Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A kormány szerint a kötelező...

A kormány szerint a kötelező oltás eleget tesz a "nem ártani" bioetikai alapelvnek. Egyetértetek?

Figyelt kérdés

Erre a bioetikai alapelvre hivatkozott a Magyar Orvosi Kamara, amikor bejelentették az egészségügyi dolgozók kötelező beoltását. Azt is hozzátették, hogy eddig is léteztek kötelező oltások, így a mostani sem lesz kivétel. Novák Katalin elmondása szerint a többi szektor kötelező oltásáról csak később dönt a kormány.


Részekre bontom.

Nemhogy nem tesz eleget az bioerkölcsi alapelvnek, hanem ezzel a lépéssel egyenesen átlépnek minden orvosetikai morált. Emberkísérleti, eddig soha ki nem próbált biolaboratóriumi anyagot akarnak kötelezően befecskendezni mindenkibe, aki az egészségügyben dolgozik. Egy ideális világban a kötelező oltás helyett minden állampolgárnak kötelező lenne a 2 hetes karantén, és ezekkel az ún. vészhelyzeti oltásokkal csak azokat a dolgozókat oltanák be kötelezően, akik elengedhetetlen munkát végeznek (orvosok, építészek, gyári munkások, stb.). Ez gazdasági összeomlást eredményezne, de a kísérleti vakcinák miért jelentenének kisebb veszélyt?


Valóban léteztek eddig is kötelező oltások, de azok nem génterápiás eljárások voltak, hanem minden biztonsági kritériumot teljesítő oltások.


A Novák Katalin által belengetett "majd meglátjuk", hogy milyen szektorokban teszik kötelezővé az oltást sajnos hamarosan valósággá fog válni. Amint elérkezik a negyedik hullám, a pedagógusokat, de talán az egész lakosságot kötelezően beoltják.


Szerintem ez nemcsak felháborító, hanem a 21. század legnagyobb bioterrorizmusa és fasizmusa.

Kíváncsian várom a véleményeket.



2021. júl. 20. 00:55
❮❮ ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... ❯❯
 221/312 anonim ***** válasza:
31%

#219

Tehát szerinted akik a Plutótól elvették a bolgyó státuszt, azok nem is tudósok, csak hatalommániás majmok, akiket úúúgy megrészegített ez a hatalom, hogy a Plútót leminősíthetik? :D

És mi a helyzet azokkal, akik bolygónak minősítették? Lehet ők hitték hatalmasnak magukat, dehát a Plútó közben meg maradt ami.

2021. aug. 2. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 222/312 A kérdező kommentje:

"Szóval, mitől génterápia egy lipidburokba bujtatott egyszálú mRNS bejuttatása a szervezetbe?"


Azt kihagytad, amikor arról írtam, hogy a génterápia definíciója kiegészíthető, ugyanis egy rendkívül új jelenségről van szó. Szerintem minden emberen történő géntechnológiai kísérletezés (ha DNS, ha RNS) génterápia. Ha génterápiának tekinthető egy olyan DNS alapú kísérleti anyag legyártása, aminek az örökítőanyaga képes ideiglenesen beépülni a genomba (és tegyük fel, hogy elméletileg még le is bomlik), majd legyártatni a transzkripció során a tüskefehérjét, akkor egy olyan tüskefehérjét kódoló mRNS alapú kísérleti anyag forgalomba hozása, aminek az örökítőanyaga (tegyük fel, hogy elméletileg lebomlik) képes a riboszómán kierőszakolni a transzlációt, majd legyártani a tüskefehérjét miért nem tekinthető génterápiának? Mindkét esetben örökítőanyagot fecskendeznek a sejtekbe, csak az egyik közvetetten, a másik pedig közvetlenül gyártja le a tüskefehérjét.

2021. aug. 2. 23:41
 223/312 anonim ***** válasza:
15%
Értem, tehát ahhoz, hogy igazunk legyen, elég csak “tágítani” meg “kiegészíteni” bizonyos fogalmakat kényünk-kedvünk szerint.
2021. aug. 2. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 224/312 A kérdező kommentje:

220:


szerintem pedig a "módosított mRNS-ről szervezetünk legyártja a speciális fehérjét" ugyanolyan, mintha azt mondanám, hogy kvázi az mRNS legyártja a speciális fehérjét. Pontatlan megfogalmazás, de senki sem fog belekötni (a hozzád hasonló trollokon kívül), mert nem félrevezető, szimplán nincs konkretizálva. Én is jobban szeretem a precíz válaszokat, ezért ki is javítottam, de betegesen, hogy te még továbbra is ezen lovagolsz.


"Vélhetően erről van releváns diskurzus releváns emberek között."

Hol? A mainstream média szinte meghurcolta és lejáratta Lantos Gabriellát azért a kijelentéséért, hogy gyógyszerkísérlet zajlik. A műsorvezető pofára esését mondjuk vicces volt végignézni, amikor az oltottak által nagyra becsült Szlávik gyakorlatilag igazat adott neki.



"Hát kik? Azóta is várom a hivatkozást arra, hogy kik? És azt is várjuk, hogy TE mi alapján gondolod annak."


Egyrészt nézd meg a videót, amit csatoltam, másrészt pedig írtam egy hozzászólást, hogy én miért gondolom annak.

2021. aug. 2. 23:54
 225/312 A kérdező kommentje:

"Értem, tehát ahhoz, hogy igazunk legyen, elég csak “tágítani” meg “kiegészíteni” bizonyos fogalmakat kényünk-kedvünk szerint."


Szerinted ez az interpretáció kényem-kedvem szerint történt? Szimplán tényeket írtam, és nyugodtan cáfold meg, nem egy laikussal vitatkozol.

2021. aug. 2. 23:55
 226/312 anonim ***** válasza:
16%

#224

"szerintem pedig a "módosított mRNS-ről szervezetünk legyártja a speciális fehérjét" ugyanolyan, mintha azt mondanám, hogy kvázi "az mRNS legyártja a speciális fehérjét."

Ne nevettess már, egyáltalán nem. Mindkét mondatban az állítmány a "legyártja". Egyikben alany a "szervezet", a másikban alany az "mRNS". Ég és föld. Írtál egy baromságot, miközben okosnak próbáltál tűnni. Amikor én erre reagáltam, te ahelyett, hogy beismerted volna, hogy hibáztál, és azt írtad volna "igazad van, nem jól írtam, elírás volt, stb", megpróbáltál rákontrázni azzal, hogy belekötöttél az én helyes megfogalmazásomba, és továbbra is kötötted az ebet a karóhoz a hülyeségeddel. Ez a beteges.


Kit érdekel a mainstream média? Van aki komolyan veszi azt, ami ott zajlik?


"Egyrészt nézd meg a videót, amit csatoltam..."

A videóban elhangzik, hogy génterápia az mRNS vakcina? Holnap megnézem, ma már késő van.

2021. aug. 3. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 227/312 anonim ***** válasza:
23%
Önmagában egy mRNS bejuttatása nem okoz módosulatot az emberi genomban. A génterápia pedig pont erről szól, bármennyire is próbálkozol :)
2021. aug. 3. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 228/312 JLCS ***** válasza:
89%
221-úgy van! aPlútó marad ami,és közben szarik az egész körülötte lévő cirkuszra. Az a bajom ezzel az egész vitának nevezett dobálózással,hogy itt nem tudásról,valódi tudományról van szó,hanem pl.hiedelmekről. Ha én HISZEK az OLTÁSban,a világ összes tudományos érve sem fog megrendíteni,és épp olyan tudós érveket fogok hozni az álláspontom--vagy az állásom--védelmében,nem? A nagy Kant óta be lehet bizonyítani bármit,megrendíthetetlenül,és ugyanannak az ellenkezőjét is. Én fenntartom a jogom a kételkedésre--mások megvonják tőlem-mondván ezt bebizonyítottuk,neked csak engedelmeskedned kell. Ha nemet mondok,akkor gazember vagyok,mert másokat veszélyeztetek,ha nem oltatom magam be a méreginjekcióval.
2021. aug. 3. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 229/312 A kérdező kommentje:

Jó érzés elméleti-nyelvészt játszani magadból? Nem írtam butaságot, csak pontatlanul fogalmaztam. Még az is helyes lenne, ha azt írnám, hogy az mRNS átváltozik tüskefehérjévé, mert gyakorlatilag átváltozik, csak hiányos a kijelentés, mivel nem konkretizáljuk a pontos folyamatot, ahogyan én sem tettem, amikor azt írtam, hogy az mRNS legyártja a tüskefehérjét, pedig gyakorlatilag legyártja, hiszen nélküle nem történne meg a szintézis. Beismertem, hogy pontatlan voltam, és ki is fejtettem, hogy konkrétan hogyan történik a fehérjeszintézis. Mi az fészkes fene problémád van még?


"Kit érdekel a mainstream média? Van aki komolyan veszi azt, ami ott zajlik?"

Jó reggelt, a mai társadalmat a média uralja és irányítja, még akkor is, ha nem közvetlenül nem nézel köztévét (én sem nézek, nincs is TV-m). Kíváncsi vagyok, hogyan fenyegették meg Szlávikot, miután bevallotta, hogy gyógyszerkísérlet zajlik.


"A videóban elhangzik, hogy génterápia az mRNS vakcina? Holnap megnézem, ma már késő van."


Igen, elhangzik, és én is kifejtettem, miért tekintem annak. De a kedvedért bemásolom újra:

Szerintem minden emberen történő géntechnológiai kísérletezés (ha DNS, ha RNS) génterápia. Ha génterápiának tekinthető egy olyan DNS alapú kísérleti anyag legyártása, aminek az örökítőanyaga képes ideiglenesen beépülni a genomba (és tegyük fel, hogy elméletileg még le is bomlik), majd legyártatni a transzkripció során a tüskefehérjét, akkor egy olyan tüskefehérjét kódoló mRNS alapú kísérleti anyag forgalomba hozása, aminek az örökítőanyaga (tegyük fel, hogy elméletileg lebomlik) képes a riboszómán kierőszakolni a transzlációt, majd legyártani a tüskefehérjét miért nem tekinthető génterápiának? Mindkét esetben örökítőanyagot fecskendeznek a sejtekbe, csak az egyik közvetetten, a másik pedig közvetlenül gyártja le a tüskefehérjét.

2021. aug. 3. 00:23
 230/312 A kérdező kommentje:

"Önmagában egy mRNS bejuttatása nem okoz módosulatot az emberi genomban. A génterápia pedig pont erről szól, bármennyire is próbálkozol :)"


"A génterápia pont erről szól" - igen, mert ez a jelenlegi tudományos álláspont, de ez szerinted nem fog megváltozni 10-20 év múlva? Pont erről beszélünk, a genetika tudománya annyira friss még, hogy óvatosan kell fogalmazni, és a génterápia jelentése bármikor tágítható, ha jön egy olyan technológia, ami ezt lehetővé teszi (lásd, mRNS típusú vakcinák).

Mi indokolja azt, hogy ilyen kőbe vésett törvénynek tekintsd ezt a definíciót? Vitatkozzunk erről érdemben, nem csak úgy, hogy "hát, mert ez van a könyvben".

2021. aug. 3. 00:28
❮❮ ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!