Vajon miért van jó ideje felfüggesztve az ingyenenergiáról szóló K-fórum?
Erről van szó:
Legutóbb a gyakorlatban is működő mágnesmotorokról volt szó. Lehet hogy valakiknek ez nem tetszett hogy ilyen információk terjedjenek?
Semmi gond, bár erre:
""Ha ezt a bizonyos áramot a felső mágnesek keltik, akkor ez a műanyaggal való elfedés nemigen lesz jó!"
"
Nehéz kielégitö válszt adni.
Karvak,ez igazán szép munka.Látszik,hogy foglalkozol vele.
Most már csak a teljesítmény kivételen,háztartási méretre fejleszthetőségen kell munkálkodj.Akárhány watt is.
"Azt hittem, valami árnyékolás féle.
Igazad van, nem értem a működését.
Azt hittem mágnes hajtja az egészet"
Neo,nem kell mindjárt felszívni az orrodat.Egy valaki nem érthet mindenhez,nem tudhat mindent(sem).Főleg nem a
---másik ember gondolatmenetét---.Talán ez abból adódhat részedről,hogy nem foglalkoztál az elektronikával.Talán minimális szinten sem.De ez nem baj.Csak ne mindjárt az árnyékolás meg a fix mágnesek jussanak mindenről az eszedbe.Lehet azt anélkül is.Ha azt mondják,hogy nem,akkor is.Mindenki mindent nem láthat.
És ahogy karvak is írta:
"de már nyomod elöre a véleményedet.....
..nemérdekel az, hogy jól müködik, mert ez igy akkor sincs rendjén"
Ha pl megoszt valaki a youn egy videót (tételezzük fel a jó szándékot és nem csak villogásból,félrevezetésből teszi),egy bizonyos mondjuk úgy,effektust,és az pl szinte használhatatlan.Az nem jelenti azt,hogy használhatatlan is.Ha nem értjük a másik(főleg ha meg sem akarjuk érteni,ha valami miatt lenézzük) gondolatmenetét ,akkor az is marad.
Szó szerint kellene venni, amit írok!
""Ha ezt a bizonyos áramot a felső mágnesek keltik, akkor ez a műanyaggal való elfedés nemigen lesz jó!"
Ott a mondat elején ott van a "Ha"!
Miért képzeltek bele a hozzászólásomba eleve rossz indulatot?
"de már nyomod elöre a véleményedet.....
..nemérdekel az, hogy jól müködik, mert ez igy akkor sincs rendjén"
Más:Ha mágnes motort építünk, akkor valahogyan azt kellene bizonyítani, hogy a mágnes több energiát ad le, mint amennyi veszteség keletkezik.
Ha külső energia forrást is használunk (és nem tudjuk bizonyítani, hogy a mágnes a fenti tulajdonságokkal bír), akkor meg a külső forrásról kellene bebizonyítani ugyan ezt! Azaz, több energiát termel, mint a befektetett energia+veszteség. (ekkor egészíti ki a mágnes hiányosságát energia szempontból)
De, ha a külső energia forrás (elektromos besegítés) teljesíti a fenti feltételt, akkor az már önmagában is megoldás, mágnes nélkül.
Én most pontosan egy olyan kísérletet akarok kipróbálni, ami bizonyíthatja azt, hogy a mágneses vonzás/taszítás több energiát termelhet, mint amennyivel ezt a mágneses hatást meg lehet szüntetni.
Ez nem motor, de mindennek ez az alapja.
Persze itt is lehet beszélni befektetett energiáról, csak annak kevés értelme van, mert az csak nagyon lassan emésztődik fel.
A mágnes készítésekor befektetett energiára gondolok.
Neo, pontosan kiismertem jellemedet 2010 óta. 5 év alatt sem lehetett megyözni a lényegröl. 4 doboz cigi áráért amit ha nem szivnál el, elkészithetnéd magadnak a deszkamodellt amit ha tanulmányoznál, mindent látnál világosan. Nem pofoszkodni jöttem ide, hanem segiteni azoknak akik közösen együtt akarnak müködni. Nem érdekel mi és miért nem akarsz vagy nem tudsz felfogni. Leirom tapasztalataimat azoknak akik hajlandóak kutatni. Mindent leirtam és várom a kérdéseket. Kutassunk együtt aktivan.
Tehát Neo nem érdekel az, hogy szerinted mi fog, vagy mi nem fog müködni egészen addig, amig azt be nem bizonyitod.
Itt is, a mágnesinga motorhoz hasonlóan a gravitációs vonzóerö segitségével kapunk plusz tengelynyomatékot.
https://www.youtube.com/watch?v=61-C0x6xtL4
Ha a kapott mozgási energiával áramot fejlesztünk, akkor jóval többet kapunk annál, mintha csak a segédenergiaként befektettünk volna.
pl. ha a Chalkalis féle gravitációs/impulzusgerjesztett motor tengelyéröl meghajtunk egy Müller generátort (jó hatásfoka miatt választottam), akkor lényegében, a föld gravitációs vonzóerejét felhasználva elektromos áramot kapunk. Megfelelö vezérlö, szinkronizóló elektronikával a kapott energia egy részét visszacsatolhatjuk gerjesztöenergiaként. Ha jól gondolkodom, akkor ilyen módon zárható lenne a folyamatos müködést biztositó energiahurok. Elvileg annyi plusz áramot vehetünk ki a szerkezetböl amig az túl nem terhelödik és csillapitott lengésekkel leáll.
Chalkalisz 1300% os hatásfoka azt jelentené, hogy 1KW befektetett segédenergia mellett 10KW generálására alkalmas nyomatékot kapnánk a tengelyen. Ez már nemcsak 100% feletti hatásfok, hanem igen termelékeny generátor lenne összeségében tekintve.
A film illusztráció. A mozgás nem szimuláció eredménye.
A tengely hátsó részén levö henger jelképezi a gerjesztö eröimpulzus bevitelére szolgáló segédmotort. A nagy hatszögletö doboz a Müller generátor. Az ingatömeg mozgáspályája kb. 40% ban a föld szintje alatt van. Igy jelentösen csökkenthetö a müködö teljes szerkezet vertikális helyigénye.
csuszi123 irta: "Most már csak a teljesítmény kivételen,háztartási méretre fejleszthetőségen kell munkálkodj.Akárhány watt is."
E tekintetben néz bele Youtube on a "KEPPE motor" témába. Bár ott csak a Newman motor hatékonyságáról lenne szó amit akár mágnesingával is lehetne kombinálni a mégnagyobb hatásfok elérése végett.
Az elöbbi postomban a nagyobb teljesitményü gépre tettem ajánlatot. Gravitáció van böven mindenhol. Legalábbis itt lenn talajközelben ahol minden hónapban villanyszámlát hoz a postás :) A gravitációt használó generátor fö energiaforrása maga az inagtömeg mozgási energiája ami a forgástengelyen jelenik meg. A müködési elv megértéséhez szemléletmódváltás szükséges. Tehát elsödlegesen nem a motor forgatja a generátort és az ingatömeget. Hanem az ingatömeg az összes többit. A farok csóválja a kutyát! Gravitációval keletkezik a többletenergia, nem gravitációból.
Az fizikai inga hatásfokának mérésére is találtam megoldást. Erre is készitettem virtuális modellt. Akit érdekel elküldöm neki az anyagot. Szakmailag képzetlen vagyok mert nem tanultam fizikát olyan magas szinten, hogy szakszerüen ki tudjam magam fejezni. Segitsetek ebben és javitsatok ki, hogy tanuljak. Örülök akkor, ha valaki mondjuk matematikai képletekkel ábrázolja azt amit tapasztalati uton tudtam csak megismerni. Ez bátorit, serkent és gazdagit tudásból engem (is).
Belinkelted ezt az 1330 %-os mechanikus rendszert: https://www.youtube.com/watch?v=61-C0x6xtL4
Pont a napokban tanulmányoztam a gerjesztett rezgéseket mechanikus esetben is, mivel analógiája az elektromos rezgéseknek, tehát mechanikussal modellezve könnyebb megérteni a részleteket elektromos rezgéseknél is. (Például hogy milyen a fáziskülönbség a gerjesztő és gerjesztett rendszer között, stb.)
A belinkelt készülék is hasonlít a gerjesztett rezgésnek ahhoz a változatához, amikor a rezgő rendszer csak rövid impulzusokban kap gerjesztést, mégis nagy rezgési amplitúdók keletkeznek rezonancia esetén. És úgy gondolom hogy sebességek adódnak össze (illetve elektromos rezgéseknél áramok), amely összeg négyzeten van az energiaképletben, ez adja a többletenergia magyarázatát. Hmm, izgalmassá kezd válni ez a téma, "Idegen" nevű barátom gondolom neked is, nem Csak Norrisnak, a texasi kopónak. :))
Aki még nem ismeri miért keletkezik többletenergia akkor ha az energiaképlet négyzeten lévő részét több tagból összegezzük, leírhatom.
"Aki még nem ismeri miért keletkezik többletenergia akkor ha az energiaképlet négyzeten lévő részét több tagból összegezzük, leírhatom."
Légyszives ird le. Teljesen én úgyse fogom megérteni, de amit nem fogtam fel abban majd bizni fogok, hogy úgy van.
Azt írják a videón, hogy a 360 fokos körnek csak az ötödén kap meghajtó impulzust a fúrógéptől a nagy forgó kar. Nagyjából ezen a képen feketével bejelölt szakaszon:
Vagyis amikor a gravitációs erő gyorsítja a tömeget, azon a szakaszon a fúrógép is rásegít.
Megkeresem az írásaim közt amit kértél.
Egy rezgési példán mutatom be. Adott két rezgésünk. Ez lehet bármilyen, mechanikus vagy elektromos.
A két rezgés amplitúdója "a" illetve "b" nagyságú. A két rezgés azonos frekvenciájú és azonos fázisú. Azaz hullámhegy hullámheggyel találkozik mikor kapcsolatba hozzuk a két rezgést (interferencia). Ekkor a rezgési amplitúdók összeadódnak, az eredő amplitúdó "a+b" lesz.
Viszont az eredő energiát már nem számolhatjuk ki ilyen egyszerű összeadással. Mert az energia képletében négyzeten van az amplitúdó, tehát az "a", a "b" illetve az összeg is, vagyis az "a+b".
Az egyszerűség kedvéért az első rezgés energiája legyen:
W1 = a²
A második rezgésé:
W2 = b²
Az eredő rezgésé pedig:
W = (a+b)²
Látható, hogy W1 + W2 < W. Vagyis:
a2 + b2 < (a + b)2 = a2 + b2 + 2ab ; Látható, hogy a jobb oldal egy +2ab taggal nagyobb. Ez okozza a többletenergiát.
Vajda János radarmérnök elektromágneses hullámoknál végzett méréseket ezzel kapcsolatban. A mérései az elméletet igazolták.
Bármely energiaképletre igaz ez, hogy ha az energiaképlet négyzeten lévő részét minimum két tagból összegezzük, akkor az eredő energia nagyobb lesz mint a két összetevő energia összege.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!