Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A kormány szerint a kötelező...

A kormány szerint a kötelező oltás eleget tesz a "nem ártani" bioetikai alapelvnek. Egyetértetek?

Figyelt kérdés

Erre a bioetikai alapelvre hivatkozott a Magyar Orvosi Kamara, amikor bejelentették az egészségügyi dolgozók kötelező beoltását. Azt is hozzátették, hogy eddig is léteztek kötelező oltások, így a mostani sem lesz kivétel. Novák Katalin elmondása szerint a többi szektor kötelező oltásáról csak később dönt a kormány.


Részekre bontom.

Nemhogy nem tesz eleget az bioerkölcsi alapelvnek, hanem ezzel a lépéssel egyenesen átlépnek minden orvosetikai morált. Emberkísérleti, eddig soha ki nem próbált biolaboratóriumi anyagot akarnak kötelezően befecskendezni mindenkibe, aki az egészségügyben dolgozik. Egy ideális világban a kötelező oltás helyett minden állampolgárnak kötelező lenne a 2 hetes karantén, és ezekkel az ún. vészhelyzeti oltásokkal csak azokat a dolgozókat oltanák be kötelezően, akik elengedhetetlen munkát végeznek (orvosok, építészek, gyári munkások, stb.). Ez gazdasági összeomlást eredményezne, de a kísérleti vakcinák miért jelentenének kisebb veszélyt?


Valóban léteztek eddig is kötelező oltások, de azok nem génterápiás eljárások voltak, hanem minden biztonsági kritériumot teljesítő oltások.


A Novák Katalin által belengetett "majd meglátjuk", hogy milyen szektorokban teszik kötelezővé az oltást sajnos hamarosan valósággá fog válni. Amint elérkezik a negyedik hullám, a pedagógusokat, de talán az egész lakosságot kötelezően beoltják.


Szerintem ez nemcsak felháborító, hanem a 21. század legnagyobb bioterrorizmusa és fasizmusa.

Kíváncsian várom a véleményeket.



2021. júl. 20. 00:55
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/312 anonim ***** válasza:
78%

#60: Nem velem beszelgetsz, de LOL. Aki valami mas fertozo betegsegbe hal bele kap karterites? Thats life.


A vakcinacio pedig tovabbra is egy egeszseges embereknek adott, preventiv jellegu, invaziv orvosi beavatkozas.


Es ha mar az Astarol beszelunk, en meg emlekszem, mert nem volt olyan regen, ahogyan az elso esetek utan probaltak maszatolni es haritani a felelosseget, sok helyen pedig meg akkor is tukmaltak (most is) az emberekre*, amikor nyilvanvalo volt a kockazat. * 50 alatti nokre is, mikozben a kockazat naluk volt a legnagyobb. Egyebkent erdekes, amit mondasz, en csak Daniabol hallottam, hogy kaptak karteritest. Itthonrol nem. (Az en ismerosom semmit nem kapott, csak egy sajnalkozo levelet.) Nem mintha ezzel rendben lenne a dolog.

2021. júl. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/312 anonim ***** válasza:
97%

"Kaptak kártérítést a halott rokonai"


Ó ennek a halott biztos örül...

2021. júl. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/312 anonim ***** válasza:
19%

#43

„A vérrög évekkel később fog agyvérzést okozni.”

A vérrög évekkel később is okozhat agyvérzést, de sokkal nagyobb a valószínűsége, hogy a kialakulástól számítottan minél hamarabb. Több, mint 2 milliárd ember van már beoltva, ezeknek jelentős része mRNS alaő vakcinát kapott. Nem gondolod, hogy feltűnne az egészségügyben dolgozóknak, hogy az utóbbi fél évben valami miatt megnövekedett az agyvérzések száma? Vagy ez az oltás olyan trükkös vérrögöt képez, hogy az célzottan évek múlva okoz agyvérzést?


„Szerinted amikor Curie a radioaktív uránnal dolgozott, akkor tudta, hogy veszélyes?”

Amikor Curie a radioaktivitással foglalkozott, akkor még jóformán semmit nem tudtak róla, sem az élettani hatásairól. Az mRNS-t és annak alkalmazását a gyógyászatban már azért tanulmányozzák nem egy évtizede.


“Az azbesztről sem gondolták, hogy bajt okozhat, csak évekkel később derült ki, hogy milyen elváltozásokat okoz a szervezetben.”

Az mRNS vakcináról pedig gondolják. Mivel gyógyászati készítmény, vizsgálták az élettani hatásait, végeztek vele széleskörű klinikai teszteket. Manapság sokkal komolyabban vizsgálnak biztonsági és egészségügyi szempontból a gépjárművektől kezdve a monitorod sugárzásán át a gyógykészítményekig mindent. Úgy gondolom, ha nem lennének biztosak benne, hogy minimális a kockázata, akkor nem dobnának piacra mRNS vakcinákat, hisz egyik gyártónak sem hiányzik a nyakába perek ezrei, meg hogy magyarázkodnia kelljen, vagy a leégés, presztizsveszteség. A Pfizer dobhatott volna a piacra vector- vagy elölt/gyengített virus alapú vakcinát is, és azzal is ugyanúgy megszedhetnék magukat. Miért vállalnák be a rizikótt a mRNS alapúval, ahelyett, hogy az ismertebb technológia mellett nyomnák? Csak nem azért, mert nincs is rizikó?


“Rengetegen szenvednek az oltás mellékhatásaitól”

Apró töredéke, mint a koronavírus (mellék)hatásaitól.


“azzal senki sem foglalkozik, mert az emberek olyan szinten fanatikusak, hogyha kiderülne, hogy ez az anyag daganatos megbetegedést okoz, akkor arra is találnának magyarázatot.”

Nem, ha kiderülne, akkor nem lenne mese, és botrány lenne belőle.


“Egyébként vannak már feltételezések azzal kapcsolatban, hogy a tüskefehérje esetleg meddőséget okozhat. És nem, ez nem konteó, viszont minimum 2-3 év kell, mire ezek kiderülnek, és még keveset is mondok.”

Azok csak feltételezések, de semmi bizonyíték nincs rájuk. Arról is vannak feltételezések, hogy a koronavírus okoz meddőséget. A koronavíruson is ott vannak a rettegett tüskefehérjék. A koronavírus is a sejtjeidbe fecskendezi a RNS-t. A koronavírus meg is támadja a sejtjeidet. A koronavírusról sem tudjuk, hogy mit fog okozni 3-4 év múlva.

1. Van egy gyorsan szaporodni képes vírus RNS-essel, tüskefehérjével, minden mással együtt, ami a sejtjeid víruskópiák előállítására készteti, az emberek 1%-ánál halált is okozhat, további 10%-ot nagyon súlyosan megbetegit. Akik elkapják, azoknál nem tudjuk, hogy milyen szövődmény lép fel 3-4 évek múlva.

2. Van egy oltóanyag, ami a fenti vírus RNS-ének töredékét tartalmazza, csak az önmagában ártalmatlannak tartott tüskefehérje reprodukciójára készteti a sejtjeidet, és gyorsan lebomlik a szervezetedben. Akik megkapták azok 90%-át megvédi a fenti vírus tüneteinek kialakulásától, több, mint 99%-ukat megvédi a súlyos tüntektől, haláltól. Nem okoz halált szinte senkinél. Rosszulét fellép pár százaléknál. Szintén nem tudjuk, hogy akik megkapták azoknál milyen szövődmény lép fel 3-4 év múlva.

Mi az oka, hogy az oltás 3-4 évvel későbbi szövődményétől rettegnek az emberek, nem pedig a vírus 3-4 évvel későbbi szövődményeitől, aminek már a rövid távű szövődményei is ezerszer súlyosabbak?


“nem mondtam, hogy ez a kötelező karantén ideális megoldás lenne a problémára,”

Azt mondtad, a két hét karanténtól gyakorlatilag eltűnne a virus Magyarországon. Mi ez, ha nem megoldás a járványra? Továbbá azt is írtad, hogy egy ideális világban kötelező lenne a két hetes karantén.


“fogadjuk, ha bevezették volna, akkor egyetértenél, mert a feletteseid, akik eldöntik helyetted, hogy mit gondolj,”

A falnak beszéltem eddig, amikor azt írtam, hogy az idióta két hetes karantén ötlet egy baromság? Látom az sem jutott el az agyadig, hogy én a kötelező oltást még eü-sök részére sem pártolom, ezenfelül a védettségi kártyás töketlenkedést sem, ahogyan a vendéglátóhelyek szopatását sem. Erre most próbálod azt demózni, hogy én gondolkodás nélkül a “feletteseim” idióta intézkedéseihez automatikusan bólogatok?


“Csakhogy tisztázzuk, az idős és beteg embereknek nyilván előnyösebb felvenni az oltást. Ezt nem vitatom. De az egészséges fiatalokat, és főleg a gyerekeket hagyják békén.”

Akkor miért propagálod az ideális világban az egészséges, fiatal dolgozó korosztály oltását?


“A tavalyi karantén alatt is bejártak dolgozni, pedig még oltás sem volt. Ebből kiindulva a vészhelyzeti oltást csak azok számára tenném lehetővé (nem kötelezővé), akiknek elengedhetetlen.”

A kérdés alatti felvezetődben azt írod: “ezekkel az ún. vészhelyzeti oltásokkal csak azokat a dolgozókat oltanák be KÖTELEZŐEN, akik elengedhetetlen munkát végeznek (orvosok, építészek, gyári munkások, stb.)”

Tehát kötelezővé tennéd számukra, nem lehetővé.

Elengedhetetlen munkát végzők gyanánt az első helyen az orvosokat írtad, most meg már azt állítod, hogy az ő munkájuk sem indokolja, hogy be legyenek oltva.

Kik azok akik elenghetetlen munkát végeznek és lehetővé tennéd számukra az oltást?


„szerintem csak az idősek és a krónikus betegek számára lenne feltétlenül indokolt”

2 napja még az elengedhetetlen munkát végzők számára gondoltad indokoltnak. Folyamatosan ellentmondasz önmaganak.


“a Fidesz rendkívül fél a magyar nép létszámcsökkenésétől, ezért rendeltek tonnaszámra kínai vackot,”

Jól értem, mire akarsz kilyukadni? A Fidesz azért rendelt kínai vackot, mert fél, hogy a Pfizertől majd meddő lesz a magyar nép és tovább csökken a létszám? :D Ezt a konteót sem hallottam még, hogy a kínai vakcina véd meg minket a meddőséget okozó Pfizertől! Véletlenül sem azért rendelt kínait, mert pl.: nyerészkedni akarnak rajta, vagy hogy büszkélkedjenek, hogy nálunk halad a leggyorsabban az oltás, vagy hogy minél hamarabb feloldhassuk a korlátozásokat. Ha a kormány komolyan azt gondolja, hogy a Pfizer meddőséget okoz, akkor nem rendelt volna belőle.


“nem mondtam, hogy kár esik az mRNS oltások miatt a DNS-ben. Annyit írtam, hogy génterápiás eljárás (a fogalom nem korlátozódik kategorikusan a DNS-re)”

És szabad megkérdeznem, hogy miért tartod génterápiás eljárásnak a mRNS vakcinát?


“Mutasd meg, hol írja az ellenkezőjét. Ezt a mondatot pont annyira lehet az én szempontomból is génterápiának nevezni, mint a te szempontodból nem.”

Nincs ott semmilyen mondat. Az egy felsorolás, hogy milyen kutatási területeken tevékenykedett Karikó Katalin.

Semmi olyan kijelentés nincs benne ami azt állítaná, hogy az mRNS vakcina génterápiás eljárás. Való igaz, olyan állítás sincs benne, ami azt igazolná, hogy NEM génterápiás eljárás. De az utóbbi állítást igazolják más források, (lásd: előző kommentem.)

Ellenben a te állításod, hogy a Pfizer oltóanya génterápiás eljárás lenne semmi nem támasztja alá. Eddig egyedült a Pennsylvaniai Egyetem honlapján található Karikó Katalin önéletrajzot tudtad hozni, mint “igazolást”. Amiről most beismered, hogy valóban nem lehet a te szempontodból sem génterápiának nevezni. :)


“Simán magában foglalhatja azt, hogy oltást értenek alatta, márpedig ez a legvalószínűbb, mert különben odaírták volna Karikó kutatási területe mellé az oltást is, nem?”

Egyáltalán nem. Ha oltás terén végzett kutatásokat értik alatta (amivel Karikó igazán ismertté vált), akkor ezt egyértelműen feltüntetik. A legvalószínűbb, hogy az oldal nincs rendesen frissítve, ezért nincs szó benne sem vakcináról, sem Pfizerről, sem a 2020-tól felmenőleg kapott díjairól, kitüntetéseiről.


“A cikk, amit csatoltál nem haladta meg az első fázist.”

A cikk amiket csatoltam azon kijelentésed ellen szól, hogy “mRNS-sel nem végeztek kutatásokat embereken”. Hiába nem haladta meg az első fázist, végeztek kutatást embereken. A Pfizer mRNS vakcinájának voltak III fázisú klinikai tesztjei. Nem 3-4 évig terjedő tesztek voltak, de ha addig terjed, akkor meg valaki azon parázna, hogy nem tudjuk mit okoz 10 év múlva. De komolyan nem vágom, a koronavírusról sincs olyan III fázisú klinikai test, amiről tudnánk, hogy mi lesz 3-4 év múlva. Megint megkérdem: annak a hosszútávú szövődményeitől miért nem paráznak ennyire? Vagy akár a kínai oltástól. Az elölt vírus alapú, amivel több a tapasztalat, nade a Sars-Cov-2-nek az elölt vírus alapú vakcinájával még nincs tapasztalat. Lehet másképp viselkedik, mert a Sars-Cov-2 képes feltámadni benned, és úgy állcsúcson vág a tüskefehérjéivel, hogy 2 év múlva heretumorod lesz.


“A kötelező oltást büntetném, úgyhogy nem. Másrészt pedig ez nem az én ideális világom, szimplán egy hipotézis, hogy az erőszakon kívül milyen más alternatívák léteznek még.”

Már az a világ is hipotézis, amit a kérdésedben pedzegetsz, hogy az egész lakosságot kötelezően beoltják. Ilyenről szó nincs.

Azon problémázol, hogy minden eü-st kötelezően be akarják oltani, majd azt állítod, hogy egy ideális világban ez nincs így, mert ott két hetes kötelező karantén van, és csak azokat oltják be kötelezően, akik elengedhetetlen munkát végeznek. Hát én ezt az ideális világot én még erőszakosabbnak látom.

2021. júl. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/312 anonim ***** válasza:
22%
62, azt mondjatok hogy a gyarto nem vallal felelosseget. De igen, vallal, fizet karteritest. Vagy mifele karterites az, amivel elegedett lennel? Tamassza fel karterites gyanant a halottat, vagy mi?
2021. júl. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/312 anonim ***** válasza:
100%
64, Ne haragudj, elég érdekes zsici gondolkodásod van neked is. Ha fizetne is karteritest bárki... Kinek? A hozzátartozóknak? Mennyit? Ki mondja meg hogy mennyibe kerül egy emberélet? Akkor beszélhetünk arról is, hogy felvásároljuk az emberéleteket? Térjel már észhez, neked elég lenne pár millió forint (sokat is írtam), ha oltás következményeként meghal egy mély szeretted? Nem meghalnál vele együtt te is lélekben? Ezek így mennyit érnek szerinted? Vagy ha lenyoromorodik és gondozni kell, ki kapja a kártérítést? Bármit is kap vissza tudja szerezni a régi életét úgy, hogy nem is volt érintett/ beteg? Egyre többen hangoztatják, hogy nem érzik magukat jól, orvosi ellátás eddig sem volt, csak magánban, ha valamit gyorsan és alaposan el akartál intézni. Miről hadoválsz? Hol van az emberek esze, erkölcse? Úgy őszintén? És ne gyere a többi kibebszott gyógyszereiddel. Gyermekkori oltásokkal.
2021. júl. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/312 anonim ***** válasza:
91%
Na én voltam aki leírta az öngyilkosságot, depressziót, igen nekem ilyen érzések jöttek elő, de másoknak is. Kártérítést meg nem adnak, felelősséget meg nem vállalnak a gyógyszergyárak.
2021. júl. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/312 anonim ***** válasza:
45%
65, A lenyegre nem valaszoltal. Milyen karterites az amire azt mondod hogy kielegito?
2021. júl. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/312 anonim ***** válasza:
25%
Vagy milyen felelossegvallalast vartok a gyartotol?
2021. júl. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/312 anonim ***** válasza:
91%

Elnézést, szerintem a 64-essel, mindaketten a 61-esnek akartuk címezni a hozzászólásunkat, a 62-essel egyetemben. Elnézést 64-es véletlenül lepontoztalak. Nem mintha számítana. :D

De szerintem a 61-es nem túl rajong az oltásért, szóval mindenkinek küldöm, aki szerint a kártérítés mindent megold és "oltáparty". XD


Egyébként komolyan, a gyakoris adminoknak már lehetne egy új kategóriát létrehozni a vallásokon vagy a politikán belül. Oltottak oltatlanok hite/ideológiája menüponttal. Azt a krvaelet, hova jutottunk pár blfsz miatt. Bocsánat oltatlan hívőként így látom. XD

2021. júl. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/312 anonim ***** válasza:
70%
69, En a hitem szerint oltastagado vagyok. Nem hiszek az oltasban. Placebot adnak az embernek es ugy szedik meg magukat. Nagybatyam szomszedja a Pfizernal dolgozik o mondta.
2021. júl. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!