Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A kormány szerint a kötelező...

A kormány szerint a kötelező oltás eleget tesz a "nem ártani" bioetikai alapelvnek. Egyetértetek?

Figyelt kérdés

Erre a bioetikai alapelvre hivatkozott a Magyar Orvosi Kamara, amikor bejelentették az egészségügyi dolgozók kötelező beoltását. Azt is hozzátették, hogy eddig is léteztek kötelező oltások, így a mostani sem lesz kivétel. Novák Katalin elmondása szerint a többi szektor kötelező oltásáról csak később dönt a kormány.


Részekre bontom.

Nemhogy nem tesz eleget az bioerkölcsi alapelvnek, hanem ezzel a lépéssel egyenesen átlépnek minden orvosetikai morált. Emberkísérleti, eddig soha ki nem próbált biolaboratóriumi anyagot akarnak kötelezően befecskendezni mindenkibe, aki az egészségügyben dolgozik. Egy ideális világban a kötelező oltás helyett minden állampolgárnak kötelező lenne a 2 hetes karantén, és ezekkel az ún. vészhelyzeti oltásokkal csak azokat a dolgozókat oltanák be kötelezően, akik elengedhetetlen munkát végeznek (orvosok, építészek, gyári munkások, stb.). Ez gazdasági összeomlást eredményezne, de a kísérleti vakcinák miért jelentenének kisebb veszélyt?


Valóban léteztek eddig is kötelező oltások, de azok nem génterápiás eljárások voltak, hanem minden biztonsági kritériumot teljesítő oltások.


A Novák Katalin által belengetett "majd meglátjuk", hogy milyen szektorokban teszik kötelezővé az oltást sajnos hamarosan valósággá fog válni. Amint elérkezik a negyedik hullám, a pedagógusokat, de talán az egész lakosságot kötelezően beoltják.


Szerintem ez nemcsak felháborító, hanem a 21. század legnagyobb bioterrorizmusa és fasizmusa.

Kíváncsian várom a véleményeket.



2021. júl. 20. 00:55
❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯
 211/312 anonim ***** válasza:
19%

#210 vagyok


Kiegészíteném, az nem válasz, hogy a "Pensylvania-i egyetem honlapján" le van írva a génterápia szó.

2021. aug. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 212/312 A kérdező kommentje:
Megvan a lehetőséged, hogy visszaolvasd mind a 210 hozzászólást, ott lesz a válasz. Várom a kérdéseket :)
2021. aug. 2. 22:38
 213/312 A kérdező kommentje:

211:

Én pedig azzal egészíteném ki, hogy az sem válasz, ha a hitelesség kedvéért orvosnak titulálod magad és kijelented, hogy "csakmert nem az".

2021. aug. 2. 22:40
 214/312 anonim ***** válasza:
15%

#209

Sehol nem fogalmaznak úgy az egyszerűség kedvéért, hogy mRNS gyártja le a fehérjét. Úgy viszont számtalan helyen fogalmaznak, hogy a sejt gyártja le a fehérjét.

Google a legjobb barát: "mRNA produce protein", találatok:

- "mRNA medicines are instructions that direct cells in the body to make proteins"

- "Messenger RNA (mRNA) vaccines teach our cells how to make a protein"

- "The Pfizer and Moderna vaccines work by introducing mRNA (messenger RNA) into your muscle cells. The cells make copies of the spike protein"

- "The mRNA also gives the cell a way to control the rate of protein production"

- "The mRNA instructs cells to make the protein"


Én nem találtam sehol olyan találatot, ahol akár az egyszerűség kedvéérét is azt írnák, hogy az mRNS gyártja a proteint. Pedig erre kerestem rá, és még így is olyan találatokat hozott, ahol azt írják, hogy a sejt gyártja a proteint.


Az egy dolog, hogy te mit értesz a génterápia definicója alatt, és szerinted mit kellene. 8 éves unokaöcsém szerint a Plutót is bolygónak kellene minősíteni. Én azt láttam, hogy azért tartód génterápiának, mert Karikó életrajzában van írva valami a génterápiáról.


Én egy orvost nem találtam, aki így nyilatkozott ez ügyben, az ellenkezőjéről viszont többet is.

2021. aug. 2. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 215/312 anonim ***** válasza:
13%

"Megvan a lehetőséged, hogy visszaolvasd mind a 210 hozzászólást, ott lesz a válasz. Várom a kérdéseket :)"

Magyarán nicns válasz, csak állítólag van. :D

2021. aug. 2. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 216/312 anonim ***** válasza:
15%

Amúgy kérdező, valószínűleg nem tűnt fel, de több különböző emberrel vitatkozol. #210 és #211 vagyok, sehol nem állítottam, hogy orvos vagyok. Viszont mikrobiológiában jártas biomérnök.


Továbbra is várjuk a választ, hogy mitől génterápia az mRNS alapú oltás.

2021. aug. 2. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 217/312 anonim ***** válasza:
19%

Várj kikeresem amiket eddig írtál kérdező


"Feltételezem, nincs emelt szintű, de még középszintű biológiatudásod sem. Az RNS ugyanúgy hordozza a genetikai kódot, mint a DNS, gyakorlatilag a testedbe fecskendeznek egy olyan genetikai kódot, ami rákényszeríti a fehérjéidet arra, hogy felvegyék a tüskefehérje szerkezetét."


"Az, hogy az “mRNS alapú génterápia” és “mRNS alapú oltóanyag” kifejezésekben is ott van a rettegett “mRNS” szó, és emiatt a kettőt egymással azonosítod, kb ugyanaz, mintha elkezdnél félni az 5G sugárzástól, mert hallottad, hogy a radióaktív sugárzás káros, és min kettőben ott a “sugárzás”."


"- fú, ez már az én idegeimet is megméretteti, ne haragudj. mRNS alapú génterápia eddig soha nem létezett, sőt elárulom, eddig az mRNS-el nem is végeztek kutatásokat embereken, márpedig a génterápia az az embert célozza meg, nem a petri csészében chillező szomatikus sejteket. Viszont támadt egy ötletük, hogy génterápiás eljárással kivédhető a koronavírus okozta megbetegedés, vagyis legyártatnak egy meghatározott genetikai kóddal fehérjéket."


""Mutasd már, hogy ebben hol van hivatkozás arra, hogy az mRNS alapú oltóanyag = mRNS alapú gén terápia? Hol van ilyen kijelentés? Sehol."


- Mutasd meg, hol írja az ellenkezőjét. Ezt a mondatot pont annyira lehet az én szempontomból is génterápiának nevezni, mint a te szempontodból nem." (Ez a kedvencem XDD)



Szóval, mitől génterápia egy lipidburokba bujtatott egyszálú mRNS bejuttatása a szervezetbe?

2021. aug. 2. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 218/312 A kérdező kommentje:

214:


"A módosított mRNS-ről szervezetünk legyártja a speciális fehérjét (antigént), bemutatja immunrendszerünk sejtjeinek beindítva az immunválaszt" forrás: sapientia.hu


"The pre-mRNA is processed to form a mature mRNA molecule that can be translated to build the protein molecule (polypeptide) encoded by the original gene." forrás: nature.com


Teljesen mindegy, mennyit fecsegsz ezen, tipikus troll vagy, aki úgy vezeti le a frusztrációját, hogy beleköt valakinek a megfogalmazásába, ami nem is helytelen, csak pontatlan. Nem mellesleg még le is írtam a transzláció folyamatát, hogy pontosítsak.


"Az egy dolog, hogy te mit értesz a génterápia definicója alatt, és szerinted mit kellene. 8 éves unokaöcsém szerint a Plutót is bolygónak kellene minősíteni."


Szerintem pedig szükség van egy releváns diskurzusra ezzel kapcsolatban, mert ez egy új dolog, mint pl. anno a röntgen. Egyébként nem írtam értékítéletet azzal kapcsolatban, hogy jó, vagy rossz dolog (sőt le is írtam, hogy az idősek és a krónikus betegnek logikusabb felvenni az oltást, mert nekik kisebb kockázatot jelent, mint a vírus), hanem több szempontból közelítettem meg a problémát, ez szerinted probléma? Tévedsz, ha azt hiszed, hogy csak én meg az oltásellenesek gondoljuk génterápiának. Ekkora tömegmanipuláció mellett még szép, hogy senki sem meri megkérdőjelezni a dolog lényegét. Azon már esetleg elgondolkodtál, hogyha annyira megcáfolható ez a génterápiás elmélet, és annyira evidens, hogy az oltás biztonságos, akkor miért nem szerveznek az ügyben egy köztévés diskurzust?

Ja és felőlem bárki felveheti, aki úgy érzi, hogy biztonságos, csak ne tegyék kötelezővé (ami már az eü szektorban meg is történt).


Figyelmedbe ajánlom ezt a videót:


https://www.youtube.com/watch?v=Du2wm5nhTXY&feature=youtu.be

2021. aug. 2. 23:21
 219/312 JLCS ***** válasza:
73%
214-ha egy csapat,saját okosságától,és nagyságától megrészegült majom,"tudós"nak képzelve magát,kijelenti a Plútóról hogy holnaptól nem bolygó,hanem csak egy kődarab,teszem azt-attól a Plútó még az lesz,és marad,ami. Tecciktudni.
2021. aug. 2. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 220/312 anonim ***** válasza:
16%

#218

Nem tudom mit akarsz ezzel a két idézettel, mert egyikben sincs leegyszerűsítve megfogalmazva az, hogy az "mRNS gyártja le a fehérjét".

De, helyetelen a fogalmazásod, nem pontatlan. Mint írtam, sehol nem írják azt, amire hivatkozni próbálsz.


"Szerintem pedig szükség van egy releváns diskurzusra ezzel kapcsolatban, mert ez egy új dolog"

Vélhetően erről van releváns diskurzus releváns emberek között.


"Tévedsz, ha azt hiszed, hogy csak én meg az oltásellenesek gondoljuk génterápiának."

Hát kik? Azóta is várom a hivatkozást arra, hogy kik? És azt is várjuk, hogy TE mi alapján gondolod annak.

2021. aug. 2. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!