Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ez a "menstruációs szegénység"...

Ez a "menstruációs szegénység" a feministák/ liberálisok újabb nyugatról importált dobása?

Figyelt kérdés

Állítólag vannak nők, akik nem engedhetik meg maguknak, hogy tampont vegyenek.

Én azt gondolom, hogy ahol ekkora a szegénység ott nem hogy tamponra, de mindennapi betevőre sem telik, tehát egyrészt egész biztosan nem a nyugati életszínvonalú országokról beszélhetünk, másrészt ha ez a helyzet, ott nem a tampont kell ingyenessé tenni, hanem felszámolni a mélyszegénységet.

De mondom, elég nehéz "menstruációs szegénységről" beszélni ott, ahol a borsodi roma kölyök is Samsung okostelefonnal szaladgál.


Másik kérdésem, hogy létezik akkor másfajta szegénység is?

Pl. ingatlanszegénység azoknál a fiataloknál, akiknek nem elég a fizetésük arra, hogy akár egy önerőt összerakjanak maguknak egy lakásra (vannak ők is nem kevesen).

Vagy gépkocsiszegénység, hiszen kellene nekem munkába, de nem engedhetem meg magamnak.

Legyen akkor ingyé a lakás meg az autó is.



2023. jún. 29. 09:46
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/85 anonim ***** válasza:
91%
Ezt megint sikerült túlpörögni, mint kb mindent, ami a csúnya liberálisoktól jön. Mindössze annyiról van szó, hogy főleg mondjuk szegény családból jövő tini csajoknál előfordul, hogy nincs pénzük betétre, tamponra. Most ezen a témán mi fájt neked ennyire?
2023. jún. 29. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/85 A kérdező kommentje:
Érdekes, hogy szavazni nem mernek már a nagyszájúak.
2023. jún. 29. 10:09
 13/85 A kérdező kommentje:

#11 az, hogy ha nekem pl. az fáj, hogy nincs ingatlanom, arra nincs egy külön hisztilobbi, hogy csapkodja az asztalt. Nekem mindenki annyit mond, hogy menjek el dolgozni (nekem van lakásom, de sokan vannak ma ezzel így).

Látom, nehéz értelmezni az összefüggéseket, hasonlatokat.

2023. jún. 29. 10:11
 14/85 anonim ***** válasza:
86%

Miért kell mindenből politikát csinálni?

Van menstruációs szegénység. Gondolom, férfi vagy és fogalmad sincs rólak, hogy mennyibe kerül a betét, a tampon.

Lányok és nők nem tudnak iskolába és dolgozni menni azért, mert nem tudják ezeket megvenni.

Ez nem egy új kérdés, már rengeteg helyi stratégia dokumentum is foglalkozik vele hosszú évek óta, mert nagyon sok felmérésből kiderült, hogy igenis létezik.

Azt nem tudom, hogyan lehet megoldani. Van olyan ország, ahol ingyenesség tették ezeket a termékeket, de nem tudom elképzelni, hogy ez a gyakorlatban hogyan működik.

Nálunk alkalomszerű kampányok vannak. A város ismertebb közéleti szereplői (mindig nők) ajánlanak fel nagyobb tételben ilyen termékeket vagy pénzt ilyen célra a családsegítőnek és az meg kiosztja azok között, akiknek szükségük van rá.

2023. jún. 29. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/85 A kérdező kommentje:

#14 én csinálok politikát? Nem a progresszív liberális baloldal?

Van fogalmam róla mennyi a tampon, kb. ahogy a korábbi hozzászóló is írta, 3-4 ezer ft havonta. Megszakadsz, tényleg, mikor már konkrétan egy ebéd ennyibe kerül a sarki étteremben.

Melyik lányok és nők nem tudnak iskolába menni? Jártam iskolába még 20 évvel ezelőtt a jászságban és egyik lány se maradt ki az iskolából azért, mert nem volt pénze tamponra. :D Ezt csak tipikusan a fővárosból képzelhetik el így, hogy vidéken mindenki mucsai és két forintunk nincsen és rosszabb napokon a dögkútból eszünk.


Miért nincs internetszegénység, rákszűrésszegénység, midenszegénység, csak menstruációs szegénység van?

2023. jún. 29. 10:16
 16/85 anonim ***** válasza:
85%

10: És egy 13 éves kislány miért tehet arról, hogy a szüleinek munkaundora van, vagy hogy elisszák a pénzt?

Neked nehéz felfogni, hogy ez egy kifejezés. Nem jelenti azt, hogy más szegénység nincs. De fontos vele foglalkozni, mert nagy akadály.

Tuti férfi vagy, és még nem voltál ilyen helyzetben. Nem tudod, hogy milyen menstruálni. Eleve, ha van pénzed és semmi bajod, akkor sem egyszerű szinte még gyerekként megtalálni a megfelelő terméket, amivel normálisan tudod élni az életed azokon a napokon is.

2023. jún. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/85 A kérdező kommentje:

#16 és egy fiú miért tehet arról, hogy az apja elkártyázta a családi vagyont és egy halom adósságot hagyott rá? Miért nem jár neki akkor ingyen lakás, ingyen minden, hiszen egy csomó féle szegénységben szenved?

Miért csak a tampon járjon?

Igen, nagyon rossz menstruálni, látom megjött az áldozati kártya is. Azt nem tudom mi köze az ingyenességnek ahhoz, hogy görcsöl a gyomrod. Én meg a munkahelyemen görcsölök, mert annyi stressz ér. Akkor kapjam ingyen a fizetésem, ne kelljen munkába járnom.

2023. jún. 29. 10:26
 18/85 anonim ***** válasza:
14%

"Gondolom, férfi vagy és fogalmad sincs róla"


Gondolom akkor a férfi nőgyógyásznak sincs fogalma semmiről, hiszen férfi, és ha nincs konkrét tapasztalata róla, hogy milyen egy menstruációs görcs akkor hogy merészel mansplain-elni?

Egyébként te sem éltél át menstruációs szegénységet, tehát miért gondolod azt, hogy neked jogod van ezeket az érzelmeket megfogalmazni?

A te nézőpontod is csak egy középosztály-splainelt álláspont.


Mert ugye ez a feminista nézőpont, hogy csak annak van joga bármiről véleményt alkotni, aki azt konkrétan megélte. Attól, hogy nő vagy, bocs de egy halom dologról neked is csak véleményed van és nem tapasztalatod.


Én azt gondolom, hogy aki nem tud magának betétet venni kisebb gondja is nagyobb annál, hogy ebből a szempontból is éppen nélkülöz.

2023. jún. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/85 anonim ***** válasza:
22%

kérdező, természetesen nem lehet minden ingyen

a jelenség létezik, ezt kár tagadni, a kommunikáció célcsoportja azonban leginkább a közép-felsőosztálybeli nők politikai csomagban való megnyerése, és nem pedig a mélyszegénységben élők helyzetének javítása


szóval ha már valami ellen érvelünk, akkor érveljünk a hazug kampány ellen, és ne azt próbáljuk meg előadni, hogy ő miért kapjon valamit ingyen amikor a férfiak is nélkülöznek


pont ez a célja ennek a hazug kampánynak, hogy az emberek egymásnak essenek, és csúszós leejtővel egyből ott tartsunk, hogy itt egy össztársadalmi férfielnyomás van, ahol a nőknek már az intimhiginiához sincs alapvető joguk

hát hogyne...

2023. jún. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/85 anonim ***** válasza:
13%

Igen, tegnap olvastam Ausztria kapcsán....

Komolyan mondom, az agyam eldobom ettől a hülyeségtől is.

Ez a " nyugati" társadalom tényleg megértett a bukásra!!

2023. jún. 29. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!