Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hogy lehet az hogy sok alkalma...

Hogy lehet az hogy sok alkalmazottnak elnyomottként tetszik a mai kizsákmányoló kapitalizmus?

Figyelt kérdés

Néhány dolgozó úgy beszél a mai kapitalizmusról és az egykori szocializmusról, mint ha a szocializmusban ő lett volna a gályarabságra ítélt Ben Hur, ma meg mint ha ő lenne egy multinacionális világcég 100 %-os tulajdonosa.

Ezt azért nem tudom megérteni mert én a szüleimmel pont fordított helyzetben voltam. Vagyis a szocializmusban igaz hogy évi 365 nap kemény munkát végeztünk a TSZ-ben, de cserébe az volt a társadalom elitje aki a munkájával legtöbbet tette a társadalom jólétéért. Ma meg az a milliárdos aki a legtöbbet ügyeskedett, a legtöbb kiskapun bújt át, a legkorruptabb, stb. Miért jó az egy keleti bérrel fizetett munkásnak, ha a tulajdonos luxusmercivel jár és százmilliói vannak az ő munkájából? Vagyis hogy mások gazdagodnak a munkájából? Árulják már el hogy csinálják, vagy csak hazudnak?


2014. nov. 16. 21:17
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
 101/102 anonim ***** válasza:

Meg vagyok arról győződve, hogy a világnak semmiféle gazdagsága sem képes az emberiséget előremozdítani (...).

A pénz csak a haszonlesőt vonzza, és megmásíthatatlanul visszaéléshez vezet.


/Albert Einstein)

2014. nov. 21. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/102 A kérdező kommentje:

Több embertől is halottam hogy Magyarországon nem pénz kell hanem valamilyen diktatúra. Ezt nem véletlenül gondolhatták így. Illetve részletezték is: A kommunista diktatúrában rákényszerítették az embereket hogy hasznosat, pozitívat tegyenek a társadalomért, az országért és lehetetlenné tették hogy kárt tegyenek. Ma ilyen kényszer nincs, hanem elegendő arra törekedniük hogy pénzük és hatalmuk legyen. Ezt meg pont úgy érik el hogy kárt okoznak a társadalomnak, visszaélésekre ad lehetőséget.

Vagyis igaza van Einsteinnek.

Például amikor ólomporral tették nehezebbé a paprikát, azzal csak kárt okoztak a társadalomnak. De ha minden zombi mögé áll legalább két diktátor, akkor van esély rá hogy nem okoznak kárt magukban és a társadalomban, hanem akár valami hasznosat tesznek. Mert akkor van aki megmondja nekik hogy azokat a kukacokat és légylárvákat ne keverjétek az élelembe, hanem magatok egyétek meg.

2014. nov. 21. 10:30
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!