Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A kormány szerint a kötelező...

A kormány szerint a kötelező oltás eleget tesz a "nem ártani" bioetikai alapelvnek. Egyetértetek?

Figyelt kérdés

Erre a bioetikai alapelvre hivatkozott a Magyar Orvosi Kamara, amikor bejelentették az egészségügyi dolgozók kötelező beoltását. Azt is hozzátették, hogy eddig is léteztek kötelező oltások, így a mostani sem lesz kivétel. Novák Katalin elmondása szerint a többi szektor kötelező oltásáról csak később dönt a kormány.


Részekre bontom.

Nemhogy nem tesz eleget az bioerkölcsi alapelvnek, hanem ezzel a lépéssel egyenesen átlépnek minden orvosetikai morált. Emberkísérleti, eddig soha ki nem próbált biolaboratóriumi anyagot akarnak kötelezően befecskendezni mindenkibe, aki az egészségügyben dolgozik. Egy ideális világban a kötelező oltás helyett minden állampolgárnak kötelező lenne a 2 hetes karantén, és ezekkel az ún. vészhelyzeti oltásokkal csak azokat a dolgozókat oltanák be kötelezően, akik elengedhetetlen munkát végeznek (orvosok, építészek, gyári munkások, stb.). Ez gazdasági összeomlást eredményezne, de a kísérleti vakcinák miért jelentenének kisebb veszélyt?


Valóban léteztek eddig is kötelező oltások, de azok nem génterápiás eljárások voltak, hanem minden biztonsági kritériumot teljesítő oltások.


A Novák Katalin által belengetett "majd meglátjuk", hogy milyen szektorokban teszik kötelezővé az oltást sajnos hamarosan valósággá fog válni. Amint elérkezik a negyedik hullám, a pedagógusokat, de talán az egész lakosságot kötelezően beoltják.


Szerintem ez nemcsak felháborító, hanem a 21. század legnagyobb bioterrorizmusa és fasizmusa.

Kíváncsian várom a véleményeket.



2021. júl. 20. 00:55
❮❮ ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... ❯❯
 241/312 anonim ***** válasza:
18%

Nem kell nekem elhinned, hogy orvos vagyok, marhára nem érdekel, csak jelezni próbáltam hogy köszöni szépen, nem kér az orvostársadalom az aggodalmadból. Igazán taktikus lépés a személyeskedés, de nem nyert, 3 éve államvizsgáztam. Nem mintha jelentősége lenne, a 82-ben végzett orvos már nem is halad a korral vagy mi van? A kötelező továbbképzésekről nem is beszélve.

Az mRNS oltás továbbra sem génterápia. Az mRNS egyetlen valaminek (egy fehérjének) az információját hordozza, a kód alapján alkotódik meg az adott aminosavsorrend, de dolga végeztével lebomlik, eltűnik. Néhány óra, esetleg 1 nap az "élettartama". A génterápiás eljárások a DNS (a gének) szintjén működnek, amit ott megváltoztattál, az meg is marad, az arról készült mRNS-sek folyamatosan újra tudnak szintetizálódni, hiszen a genetikai információ adott. Ezért írtam, hogy ismerni kellene a gén és mRNS kapcsolatát. Vagyis pardon, úgy látom, hogy nagyjából ismered, csak épp értelmezni nem vagy képes. Ez a rosszabbik eset

2021. aug. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 242/312 A kérdező kommentje:

241:

egyrészt felháborító a nagyképűséged, másrészt pedig mindenkinek megengedett a maga módján értelmezni egy olyan kísérleti anyagot, aminek a biztonságosságáról még nincsenek rendelkezésre álló adataink. Pontosan tudom, hogy milyen funkciója van a DNS-nek és azt is, hogy milyen funkciója van az mRNS-nek a fehérjeszintézis során, az állításod viszont ott bukik meg, hogy egyelőre még fingunk sincs arról, hogy valóban ideiglenes folyamatról van-e szó, és még azt sem tudjuk, hogy az mRNS-nek milyen kapcsolata lehet a sejtmaggal. Az emberi agy, vagy a sejtek működésének a megértése olyan kapacitást igényel, mintha a világegyetemet szeretnénk megismerni, csak teleszkóp helyett mikroszkópot használunk. Mondj egy olyan gyógyszert, vagy készítményt, ami konkrétan a sejtalkotókban végez modifikációt, mert én eddig csak olyanokról tudok, ami kívülről szabályozza azok belső működését, de nem invazív.

2021. aug. 3. 21:21
 243/312 anonim ***** válasza:
61%

XDDDDDDDDDDD


"Pontosan tudom, hogy milyen funkciója van a DNS-nek és azt is, hogy milyen funkciója van az mRNS-nek a fehérjeszintézis során, az állításod viszont ott bukik meg, hogy egyelőre még fingunk sincs arról, hogy valóban ideiglenes folyamatról van-e szó"


Egy indirekt bizonyítás:


Tfh, hogy a szervezet soha nem áll le a tüskefehérjék gyártásával --> Folyamatos immunválasz --> Életed végéig védettnek kellene lenned.


Ezzel szemben a valóság az, hogy az ellenanyag szint folyamatosan csökken az oltott emberekben, tehát ahogy minden más esetben, itt sem folyamatos a tüskefehérjék termelődése.


Ráadásul az mRNS órákig, de max 1-2 napig van a szervezetben, utána elbomlik, így már nincs miről tüskfehérje kópiákat gyártani.


"és még azt sem tudjuk, hogy az mRNS-nek milyen kapcsolata lehet a sejtmaggal"


Mégis milyen kapcsolata lenne? Bemásolom egy korábbi válaszomat:


Ahhoz, hogy valami génterápia legyen, ahhoz képesnek kellene lennie a szervezet génjeit módosítani. Az mRNS nem tud bejutni a sejtmagba, mivel nincsen egy ún. NLS enzim mellette, ami lehetővé teszi ezt. De még ha lenne is, akkor is az egyszálú RNS-t kétszálú DNS-é kéne "transzlálni" amihez megint szükséges egy ún. reverz transzkriptáz enzim.


De még ezek után is kellene egy ún. integráz enzim, hogy az a DNS be tudjon épülni a szervezet DNS-ébe.


"Mondj egy olyan gyógyszert, vagy készítményt, ami konkrétan a sejtalkotókban végez modifikációt, mert én eddig csak olyanokról tudok, ami kívülről szabályozza azok belső működését, de nem invazív."


De azt kéne már felfognod, hogy NEM VÉGEZ MODIFIKÁCIÓT!!!!!!

Egy üzenetet juttat be, hogy tüskfehérjét kell gyártani.

2021. aug. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 244/312 anonim ***** válasza:
75%

#243 vagyok


Hogy gyógyszert is mondjak, ami valóban génterápia: Zolgensma.

2021. aug. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 245/312 A kérdező kommentje:

Az nyilvánvalóan modifikáció, hogy a riboszómák rákényszerülnek valaminek a legyártására. A technológia mindentől függetlenül szerintem egy nagyon szuper ötlet, de csak abban az esetben, ha 10 múlva valóban be is igazolódik a biztonságossága. Márpedig ezt SENKI sem garantálja neked, sem az állam, sem a gyártócég, sem az orvosok. De nem feladatom megítélni, hogy te mit csinálsz a testeddel, úgy, ahogy neked sincs jogod arra, hogy felettem ítélkezz, amiért én fiatalon és egészségesen köszönöm szépen, de nem kérek az oltásból.


Ha nagyon röviden össze kellene foglalnom a véleményemet, akkor azt mondanám, hogy kevés olyan dolog volt eddig az életemben, ami miatt azt kívántam volna, hogy bár tévednék.

Örülnék ha működne, örülnék, ha tovább lehetne vinni ezt az eljárást, és az eddig gyógyíthatatlannak hitt betegségeken alkalmazni lehetne.


Ha eddig még nem jöttél volna rá a válaszaimból, akkor leírom, hogy az erőszakoskodás aggaszt ebben az egészben a legjobban. Ez egy vészhelyzettel engedélyezett kísérleti anyag, amit saját felelősségre vállalsz be. Nincsenek adataink arra vonatkozóan, hogy mennyire biztonságos. Csak abban az esetben tenném kötelezővé, ha az utóbbi bebizonyosodik. Ez pedig nem az én agymenésem, hanem a tények. Jelenleg mindegyik fél csak a saját hitrendszerérből tud kiindulni, az egyik abban hisz, hogy biztonságos, a másik pedig abban, hogy óvatosabbnak kellene lenni. Borzasztóan etikátlannak gondolom azt, amikor az egyik oldal megpróbálja ledominálni a másikat azzal a hitrendszerével, hogy márpedig ő hirdeti az objektív igazságot, és ha tetszik ha nem, mindezt ráerőszakoljuk a másik félre is! Még akkor is, ha nem akarja.



Nem kifejezetten a génterápiás készítményekre gondoltam, mert azok is csak vészhelyzettel engedélyezettek, olyan pácienseken, akiknek genetikai vagy valamilyen egyéb komoly egészségügyi problémájuk van. Hanem a vénnyel kapható, normálisan forgalomban lévő gyógyszerekre.

2021. aug. 3. 23:19
 246/312 anonim ***** válasza:
30%

Megint megy a kanyarfúrózás, amikor már nem tudsz mit kitalálni.


Az a nyomorult riboszóma mielőtt beadták volna a vakcinát, addig egy x fehérjét termelt (azt is mRNS alapon ugye, csak azt a saját szervezeted állítja elő), utána 1-2 napig termel tüskefehérjét a beadott mRNS alapján majd utána megint egy másfajta fehérjét gyárt majd. Nincs semmilyen beavatkozás a sejt működésébe. Ha a te nézeteidet vesszük alapul, akkor maga a koronavírus elkapása, sőt, bármilyen vírusos fertőzés elkapása génterápia, hiszen a vírus a saját kópiáit gyártatja le a szervezettel, amíg tudja. Ez nyilvánvalóan nem igaz.


Ez olyan, hogy mint pl. Egy csokigyártó üzemben gyártanak étcsokit, meg tejcsokit általában, de valaki berohan, hogy 2 napig gyártson fehércsokit (amire minden felszerelés megvan, a gyártósoron nem kell módosítani, csak az alapanyagon).


“ Borzasztóan etikátlannak gondolom azt, amikor az egyik oldal megpróbálja ledominálni a másikat azzal a hitrendszerével, hogy márpedig ő hirdeti az objektív igazságot, és ha tetszik ha nem, mindezt ráerőszakoljuk a másik félre is! Még akkor is, ha nem akarja.”


Pedig nem etikátlan, ha tényeket közöl az ember. Hiába mondod, hogy a föld szerinted lapos, miközben gömbölyű. Persze gondolhat az ember bármit, csak ne csodálkozzon, ha hülyének nézik.


Amúgy meghallgatnám a véleményed a vektorvakcinákról meg az inaktivált vakcinákról is a véleményed, ha már ennyire be vagy kakkantva az mRNS alapútól.


Vektorvakcina: Ugyanúgy tüskefehérjét állíttatja elő a szervezeteddel, csak más módon úton. Kipróbált technológia, több , nem veszélyhelyzeti engedéllyel rendelkező vakcina is használja ezt a technológiát. De gondolom szerinted ez is génterápia, meg nem tudjuk hogy biztonságos-e :D


Az inaktivált vakcináról nem is beszélek, de biztos erre is van valami okosságod (rákot okoz meg autizmust stb stb :D )

2021. aug. 4. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 247/312 A kérdező kommentje:
Figyelj, ezt most nem fogom végigolvasni. Leírtam a legutóbbi hozzászólásomban, hogy mit gondolok az egészről, és ezen nem tudsz változtatni, hiába erőszakoskodsz. Fasisztákkal nem állok szóba.
2021. aug. 4. 00:15
 248/312 anonim ***** válasza:
71%
Te nagyon okos vagy 246-os, meg amiket itt össze-vissza írkálsz. Le a kalappal az értelmetlen, semmitmondó, erőszakos, okosnak vélt kommentjeid előtt. Csak tudod az a baj, hogy hiába magyarázod itt bárkinek is, hogy milyen szépen csillog a szar, attól még nem lesz jó illata. Te fel sem fogod amiket a kérdező ír, és ilyenekkel van tele a kórház. Neked kéne a legjobban tudni, ha már orvos vagy, hogy mennyire nincs alapellátás. Ha meg nagy véletlenül sikerül időben bejutni valahova, kap a beteg egy kipaszírozott idegroncsot, aki azt ír az ambulánslapra amit akar. Ugye ezt te sem gondolod komolyan, hogy majd itt megmagyarázod a riboszómáiddal az egész kísérleti vakcina gyártását, működését 😂🤑, és akkor "megvilágosodva" fogunk rohanni a vakcináért. Ember, alapellátás nincs, senki nem vállal felelősséget, a logikátlan intézkedések, nem nagy számú halálesetek pedig csak rátesznek egy lapáttal. Mit is szeretnél? Riboszómakiralynő. Ne itt erőszakoskodj, mert annál ellenszenvesebb az egész. Én szeptemberben fel fogok állni. Volt egy jól fizető állásom, de ilyen áron, ami zsarolással végződik nem kell. És megint csak visszatérek, ha minden élet számít, akkor azoké hol fog megtérülni, akik nem élnek ezzel az erőszakos manipulatív, zsarnok kierőszakoló oltakozási lehetőséggel? Akik most utcára fognak kerülni, vagy jelentősen romlani fog az életszínvonaluk? Az ő életük hol van? / Hol lesz? Az utcán el fogunk férni? Vagy ott is zavarni fogunk? Nekem ne az mRNS-ről magyarázz, hanem arról az agresszív, média s politika által generált propagandáról, amihez "okosan" beálltál te is a sorba. Azt kéne megértened, hogy ha te megkaptad a nagyszerű oltásodat, akkor te elvileg védve vagy, és ha el is kapod a vírust, akkor kisebb lefolyással fogsz átesni a fertőzésen, ennek örüljél a nagy fejeddel, ne azokat bszogasd, akik nem gondolkodnak úgy mint te. Téged véd a vakcina. Vagy akkor miért is oltakozunk? Akik ezért harcolnak, saját magukat ütik arcon... xD Grat. még egyszer. .
2021. aug. 4. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 249/312 anonim ***** válasza:
76%

És még egyszer kiemelem. A drága felmagasztalt vakcinád, nem a vírust tünteti el, hanem neked ad enyhébb lefolyást, ha elkapod. Ez csak neked jó, okostojás. Az "oltott" barátaid ugyanúgy fertőznek, mint az "oltatlanok". Most a drága "oltottak" hozzák majd be a delta variánst, amit már napra pontosan tudunk. Miről beszélsz akkor? Kérdem én? Kinek az élete felett pattogsz te? Írj fel magadnak xanaxot, mert hamarabb visz el az ideg, mint a vírus, ha ennyire bizonygatod a vakcinával kapcsolatos meglátásod. Most derül ki, hogy kik a társadalom pszichopatái, kikben gyülemlett fel akkora harag, fusztráltság az évek alatt, hogy másokon vezesse le, amint egy kis hatalmat kap. Mégegyszer, őszintén gratulálok kedves, hogy beálltál a sorba!


Kérdező minden elismerésem a tiéd, hogy értelmesen tudsz kommunikálni, olyan alakokkal is, akik már csak testben vannak itt, a lelkük még már valahol az ördögnél. Nem normális ez az egész "oltott" "oltatlan" kategorizálás. Mint anno amerikában feketék-fehérek, zsidók-árjanép. Aki ezt nem látja, valami nem stimmel nála. :/

2021. aug. 4. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 250/312 A kérdező kommentje:

Igazából ez a mondat tükrözi az egész felfogását:


“Pedig nem etikátlan, ha tényeket közöl az ember. Hiába mondod, hogy a föld szerinted lapos, miközben gömbölyű. Persze gondolhat az ember bármit, csak ne csodálkozzon, ha hülyének nézik.“


Azt hiszed, hogy ez az anyag biztonságos. Pedig pont azon van a hangsúly, hogy ezt a biztonságot senki sem garantálja, még a gyártócég sem. Minimum 5 év múlva fog kiderülni, hogy valóban biztonságos-e. A Föld nyilvánvalóan gömbölyű, hiszen ezt évszázadok empirikus adatai és bizonyítékai (a természettudomány fejlődése) igazolják. Az oltás biztonságosságát SEMMI sem garantálja, ugyanis még nincs elég rendelkezésre álló adat a hosszútávú mellékhatásokról. Kit érdekel, hogy nincsenek rövidtávú mellékhatások? Az még nem feltételezi azt, hogy az oltás a jövőben is teljesen kockázatmentes lesz. Az időt nem lehet felgyorsítani, úgyhogy az oltottaknak, ugyanúgy mint az oltatlanoknak csak a remény marad. Annyi a különbség, hogy én statisztikailag kevesebb eséllyel fogom elkapni a vírust, mint te az oltás okozta esetleges mellékhatásokat, ha már egyszer beoltottad magad.

2021. aug. 4. 01:36
❮❮ ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!