Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ez a "menstruációs szegénység"...

Ez a "menstruációs szegénység" a feministák/ liberálisok újabb nyugatról importált dobása?

Figyelt kérdés

Állítólag vannak nők, akik nem engedhetik meg maguknak, hogy tampont vegyenek.

Én azt gondolom, hogy ahol ekkora a szegénység ott nem hogy tamponra, de mindennapi betevőre sem telik, tehát egyrészt egész biztosan nem a nyugati életszínvonalú országokról beszélhetünk, másrészt ha ez a helyzet, ott nem a tampont kell ingyenessé tenni, hanem felszámolni a mélyszegénységet.

De mondom, elég nehéz "menstruációs szegénységről" beszélni ott, ahol a borsodi roma kölyök is Samsung okostelefonnal szaladgál.


Másik kérdésem, hogy létezik akkor másfajta szegénység is?

Pl. ingatlanszegénység azoknál a fiataloknál, akiknek nem elég a fizetésük arra, hogy akár egy önerőt összerakjanak maguknak egy lakásra (vannak ők is nem kevesen).

Vagy gépkocsiszegénység, hiszen kellene nekem munkába, de nem engedhetem meg magamnak.

Legyen akkor ingyé a lakás meg az autó is.



2023. jún. 29. 09:46
A kérdező szavazást indított:
Nincs "menstruációs szegénység", ez egy műfogalom.
Van menstruációs szegénység, viszont létezik ingatlan- gépkocsi stb. szegénység is. Legyen a lehető legtöbb minden ingyér.
Csak menstruációs szegénység van, másban senki nem szenved hiányt.
16 szavazat
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/85 anonim ***** válasza:
93%
Az ingatlan meg az autó választás kérdése, a menstruáció meg akkor is van, ha "nincs rá pénz"!
2023. jún. 29. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/85 anonim ***** válasza:
93%
egy problemara hivjak fel ezzel a figyelmet. igen, egy melyszegenysegben elo nonek sok minden masra sincs penze, de ha az ingyen tampon egy gondjat megoldotta, akkor azzal is elorebb van
2023. jún. 29. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/85 A kérdező kommentje:
#1 az választás kérdése, hogy az utcán laksz vagy fedéllel a fejed fölött? Ennyi erővel a menstruáció is választás, ha nem tetszik, vetesd ki a méhed.
2023. jún. 29. 09:53
 4/85 anonim ***** válasza:
10%
Nem tampont kell venni az rohadt drága, mert keresni akarnak vele a multik. Vattát kell venni és azt kiporcíózva dugdosni
2023. jún. 29. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/85 A kérdező kommentje:

#2 így van, nekik ez segítség. De én is nem a segítő szándékot látom, hanem megint csak a feministák egy újabb alattomos próbálkozását arra, hogy teret nyerjen az ideológiájuk.

Mondom még egyszer, nem bizonyos dolgokat kell ingyenessé tenni, hanem a mélyszegénységet felszámolni.

Ahol tamponra nem telik, ott nem telik ételre sem.

2023. jún. 29. 09:55
 6/85 Molyember ***** válasza:
84%

Elmész fodrászhoz, fogorvoshoz, pszichológushoz, és lesz csajod. Ha lesz csajod, csökken a frusztrációd, és nem leszel ilyen ellenséges, talán még a széljobbal is szakítasz, ha rájössz, hogy téged is szerethet valaki.

Egyébként létezik a menstruációs szegénység, ami nem azt jelenti, hogy ne lenne másfajta, hanem azt, hogy ez a szegénység egyik megjelenési formája, amivel ugyanúgy foglalkozni kell, mint a rossz táplálkozással, vagy a társadalmi kirekesztettséggel. Ebben semmi feminizmus nincs.

2023. jún. 29. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/85 anonim ***** válasza:
93%
Igen kérdező, pontosan, amiről te nem tudsz, amivel te személyesen nem kell, hogy szembesülj, az nem létezik és mindenki hülye lipsi, aki szeretne változtatni ezen a "nemlétező" problémán. Nagyon jól látod, jár a krumpli.
2023. jún. 29. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/85 anonim ***** válasza:
89%
Én havonta 3-4 ezer forintot költök a menstruációmra. Ebben benne van a tampon és görcsoldó gyógyszerek. Betétet nem használok, a menstruációm is enyhébb típusú. Középosztálybeli nő vagyok. Nekem nem kell minden forintot megnéznem, hogy kijöjjek hó végén. És egyedül élek. Magyarul csak magamra kell kifizetnem ezt havonta. Akinek lánya(i) vannak annyival kell ezt az összeget beszorozni. És akkor képzelj el egy (mély)szegénységben élő családot, ahol mondjuk van az anya, apa és három lány gyermek..
2023. jún. 29. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/85 A kérdező kommentje:

#6 na megérkezett a tipikus baloldali kommentelő, aki szerint minden ellenvélemény mögött egy incel lapul. :D

Mint ahogy a nácik is minden mögött egy zsidót sejtettek.

2023. jún. 29. 10:05
 10/85 A kérdező kommentje:

#8 az internet is többe kerül ennél az összegnél vagy amit cigire elkölt az ember.

Nehéz felfogni neked is látom, hogy nincs "menstruációs szegénység", hanem szegénység van. De aki 3-4 ezer forint kiadást nem tud megengedni magának Európában, ott az illető munkaundorával vannak inkább bajok.

2023. jún. 29. 10:08
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!