Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A kormány szerint a kötelező...

A kormány szerint a kötelező oltás eleget tesz a "nem ártani" bioetikai alapelvnek. Egyetértetek?

Figyelt kérdés

Erre a bioetikai alapelvre hivatkozott a Magyar Orvosi Kamara, amikor bejelentették az egészségügyi dolgozók kötelező beoltását. Azt is hozzátették, hogy eddig is léteztek kötelező oltások, így a mostani sem lesz kivétel. Novák Katalin elmondása szerint a többi szektor kötelező oltásáról csak később dönt a kormány.


Részekre bontom.

Nemhogy nem tesz eleget az bioerkölcsi alapelvnek, hanem ezzel a lépéssel egyenesen átlépnek minden orvosetikai morált. Emberkísérleti, eddig soha ki nem próbált biolaboratóriumi anyagot akarnak kötelezően befecskendezni mindenkibe, aki az egészségügyben dolgozik. Egy ideális világban a kötelező oltás helyett minden állampolgárnak kötelező lenne a 2 hetes karantén, és ezekkel az ún. vészhelyzeti oltásokkal csak azokat a dolgozókat oltanák be kötelezően, akik elengedhetetlen munkát végeznek (orvosok, építészek, gyári munkások, stb.). Ez gazdasági összeomlást eredményezne, de a kísérleti vakcinák miért jelentenének kisebb veszélyt?


Valóban léteztek eddig is kötelező oltások, de azok nem génterápiás eljárások voltak, hanem minden biztonsági kritériumot teljesítő oltások.


A Novák Katalin által belengetett "majd meglátjuk", hogy milyen szektorokban teszik kötelezővé az oltást sajnos hamarosan valósággá fog válni. Amint elérkezik a negyedik hullám, a pedagógusokat, de talán az egész lakosságot kötelezően beoltják.


Szerintem ez nemcsak felháborító, hanem a 21. század legnagyobb bioterrorizmusa és fasizmusa.

Kíváncsian várom a véleményeket.



2021. júl. 20. 00:55
❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯
 151/312 A kérdező kommentje:
Szept 1.ig minden eu dolgozónak fel kell vennie, kulonben felbontjak a munkaszerzodest. Mit fogsz csinalni?
2021. júl. 30. 19:03
 152/312 JLCS ***** válasza:
100%
Nem olvastam ezzel kapcsolatban semmi hivatalos tájékoztatót. A jogszerűtlen kényszerítés ez esetben fennáll,ha fenyegetnek,és zsarolnak. Szept 1-ig még sok idő van
2021. júl. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 153/312 anonim ***** válasza:
66%
JLCS, ha a Sinopharmot adnák, azzal kiegyeznél? Legrégebbi technológia, nem génterápiás mRNS.
2021. júl. 30. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 154/312 anonim ***** válasza:
12%

Génterápiás mRNS LOL


Nézz utána, hogy mi az a génterápia előbb, mielőtt ilyen hülyeségeket kommentelsz.


Ahhoz, hogy valami génterápia legyen, ahhoz képesnek kellene lennie a szervezet génjeit módosítani. Az mRNS nem tud bejutni a sejtmagba, mivel nincsen egy ún. NLS enzim mellette, ami lehetővé teszi ezt. De még ha lenne is, akkor is az egyszálú RNS-t kétszálú DNS-é kéne "transzlálni" amihez megint szükséges egy ún. reverz transzkriptáz enzim.

De még ezek után is kellene egy ún. integráz enzim, hogy az a DNS be tudjon épülni a szervezet DNS-ébe.


Ha valaki nem hiszi, járjon pár évet orvosira.


Tudod mi a génterápia? Az SMA-s gyerekeknek adott vakcina. 700 millió forint / fő. A covid vakcina ára 10-20 USD.

2021. júl. 30. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 155/312 anonim ***** válasza:
14%

#154

Tesó, génterápiás oltásról itt a kérdező vakerált több kommenten keresztül. Én hiába győzködtem, hogy fszságokat beszél, végül elengedtem. Legyen génterápiás, ha ez a heppjük.

2021. júl. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 156/312 anonim ***** válasza:
100%

149 vagyok. Sajnos kijott a kormanyrendelet JLCS.☹ Szeptember 1 a hatarido, utana felszolitas, majd felmentes vagy felmondas, felmondasi ido es vegkielegites nelkul. Egeszsegugyi dolgozok es mentosok mellett a gyogyszertarakra is vonatkozik. Paromat is erinti, o is atesett egyebkent, de ok nem kivetelek, pedig ebben remenykedtunk.

[link]

2021. júl. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 157/312 JLCS ***** válasza:
100%
De még mindig nem értem,hogy miért kell oltásra kényszeríteni igazoltan működő immunrendszerű-egészséges embereket? Semmi józan-észérv nem szól mellette. Az oltás ilyen értelemben emberkísérlet.---Szlávik mondta !!-- Csak politikai, voluntarista okok lehetnek. Nem találgatok,gyűlölöm a konteókat. De a vezetés a maga brutális primitív megnyilvánulásaival,erre mutat. Románia messze megelőz minket demokráciában. Idáig küzdöttük le magunkat. Semmi köze a gyógyításhoz ennek a fenyegető cirkusznak.
2021. júl. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 158/312 A kérdező kommentje:
Engem az érdekelne, hogy vajon akit most elbocsátanak, az később, amikor már vége a járványnak, visszatérhet a szakmájához?
2021. júl. 30. 21:13
 159/312 JLCS ***** válasza:
100%
Aligha.De nincs is jelentősége. Nem is tudjuk hogyan,mi lesz a vége.Már 2020-ban igérték,hogy minden "más"lesz. A kormányfő akkori nyilatkozatait vissza lehet keresni.
2021. júl. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 160/312 A kérdező kommentje:
A Mi Hazánk az egyetlen párt, ami ellenzi ezt az egész erőszakot. De nem valószínű, hogy 22-ben leváltják a Fideszt (plusz nem is szimpatikus ez a szélsőjobbos beállítottságuk). Viszont egy kormányváltás mindenképp jót fog tenni majd.
2021. júl. 30. 21:30
❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!