Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A kormány szerint a kötelező...

A kormány szerint a kötelező oltás eleget tesz a "nem ártani" bioetikai alapelvnek. Egyetértetek?

Figyelt kérdés

Erre a bioetikai alapelvre hivatkozott a Magyar Orvosi Kamara, amikor bejelentették az egészségügyi dolgozók kötelező beoltását. Azt is hozzátették, hogy eddig is léteztek kötelező oltások, így a mostani sem lesz kivétel. Novák Katalin elmondása szerint a többi szektor kötelező oltásáról csak később dönt a kormány.


Részekre bontom.

Nemhogy nem tesz eleget az bioerkölcsi alapelvnek, hanem ezzel a lépéssel egyenesen átlépnek minden orvosetikai morált. Emberkísérleti, eddig soha ki nem próbált biolaboratóriumi anyagot akarnak kötelezően befecskendezni mindenkibe, aki az egészségügyben dolgozik. Egy ideális világban a kötelező oltás helyett minden állampolgárnak kötelező lenne a 2 hetes karantén, és ezekkel az ún. vészhelyzeti oltásokkal csak azokat a dolgozókat oltanák be kötelezően, akik elengedhetetlen munkát végeznek (orvosok, építészek, gyári munkások, stb.). Ez gazdasági összeomlást eredményezne, de a kísérleti vakcinák miért jelentenének kisebb veszélyt?


Valóban léteztek eddig is kötelező oltások, de azok nem génterápiás eljárások voltak, hanem minden biztonsági kritériumot teljesítő oltások.


A Novák Katalin által belengetett "majd meglátjuk", hogy milyen szektorokban teszik kötelezővé az oltást sajnos hamarosan valósággá fog válni. Amint elérkezik a negyedik hullám, a pedagógusokat, de talán az egész lakosságot kötelezően beoltják.


Szerintem ez nemcsak felháborító, hanem a 21. század legnagyobb bioterrorizmusa és fasizmusa.

Kíváncsian várom a véleményeket.



2021. júl. 20. 00:55
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/312 A kérdező kommentje:

"Miért az orvosok körében a legmagasabb, közel 100%-os az átoltottság?"

Mert elveszíthetik az állásukat, azért. Téves csak Magyarország adatait nézni, külföldön 30% átoltottság van az orvosok körében.

2021. júl. 21. 00:34
 42/312 anonim ***** válasza:
28%

#35

“Meddőség, vetélés, vérrög, daganat”

Vérrög évekkel később? :D Terheseknek eleve nem nagyon ajánlott az oltás. Mi alapja van, hogy meddőséget fog okozni? Mi olyan dolog van benne, amii rákkeltő és daganatot kivált? Most én egy ilyen kérdésre írhattam volna azt is: veseelégtelenség, agyérelmeszesedés, körömbenövés.


“ha végigolvastad volna, akkor rájönnél, hogy leírtam.”

Végigolvastam, ezért sem értem a karanténosdidat, hisz magad is rájöhetnél, hogy tarthatatlan az egész, mert túl sok a nélkülözhetetlen ember, emiatt nem fog két hét, (vagy akár 30 nap) után sem eltűnni.


“Azoknak kellene adni a vészhelyzeti oltást, akik nem tudnának kötelező karanténban maradni.”

Szerintem pont nem azoknak kellene adni, hisz ők az a korosztály, akik nagyrész tünetmentesen átvészelik. Az időseket kell beoltani. Mi érteleme kötelezően beoltani a dolgozót, aki eleve átvészelné, aztán hazaviszi a nagymamának, aki nincs beoltva?


“Egyébként 2 hét helyett lehet 30 nap is, ne ezen múljon.”

Nagyon sok múlik ezen, mert a járványt ugynaúgy nem fékezné meg, mint a két hét, de cserébe jóval nagyobb gazdasági összeomlást generálna.


“építőmérnökök/építészek, sokszor felváltva használják a kettőt. Pont ők azok, akik pl. a vízellátást és a csatornákat ellenőrzik.”

Az építész pont nem, aki felváltva használja a kettőt az nem tudja merre van arccal, az építőmérnök és az építészmérnök nem ugyanaz.

Azt meg hagyjuk már, nem ők mennek ki a helyszínre hibát elhárítani. Ahol a mérnöknek kell az ilyet elvégezni az régen rossz. Az “építészeknek”, akiket első helyen kiemeltél pont nem a legnagyobb számban kell mozgniuk és legnagyobb szerepet vállalniuk a városi áram- és vízműhálózat működésének fenntartásában.


“-ha használnád picit az eszedet, akkor gyorsabban rájönnél, hogy 2 hétre sem állhat meg az élelmiszeripar, mert súlyos következményei lennének.”

Pont ezt mondom én is, öcsi. Nem állhat meg az élet két hétre sem a szart nem érő karantén ötleted miatt. Ha 2 hétre leállna az élelmiszer ipar (vagy bármi más ipar) annak lennének súlyos következményei, de nem az, amit te vízionáltál, hogy az emberek majd nem tudnak két hétig mit enni.


“fent már leírtam, de szerintem a meddőség súlyosabb, mint egy kis nátha.”

Vélt mellékhatás. A halál meg még súlyosabb. A koronavírustól valahol 0,1-0,01% eséllyel patkol el az ember. Az oltástól valahol 0,00000001%.


“Azt elfelejtetted, hogy arról szól a kérdés, hogy miért tesznek kötelezővé egy kísérleti anyagot?”

Én erről már leírtam a véleményemet, hogy fszságnak tartom. Én nem tenném kötelezővé, még a védettségi kártyás trükközést is befejezném.

De amúgy nem értem tényleg, hogy mit pattogsz. Azon problémázol, hogy kötelezővé teszik az oltást. amiről szó nincs. Nem teszik mindenki számára kötelezővé, az egészségügyi dolgozók számára akarják azzá tenni. Aztán pár sorral lejebb meg azt írod, hogy kötelezővé tennéd az a fent említett orvosok számára. Önmagadnak mondasz ellent, orvos etikai morál megsértése az összes eü-s beoltása, de ha csak az elengedhetetlen orvosok (meg gondolom ápolók, idősotthoni dolgozók) kötelező beoltásáról van szó az már szerinted ideális világ.


“a te világodban (és ilyenkor hálás vagyok, hogy én nem élek ilyen intellektuális sötétségben) mindenki tudatlan, akinek van kritikus gondolkodása”

Hát pedig sokkal nagyobb intellektiális sötétségben élsz, barátom. Azt hiszed, hogy két vagy négy hét teljes karantén megoldaná a járvány problémáját, összevissza beszélsz arról, hogy kiket kéne kötelezően beoltani, azt hiszed, hogy az oltásban lévő RNS módosítja a DNS-t, és még a Pennsylvanyai Egyetem honlapját sem vagy képes értelmezni.


Az a gond, hogy kevered a kritikus gondolkodást a hülyeséggel. Én is kritikusan állok az oltások kötelezővé tételéhez (meg a te hülyeségeidhez), mert úgy gondolom, hogy a felnőttek embereknek joguk van eldönteni, hogy vállalják-e a koronavírussal járó kockázatot. De én nem esek át a ló túloldalára, mint te, aki eldönti, hogy mRNS vakcina módosítja a gént, ki tudja mit okoz évek múlva, meg nagyobb kockázatot látsz benne, mint magában a virusban.

Mondd, hány halál köthető eddig a koronavírus oltáshoz és hány a koronavírushoz?


“meglepődnél, hány értelmiségi diplomás orvos, gyógyszerész, de még az átlagos ember sem fecskendezteti be magának.”

orvosból, gyógyszerészből gondolom a töredéke, mint azoknak, akik befecskendezetnék. De haver, a te ideális világodban ezeknek kötelező lenne!



“Csakhogy ez a vírustörzs főként a tüdőszövetet támadja meg, ami a fiatalok számára legrosszabb esetben egy kis lázzal és köhögéssel jár, az oltásról viszont fogalmunk sincs, hogy melyik szövetet támadja meg pontosan.”

Jaaa, értem! :D Ha a tüdőszövetet támadja meg a virus és ott fecskendezi be a sejtbe az RNS-t, akkor a DNS-ben nem esik kár. De ha az oltóanyagban lévő RNS kerül valalmilyen sejtbe, az már ki tudja mit okoz. A koronavírusban bízunk annyira, hogy az ő sokkal nagyobb méretű és milliószor nagyobb számú RNS molekulái nem idéznek elő mutációt, csak a fránya oltóanyagé.

És mi a helyzet a kutatókkal, szakemberekkel, akik egybehangzóan állítják, hogy az oltóanyag nem változtatja meg a DNS-t?



“akkor nézd meg a Pennsylvania Egyetem hogyan hivatkozik rá, márpedig azt írja, mRNA based gene therapy. Ez nem értelmes forrás?”

Mutasd már, hogy ebben hol van hivatkozás arra, hogy az mRNS alapú oltóanyag = mRNS alapú gén terápia? Hol van ilyen kijelentés? Sehol.

Ez van a Pennsylvániai Egyetem honlapján:

Description of Research Expertise (Kutatási szakértelem leírása):

- Messenger RNA-based gene therapy

- RNA-induced immune reactions.

- Molecular bases of ischemic tolerance.

- Treatment of brain ischemia

Ez egy felsorolás, hogy milyen területeken vannak Karikó Katalinnak kutatási tapasztalatai. Nincs állítva sehol, hogy a oltóanyaga génterápiás cucc lenne.

Az ellenkezője viszont ezer helyen.

[link]

[link]

https://www.youtube.com/watch?v=IGKg9rj9W1s&t=10s



“fú, ez már az én idegeimet is megméretteti, ne haragudj. mRNS alapú génterápia eddig soha nem létezett,”

2007-es cikk: [link]

“In the field of nonviral gene therapy, mRNA-based gene transfer has generated much interest over the last decade.“


“sőt elárulom, eddig az mRNS-el nem is végeztek kutatásokat embereken”

2008-as mRNS alapú injekciüval való EMBEREKEN végzett klinikai tesztek: [link]

“mRNA became a widely used approach in immunology and was investigated in several clinical trials in humans"

[link]

Aha, nem is voltak kutatások mRNS-sel embereken.


“Tudod mi a legszomorúbb az egészben? Hogy nekem aztán halálosan mindegy, hogy mivel fecskendezed be magad és mivel nem, de rám senki se erőszakolja ezt a sz*rt.”

Cseszd meg, a te ideális világodban te erőszakolnád ezt a szart saját magadra, ha éppen építész lennél. :D

2021. júl. 21. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/312 A kérdező kommentje:

42:


"Vérrög évekkel később? :D Terheseknek eleve nem nagyon ajánlott az oltás. Mi alapja van, hogy meddőséget fog okozni?"

- az vérrög évekkel később fog agyvérzést okozni. Szerinted amikor Curie a radioaktív uránnal dolgozott, akkor tudta, hogy veszélyes? Nem, mert nem tartott még azon a szinten a tudomány, hogy képesek legyenek meghatározni a különböző izotópokat. Az azbesztről sem gondolták, hogy bajt okozhat, csak évekkel később derült ki, hogy milyen elváltozásokat okoz a szervezetben. Mondok egy példát, az oltás okozta spontán vetélésekkel senki sem foglalkozik, mert valami egészen mással indokolják meg, bezzeg, akinek ráesett a tégla a fejére, csak szerencsétlen épp covid-pozitívnak is minősült, annak a halálát rögtön a koronavírussal magyarázták meg. Rengetegen szenvednek az oltás mellékhatásaitól, de azzal senki sem foglalkozik, mert az emberek olyan szinten fanatikusak, hogyha kiderülne, hogy ez az anyag daganatos megbetegedést okoz, akkor arra is találnának magyarázatot. Egyébként vannak már feltételezések azzal kapcsolatban, hogy a tüskefehérje esetleg meddőséget okozhat. És nem, ez nem konteó, viszont minimum 2-3 év kell, mire ezek kiderülnek, és még keveset is mondok. Ameddig valaki időközben nem találja fel az időutazást, addig nem jelenthetjük ki, hogy az oltás biztonságos.



"Nagyon sok múlik ezen, mert a járványt ugynaúgy nem fékezné meg, mint a két hét, de cserébe jóval nagyobb gazdasági összeomlást generálna."

- nem mondtam, hogy ez a kötelező karantén ideális megoldás lenne a problémára, de fogadjuk, ha bevezették volna, akkor egyetértenél, mert a feletteseid, akik eldöntik helyetted, hogy mit gondolj, azt mondták hogy úgy helyes. Bennem legalább felmerült, hogy mennyivel rosszabb egy 30 nap alatt indukált gazdasági összeomlás, mint ki tudja hány oltás okozta beteg és meddő ember a jövőben? Nem tudjuk megjósolni az oltás biztonságosságát, ezt senki sem tagadja, sem a cégek, sem az orvosok.


"Vélt mellékhatás. A halál meg még súlyosabb. A koronavírustól valahol 0,1-0,01% eséllyel patkol el az ember. Az oltástól valahol 0,00000001%."

- csakhogy tisztázzuk, az idős és beteg embereknek nyilván előnyösebb felvenni az oltást. Ezt nem vitatom. De az egészséges fiatalokat, és főleg a gyerekeket hagyják békén.



"Az építész pont nem, aki felváltva használja a kettőt az nem tudja merre van arccal, az építőmérnök és az építészmérnök nem ugyanaz."

- köszönöm, hogy felvilágosítottál. Most már nem halok meg hülyén. :D



"Önmagadnak mondasz ellent, orvos etikai morál megsértése az összes eü-s beoltása, de ha csak az elengedhetetlen orvosok (meg gondolom ápolók, idősotthoni dolgozók) kötelező beoltásáról van szó az már szerinted ideális világ."

- A tavalyi karantén alatt is bejártak dolgozni, pedig még oltás sem volt. Ebből kiindulva a vészhelyzeti oltást csak azok számára tenném lehetővé (nem kötelezővé), akiknek elengedhetetlen. Annyi biztos, ha ezt kommunikálta volna a kezdettől a kormány, akkor megnézném, hogy hányan oltották volna be magukat. Jobb, ha te is látod, hogy az oltáspropaganda egy tömeges manipuláció. Mindent el lehet adni, ha jól kommunikálsz.

Viszont, ha a kormány csak ezzel a maroknyi emberrel próbálta volna bekajáltatni, hogy mennyire biztonságos, és nem kell aggódni, akkor úgyis fellázadtak volna, hogy miért pont ők, és mások miért nem. Engem az zavar, hogy megpróbálják rásózni boldog boldogtalanra, közben szerintem csak az idősek és a krónikus betegek számára lenne feltétlenül indokolt, a többiek pedig eldönthetik kényszerpropaganda nélkül is, hogy mit akarnak. Egy másik szempont, és aztán eskü továbbmegyek - a Fidesz rendkívül fél a magyar nép létszámcsökkenésétől, ezért rendeltek tonnaszámra kínai vackot, ami külföldön a mai napig nem elérhető, csak bizonyos helyeken. Az illegális bevándorlóktól meg a melegektől való félelem is megmagyarázza mindezt.


"Ha a tüdőszövetet támadja meg a virus és ott fecskendezi be a sejtbe az RNS-t, akkor a DNS-ben nem esik kár."

- nem mondtam, hogy kár esik az mRNS oltások miatt a DNS-ben. Annyit írtam, hogy génterápiás eljárás (a fogalom nem korlátozódik kategorikusan a DNS-re), ezzel az információval pedig mindenki azt csinál, amit akar, de belém senki se szurkáljon erőszakosan semmit.


"Mutasd már, hogy ebben hol van hivatkozás arra, hogy az mRNS alapú oltóanyag = mRNS alapú gén terápia? Hol van ilyen kijelentés? Sehol."

- Mutasd meg, hol írja az ellenkezőjét. Ezt a mondatot pont annyira lehet az én szempontomból is génterápiának nevezni, mint a te szempontodból nem.

Simán magában foglalhatja azt, hogy oltást értenek alatta, márpedig ez a legvalószínűbb, mert különben odaírták volna Karikó kutatási területe mellé az oltást is, nem? Elég fura lenne, ha pont azt nem említenék meg, hiszen lehetséges, hogy még Nobel-díjat is kap érte. Ebből kiindulva gondolom tehát azt, hogy az mRNA gene therapy alatt az oltást IS értik.


“In the field of nonviral gene therapy, mRNA-based gene transfer has generated much interest over the last decade.“

- igen, de csak pár évvel ezelőtt fedezték fel, hogy milyen hatékony vektorral lehetne bejuttatni a membránon keresztül a sejt citozplazmájába a genetikai kódot, vagyis az mRNS-t. Ezt ki is próbálták pár melanomás betegen, viszont soha nem tudtak eredményes kutatást csinálni azzal kapcsolatban, hogy ez a technológia mennyire hatékony vagy okoz-e hosszútávon súlyos szövődményeket, mert ezek a páciensek sajnos hamarabb elhaláloztak, minthogy konzekvenciákat érkeztek volna levonni.


A cikk, amit csatoltál nem haladta meg az első fázist. Ezt írja: A demonstration of clinical effectiveness of direct injection of copy mRNA for antitumor immunotherapy was not shown in this study and must be evaluated in subsequent trials.



Második cikk: "mRNA presents a promising vector that may well become the basis of a game-changing vaccine technology platform" na tessék. De még folytatja: "Here, we outline the current knowledge regarding different aspects that should be considered when developing an mRNA-based vaccine technology." Vagyis még nem rendelkeztek elég információval ahhoz, hogy ez alkalmazható legyen.


A rákos betegeken egyébként kipróbálják a génterápiákat is, mert nekik már sajnos úgyis mindegy, abban reménykednek, hogy bármi segíthet rajtuk. De mivel nem jutottak az első klinikai fázisból a másodikba sem (értsd, belehaltak a betegségükbe, még mielőtt kiderültek volna a kezelés mellékhatásai, ezt magyaráztam fentebb), ezért még mondhatni gyakorlatilag nincsenek adataink arra nézve, hogy hosszútávon milyen következményekkel járhat ez a kezelés.



"Cseszd meg, a te ideális világodban te erőszakolnád ezt a szart saját magadra, ha éppen építész lennél. :D"


- A kötelező oltást büntetném, úgyhogy nem. Másrészt pedig ez nem az én ideális világom, szimplán egy hipotézis, hogy az erőszakon kívül milyen más alternatívák léteznek még.

2021. júl. 21. 01:58
 44/312 anonim ***** válasza:
87%

Kedves Kérdező!

Elnézést, nem olvastam végig a kommenteket, mert nagyon sok agyhalott, élettelen, buta, világról mit sem tudó ember jár ide. Ilyenekre sajnálom az értékes időm. Viszont annyit jöttem megírni, hogy Veled mindenben egyetértek, és örülök, hogy vannak olyan emberek mint te. Bárcsak több ilyen lenne. Az a baj, hogy mára a társadalmunk le lett butítva, ahelyett, hogy tudományos műsort néztek volna, olvastak volna, a hosszú meló után bekapcsolták a szennycsatornákat, és mentek a semmitmondó, agysejtetromoboló műsorok, amit rengetegen válogatás nélkül megnéztek, mai napig néznek. A fiatalabb generáció ugyanígy, mivel nincs ki felügyelje őket. Tisztelet a kevés kivételnek.

Szóval, mivel nincs háttértudás, rálátás a valós helyzetre, egyszerűbb nekik megnyugtatni magukat azzal, hogy majd a szakemberek. Viszont egy kérdés. Ki az akit szakember még sosem vágott át?! Jobban jár mindenki, ha saját maga vet fel kérdéséket, és keresi rá a választ. Nem ölbe tett kézzel, majd a szakemberek. Az egyik legbutabb felfogás. Sajnos már évekkel ezelőtt láttam egy dokumentumfilmben, hogy nagy jelentősséget tulajdonítanak a génterápiának. Nem tudom most ez pontosab hol tart, de már akkor az cél volt, hogy a szülő megmondhassa, milyen legyen majd a gyermeke (külső belső tulajdonsagok). Létezik ilyen, foglalkoznak ezzel, biztos vagyok benne, hogy nem olyan ártatlan ez az egész oltakozás, mint ahogyan a lebutított nép gondolja. Ha végigszaladunk a történelmen, mindig a gyarmatosításról szólt, a hatalommegosztásrol, a hatalomszerzésről. Nyilván nem fognak már parittyával, elavult harci eszközökkel háborúba indulni, nagyon sokat fejlődött a tudomány. Viszont sokan képtelenek gondolkodni, mert a szennyek kimosták az agyukat.... Nem tudom melyik fájdalmasabb, hogy így hagyják magukat az emberek, agyhalott módjára, vagy hogy egy végeláthatatlan tervet próbálnak rajtunk embereken végrehajtani. Örülnék ha végre megszületne valami az emberi jogok szervezeténél, vagy valamiért megszakadna ez az egész. Kijelölöm a kérdést, mert agresszív kismajmokra nem vagyok kíváncsi, viszont kérdező, ha szeretnél beszélgetni a témában írhatsz nekem privátban. :)

2021. júl. 21. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/312 anonim ***** válasza:
9%

Áruld már el nekem, hogy mitől génterápia?


Az mRNS vakcina bedob egy információt a sejtbe, hogy gyártsd le a tüskefehérjét. Pont.


Ha elkapod a vírust, ugyanez történik, csak mellé a vírus összes többi alkotóját is legyártja a sejted.

2021. júl. 21. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/312 anonim ***** válasza:
19%

“ Mert elveszíthetik az állásukat, azért. Téves csak Magyarország adatait nézni, külföldön 30% átoltottság van az orvosok körében.”


Na ezt akkor támaszd is alá valamivel. Legalább 3-4 ország adatait mutasd meg, hogy az orovosok 30%-a oltatta be magát. (Nyilván akkor releváns adat, ha rendelkezésre áll az oltás. Ugandában valószínűleg valóban 0%, de ott nem mindenkinek elérhető.)

2021. júl. 21. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/312 anonim ***** válasza:
84%
Azért akarják kötelezővé tenni, hogy ne legyen kontrollcsoport. Ha ugyanis hosszabb távon előjönnek majd a mellékhatások és mindenki oltott, akkor nem lehet majd tudni, hogy az oltás miatt van-e, ugyanolyan arányban megbetegszenek-e azok, akik nem kapták meg az oltást, így az összes oltás-mellékhatást alapbetegséggé lehet majd nyilvánítani.
2021. júl. 21. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/312 anonim ***** válasza:
95%

Ha az orvosok annyira tudják a tutit,akkor a nyilvánosság előtt tett kijelentéseikért vállalják a büntetőjogi felelősséget!

Ez nem időjárásjelentés h vagy bejön vagy nem.

Ha nyilvánosan riogatja az embereket és nem valósul meg vagy hatástalan az általa nyivánosan kijelentett módszer ,akkor kapjon súlyos börtönbüntetést!

Aki erre meg azt válaszolja h tévedni lehet,akkor meg ne játszák az orvosok a tévedhetetlent!

2021. júl. 21. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/312 anonim ***** válasza:
94%
Én közlekedésmérnöknek tanulok, egy nagytudású oktatónk megkérdezte, aki járműgyártásban dolgozott vagy 30 évet megkérdezte, Szerintetek miért van ennyi hibás új autó? A válasz egyszerű hatalmas verseny van, van vagy 40 gyártó, aki minél újabbnál újabb autót kell a piacra dobni. Ezért nem a legkiforrottabb konstrukciók. Amikor még a Ladát gyártották több éven át kísérleteztek vele. Lehet, a vakcinák is most tüzet oltanak 10-15 év múlva meg lesznek a problémák. Panasszal hiába élsz, nem vállalnak érte felelősséget. Ez az oktatónk mondta, ezt hogy lehet megcsinálni, hisz egy hűtőre, autóra, porszívóra vállnak felelősséget-
2021. júl. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/312 anonim ***** válasza:
91%
Na én még egy dologért se oltatok, én szedtem Isotretinoin gyógyszert a pattanásos arcomra, bőrgyógyász írta fel nekem receptre. A használati utasításban is leírták 10000ből 1 embernél depressziót, öngyilkosságot, kedvtelenséget okoz. Nálam ez kijött, öngyilkos akartam lenne, plusz akkor volt családi válságom(szüleim elváltak, több családtagom meghalt, tiszta ragya volt az arcom). Egy gyógyszer miatt. Pedig ez egy bevizsgált gyógyszer és igen előfordul ilyen mellékhatása. Ezzel amúgy a média is foglalkozott, tehát nem én találom ki.
2021. júl. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!