Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A kormány szerint a kötelező...

A kormány szerint a kötelező oltás eleget tesz a "nem ártani" bioetikai alapelvnek. Egyetértetek?

Figyelt kérdés

Erre a bioetikai alapelvre hivatkozott a Magyar Orvosi Kamara, amikor bejelentették az egészségügyi dolgozók kötelező beoltását. Azt is hozzátették, hogy eddig is léteztek kötelező oltások, így a mostani sem lesz kivétel. Novák Katalin elmondása szerint a többi szektor kötelező oltásáról csak később dönt a kormány.


Részekre bontom.

Nemhogy nem tesz eleget az bioerkölcsi alapelvnek, hanem ezzel a lépéssel egyenesen átlépnek minden orvosetikai morált. Emberkísérleti, eddig soha ki nem próbált biolaboratóriumi anyagot akarnak kötelezően befecskendezni mindenkibe, aki az egészségügyben dolgozik. Egy ideális világban a kötelező oltás helyett minden állampolgárnak kötelező lenne a 2 hetes karantén, és ezekkel az ún. vészhelyzeti oltásokkal csak azokat a dolgozókat oltanák be kötelezően, akik elengedhetetlen munkát végeznek (orvosok, építészek, gyári munkások, stb.). Ez gazdasági összeomlást eredményezne, de a kísérleti vakcinák miért jelentenének kisebb veszélyt?


Valóban léteztek eddig is kötelező oltások, de azok nem génterápiás eljárások voltak, hanem minden biztonsági kritériumot teljesítő oltások.


A Novák Katalin által belengetett "majd meglátjuk", hogy milyen szektorokban teszik kötelezővé az oltást sajnos hamarosan valósággá fog válni. Amint elérkezik a negyedik hullám, a pedagógusokat, de talán az egész lakosságot kötelezően beoltják.


Szerintem ez nemcsak felháborító, hanem a 21. század legnagyobb bioterrorizmusa és fasizmusa.

Kíváncsian várom a véleményeket.



2021. júl. 20. 00:55
❮❮ ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... ❯❯
 201/312 A kérdező kommentje:
"Most mondjam azt, hogy nem is te írtad, hanem a kezed?" ne mondj semmit, előbb használd az eszed, az a megfogalmazás, hogy a sejt gyártja le a fehérjéket pontatlan, és max. csak a nem hozzáértőktől elfogadható, egy emelt bioszon ezért a válaszért már megbuktatnának. Olyan, mintha azt mondanád, hogy a látást a tenyered végzi, holott a szemednek is és a kezednek is teljesen más funkciója van, a sejt pedig ilyen értelemben maga a szervezet. Unom már a felesleges kötekedésed egyébként.
2021. aug. 2. 21:26
 202/312 anonim ***** válasza:
20%

Tudom mi a különbség a sejt és sejtalkotók között, szerintem általános iskola alsó tagozata után mindenki tudja. :)


"Ez nem filozófia, hanem vegytiszta biológia."

Ez a vegytiszta biológia miért nem volt fontos akkor, amikor azt írtad, hogy az mRNS gyártja le a kódot?

Google: "These messages – the mRNA – are transported out to the main part of the cell. Once the mRNA arrives, the cell can produce particular proteins from these instructions." --> "CELL CAN PRODUCE"


"Ha azt mondanád, hogy a sejt gyártja le, akkor kalkulálnod kellene minden egyes sejtalkotóval, a mitokondrium pedig nem vesz részt a fehérjegyártásban, sem a lizoszómák."

Ha azt mondanád, hogy te írod le, akkor számolnod kellene minden testrészeddel, pedig a kislábujjad és a térdkalácsod nem vesz részt az írásban.

2021. aug. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 203/312 anonim ***** válasza:
27%

"a sejt gyártja le a fehérjéket pontatlan, és max. csak a nem hozzáértőktől elfogadható, egy emelt bioszon ezért a válaszért már megbuktatnának."

Akkor veled mit csinálnának emelt bioszon az "mRNS az adott kódot le is gyártja" szövegeddel?

2021. aug. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 204/312 A kérdező kommentje:
bmeg :D neked nincs jobb dolgod?
2021. aug. 2. 21:42
 205/312 A kérdező kommentje:
Egyébként ha már a saját tudásod helyett a google-t használod, akkor igazán tudhatnád legalább azt, hogy ők is a laikusok nyelvén fogalmaznak, szándékosan egyszerűsítve. Én csak azért javítottalak ki, mert gondoltam, hogy elmagyarázom részletesebben, ha már egyrészt számon kérted, másrészt pedig hogy egy picit jobban megértsd. (Egy emelt biosz vizsgán én sem mondanék olyat, hogy az mRNS gyártja le a fehérjét, mert nem kielégítő, ahogyan az sem, hogy a sejt gyártja le a fehérjét, szóval ezzel feleslegesen próbálkozol).
2021. aug. 2. 21:51
 206/312 anonim ***** válasza:
25%

#205

Így van, és nekem laikusként teljesen megfelel, hogy sejt gyártja le. Nem igazán érdekel mélyebb részletekbe menően a dolog, nekem ennyi elég: a sejtbe bekerül az mRNS, ami alapján proteinek legyártódnak a sejten belül.

De az, amit te írtál, hogy az "mRNS gyártja le" az minden körülmények között helytelen, nem csak emelt biosz vizsgán, hanem laikus embereknek prezentálva se.

Ráadásul te nem is laikus embernek prezentáltad, hanem egy önmagát orvosnak mondó valakinek, akinek elkezdtél arcoskodni, hogy "biztos régen

végeztél az orvosin, épphogycsak átmentél sejtbiológián", pedig ő csak az igazságot írta le neked, hogy az oltás nem génterápiás.

2021. aug. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 207/312 A kérdező kommentje:

"A sejtbe bekerül az mRNS, ami alapján..." azaz mRNS nélkül nincs protein, ezért írtam, hogy kvázi "legyártja", de nyugodtan ugrálj még rajta 10 hozzászólás erejéig is, még azután is, hogy bővebben kifejtettem.

A magát orvosnak tituláló személy pedig azt írta, hogy "ismerni kellene, mi az a gén, és hogy milyen összefüggésben van az mRNS-el". Én csak válaszoltam neki, és még most is úgy gondolom, hogy génterápia.

2021. aug. 2. 22:18
 208/312 anonim ***** válasza:
21%

Azt nem is pedzegette senki, hogy van-e mRNS nélkül protein, vagy nincs.

De ez még nem jelenti, hogy legyártja, az mRNS a tervrajz, ha úgy tetszik.


De rajtad kívül egyetlen szakember, túdos sem gondolja, hogy génterápia. És te sem tudtad megindokolni, hogy miért gondolod génterápiának, pedig kérdezte több kommentelő is.

2021. aug. 2. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 209/312 A kérdező kommentje:

Az mRNS gyakorlatilag pont úgy nem gyártja le a fehérjét, mint ahogyan a sejt sem, mégis így fogalmaznak az egyszerűsítés kedvéért, én is így fogalmaztam. Még hányszor írjam le, te szerencsétlen? 1000x?


Olvasd nyugodtan vissza a korábbi hozzászólásaimat, ott vitáztam egy sort arról, hogy mit értek a génterápia definíciója alatt, és hogy miért kellene tágítani a keretein, úgy látom, van elég időd. Egyébként több orvos is pont így nyilatkozott az ügyben, még maga R. Malone is, aki a Pfizer egyik kutatója volt, a köztévében ezt viszont senki nem fogja neked lejátszani.

2021. aug. 2. 22:32
 210/312 anonim ***** válasza:
15%

Megy itt a vita, hogy most mit-hogyan-mi csinál, de a kérdező még mindig nem válaszolta meg, hogy mitől génterápia az oltás.


Ha ennyire csúcs voltál bioszból, várjuk a választ.

2021. aug. 2. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!