Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hogy lehet az hogy sok alkalma...

Hogy lehet az hogy sok alkalmazottnak elnyomottként tetszik a mai kizsákmányoló kapitalizmus?

Figyelt kérdés

Néhány dolgozó úgy beszél a mai kapitalizmusról és az egykori szocializmusról, mint ha a szocializmusban ő lett volna a gályarabságra ítélt Ben Hur, ma meg mint ha ő lenne egy multinacionális világcég 100 %-os tulajdonosa.

Ezt azért nem tudom megérteni mert én a szüleimmel pont fordított helyzetben voltam. Vagyis a szocializmusban igaz hogy évi 365 nap kemény munkát végeztünk a TSZ-ben, de cserébe az volt a társadalom elitje aki a munkájával legtöbbet tette a társadalom jólétéért. Ma meg az a milliárdos aki a legtöbbet ügyeskedett, a legtöbb kiskapun bújt át, a legkorruptabb, stb. Miért jó az egy keleti bérrel fizetett munkásnak, ha a tulajdonos luxusmercivel jár és százmilliói vannak az ő munkájából? Vagyis hogy mások gazdagodnak a munkájából? Árulják már el hogy csinálják, vagy csak hazudnak?


2014. nov. 16. 21:17
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/102 anonim ***** válasza:
10%

az a problema veled, mint altalaban a korlatolt kepessegu kisemberekkel, hogy azt hiszed: minden tehetos cegtulajdonos bunozo, es eloszeretettel ossze is mosod a kettot.


Na, megsugom: a tobbseg nem bunozo. Tobb, tisztessegesen, sajat erejebol milliardos vagyont, tobb szaz ember foglalkoztato ceget felepito embert is ismerek szemelyesen. Egyikuk sem bunozo.


A hozzad hasonlo irigy atlagember meg csak a draga autot, nagy hazat latja, de fogalma sincs mennyi munkat tettek a cegbe az elmult 20 evben, nem latod hogy nincs se hetvege, se unnepnap, a cegnek menni kell, es ha a tulajdonos nem tartja rajta a szemet, akkor nem mukodik. Ezert is hulyeseg azt hinni, hogy a dolgozo munkajabol gazdagodik: egy nagy fraszt, ha a tulaj nem tenne ala a csarnokot, a gepeket, a megbizast, a muszaki rajzokat, akkor maximum sepregethetnenek az utcan kozmunkaban.


Nyilvan jol esik lebunozozni a nalatok ugyesebbeket, szerencsesebbeket, okosabbakat, de szerintem itt az ideje kihuzni a fejeteket a hatsotokbol.

2014. nov. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/102 A kérdező kommentje:

Az utóbbi két hozzászólónak akkor leírom nem csak a saját véleményem, de mindazokét akiknek kárán gazdagodtak meg az érintettek:

Aki ledolgozta életét becsülettel már a szocializmusban is, az nem ért rá ügyeskedni, kiskapukat keresni, nem ért rá arra hogyan szerezzen mások munkájából pénzt. Hanem az ő munkájából virágzott az ország. Ismétlem, ezt nem csak én mondom, minden olyan ember állítja, akik tisztességgel dolgoztak és a régi rendszer idején még szerencsére anyagilag is a társadalom élvonalában jártak. Nagy hőstett őket hátrébb lökdösni. Olyanoknak, akik azt keresik hogyan dolgoztassanak másokkal. Míg ők legtöbbször életükben nem tettek hasznosat a társadalommal. De ezt a két utóbbi válaszoló is pontosan tudja hogy így van, csak a tömeg számára ír ilyen hülyeségeket.

2014. nov. 18. 16:18
 33/102 A kérdező kommentje:
Nem az a bajom hogy nem én vagyok a nagyvállalkozó. Az a bajom, hogy hátrébb lökdösik a tisztességes embereket. Az nem alárendelt aki nem minimálbéren jelenti be alkalmazottait, a bérkiegészítést meg nem zsebbe fizeti nekik, kikerülve az adót és járulékokat. És az ilyen ügyeskedők lehetnek persze okosak, tanultak, de attól még gazemberek!!! Mert hülyének nézik és anyagilag is hátrébb lökdösik a tisztességes polgárokat. Ez az én bajom. Az nem alárendelt aki tisztességes. És nem übermencs az aki csaló, még akkor sem ha titokban csinálja.
2014. nov. 18. 16:24
 34/102 anonim ***** válasza:
10%

az altalam emlitett emberek senkinek a karan nem gazdagodtak meg, mindketten a nullarol indultak a rendszervaltas utan par evvel.


"Hanem az ő munkájából virágzott az ország"


jaja, annyira viragzott, hogy a 80as evek kozepere gyakorlatilag csodbe ment, csak nyugati hitelekkel lehetett valahogy a viz tetejen tartani, hogy aztan 89-90-ben magatol osszedoljon az egesz.


" Nagy hőstett őket hátrébb lökdösni."


Ki lokdosi oket hatrebb?


"íg ők legtöbbször életükben nem tettek hasznosat a társadalommal. "


Höhö :) elarulom, a vallalkozo az egyik leghasznosabb tagja a tarsadalomnak. Nem pedig a nyugdijas, akarhogy is azt hiszi magarol.


Utobbi vegiglebecolta a munkanapjat a szocializmusban, elment nyugdijba 25 ev utan, eleteben nem fizetett sem nyugdijjarulekot, sem adot, es most meg tartja a markat. Amivel nem is lenne baj, ha nem azokat gyalazna, akik etetik!

2014. nov. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/102 A kérdező kommentje:

"Utobbi vegiglebecolta a munkanapjat a szocializmusban..."

Én nem vagyok nyugdíjas. Igen például édesapám is "vegiglebecolta" munkanapjait, az év 365 napján hajnali 3-kor kelt és rohant a TSZ-be kemény fizikai munkát végezni. De szerencsére az a rendszer azért még megbecsülte, mivel soha nem hallottunk mondjuk olyat, hogy a XY dinnyeárus cigány ügyesebb és tanultabb nálunk, mert a hülye termelőtől bagóért megveszi a dinnyét, vagy mert a fia meg cigit csempészett és mégsem bukott le mert tudta kinek és menyi kenőpénzt kellett adni. Az emberek önmagukat is minősítik azzal ha a gazembereket védelmezik.

2014. nov. 18. 16:44
 36/102 A kérdező kommentje:

"az altalam emlitett emberek senkinek a karan nem gazdagodtak meg, mindketten a nullarol indultak a rendszervaltas utan par evvel."

Részleteznéd ezt? Hogy csinálták? Szerintem más is kíváncsi rá.

2014. nov. 18. 16:48
 37/102 anonim ***** válasza:

"Igen például édesapám is "vegiglebecolta" munkanapjait, az év 365 napján hajnali 3-kor kelt és rohant a TSZ-be kemény fizikai munkát végezni."


Nem mindenki tehetséges, ezt kifelejtetted. Hiába hajt valaki, mint a güzü, ha nincs érzéke az üzlethez, helyezkedéshez, ez ilyen. Hibáztasd a Jóistent. Ez olyan, mint ha valaki csak 50 kiló, nem lesz nehézsúlyú bokszoló. De akinek van érzéke az érvényesüléshez, az most szégyellje magát? És miért? Bűnt követett el? Nem. Akkor azért, mert neked nem sikerült? Itt megint tetten érhető: Neked az nem tetszik, hogy nem te vagy a sikeres. Most mi legyen?


1. Jöjjön egy kormány, aki téged jól feltőkésít, csak úgy - a két szép szemedért - és te leszel a a penge, a gond megoldva.


2. Maradsz úgy, ahogy vagy, de mindenki mást visszafognak erővel, ne legyen má' olyan "zsíros", mert másoknak az rosszul esik. Ez a klasszikus: "dögöljön meg a szomszéd tehene is" esete.


Ez volna a megoldás? Mindenki egyenlő? Miért legyek én egyenlő a tehetségtelen, lusta, iszákos munkakerülővel? Pedig állítom, aki nem viszi semmire az az esetek többségében tehet a helyzetéről. Ő az első számú felelős nem más.

2014. nov. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/102 A kérdező kommentje:

"Pedig állítom, aki nem viszi semmire az az esetek többségében tehet a helyzetéről. Ő az első számú felelős nem más."



Éltél te a kommunista diktatúra idején? Van halovány fogalmad arról, mi volt az amikor az emberektől erőszakkal elvették javaikat és beverték kényszerből a TSZ-be? Erről ők tehettek, mert az volt a bűnük hogy odahaza a háztáji gazdaságukban a családjukkal dolgozva is képesek voltak megélni? Azok akik ezt tették az ártatlan emberekkel és mára vállalkozók, nem kellene szégyellniük magukat? Ahelyett hogy kárpótolnák a nemzetet a sérelemért, még dicsekednek is hogy ők milyen tehetségesek? Ezek szerint ha netán téged kirabolnak éjszaka erőszakkal, akkor te tehetségtelen balek vagy? Gratulálok!

2014. nov. 18. 17:40
 39/102 A kérdező kommentje:
A téged kirabló meg milyen ügyes, okos és tanult! Mert le sem bukott és téged is félholtra vert, milliós értékeidet meg elvitte.
2014. nov. 18. 17:42
 40/102 A kérdező kommentje:
Arra még nem kaptam választ, hogy az általad említett két "becsületes" vállakozó hogy csinálta hogy a gengszterváltástól nulláról indulva idáig vitte. Tán nehéz megfogalmazni úgy hogy becsületes eljárásnak tűnjön? Akkor fogalmazd meg a valóságot.
2014. nov. 18. 17:50
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!