Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hogy lehet az hogy sok alkalma...

Hogy lehet az hogy sok alkalmazottnak elnyomottként tetszik a mai kizsákmányoló kapitalizmus?

Figyelt kérdés

Néhány dolgozó úgy beszél a mai kapitalizmusról és az egykori szocializmusról, mint ha a szocializmusban ő lett volna a gályarabságra ítélt Ben Hur, ma meg mint ha ő lenne egy multinacionális világcég 100 %-os tulajdonosa.

Ezt azért nem tudom megérteni mert én a szüleimmel pont fordított helyzetben voltam. Vagyis a szocializmusban igaz hogy évi 365 nap kemény munkát végeztünk a TSZ-ben, de cserébe az volt a társadalom elitje aki a munkájával legtöbbet tette a társadalom jólétéért. Ma meg az a milliárdos aki a legtöbbet ügyeskedett, a legtöbb kiskapun bújt át, a legkorruptabb, stb. Miért jó az egy keleti bérrel fizetett munkásnak, ha a tulajdonos luxusmercivel jár és százmilliói vannak az ő munkájából? Vagyis hogy mások gazdagodnak a munkájából? Árulják már el hogy csinálják, vagy csak hazudnak?


2014. nov. 16. 21:17
 61/102 A kérdező kommentje:

Ja, kényes témát feszegettem. Ne aggódj, Amerika és a világ folytatni fogja.

Mivel Amerikának csak egy tollvonás volt a kitiltási botrány, ezért most tényleg elmondható, hogy kis lépés volt Amerikának, de nagy lépés az emberiségnek. 25 év óta először történt egy briliáns lépés is. Ausztriában sem véletlenül írták ki: "Magyar, ne lopj!".

2014. nov. 19. 08:50
 62/102 anonim ***** válasza:

Miert lenne ez kenyes tema?


A problema ott van hogy a te fejedben osszekapcsolodott hogy aki sikeres, az biztosan bunozo is, korrupt is.


de ezzel csak a sajat sikertelensegedet magyarazgatod. Ezt hivjak a kognitiv disszonancia redukciojanak.

2014. nov. 19. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/102 A kérdező kommentje:
Tudod, a szocializmusban még bármit tettek a gazemberek, mindig csak mögöttem járhattak. Míg ma meg bármit teszek, mindig előttem járnak a gazemberek. Nem mindegy. Nem mindegy hogy egy bűnöző tart-e fogva túszokat, vagy a bűnözőt tartják fogva ott ahova való.
2014. nov. 19. 08:55
 64/102 A kérdező kommentje:

Egy példa a 62-es válaszodra:

Ha például Vizovicki lefizeti a rendőröket hogy azok okozzanak hátrányt az amúgy tisztességes vetélytársainak, attól nem a tisztességes vetélytársai a tehetségtelenek ám. Ahogy attól nem a rendőrök tisztességes kollégái tehetségtelenek ha ők nem keresnek havi több százezres kenőpénzt, mint a korrupt kollégáik. Az a tehetségtelen aki iskolázatlan, buta, nem tanult meg írni és olvasni vagy elkocsmázza jövedelmét. Nem pedig az akit a gazemberek hátrébb lökdösnek mert 25 éve nem tudják a helyüket.

2014. nov. 19. 09:01
 65/102 A kérdező kommentje:
A dolgokat inkább te kevered. Mert szerinted aki nem gazemberkedik és ezért hátrébb van, az tehetségtelen.
2014. nov. 19. 09:04
 66/102 A kérdező kommentje:
Vagyis szerinted és jó néhány, 25 éve agymosott magyar szerint például Columbo nyomozó egy tehetségtelen, mert kevés a fizetése és rozoga kocsival jár. Míg például Vizovicki pribékjei pedig sikeresek, mert sokkal több kenőpénzt kerestek havonta, és még a kollégáiknak is feltűnt hogy túl drága kocsikkal járnak. Nem semmi felfogás.
2014. nov. 19. 09:46
 67/102 anonim ***** válasza:

`". Mert szerinted aki nem gazemberkedik és ezért hátrébb van, az tehetségtelen."


Nem, az a tehetsegtelen, aki tehetsegtelen. Aki ezt nem latja be, es mindig masokra mutogat, az raadasul meg szanalmas is.

2014. nov. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/102 A kérdező kommentje:
Mondd el a politikusoknak is. Szívesen megemelik az adódat vagy más terheidet hogy magadat is tehetségtelennek tekinthesd. Aztán utána szidjátok a multikat és a politikát, amiért nyúzzák a magyart. Ezek szerint még mindig nem eléggé.
2014. nov. 19. 16:57
 69/102 anonim ***** válasza:

Tolem mikor hallottal olyat amikor szidtam a multikat?


Egyebkent meg alapveto vilagnezeti kulonbseg van kozottunk. En azt gondolom hogy elso sorban mindenki a sajat boldogulasaert felelos. Nyilvan szamitanak a kulso korulmenyek is, de messze nem annyira, ahogy azt beallitod.


En szemely szerint alkalmazott voltam vilag eletemben. Az mar mas kerdes hogy magasan kvalifikalt, jol fizetett alkalmazott. Ezert tettem, iskolaba jartam, elkoltoztem a munka utan, kepeztem magam, nyelveket tanultam.


Nem a politikusokon meg a korulmenyeken kerem szamon, hogy mire viszem az eletben.


Te viszont allandoan a kifogasokat keresed, nem akarod meglatni azokat a tenyeket, amik nem illenek a vilagkepedbe, es folyamatosan omlik beloled a negativ hozzaallas, masok hibaztatasa. Egyszer majd oszinten nezz a tukorbe, hogy TE mit tettel azert hogy neked jobb legyen?

2014. nov. 19. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/102 A kérdező kommentje:

Köszönöm hogy aggódsz sorsomért, de maximálisan elégedett vagyok magammal.

Viszont a csőrömet az szokta bántani, ha valaki jogtalan vagy meg nem érdemelt előnyhöz jut és ezért hülyének nézi azokat akik nem úgy érték el ugyanazt az előnyt, hanem megküzdöttek érte. Függetlenül az adott előny vagy javak nagyságától.

Nem titok, nekem is van felsőfokú végzettségem (mégsem villogtam vele eddigi soraimban)és a nyelvvizsgám sem úgy vásároltam. Viszont ha már egyetemről van szó, ott is előfordult az hogy valaki előre megszerezte a matek szigorlat kérdéseket, majd teljesen hülyének és tehetségtelennek nézte azt a társát aki egy jeggyel rosszabbra vizsgázott a saját tudása alapján. Mellesleg a hülyének nézett társa volt a tankör legjobb matekosa. De attól hogy betartotta a játékszabályokat, szerintem attól még nem tehetségtelenebb, sőt ő középiskolában országos versenyt is nyert.

2014. nov. 19. 20:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!