Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szólnál ahhoz, ha Európába...

Mit szólnál ahhoz, ha Európában, és Magyaroszágon is elterjedne az iszlám? (folyt)

Figyelt kérdés

Tehát az emberek több mint fele vallaná magát muszlimnak, és ez akár a politikában is változáshoz vezetne?

Mennyire látod ezt lehetségesnek? Miért?

Mik lennének az előnyök és a hátrányok?


2011. jún. 7. 16:15
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/112 anonim ***** válasza:
28%
Az iszlám barátainak ajánlom, hogy állítsák szembe Nyugat-Európát, az USA-t, Kanadát Iránnal, Tunéziával, Szíriával Szudánnal, meg Líbiával, és gondolkodjanak el, melyik államokban magasabb az életszínvonal, hol lehet mindent megkapni az üzletekben, bármit büntetlenül olvasni, gyakorlatilag szabadon, következmények nélkül beszélgetni az utcán bármiről, hinni abban a vallásban, amiben az illető csak akar. Aki komolyan az utóbbiakban szeretne élni, felőlem mehet Allah hírével...
2011. jún. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/112 anonim ***** válasza:
76%
Látod, kedves Kérdező, nem nagyon kell nekik az iszlám...
2011. jún. 7. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/112 Jóska Pista Sanyi ***** válasza:
54%

Nem hiszem hogy ez valós veszély lenne. A térségbe nem olyan jelentős az iszlám hitűek bevándorlása, inkább a nyugati-európai országokba mennek. A vallásnak már manapság nincs sok szerepe az emberek életében. A politikára meg szinte semmi hatása sincs(legalábbis nálunk). A vallásosak aránya manapság nálunk csökken. Nem hinném hogy ez az iszlám hatására egyszer csak felgyorsulna.

Ráadásul nem jelentené a korán szerinti törvénykezés bevezetését sem.

Előnyét nem látom. Különösen nem lennék elragadtatva tőle.

2011. jún. 7. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/112 A kérdező kommentje:

jobbik - tehát aki nem csőkeresztény vagy várvédő ateista, az csak jobbikos=terroristaiszlamista lehet?


16:34

nem tipikusan magyar, európában és amerikában általában dívik az iszlamofóbia


16:35

miért?


16:42

a csador nem kötelező, a fejkendő igen, az arc eltakarása választható.

a korrupció nem vallásfüggő. legalább is el kellene választanunk a hívőt a vallást viselőtől.

a dohányzás nem tiltott, egyesek annak gondolják. erről eltérő nézetek vannak. az alkohol (vagy legalább is a bor, erről is eltérő vélemények vannak) lenne tiltott.


de biztosan visszaesne az alkoholizmus és ipara, valamint a dohányé, ennek következtében más jellegű halálokok jönnének elő.


feltehetőleg, ugye kérdés, hogy ki milyen változatát képzeli el ennek az "inváziónak".


16:47

angliában igen divatos a jobbik nácizása, emellett természetesen a muszlimokkal is vajuk van...

mellesleg gondolom oda sem a muszlimok színejava emigrál.

2011. jún. 7. 17:00
 15/112 A kérdező kommentje:

16:50

ez nem igazán kapcsolódik a kérdéshez


16:55

nem 10 ember magyarország. nem magyarország európa. az emberek aktuális véleméyne nem a tetteik - főképp.


16:55

én sem látok nagy realitást benne, csak kíváncsi vagyok, hogy egyesek félelme ha beteljesülne mit tennének.

valószínűnek tartom hogy ha el is érnék a többségi állapotot, akkor sem valószínű hogy a "demokráciát" és a liberalizmust eltüntetnék.

már csak azért sem mert a többségi állapot az áttéréssel-betéréssel lenne lehetséges, és tudat alatt az európaiak életvitelükből adódóan magukban hordozzák az igényeiket.


sőt, ha egy időre mégis a sharia működne európában szerintem maguk a muszlimok is eltörölnék idővel. egyetlen vallás fanatikus szervezete sem tud szembenézni a józan ésszel.

2011. jún. 7. 17:07
 16/112 anonim ***** válasza:
97%
Még a kereszténységgel sem vagyok kibékülve, pedig az jóval megengedőbb formában valósult meg, mint az iszlám. Ha elterjedne, és politikai hatalmat kapna, engem hamarosan elkezdenének anarchista terroristának nevezni.
2011. jún. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/112 anonim ***** válasza:
73%
Nem örülnék neki.
2011. jún. 7. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/112 anonim ***** válasza:
95%

a szívrohamot a tisztátalan hús evésének ritkulása miatt írtam. A disznóhús stb ugyanis valóban egézségtelen, de ez már egy másik történet.


Úgy értettem a kérdést, hogy hívők költöznének be, márpedig a hívő muszlim nem iszik alkoholt. (kivétel a török kamionsoffőr aki elbújik a kamion alatt pálinkázni nehogy Allah meglássa)

2011. jún. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/112 anonim ***** válasza:
77%

Nem örülnék neki, mert tiltja az alkoholfogyasztást x)

Azt pedig nem értem, miért "esne vissza az ipara" az alkoholnak, ha bevezetnék az iszlámot. Ezt megmagyarázza a kedves kérdező? Mert ha úgy érti, hogy a kereskedelemben nem játszana túl nagy szerepet az alkohol, akkor ajánlom figyelmébe az 1920-as amerikai szesztilalom tanulmányozását (következményekkel együtt)

2011. jún. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/112 anonim ***** válasza:
82%

na igen, de sejtheted hogy Amerikában mennyi adót látott belőle az állam, biztos nem tetszene nekik ;)


Ne lopj, ne csalj, ne hazudj, mert az állam nem tűri a konkurenciát!

2011. jún. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!