból...


23:33

nincs kicsit későn ahhoz, hogy felkelj a reggeli imádhoz?

mit értesz valódi szabadság alatt? a korán rengeteg tiltást tartalmaz


a halálbüntetés nagyon súlyos, egyes amerikai államokban is létezik, de ehhez alapos vizsgálat szükséges. ugyanis ha az ítélet téves, és valakire rásózták a balhét, akkor ártatlanokat ölünk meg. sőt, bárki kivégezhetővé válik. nem mintha az életfogytiglan sokkal kellemesebb lenne.

2011. jún. 8. 08:57
 37/112 anonim ***** válasza:
57%

23:50


Te valami bérrettegő vagy?

2011. jún. 8. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/112 anonim ***** válasza:
60%
Kérdező: köszi, hogy válaszoltál, csak az a baj, hogy nem értetted, mire akartam kilyukadni. Magyarországon egy szesztilalom esetén olyan mértékben fellendülne a feketepiac, hogy azt nem lehetne hogyan kontrollálni. Főleg nem egy olyan rendőrséggel, mint a miénk, virágzana a bűnözés. Amerikát nem azért hoztam fel példaként, mert muszlim-nem muszlim, hanem mert hasonló helyzet alakult ki ott, mint ami itt alakulna ki. Törökország pedig egyáltalán nem egy kalap alá veendő Magyarországgal, hiszen az az ország szinte egyidős az iszlámmal...
2011. jún. 8. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/112 anonim ***** válasza:
72%
Melyik ága terjedne nálunk az iszlámnak? A síta, vagy a szunnita? Mert a kettő nem mindegy. A másik pedig az, hogy nyugaton sem felhőtlen az élet a muszlimokkal, továbbá az integrációjuk legalább annyira lehetetlen, mint nálunk a cigányoknál. De azt el tudom képzelni, hogy nálunk a liberálisok és az emberjogi aktivisták a védelmükbe veszik őket csupa olyan dolgok miatt, amik szembemennek a magyar szokásokkal.
2011. jún. 8. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/112 anonim ***** válasza:
19%

"mit értesz valódi szabadság alatt? a korán rengeteg tiltást tartalmaz"


A mentális, szabadságot elsősorban. Az Iszlám olyan alapvető védelmet ad, ami képessé tesz a befolyásolás ellenállására.

Fizikális szabadság a kiszolgáltatottság alól.

A tiltások az Iszlámban a mentális, fizikális egészségedet, és szabadságodat segíti elő.

Attól mert nem lehet paráználkodni, nem korlátozva leszel, hanem szabadabb, egészségesebb.


A halálbüntetést, csak azért mert van egy minimális esély, hogy olyat is elítéljenek, aki ártatlan, nem lehet betiltani.

2011. jún. 8. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!