Vajon miért van jó ideje felfüggesztve az ingyenenergiáról szóló K-fórum?
Erről van szó:
Legutóbb a gyakorlatban is működő mágnesmotorokról volt szó. Lehet hogy valakiknek ez nem tetszett hogy ilyen információk terjedjenek?
Ez az Index.hu Fórum is felhasználható ingyenenergia fórumnak:
Hátha több látogatója lehet.
Úgy emlékszem hogy nem csak "Ingyen energia barkácsolása" címmel van ott ilyen fórum.
Gondoltam arra is hogy itt a gyakorikérdéseken kellene feltenni egy újabb kérdést fórumozási célból, mondjuk "Ingyenenergia?" címmel. Hátha a Google keresővel többen rátalálnak. Vagy valami más olyan címmel ami odavonz minél több ezermestert.
Persze a legnagyobb létszámú tábort az angol nyelvű fórumok jelentik. Viszont azt hallottam hogy oda Magyarországról még senkinek sem sikerült beregisztrálnia.
#171/171-nek
"Vagy valami más olyan címmel ami odavonz minél több ezermestert"
A szél összefújja a szemetet,vagy nem.
Tudod nem a vonzással van a baj.Irkafirkálni,linkelgetni nagyon könnyű.(nézd meg milyen videókat osztottak meg azon az indexes oldalon,milyen értelme van,elgondolkodtató)A "dolgaidat" megosztani,hogy dolgozó ember szintén dologgal részt vegyen,inkább az a bajosabb.Csak nézd meg az itteni fórumot.
Véleményem szerint csak úgy lehet mindenféle tapasztalatot szerezni,ha az ember/ek nem azt nézik,hogy lehet-e vagy sem.A közötte eltelt idő alázattal telik.Magának a tapasztalat szerzésnek (vagy játéknak) alázata az ember felé irányul javarészt.Persze arra alkalmasan.Az alkalmatlant hanyagolni kell.Ez az egész lehet mondjuk két "barkácsoló" ember között,esetleg néhány ember között.
Folt a zsákját megtalálja.Ha akarja.
Még valami kimaradt.Egy hasonlat szintén egy fórummal kapcsolatban.Stirlingeztek a srácok,de feltörték a fórumot.Helyrepakolták de már nem motiváltak az emberkék.Sem elméleti alapon és főleg nem gyakorlatban.Szal,mintha mindenhol ez a belefáradás lenne.
Főleg ha cselekedni kell.
Cselekedés(cseleskedés) volt elég...egy picit meg kell állni gondolkodni.
Chuck Norris féle forgás-rúgás specialistája biztos hogy Józsefem.Éreztem én már rég,de nem akartam rákérdezni,végül is lényegtelen.
Karvak!
Ez ennél sokkal bonyolultabb.Adams,Müller,inga vagy lehet bármilyen tekecs+mágneses rotor elrendezés,tökéletes időzítés mégsem lesz többlet.
Egyszerű magyarázat:Lenz törvény.
Közepesen egyszerűen:Egy mágnest a vonzásból kitaszítani ugyanannyi erő kell,mint amit vonz.
Bonyolult magyarázat:A hajtó tekercs rendelkezik alapvető és menet közben nem változtatható tulajdonsággal.Ez az az egy bizonyos hosszúságú impulzus,ahol a csúcsáramot eléri és nem tovább.A forgórész szintén rendelkezik ilyen adottságokkal,csak ez a mágnesméret,elosztás stb.Ha az impulzushosszt a tekercs kedve szerint fixen beállítod akkor nem indul el csak ha "betolod",viszont terhelés nélkül nagyon pörög.Érdekes de használhatatlan.
Ha viszont a rotormágnesek optimális"ottartózkodási"idejéhez állítod az időzítést akkor terheléskor jóval többet kér,picit erősebb is lesz,de már nem a tekercs kedve szerint kap így fűt is.
Csüszi123!
Hiszed vagy nem:tudtam hogy mit fogsz válaszolni(bunkóság lett volna előre leírnom:)Úgy érzem mintha ez már egyszer megtörtént volna.
Érdekes dolgokat találtam.Sokat tanultam.Ez már megérte.Jól látod:nem találtam semmit,ott ahol kerestem nincs,pedíg sokszor átnéztem.Menj keresd ugyanazt ugyanott...ami biztos nem ott van.
C-720 a mániád?Láttad,megmérted?Vagy van neked otthon egy?Neked elhinném de tánkínában van,meg független külföldi "szakértők"...úgyhogy szerintem ezt ne erőltessük.
Üdv
idegen1 irta: "Ez ennél sokkal bonyolultabb.Adams,Müller,inga vagy lehet bármilyen tekecs+mágneses rotor elrendezés,tökéletes időzítés mégsem lesz többlet. Egyszerű magyarázat:Lenz törvény."
Mások a surlódásra panaszkodnak. Attól remélik a dolog nem-mükèdését. Ez a borulátás abból adódik, hogy nem veszik figyelembe azt, hogy uj, addig még nem létezö mozgási energia keletkezik a vonzóerök hatására ami böven elegendö a fent emlitett akadályok kompenzálásához. Ez az amitöl 100% tól nagyobb lehet a hatásfok. pl. gravitációs inga hatásfoka simán meghaladja akár a befektetett energia 3 szorosát is. Lenz törvény szerint pedig fékezödik nem csak akkor ha az ingyenenergiát vadásszuk, hanem akkor is ha sima klasszikus generátorunk van. Tehát a Lenz áramok okozta terhelés mint negativ ofszet jelenik meg a tengelyen annak elfordulását akadályozó tényezöként. Mivel jelentös nyomatéktöbblettre tettünk szert az újonnan keletkezett mozgási energia révén (a folyamatosan megujuló vonzóerök hatására), igy a Lenz, surlódási, közegellenállási kontraproduktiv fékezö erök hatnak ugyan, de szerepük már nem perdöntö. Müller generátor, Newmann motor, inga egyenként még nem overunity gépek önmagukban tekintve, hanem annak komponensei. Az egésznek pedig a folyamatos vonzóerök adnak 100% feletti tulajdonságot.
A folyamatos vonzóerök hatására a megfelelö szerkezeti felépitésnél mozgási energi keletkezik (ez az alapfelismerés ami távlatokat nyit). Ezt bizonyitja a mágnesingamotor vagy Chalkalis gravitációs motorjának 100% feletti hatásfoka. Ennek vizsgálására készitettem deszkamodelt és annak virtuális szimulációs mnodeljét mely segitségével tesztelhetö az alapelv könnyen változtatható paraméterekkel.
és most kellene jönnie annak hogy: karvak!
Elküldöd nekem is a virtuális modellt elemzésre?
Segitesz nekem is elkésziteni az alapelv igazolására hivatott mágnesingamotort?
...ileny kérdéseket szeretnék kapni már jó ideje.
Amit pedig én már régen megtehettem volna az az, hogy dokumentáljam a jelenséget olyan szinten, hogy az megérthetö legyen az érdeklödök számára.
idegen1 irta: "Egy mágnest a vonzásból kitaszítani ugyanannyi erő kell,mint amit vonz."
Mágneses vagy gravitációs vonzóerönél ugyanaz a helyzet. Ha kényszerpályán mozog a tömeg (pl. gravitációs inga), akkor az megakadályozza a szilárd ütközést. A vonzóerö nemhogy csak maga felé huzza a tömeget, hanem az tovább is mozdul a pályavonalban az impulzusmegmaradás törvénye alapján. Impulzusmomentuma nagyobb mint 0. Igy csaknem ugyanakkora távolságra jut el, mint amilyen távolságról magához vonzotta a mágnes vagy földünk. Ez a mozgásintervallum "ingyen" van. A zero gravity pontokból kell ismét arra pontra küldeni az ingatömeget, ahol a vonzóerö ismét hatni tud rá (körbeforgatva a gravitációs ingát). Az ehhez szükséges energia nincs ingyen, de sokkal kevesebb kell belöle, mint amennyit a vonzóeröböl kaptunk és ebben van a lényeg. E két különbözó módon elöállitott energia hányadosa adja meg a szerkezet hatásfokát, ami 100% felett van. Igy kapunk pl. a Milkovics ingánál is nagyobb eröt annál, mint amekkorát befektettünk, vagy ugyanakkora munkával több vizet pumpálhatunk ki a Milkovics ingával müködtetett kútból. Az, hogy a Milkovics ingát még nem sikerült visszacsatolni, az más téma. Attól függetlenül, keletkezik plusz energia mégha nem is sikerült eddig önfentartó kapcsolást késziteni rajta.
Bejelöltem Karvak mágnesinga motorján a mágneses pólusokat, úgy ahogy a videón írta:
Az sztátor és a rotor állandó mágnesei között F1 pillanatnyi vonzóerő igyekszik forgatni a rotort, miközben a tekercs pedig F2 taszítóerővel de szintén abba az irányba forgatja. Ebből a gyorsulás: a = (F1+F2)/m. Nagyobb gyorsítóerő, nagyobb gyorsulás. De ez pillanatnyi gyorsulás, nem állandó nagyságú gyorsulás. Ebben az esetben a gyorsulásnak is van gyorsulása. (A fizika értelmez ilyen fogalmat is). Mert a gyorsítóerő sem állandó, függ a távolságtól. Csak állandó nagyságú erő esetén lehet állandó nagyságú gyorsulásról beszélni.
"Idegen" barátom elgondolkozhat azon, hogy ez a két erő összegzése kapcsolatba hozható-e Chuck Norris pörgése közben leadott rúgásával. :)) Mert ha két pillanatnyi sebesség összegződése is történik, akkor bizony többletenergia is keletkezik. Én úgy gondolom hogy ebből az elméleti boncolgatásból is többletenergia keletkezik.
A kísérlet hasonlít például ehhez az ingához:
Aminél a tömeg v pillanatnyi sebességgel halad, miközben hirtelen megrövidítjük a fonalat, ezért a golyó v sebessége hirtelen egy Δv sebességgel megnő. (Ez parametrikus gerjesztés). Vagyis a sebessége v + Δv lesz, vagy ha úgy tetszik ω + Δω.
Vagyis "Idegen", ez négyzeten van az energia képletében! De ha nem tetszik az elméleti bizonygatás, akkor lásd Karvak méréseit.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!