Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ez a "menstruációs szegénység"...

Ez a "menstruációs szegénység" a feministák/ liberálisok újabb nyugatról importált dobása?

Figyelt kérdés

Állítólag vannak nők, akik nem engedhetik meg maguknak, hogy tampont vegyenek.

Én azt gondolom, hogy ahol ekkora a szegénység ott nem hogy tamponra, de mindennapi betevőre sem telik, tehát egyrészt egész biztosan nem a nyugati életszínvonalú országokról beszélhetünk, másrészt ha ez a helyzet, ott nem a tampont kell ingyenessé tenni, hanem felszámolni a mélyszegénységet.

De mondom, elég nehéz "menstruációs szegénységről" beszélni ott, ahol a borsodi roma kölyök is Samsung okostelefonnal szaladgál.


Másik kérdésem, hogy létezik akkor másfajta szegénység is?

Pl. ingatlanszegénység azoknál a fiataloknál, akiknek nem elég a fizetésük arra, hogy akár egy önerőt összerakjanak maguknak egy lakásra (vannak ők is nem kevesen).

Vagy gépkocsiszegénység, hiszen kellene nekem munkába, de nem engedhetem meg magamnak.

Legyen akkor ingyé a lakás meg az autó is.



2023. jún. 29. 09:46
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/85 anonim ***** válasza:
78%

Tisztázzuk már le: nem vagyok nő, sem a te általad vett jelentésben feminista. Egész egyszerűen csak nem értek veled egyet. Gerincem is van, ne személyeskedj, én sem tettem.


Nem relativizálom az excsajod tettének súlyosságát, én azt állítottam, hogy a kinevetést és a kritikát a szürreális viselkedésedért kapod, nem a megcsalásért. Jellemző, hogy oldalkon keresztül próbálok veled szót érteni, de csak csapkodsz, mint az elszabadult hajókötél.


"Egy megcsalt nőnek sosem lenne merszed az ő egyéni felelősségéről prédikálni."


Ó dehogyisnem! Amikor egy nő csapkodva előadja a hattyú halálát az önző, ösztönlény férfiakról, és a saját maga áldozati szerepéről, akkor ugyanúgy fel szoktam tenni bizonyos kérdéseket.


Amúgy megjegyzem: nem prédikáltam neked. Azt akarom elmondani végre, hogy ha nem jönnél az agresszív, teljesen elrugaszkodott szöveggel a női gonoszságról, meg legalább egy minimális nyitottságot mutatnál, akkor senki nem nevetne ki, vagy kenné rád a felelősséget.

2023. jún. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/85 anonim ***** válasza:
54%

Neked az a csapkodás, hogy nem azt mondom, amit a kurzusod elvár és mivel azt tilos gondolnod, hogy valamiben nincs igazatok, ezert rögtön én vagyok a rossz ember.


Elmondod, hogy te nem relativizálod, aztán sunnyogva mégis úgy adod elő, hogy én biztos kiprovokáltam azokat a reakciókat, tehát csak magamnak köszönhetem. Ugyanezen fel vagytok háborodva, ha egy férfi így bújik ki a felelősség alól és normal esetben én is elítélném, ha ellenkező esetben nem a kussolás, meg a mellébeszélés menne. Meglehetősen szelektív az igazságérzetetek.

2023. jún. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/85 anonim ***** válasza:
74%
Te tényleg nem fogod fel, mit írok le? :D Ez már ijesztő.
2023. jún. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/85 anonim ***** válasza:
75%
mansplaining létezik, de a womansplaining már nem
2023. jún. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/85 anonim ***** válasza:
89%

Kedves Kérdező!


Köszönöm, hogy felhívtad erre a problémára a figyelmemet.


Rákerestem, és küldtem is adományt. Az ismerőseimnek is felhívom rá a figyelmét.


Ezt ajánlom Mindenkinek!


[link]


Szép napot!

2023. júl. 1. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/85 A kérdező kommentje:
65; nekem rosszabbul kellene most éreznem magam attól, hogy személyedben eggyel több hülye van, aki pénzt is ad erre? Francokat kerestél rá amúgy, nagyon jól tudtad te már, hogy mi ez.
2023. júl. 3. 13:24
 67/85 anonim ***** válasza:
79%
Igen, ez létező dolog. Nem értem mennyire kell érzéketlen p*csnek lenni, hogy ez ne legyen valaki számára érthető?
2023. júl. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/85 anonim ***** válasza:
86%

"Nem értem mennyire kell érzéketlen p*csnek lenni, hogy ez ne legyen valaki számára érthető?"


Igazából a kérdezőnek nem az a baja, hogy létezik, vagy sem, hanem az, hogy igazságtalanságnak tartja kiemelni speciálisan ezt az egy dolgot a mezőnyből, és hátsó szándékot, meg egyebeket lát bele. Szerinte van szegénység, meg nem szegénység, és a menstruációs szegénység megkülönböztetése a nők pozitív megkülönböztetése, vagy valami olyasmi.

2023. júl. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/85 anonim ***** válasza:
4%
Erős ellentétben áll a sikertelen férfiakba minden lehetséges módon belerúgó, magukat kőkemémény tökű kapitalistáknak előadó erősönállófüggetlen nők képével, hogy empátiát követeljenek. Ők, akik bármely férfi problémájára gőgösen azzal felelnek, hogy mindenki azt kapja az élettől, amit megérdemel és ha valami nem sikerült, azt egyedül magának köszönheti. Aztán meg vannak sértve, ha velük beszélnek úgy, ahogy ők teszik másokkal.
2023. júl. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/85 anonim ***** válasza:
30%
#69, igen, ők pont ugyanazt csinálják, amit most te. Aztán lehet vitatkozni, hogy ki kezdte.
2023. júl. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!