Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A kormány szerint a kötelező...

A kormány szerint a kötelező oltás eleget tesz a "nem ártani" bioetikai alapelvnek. Egyetértetek?

Figyelt kérdés

Erre a bioetikai alapelvre hivatkozott a Magyar Orvosi Kamara, amikor bejelentették az egészségügyi dolgozók kötelező beoltását. Azt is hozzátették, hogy eddig is léteztek kötelező oltások, így a mostani sem lesz kivétel. Novák Katalin elmondása szerint a többi szektor kötelező oltásáról csak később dönt a kormány.


Részekre bontom.

Nemhogy nem tesz eleget az bioerkölcsi alapelvnek, hanem ezzel a lépéssel egyenesen átlépnek minden orvosetikai morált. Emberkísérleti, eddig soha ki nem próbált biolaboratóriumi anyagot akarnak kötelezően befecskendezni mindenkibe, aki az egészségügyben dolgozik. Egy ideális világban a kötelező oltás helyett minden állampolgárnak kötelező lenne a 2 hetes karantén, és ezekkel az ún. vészhelyzeti oltásokkal csak azokat a dolgozókat oltanák be kötelezően, akik elengedhetetlen munkát végeznek (orvosok, építészek, gyári munkások, stb.). Ez gazdasági összeomlást eredményezne, de a kísérleti vakcinák miért jelentenének kisebb veszélyt?


Valóban léteztek eddig is kötelező oltások, de azok nem génterápiás eljárások voltak, hanem minden biztonsági kritériumot teljesítő oltások.


A Novák Katalin által belengetett "majd meglátjuk", hogy milyen szektorokban teszik kötelezővé az oltást sajnos hamarosan valósággá fog válni. Amint elérkezik a negyedik hullám, a pedagógusokat, de talán az egész lakosságot kötelezően beoltják.


Szerintem ez nemcsak felháborító, hanem a 21. század legnagyobb bioterrorizmusa és fasizmusa.

Kíváncsian várom a véleményeket.



2021. júl. 20. 00:55
❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯
 191/312 kretens ***** válasza:
89%
Én műtőssegéd vagyok már húsz éve.Ezalatt a húsz év alatt sok mindennek változásoknak a tanúja voltam.Hogy összegezzem a tapasztalataimat úgy is fogalmazhatnák hogy egyfajta lassú elhülyülésnek a szemtanúja vagyok.Természetesen ez nem az egészségügyben dolgozók hibája hanem a mindenkori kormányok hozománya.A kötelező oltás már csak hab a tortán.A kétezres évek elejéig úgy ahogy volt tekintélye a dolgoknak.Ma már csak rögtönzések és kényszer megoldások vannak.És pazarlás!!Aki már régebb óta dolgozik egészségügyben az még emlékszik rá hogy például minden kórháznak volt mosodája ahol a textil műtőskabátokat izoláló lepedőket kompresszeket mosták majd újra sterilizálták.Most szinte kizárólag egyszer használatos izolálók vannak ami nem mellesleg részben műanyag tehát ennyit a környezetvédelemről és nem mellesleg jóval drágább és semmivel sem biztonságosabb mint a régi jól bevált textil.Ja de hogyne lenne jobb főleg ha még röntgenkötényt is kell alatta használni a műtét jellegéből kifolyólag tehát még jól le is izzaszt.A másik meg az egyre sűrűbben változó műtéti varrófonalak.Ez attól függ hogy az adott kórház épp melyik varrófonal gyártó céggel köt szerződést.Na de ez valakinek pénz..mert mert lehet hogy tévedek vagy fingom sincs róla hogyan megy ez de valakit meg kell "fűznie" hogy a mi termékünket válaszd.Ez persze a műtéti izoláló szettekre is igaz.Nos ez miért is érdekes?Hát csak azért mert szerintem teljesen nyilvánvaló hogy minden kórháznak megvannak a maga kis királyai és teljesen mindegy hogy épp milyen kormány van hatalmon ők amolyan hűség a hivatalhoz az adott trendhez becsicskulnak csak nehogy a maguk kis világuk sérüljön.Na ők nem fognak szembemenni a kötelező oltással mert gerinctelenül igazodnak az elváráshoz.Ma már olyan hogy halál nem létezik.Nincs lehetetlen nem halunk meg hiszen csodákra képes az orvostudomány kortól függetlenül.Az 1%-esély azt ma már 100%-nak kell tekinteni.Ma már a józan ész nem trendi nem lehet megmondani a nyilvánvalót.Én ha száz két évesen is ha vastagbél ileus-al bekerülök a kórházba biztos vagyok benne hogy sikeres lesz a műtét és egyátalán még a saját gondolatom is sértő saját magamra ha arra gondolok hogy koromból kifolyólag a szervezetem már nem olyan erős hogy ekkora traumát kibirjon és teljesen természetes hogy az esetleges szövődmények miatt még kétszer-háromszor felvágjanak mert egyszerűen nem akarok méltósággal meghalni.Meg egyébként is az operáló orvosnak nincs más választása mert kötelező az 1%-esélyt is 100%-ra teljesiteni mert különben sing sing.Még úgy is hogy legtöbb kis kórháznak nincs intenziv háttere vagy bezárták és minden egy adott súlyponti kórházra terhelődik mert nem úgy van ám mint régen hogy például egy vakbél vagy egy lábújamputációt megcsináltak egy kisebb kórházban de nem ám és az elektiv műtéteken kivül még az akut műtétek is az adott kórház sebészeire hárul és igy az esetszám is több mert minden egy helyre összpontosul.Egy sebész orvos ha épp ügyel akkor úgy képzeljük ezt el hogy a napi elektiv műtéteken kivül sokszor reggelig operál.A legtöbb orvos aki még nincs negyven éves már kopaszodik és sovány mert nincs kipihenve.Tök mindegy hogy mennyit keres nem lesznek hosszú életűek.De ugyan ez igaz a műtősnőkre és műtőssegédekre és mindenkire a nővérekre betegszálitókra.A többségnek nincs más szakmája kénytelen beoltatni magát.Akik jelenleg még az egészség ügyben dolgoznak azok hősök igazi élő fanatikusok és az igazság az hogy azért vannak ott és pont ők mert tudat alatt jelen van az hogy egy másik emberen segitek.Az idő múlása mindenre választ ad és ha az oltások esetleges sötét oldala egyre nyilvánvalóbb méreteket ölt és pont mivel az egészségügyben kötelezővé tették ezzel pont ezt fejezik le és na akkor totális káosz szóval ne feletkezzünk meg azokról akik rákényszeritették és fapofával minden kétséget kizáróan biztonságosnak nyilvánitották és azokról se akik reklámként haszonszerzés céljából az arcukat adták az oltáshoz EGY SE MENEKÜLJÖN és legyen meg a maguk "Nürnbergi pere"
2021. aug. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 192/312 anonim ***** válasza:
58%
A faszkivan, kretens.Érdekelne, amit írsz, meg jól fogalmazol, de ezt így egy tömbbe kirakni ide... Kifolyik a szemem, bazmeg.
2021. aug. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 193/312 kretens ***** válasza:
93%
192...Az a szörnyű az egészben hogy én örülnék a legjobban ha bármit is meg tudnának cáfolni mindabból amit leirtam.Én is kénytelen vagyok beoltatni most magam de akkor már sinofarmal mert szerintem se nem árt se nem használ.
2021. aug. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 194/312 JLCS ***** válasza:
89%
Kretens-nek igaza van. Én csak 5 éve vagyok az eüben, műszaki emberként. Kívülről mindenhol járok,de látom,és sejtem,hogy nagyon nincsenek rendben az ügyek. Műszakilag sem.Belsőkről itt tudtam meg még a legtöbbet,mert mivel új vagyok-bizalmatlanság,és összezárás van velem szemben. A műszaki ügyeket nem is részletezném. A kiskirályságot,a főkutya-alkutya viszonyokat azonnal láttam. És bizonyos emberek visszatetsző karrierizmusát. Nem is pont orvosokra gondolok.
2021. aug. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 195/312 anonim ***** válasza:
15%
Kérdező, orvos vagyok. Nagyon kedves tőled, hogy aggódsz, de vígan veszem fel az oltást és semmi bajom nem lesz tőle 😀 ha esetleg érdekel én tanultam emelt biológiát, nem génterápiás az oltás. Ismerni kellene, hogy mi az a gén és hogy függ össze az mRNS-sel. Nem úgy ahogy te a fejedben megálmodtad
2021. aug. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 196/312 A kérdező kommentje:
És szerinted attól hitelesebb leszel, hogy orvos vagy? Szívesen válaszolok a kérdésedre: az RNS is ugyanúgy, mint a DNS hordozza a genetikai információt, az mRNS pedig az adott kódot le is gyártja. De biztosan régebben végeztél az orvosin, vagy 82-ben csakcsak átmentél a sejtbiológián.
2021. aug. 2. 20:45
 197/312 anonim ***** válasza:
36%

#196

"az mRNS pedig az adott kódot le is gyártja."

Ezt hol tanultad? Az mRNS nem gyárt le semmit. A sejt gyártja le a vírus egy részét az mRNS-ben lévő információk alapján.

2021. aug. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 198/312 A kérdező kommentje:
Nem a sejt gyártja le, hanem a riboszóma, ami nevezhető fehérjegyárnak is. Az egyszerűség kedvéért írtam az mRNS-t, de akkor kifejtem: a riboszóma a tRNS segítségével "dekódolja" a hozott genetikai információt, aminek a formájából polipeptidet, vagy proteint készít.
2021. aug. 2. 20:56
 199/312 anonim ***** válasza:
21%

"Nem a sejt gyártja le, hanem a riboszóma."

Filozófusnak is készülsz? A riboszóma a sejt része. Most mondjam azt, hogy nem is te írtad, hanem kezed?

2021. aug. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 200/312 A kérdező kommentje:
Ha tanultál volna valaha biológiát, akkor tudnád, hogy mi a különbség a sejt és a sejtalkotók között. A sejt az egy funkcionális egység, ami tartalmazza az összes sejtalkotót, amelyek mind a maguk módján egyéni funkciókat látnak el. Miért kell mindig minden irreleváns cuccba belekötni? Ez nem filozófia, hanem vegytiszta biológia. Ha azt mondanád, hogy a sejt gyártja le, akkor kalkulálnod kellene minden egyes sejtalkotóval, a mitokondrium pedig nem vesz részt a fehérjegyártásban, sem a lizoszómák.
2021. aug. 2. 21:22
❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!