Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A kormány szerint a kötelező...

A kormány szerint a kötelező oltás eleget tesz a "nem ártani" bioetikai alapelvnek. Egyetértetek?

Figyelt kérdés

Erre a bioetikai alapelvre hivatkozott a Magyar Orvosi Kamara, amikor bejelentették az egészségügyi dolgozók kötelező beoltását. Azt is hozzátették, hogy eddig is léteztek kötelező oltások, így a mostani sem lesz kivétel. Novák Katalin elmondása szerint a többi szektor kötelező oltásáról csak később dönt a kormány.


Részekre bontom.

Nemhogy nem tesz eleget az bioerkölcsi alapelvnek, hanem ezzel a lépéssel egyenesen átlépnek minden orvosetikai morált. Emberkísérleti, eddig soha ki nem próbált biolaboratóriumi anyagot akarnak kötelezően befecskendezni mindenkibe, aki az egészségügyben dolgozik. Egy ideális világban a kötelező oltás helyett minden állampolgárnak kötelező lenne a 2 hetes karantén, és ezekkel az ún. vészhelyzeti oltásokkal csak azokat a dolgozókat oltanák be kötelezően, akik elengedhetetlen munkát végeznek (orvosok, építészek, gyári munkások, stb.). Ez gazdasági összeomlást eredményezne, de a kísérleti vakcinák miért jelentenének kisebb veszélyt?


Valóban léteztek eddig is kötelező oltások, de azok nem génterápiás eljárások voltak, hanem minden biztonsági kritériumot teljesítő oltások.


A Novák Katalin által belengetett "majd meglátjuk", hogy milyen szektorokban teszik kötelezővé az oltást sajnos hamarosan valósággá fog válni. Amint elérkezik a negyedik hullám, a pedagógusokat, de talán az egész lakosságot kötelezően beoltják.


Szerintem ez nemcsak felháborító, hanem a 21. század legnagyobb bioterrorizmusa és fasizmusa.

Kíváncsian várom a véleményeket.



2021. júl. 20. 00:55
❮❮ ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... ❯❯
 251/312 anonim ***** válasza:
37%

Várom továbbra is a válaszodat, hogy mi a bajod a vektorvakcinákkal, az inaktivált vakcinákkal illetve a hamarosan megjelenő alegység vakcinákkal.


Nagyon kerülöd ezt a kérdést :)


Az mRNS oltásoknak nem lesznek hosszútávú mellékhatásai. Pár nap alatt teljesen kiürül a szervezetből, a legyártott tüskefehérje pedig hetek alatt. Utána egyszerűen nincs ami gondot okozzon. Nincs benne adjuváns sem.

Lassan 1,5 éve megkapták az első adag vakcinákat a fázis3-ban résztvevők, köszönik szépen, nincs semmi bajuk. (Ja tudom, bármi is lenne tuti nem számolnának be róla, meg eltusolnák :D )


“ Annyi a különbség, hogy én statisztikailag kevesebb eséllyel fogom elkapni a vírust, mint te az oltás okozta esetleges mellékhatásokat, ha már egyszer beoltottad magad.”


Saját magadat cáfolod. Azt állítod, hogy nekem nagyobb esélyem van valamilyen mellékhatásra, mint neked a fertőzés elkapásra (pedig azt állítod hogy nem ismertek a hosszútávú mellékhatások és azoknak a gyakorisága). Ez csak abban az esetben igaz, ha valahol elszigetelten élsz egyedül, és a pandémia végéig nem mozdulsz ki. Vagy milyen adatból szűrted ezt le? :D

2021. aug. 4. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 252/312 anonim ***** válasza:
62%

#251:

Én úgy tudom, a legelső fázis 1 kísérletek kezdődtek valamikor 2020. márciusában, de OK. Neked van valami információd arról, hogy jelenleg hogy vannak a kísérletek résztvevői? Készült róluk hosszabb távú hatástanulmány?

Nincs benne adjuváns, van viszont polietilén-glikol.

[link]

A vektorvakcinákban pedig poliszorbát-80.

[link]

Továbbá: [link]

"A COVID-19 Vaccine AstraZeneca genetikailag módosított organizmusokat (GMO) tartalmaz. A fel nem használt vakcina, illetve hulladékanyag megsemmisítését a genetikailag módosított organizmusokra vagy biológiai szempontból veszélyes hulladékanyagokra vonatkozó helyi irányelveknek megfelelően kell végrehajtani. A kiömlött anyag fertőtlenítését adenovírus elleni aktivitással rendelkező szerekkel kell végezni."

A kínai vakcina pontos összetevői nem ismertek, annyit lehet tudni, hogy alumínium-hidroxid adjuvánst tartalmaz.

[link]

[link]

[link]

Nem tudom, ki hogy van vele, de én egyik fenti összetevőt sem kívánnám a szervezetemben tudni.

2021. aug. 4. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 253/312 anonim ***** válasza:
53%
Aluminium-hidroxid adjuvánst a 30-as évek óta használnak oltásokban.
2021. aug. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 254/312 anonim ***** válasza:
43%

"Én úgy tudom, a legelső fázis 1 kísérletek kezdődtek valamikor 2020. márciusában, de OK. Neked van valami információd arról, hogy jelenleg hogy vannak a kísérletek résztvevői? Készült róluk hosszabb távú hatástanulmány?"


Nyilvánvalóan folyamatosan vizsgálják őket, eddig nincsenek mellékhatásaik.



"Nem tudom, ki hogy van vele, de én egyik fenti összetevőt sem kívánnám a szervezetemben tudni."


Ajjaj, van egy rossz hírem akkor...


A polietilén-glikol rengetek kozmetikai szerben megtalálható a fogkrémen keresztül a testápolóig.


Poliszorbát-80: Alias E433 néven futó emulgeálószer, mely élelmiszerekben is alkalmazható, egészségre nem káros. (Btw a kötelező Prevenar 13 oltásban is van)


"A kínai vakcina pontos összetevői nem ismertek, annyit lehet tudni, hogy alumínium-hidroxid adjuvánst tartalmaz."


Az összetevők ismertek:

[link]


2. oldalon megtalálod.


Viszont van még egy rossz hírem...

Az aluminium-hidroxid adjuváns megtalálható a DPTa-IPV-HiB oltásban is (amit már megkaptál többször is életed során), de a szezonális influenza oltásban valamint a tetanusz oltásban is megtalálható (az utóbbiban még formaldehid is van!).


""A COVID-19 Vaccine AstraZeneca genetikailag módosított organizmusokat (GMO) tartalmaz. A fel nem használt vakcina, illetve hulladékanyag megsemmisítését a genetikailag módosított organizmusokra vagy biológiai szempontból veszélyes hulladékanyagokra vonatkozó helyi irányelveknek megfelelően kell végrehajtani. A kiömlött anyag fertőtlenítését adenovírus elleni aktivitással rendelkező szerekkel kell végezni.""


Hát igen, elég nehéz lenne úgy rekombináns vírust létrehozni, ha nem lenne génmódosított :D

2021. aug. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 255/312 kretens ***** válasza:
79%
Arra a mai napig nincs elfogatható magyarázat hogy vajon miért nem a jó bevált régi módszereket használják.Talán mert drágább?Nem az a legbiztonságosabb ha egy gyengitett kórokozót adnak be mint például amilyen a gyerekkori oltások voltak?Sajnos mivel jelenleg nem tudok más munkahelyet keresni egészségügyi dolgozóként igy kénytelen voltam beoltatni magam.Sinopharmot választottam mert szerintem ez még a kisebbik rossz.De ha valami bajom lesz mert mondjuk ki nyiltan ezt zsarolás vagyis burkolt erőszak miatt kellett megtennem különben elvesztem a munkahelyem szóval ha bármi bajom lesz tőle nem fogok mérlegelni mert nem lesz vesztenivalóm na akkor kezdhetnek félni mindazok akik ráerőszakolták az emberekre.
2021. aug. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 256/312 anonim ***** válasza:
22%

Aki itt nagyképű, kérdező, az te vagy. Beszólsz, és azt hiszed majd nyüszítve elkullogok. Ugyanazt hajtod huszon akárhány oldalon keresztül. Megértettük, szerinted az oltás génmodifikáló, kísérleti stb. Az orvos/tudós/virológus/molekuláris biológus stb. halmaz szerint meg nem. Találd ki kinek a szavára illene adni.


Utolsó, nem tudom miért nem lehet elfogadni, hogy ami régen bevált, annál manapság már lehet van jobb is. A vizsgálatok egyértelműen mutatják, hogy a Pfizer hatékonyabb a Sinopharmnál, pláne idős populációban, akiknek már nem úgy reagál a szervezete egy elölt kórokozóra.

2021. aug. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 257/312 anonim ***** válasza:
34%

#254: Semmi újat nem mondtál.

Nem használok PEG-tartalmú kozmetikumokat, és nem eszek poliszorbát-tartalmú élelmiszereket (GMO-t sem).

Az, hogy mi van a gyerekkori oltásokban, jól tudom. Sajnos amit kötelező beadatni, azt nem lehet kikerülni. Én annak idején nem kaptam annyiféle oltást, mint a mai gyerekek. Tetanusz oltásra nem volt még szükségem, remélem, nem is lesz.

Köszi a Sinopharm tájékoztatót, én egy kevésbé részleteset olvastam korábban.

#253: Az, hogy valamit régóta használnak, nem feltétlenül jelenti azt, hogy veszélytelen (ld. azbeszt).

2021. aug. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 258/312 A kérdező kommentje:

Még egyszer utoljára leírom, de ha továbbra is értetlenkedni fogsz, akkor nem fogom többet végigolvasni a hozzászólásaidat.


Nekem tök mindegy az is, ha szó szerint lósz*r lenne az oltásban, én arról beszélek, hogy nem tudjuk, hosszútávon biztonságos-e. Ha az lenne, akkor felvenném, érted már? Ennek a kísérleti anyagnak a biztonságosságát senki sem garantálja, bármennyire zseniális ötlet, még nem lehet kizárni a lehetséges szövődményeit. Majd ha 5 év múlva teljesíti az összes kritériumot, akkor esetleg felveszem. De addig senki se erőszakolja belém.

Az pedig, hogy a te hitrendszered szerint biztonságos, az rendben van, a legkevésbé sem érdekel, nem foglak lebeszélni róla. Fordítva viszont erőszakoskodás történik, és az erőszakot nem lehet hittel igazolni, márpedig most pont ez történik. Engem pusztán hittel senki sem tudna kilóra megvenni.

Ha annyira az orvosokra hivatkozol, akkor elmondanám, hogy van a családomban orvos, aki csak azért vette fel, mert mindenki más is pont ezt tette. Ne aggódj, egy percig sem gondolt bele, hogy szúrat magába, mert hát mindenki azt mondta, hogy biztonságos. Szerinted ez rendben van?


Arra a kérdésedre válaszolva, hogy mit gondolok a többi oltásról:

a kínai vakcina hatástalan, kártyáért pedig kösz, de nem fogom feleslegesen magamba fecskendezni. Most minden kínais pfizer-ért áll sorba. És hozzáteszem, hogy jól is teszik, mert különben ősszel az idősek és krónikus betegek veszélybe kerülnek.

Az AstraZenecát betiltották, ott van még a Janssen, de köztudottan bűnözők vezetik a Johnson&Johnson céget, nem kevés botrányuk volt az elmúlt 5 évben a rákkeltő termékeik miatt. Persze, azt mondják "correlation doesn't imply causation" de én ennél szerencsére óvatosabb vagyok. Elméletben az AstraZeneca működésmechanizmusa a legszimpatikusabb, de azt betiltották.

Összességében egyikkel sem lenne bajom, ha biztonságosnak minősülnének, de most még nem tartunk ott. Továbbra is arról van szó, hogy ennek ellenére ránk akarják erőszakolni.

2021. aug. 5. 01:36
 259/312 anonim ***** válasza:
75%
Ennyi. .
2021. aug. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 260/312 anonim ***** válasza:
55%

Amúgy emberek, azt sem tudjuk kik gyártják ezt a f*st. A Pfizer a nagy német vakcina nem? Még a neve is német!

Ellenben Kína, USA, Németország rakta össze!

Miben más a sima kínai? Miben más bármelyik másik oltás amúgy?


Egyébként kérdező..

Astrazeneka a legszimpibb? Nem értek hozzá, de számomra a leggusztustalanabb 😅


[link]


Korábban én is olvastam/hallottam, hogy kitiltották, de ma már azt olvasni, hogy nem tiltották ki!

2021. aug. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!