Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A kormány szerint a kötelező...

A kormány szerint a kötelező oltás eleget tesz a "nem ártani" bioetikai alapelvnek. Egyetértetek?

Figyelt kérdés

Erre a bioetikai alapelvre hivatkozott a Magyar Orvosi Kamara, amikor bejelentették az egészségügyi dolgozók kötelező beoltását. Azt is hozzátették, hogy eddig is léteztek kötelező oltások, így a mostani sem lesz kivétel. Novák Katalin elmondása szerint a többi szektor kötelező oltásáról csak később dönt a kormány.


Részekre bontom.

Nemhogy nem tesz eleget az bioerkölcsi alapelvnek, hanem ezzel a lépéssel egyenesen átlépnek minden orvosetikai morált. Emberkísérleti, eddig soha ki nem próbált biolaboratóriumi anyagot akarnak kötelezően befecskendezni mindenkibe, aki az egészségügyben dolgozik. Egy ideális világban a kötelező oltás helyett minden állampolgárnak kötelező lenne a 2 hetes karantén, és ezekkel az ún. vészhelyzeti oltásokkal csak azokat a dolgozókat oltanák be kötelezően, akik elengedhetetlen munkát végeznek (orvosok, építészek, gyári munkások, stb.). Ez gazdasági összeomlást eredményezne, de a kísérleti vakcinák miért jelentenének kisebb veszélyt?


Valóban léteztek eddig is kötelező oltások, de azok nem génterápiás eljárások voltak, hanem minden biztonsági kritériumot teljesítő oltások.


A Novák Katalin által belengetett "majd meglátjuk", hogy milyen szektorokban teszik kötelezővé az oltást sajnos hamarosan valósággá fog válni. Amint elérkezik a negyedik hullám, a pedagógusokat, de talán az egész lakosságot kötelezően beoltják.


Szerintem ez nemcsak felháborító, hanem a 21. század legnagyobb bioterrorizmusa és fasizmusa.

Kíváncsian várom a véleményeket.



2021. júl. 20. 00:55
❮❮ ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... ❯❯
 231/312 anonim ***** válasza:
35%

#226


Spórolj magadnak 15 percet, és hagyd a videót. Ez a 3 fószer kb. Gődény szintjét képviseli.


[link]

2021. aug. 3. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 232/312 A kérdező kommentje:

JLCS:


én bármikor hajlandó vagyok vitatkozni, főleg akkor, ha mindkét fél a logikáját használja, és nem a hitrendszerét. A kérésükre leírtam, hogy miért tekintem ezt az "oltást" génterápiának, erre olyan válaszokat kapok, hogy "márpedig rosszul tudom", azt már bezzeg nem indokolják meg, hogy miért is?

2021. aug. 3. 00:35
 233/312 A kérdező kommentje:

231:

Azt ugye tudod, hogy nem a rövidtávú, hanem a hosszútávú mellékhatásokról van szó? Igen, most MÉG nem okoz meddőséget, azt viszont a fene tudja, hogy mi lesz 5-10 év múlva.


Az génterápiáról szóló állításomat pedig még mindig nem cáfoltad meg.

2021. aug. 3. 00:39
 234/312 anonim ***** válasza:
27%
Mit cáfoljak? :D Egy általad vélt feltételezést, hogy TALÁN majd bővitik a génterápia fogalmát?
2021. aug. 3. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 235/312 A kérdező kommentje:
Nem, nem a fogalombővítésről van szó, hanem arról, hogy miért tekintem génterápiának. Valószínűleg nem tudod megérvelni, ezért inkább nem is válaszolsz.
2021. aug. 3. 01:09
 236/312 anonim ***** válasza:
41%

#229

Még mindig nyomod, és képtelen vagy a hülyeséget. :D

Az "mRNS legyártja a fehérjét" minden körülmények között helytelen. Nem pontatlan, hanem helytelen. Arra próbálsz hivatkozni, hogy azért, mert nélküle nem jönne létre a fehérje szintézis.

De ilyen alapon nem jön létre tervrajz nélkül sem egy ház. Vagy tégla nélkül. Attól még baromság azt állítani, hogy a tervrajz, vagy a tégla építi fel a házat.

Behivatkoztad továbbá azt is, hogy az egyszerűség kedvéért szokták így mondani, erre kiderült, hogy rajtad kívül még senki, sehol nem mondta így.

Én elhiszem, hogy nagyjából képbe vagy a dologgal, leirtad helyesen is megfogalmazva, (nem pontosítva, hanem kijavítva) épp ezért nem értem, hogy miért vagy képtelen elengedni a baromságot? Mindenki ír néha baromságot, nálad jóval okosabbak is.

Emlékeztetsz Fegyőrre, amikor egy interjú során azt mondta, hogy a naperőművek mini atomerőművek. Mondták hogy nem, ő meg erőlködött tovább, hogy dede, szokták így hívni.


A génterápiáról pedig:

A csávó leírta, hogy nem minősül génterápiának, mert nem okoz elváltozást a genomban, márpedig a génterápia erről szól. Szerintem ez teljesen egyértelmű álláspont.

Neked erre a válaszod az, hogy kitalálod, hogy 10-20 év múlva ki tudja mit fog majd jelenteni, meg hogy szerinted az, mert Mi ez, ha nem hit?

A jelen definíció szerint az, vagy nem?

Egyébként én úgy gondolom, hogy nem fog változni a definíció, hisz benne van a nevében: GÉNterápia. Mi értelme lenne 10-20 év múlva génterápiának minősíteni olyan dolgokat, amik nincsenek hatással a genomra?


Nálad sokkal okosabb emberek, akik ezzel foglalkoznak egyértelműen azon az álláspontom vannak, hogy nem az.

[link]

[link]

[link]

[link]


"Nem, nem a fogalombővítésről van szó, hanem arról, hogy miért tekintem génterápiának"

Azért tekinted génterápiának, mert te a génterápia fogalmát a saját kényed kedve szerint értelmezed! :D


Nézd! Én szerintem a szélturbinák atomerőművek. Igaz, hogy nem maghasadás, vagy fúzió révén állitanak elő energiát, de az egész konstrukció atomokból áll Ugye milyen logikus? Mi ez, ha nem atomerőmű? Cáfold meg! :D

2021. aug. 3. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 237/312 anonim ***** válasza:
25%

"Nem, nem a fogalombővítésről van szó, hanem arról, hogy miért tekintem génterápiának. Valószínűleg nem tudod megérvelni, ezért inkább nem is válaszolsz."

Megérvelem én. A 222-es kommentedre gondolsz?


"Szerintem minden emberen történő géntechnológiai kísérletezés (ha DNS, ha RNS) génterápia."

Szerinted. Ha a génterápiának van egy egyértelműen meghatározott tulajdonsága, (hogy a genomot megvaltoztatja) de az mRNA vakcina nem változtatja meg a genomot, akkor miért kellene génterápiás eljárásnak hívni?


"Ha génterápiának tekinthető egy olyan DNS alapú kísérleti anyag legyártása, aminek az örökítőanyaga képes ideiglenesen beépülni a genomba (és tegyük fel, hogy elméletileg még le is bomlik), majd legyártatni a transzkripció során a tüskefehérjét, akkor egy olyan tüskefehérjét kódoló mRNS alapú kísérleti anyag forgalomba hozása, aminek az örökítőanyaga (tegyük fel, hogy elméletileg lebomlik) képes a riboszómán kierőszakolni a transzlációt, majd legyártani a tüskefehérjét miért nem tekinthető génterápiának?"

Mert az előbbi mégha ideiglenesen is, de képes beépülni a genomba, az utobbi meg nem.


"Mindkét esetben örökítőanyagot fecskendeznek a sejtekbe, csak az egyik közvetetten, a másik pedig közvetlenül gyártja le a tüskefehérjét."

És? Ez a kettőnek közös tulajdonsága, de attól meg a kettő nem lesz ugyanaz. Vírusfertőzés során is örökítőanyagot fecskendeznek a sejtjeidbe. A vírusok génterápiat hajtanak végre rajtad?

2021. aug. 3. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 238/312 JLCS ***** válasza:
72%
Kérdező--pontosan erről írtam. Hogy miért ellenzik az érveket arról indoklás:0
2021. aug. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 239/312 anonim ***** válasza:
29%

#238

Ott van leírva az indoklás. A génterápia attól génterápia, hogy genomon változást idéz elő, és mivel az mRNS vakcina nem teszi ezt, ezért nem génterápiás eljárás. Melyik részét nem érted?

2021. aug. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 240/312 anonim ***** válasza:
53%

hitetlenkedok!

Bill gates eloadasa a pentagonban 2005-ben. Nagyon durva dolgok hangzanak el.

https://www.youtube.com/watch?v=X_KwyygVcmE

2021. aug. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!