Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ez a "menstruációs szegénység"...

Ez a "menstruációs szegénység" a feministák/ liberálisok újabb nyugatról importált dobása?

Figyelt kérdés

Állítólag vannak nők, akik nem engedhetik meg maguknak, hogy tampont vegyenek.

Én azt gondolom, hogy ahol ekkora a szegénység ott nem hogy tamponra, de mindennapi betevőre sem telik, tehát egyrészt egész biztosan nem a nyugati életszínvonalú országokról beszélhetünk, másrészt ha ez a helyzet, ott nem a tampont kell ingyenessé tenni, hanem felszámolni a mélyszegénységet.

De mondom, elég nehéz "menstruációs szegénységről" beszélni ott, ahol a borsodi roma kölyök is Samsung okostelefonnal szaladgál.


Másik kérdésem, hogy létezik akkor másfajta szegénység is?

Pl. ingatlanszegénység azoknál a fiataloknál, akiknek nem elég a fizetésük arra, hogy akár egy önerőt összerakjanak maguknak egy lakásra (vannak ők is nem kevesen).

Vagy gépkocsiszegénység, hiszen kellene nekem munkába, de nem engedhetem meg magamnak.

Legyen akkor ingyé a lakás meg az autó is.



2023. jún. 29. 09:46
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/85 anonim ***** válasza:
17%

a feminizmusnak ez a másik nevetséges oldala

nincs olyan, hogy feminista álláspont, simán letagadnak akármit, ha az nekik védhetetlen

2023. jún. 30. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/85 anonim ***** válasza:
79%

"Nagyon érdekel, hogy egy nőtől miért van rendben a megcsalás, ha valami nem tetszik neki."


Dehogyis van rendben, és amúgy szerintem nem is mondott ilyen marhaságot senki. Szerintem - tapasztalat alapján - annyi történt, hogy a csalódott dühödet kivetítetted minden nőre, és erre a csapkodásra kaptad visszavágásként, hogy mielőtt a női nemet teszed meg bűnössé, talán magadban is kereshetnéd a hibát.


Ettől még nagyon nincs rendben, hogy megcsaltak, és sajnálom, hogy ez történt veled.

2023. jún. 30. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/85 anonim ***** válasza:
83%
Fiúk, hogy' a bánatos lóf'szba jutottatok el a menstruációs szegénységtől a megcsalásig?! Fel nem tudom fogni, hogyan lehettek annyira egocentrikusak, hogy még ezt a témát is kiforgatjátok. Mintha az nem lenne elég, hogy olyna rosszindulatúak és irigyek vagytok, hogy sajnálnátok a nőktől egy támogatást, hogy könnyebb legyen elviselnünk valamit, amit egyikünk sem önszántából választott. Ha valóban megcsaltak titeket, az pont emiatt a modor miatt volt, nem azért, mert minden nő feminista k'rva.
2023. jún. 30. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/85 anonim ***** válasza:
3%

Magyarul letagadod az én tapasztalatomat, de elvárod az empátiát. :D Na ez a feminizmus.

A másik meg még ki is áll amellett, hogy biztos megérdemeltem. Ezek után nem kell csodálkozni, ha azt kapjátok vissza, amit ti adtok.

2023. jún. 30. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/85 anonim ***** válasza:
83%

#56: egy őszinte, és a látszat ellenére jószándékú visszaejelzés neked: iszonyúan kifordultál a realitásokból. Konkrétan annyira vagy elcsúszva, hogy azt sem fogod fel, amit leírunk.


Senki nem tagadta, hogy megcsaltak.

Senki nem védi a megcsalást.

Senki nem áll ki amellett, hogy megérdemelted.

Senki nem tagadja a tapasztalatodat a kinevetésről.

Rajtatok kívül senki nem beszél feminizmusról.


Amit mondtunk:

1: nem ez a téma

2: nem azért nevettek ki, mert megcsaltak, hanem mert szürreális kreténségeket beszélsz

3: a te szerencsétlenségedtől még lehet adni a lecsúszott tiniknek ingyen tampont

2023. jún. 30. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/85 anonim ***** válasza:
4%

-Tagadtad, hogy azt kaptam, amit. Ilyen alapon én is letagadhatok bármit, amit állítasz. Ha jóindulatot vársz, akkor talán nem kéne simán lehazugozni azt, aki olyat mond, ami nem illeszkedik a narratívádba.

-Közvetve igazoltad a megcsalást és a saját felelősségemet peóbálod előtérbe tolni. Ugyanezért fordítva szanaszét gyalázzátok a megcsaló férfiakat és szerintem jogosan jöttök azzal hogy a megcsalás mindig a megcsaló saját egyéni döntése, választhatna helyette mást is. De ha a szerepek fordítva vannak, akkor már rögtön megy a ködösítés, relativizálás. Ez kettős mérce.

-A témához erősen kapcsolódik, hogy aki segítséget vár, az hogy viselkedik a másikkal. Ti úgy vártok megértést, hogy fordított edetben mindenre zéró toleranciával válaszoltok. Akkor miért is kellene annyira egyértelmű legyen, hogy alanyi jogon mindent megérdemeltek? Megjegyzem, szerintem is indokolt ez a fajta segítség, de a pofátlanságnak és a képmutatásnak is van határa.

-Csak azért mondod kreténségnek, mert férfi vagyok. A női kommentelők tízszer durvábbakat is leírhatnak a férfi nemről kollektívan anélkül, hogy tiltakoznátok.

2023. jún. 30. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/85 anonim ***** válasza:
77%

"Tagadtad, hogy azt kaptam, amit. "


Nem tagadtam, és nem azt, hogy mit kaptál. Azt firtattam, hogy amit kaptál, azt miért kaptad.


"Közvetve igazoltad a megcsalást és a saját felelősségemet peóbálod előtérbe tolni."


Nem tettem ilyet :D.


"Ti úgy vártok megértést, hogy fordított edetben mindenre zéró toleranciával válaszoltok."


Hol az én zéró toleranciám? :D


"Csak azért mondod kreténségnek, mert férfi vagyok."


Nem, azért mondom, mert kreténség. Amúgy férfi vagyok én is, nem tudom, ez számít-e. :)

2023. jún. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/85 anonim ***** válasza:
100%

"és amúgy szerintem nem is mondott ilyen marhaságot senki"

>>

"Nem tagadtam, és nem azt, hogy mit kaptál."

2023. jún. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/85 anonim ***** válasza:
30%

"Szerintem - tapasztalat alapján - annyi történt, hogy a csalódott dühödet kivetítetted minden nőre, és erre a csapkodásra kaptad visszavágásként, hogy mielőtt a női nemet teszed meg bűnössé, talán magadban is kereshetnéd a hibát."


Jól sejtem, hogy olyat senki nem mondott neked, hogy "hahaha, jól is tette, hogy megcsalt, megérdemled, mert férfi vagy"?

2023. jún. 30. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/85 anonim ***** válasza:
55%
Feministaként kutyakötelességed tisztában lenni a mansplaining fogalmával. Ha az bűncselekmény attól függetlenül, hogy szó szerint mi hangzott el, akkor ez visszafele is érne. Már ha lenne gerinced és nem relativizálnád egy tett súlyosságát, ha azt nő követte el. Egy megcsalt nőnek sosem lenne merszed az ő egyéni felelősségéről prédikálni.
2023. jún. 30. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!