Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A kormány szerint a kötelező...

A kormány szerint a kötelező oltás eleget tesz a "nem ártani" bioetikai alapelvnek. Egyetértetek?

Figyelt kérdés

Erre a bioetikai alapelvre hivatkozott a Magyar Orvosi Kamara, amikor bejelentették az egészségügyi dolgozók kötelező beoltását. Azt is hozzátették, hogy eddig is léteztek kötelező oltások, így a mostani sem lesz kivétel. Novák Katalin elmondása szerint a többi szektor kötelező oltásáról csak később dönt a kormány.


Részekre bontom.

Nemhogy nem tesz eleget az bioerkölcsi alapelvnek, hanem ezzel a lépéssel egyenesen átlépnek minden orvosetikai morált. Emberkísérleti, eddig soha ki nem próbált biolaboratóriumi anyagot akarnak kötelezően befecskendezni mindenkibe, aki az egészségügyben dolgozik. Egy ideális világban a kötelező oltás helyett minden állampolgárnak kötelező lenne a 2 hetes karantén, és ezekkel az ún. vészhelyzeti oltásokkal csak azokat a dolgozókat oltanák be kötelezően, akik elengedhetetlen munkát végeznek (orvosok, építészek, gyári munkások, stb.). Ez gazdasági összeomlást eredményezne, de a kísérleti vakcinák miért jelentenének kisebb veszélyt?


Valóban léteztek eddig is kötelező oltások, de azok nem génterápiás eljárások voltak, hanem minden biztonsági kritériumot teljesítő oltások.


A Novák Katalin által belengetett "majd meglátjuk", hogy milyen szektorokban teszik kötelezővé az oltást sajnos hamarosan valósággá fog válni. Amint elérkezik a negyedik hullám, a pedagógusokat, de talán az egész lakosságot kötelezően beoltják.


Szerintem ez nemcsak felháborító, hanem a 21. század legnagyobb bioterrorizmusa és fasizmusa.

Kíváncsian várom a véleményeket.



2021. júl. 20. 00:55
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/312 anonim ***** válasza:
86%
Neee, kérdező, neee!! Ne menj el, úgy fogsz hiányozni! :'(
2021. júl. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/312 anonim ***** válasza:
76%
80-as, te se!
2021. júl. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/312 anonim ***** válasza:
88%
Kérdező, lehet követlek oda 😄
2021. júl. 21. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/312 A kérdező kommentje:
Ott még covid-lepra sincs :D
2021. júl. 22. 00:08
 85/312 anonim ***** válasza:
87%
Kíváncsi lennék, ilyenre Kimi mit lépne 😆 talán sortüzet nyitnának.
2021. júl. 22. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/312 anonim ***** válasza:
100%
Igazából már teljesen mindegy, hogy az oltástól halnék meg, vagy az éhhaláltól 🤔
2021. júl. 22. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/312 anonim ***** válasza:
100%

86, Ezt poénból írom, nehogy magadra vedd! Na meg, remélem átmegy, és nem csak magamat szórakoztatom vele: Szóval, 86-os, a hozzászólásodra: ...de ne feledd, minden élet számít!!! Márciustól egészen eddig csak ezt sulykolták belénk. Ezt nem tudtad? A drága kormányunknak minden élet számít. Elég "béna" vagy, ha ennyitől (sulykolástól) nem lesz neked jobb, nem is értem hogy képzeled. Milyen telhetetlenek ezek a magyarok, most voltak a meccsek, villoghattunk ismét a szipi-szupi stadionukkal, ahova még a vírus sem tör be, te meg itt inkább éhen "akarsz" halni a nagy pompában. Azért egyszerre mindent ne akarjunk már! Túl jó dolgod van neked is ekkora gondoskodás mellett. 😂💗🚑


Más téma: Egyébként nem tudom elképzelni. Védettségivel összeeresztették a stadionba az embereket, nincs vírus? Tudom, ne ijedjek meg. Negyedik hullám szinte napra pontosan lesz. Illetve valamelyik országban már be is jelentették. 4. hullám van. Krvabéna. Lassan venni fogok egy szörfdeszkát. Na de, visszatérve: Azzal van bajuk, hogy én vagy te miért nem oltod magad, nyakunkon a tsunami és tömegével engedik az embereket az utcára, meccsre. Nem tudom kinek van meg A bolygó kapitánya c. (rajzfilm),de ezt már csak így tudom elképzelni: a borítón levő figurák oltási kártyákkal a kezükben (a gyűrűk helyett), ahogy várják, hogy bejuthassanak a Puskásba. Majd huss, a vírus elillan. 😂😂😂 Vagy ezt hogy?! Én nem vagyok virológus, én nem tudhatom, hogy ez hogy működik. Sajnos. Lehet valóban így, de ne okoskodjak, ugye. A védettségi azért mégiscsak védettségi. Valahogy csak véd. Csak akkor azt nem értem, hogy az oltatlanok miért veszélyeztetik a már oltottakat. "Törzskönyvük" van arról, hogy védettek. Az alfomega-a2²+b²=c²*b3-covy4214meg_a_julcsi_mamajanak_a_kecskejene_a_togye Fsin_cos_tangens_4326agyökönfektetettnyolcas variáns után is oltva lesznek az emberek, azok biztosan, akik kérik, azaz védve lesznek, akkor miért is ez a nagy diszkrimináció??? Ráerőszakolás? De ezt sem tudhatom, én nem vagyok virológus. Elnézést kérek. (Akinek nincs meg a kép, google: a bolygó kapitánya snitt.hu ("egyesítsük kártyáinkat" xd - nézzétek meg a képet, kártyával nincs vírus, de az oltatlanok veszélyeztetik az oltottakat. XD WTF kategória) Szerintem egyebként azt is bekajálnák az emberek, hogy szupererővel rendelkezik a kártya, csak rá kell mondani egy mantrát, amit x ezer forintért lehet kiváltani, minden hónapban. XD Na az lenne az igazi placebo, meg az emberi hülyeség netovábbja.)


Egyébként butábbnál butább plakátokat látok. Bezzeg arról sosem láttam még plakátot, hogy igyuk meg a napi 2-3-4 liter folyadékot, mert dekoncentráltak leszünk, hosszú távon pedig szervi bajok előidézője a vízhiány. De ne feledjük minden élet számít!! Már csak azt lenne jó tudni, hogy de hova? Mert nem ide és itt az biztos.

2021. júl. 22. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/312 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésben írtak első felével (a kérdező álláspontjával) teljesen egyetértek. (Az "ideális világról" írtakkal nem.)

Bioetikai megfontolásokról beszélt Dr. Robert Malone is (Bret Weinstein egyik videójában), ott az "informed consent"-ről volt szó, azaz hogy az emberek nem kapnak megfelelő tájékoztatást az oltások kockázat-haszon arányával valamint a lehetséges egyéb gyógymódokkal és megelőzési módokkal kapcsolatban, ami alapján reálisan tudnák mérlegelni, hogy beadassák-e maguknak a vakcinát. Így Malone szerint nem etikus beoltani őket.

Az oltások kikényszerítése, az az alapján történő diszkrimináció és legfőképpen a kötelezővé tételük bárki számára még ennél is súlyosabban kimeríti az orvosi etika alapvető szabályainak megszegését.

Több országban alakultak a fentiekkel egyet nem értő orvosokból, tudósokból, egyéb szakemberekből álló csoportok. Az álláspontjuk az, hogy a nyájimmunitást nem kizárólag a népesség x %-ának beoltásával lehet elérni. Számítanak azok is, akik már átestek a betegségen vagy egyéb okból immunisak (pl. keresztimmunitás korábbi koronavírus-fertőzés miatt), a többieknek pedig meg kellene adni a választási lehetőséget, hogy oltással vagy más módon kívánnak-e védekezni a fertőzés ellen (pl. ivermectinnel, vitaminokkal). A fiatalok és gyerekek beoltása pedig felesleges és nagyobb a kockázata, mint a várható haszna.

Az egészségügyi dolgozóknak itthon állítólag "több, mint 90%-a" már be van oltva. Tehát akár 10% is lehet, aki nem kapott még oltást, de attól még lehetnek köztük sokan "védettek". Kérdés, hogy azoknak is kötelező lesz-e az oltás, akik már átestek a betegségen. De elég nagy baj lenne, ha ismét több ezer eü dolgozó felmondana emiatt az intézkedés miatt. Hogyan tervezik majd a hiányzó létszámot pótolni, hogy télen ne legyen ismét "túlterhelve az egészségügy"? Melyik szolgálja inkább a betegek érdekeit: az, ha minden egyes eü dolgozó be van oltva (az is, aki nem is lát beteget, az is, aki már korábban immunitást szerzett), vagy ha van elég eü dolgozó?

2021. júl. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/312 anonim ***** válasza:
100%
A "nem ártani" elvnek akkor lehet eleget tenni, ha ártani tudnék. De mivel, akik egyet értenek az injekció beadatásával, már beadatták maguknak, azaz védettek, ezért nekik a nem beoltottak NEM TUDNAK ÁRTANI, csak azoknak, akik nem akarják beoltatni magukat. Ők pedig nyilván vállalják ennek a betegségveszélyét, és ennek a tudatában nem oltakoznak. Tehát hazugság az, hogy a "nem ártani" elv jelen esetben érvényes.
2021. júl. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/312 anonim ***** válasza:
96%

" Azt is hozzátették, hogy eddig is léteztek kötelező oltások, így a mostani sem lesz kivétel."

Hazugság, mert a mostani eset azért kivétel, mert a mostani injekciók nem estek át a korábbi injekcióknál megtörtént 3 fázisos ellenőrzésen, amihez évek kellenek, hanem a hatalmas járvány veszélyessége miatt engedélyezték az ellenőrzés utolsó fázisának elengedését és a vakcinák ellenőrzöttség nélküli beadását. EZT szisztematikusan elhallgatják. Valamint mindig csak a beoltottak védettségéről beszélnek, és elhanyagolható esetben említik meg a betegségen átesettek automatikusan kialakult védettségét. Nem a lényegre koncentrálnak, mert a VÉDETTSÉG hiányának/meglétének (ellenanyag vérteszt) kellene megalapoznia a beoltást/nem beoltást. Ez kezelné a minden vakcina esetében fennálló pár százaléknyi sikertelen oltás esetét is és a betegségen átesettség miatti védettség esetét is. SAJNOS a döntési pozícióban lévők nem gondolkoznak. De erre rámehet a 22-es választási eredmény...

2021. júl. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!