Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ez a "menstruációs szegénység"...

Ez a "menstruációs szegénység" a feministák/ liberálisok újabb nyugatról importált dobása?

Figyelt kérdés

Állítólag vannak nők, akik nem engedhetik meg maguknak, hogy tampont vegyenek.

Én azt gondolom, hogy ahol ekkora a szegénység ott nem hogy tamponra, de mindennapi betevőre sem telik, tehát egyrészt egész biztosan nem a nyugati életszínvonalú országokról beszélhetünk, másrészt ha ez a helyzet, ott nem a tampont kell ingyenessé tenni, hanem felszámolni a mélyszegénységet.

De mondom, elég nehéz "menstruációs szegénységről" beszélni ott, ahol a borsodi roma kölyök is Samsung okostelefonnal szaladgál.


Másik kérdésem, hogy létezik akkor másfajta szegénység is?

Pl. ingatlanszegénység azoknál a fiataloknál, akiknek nem elég a fizetésük arra, hogy akár egy önerőt összerakjanak maguknak egy lakásra (vannak ők is nem kevesen).

Vagy gépkocsiszegénység, hiszen kellene nekem munkába, de nem engedhetem meg magamnak.

Legyen akkor ingyé a lakás meg az autó is.



2023. jún. 29. 09:46
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/85 anonim ***** válasza:
5%
Nem tűnik fel, jogy ő írta a "ti" szót? Ha van gerinced, akkor itt is azt kellene mondanod, hogy a férfiak nem egy homogén massza, mégsem teszed.
2023. júl. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/85 anonim ***** válasza:
93%
#81 valóban nem homogén massza. De este a sötét utcában ez nem látszik, hogy melyik alcsoportba tartozik, aki szembejön velem. ezért mindegyikkel óvatosnak kell lenni. Vagy nem így gondolod? A húgodnak, kislányodnak, barátnődnek, nem mondod, hogy legyen óvatos, ha a sötét utcán egy férfi jön vele szembe? Vagy azt mondod, hogy nem kell, biztos jófej, nem lesz gond?
2023. júl. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/85 anonim ***** válasza:
4%

De igen, illetve a tapasztalataimból kiindulva ez fokozottan igaz a cigányokra, mert ők állatok.

Na most mi lesz? Ha ellenkezel, akkor lebuktatod magad , hogy csak a fehér férfiakra fogadod el kollektíven ezt a kifejezést.

2023. júl. 6. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/85 anonim ***** válasza:
77%
#83 ezt hol írtam? Pont nem rasszista, ha minden férfival szemben óvatos vagyok, és nem csak válogatottan egy alcsoportra.
2023. júl. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/85 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem létezik menstruációs szegénység. Akinek pl. gond a villanyszámla befizetése, annak nagy eséllyel ez is. Fentebb írta valaki, hogy havi 3-4 ezer forint, nos, én is nő vagyok, de nem a legdrágább betétet, tampont kell venni, ezért nekem fájdalomcsillapítóstól kb. 1000 forintból kijön havonta.

Magyarországon is lehet sok olyan nő, akinek ez is gondot okoz. Csak ezt a legtöbben titkolják. Igyekeznek úgy öltözködni, hogy ne tűnjön fel a szegénységük, de sokszor luxus nekik hetente egy tábla csokit venni 500 forintért, tologatják a csekkeket, nem tudnak kiváltani felírt gyógyszert. Nem kell putritelepre gondolni feltétlenül, egy egyetemista, aki albérletben tengődik, lehet ilyen helyzetben, ha a szülei nem támogatják.

2023. aug. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!