Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A kormány szerint a kötelező...

A kormány szerint a kötelező oltás eleget tesz a "nem ártani" bioetikai alapelvnek. Egyetértetek?

Figyelt kérdés

Erre a bioetikai alapelvre hivatkozott a Magyar Orvosi Kamara, amikor bejelentették az egészségügyi dolgozók kötelező beoltását. Azt is hozzátették, hogy eddig is léteztek kötelező oltások, így a mostani sem lesz kivétel. Novák Katalin elmondása szerint a többi szektor kötelező oltásáról csak később dönt a kormány.


Részekre bontom.

Nemhogy nem tesz eleget az bioerkölcsi alapelvnek, hanem ezzel a lépéssel egyenesen átlépnek minden orvosetikai morált. Emberkísérleti, eddig soha ki nem próbált biolaboratóriumi anyagot akarnak kötelezően befecskendezni mindenkibe, aki az egészségügyben dolgozik. Egy ideális világban a kötelező oltás helyett minden állampolgárnak kötelező lenne a 2 hetes karantén, és ezekkel az ún. vészhelyzeti oltásokkal csak azokat a dolgozókat oltanák be kötelezően, akik elengedhetetlen munkát végeznek (orvosok, építészek, gyári munkások, stb.). Ez gazdasági összeomlást eredményezne, de a kísérleti vakcinák miért jelentenének kisebb veszélyt?


Valóban léteztek eddig is kötelező oltások, de azok nem génterápiás eljárások voltak, hanem minden biztonsági kritériumot teljesítő oltások.


A Novák Katalin által belengetett "majd meglátjuk", hogy milyen szektorokban teszik kötelezővé az oltást sajnos hamarosan valósággá fog válni. Amint elérkezik a negyedik hullám, a pedagógusokat, de talán az egész lakosságot kötelezően beoltják.


Szerintem ez nemcsak felháborító, hanem a 21. század legnagyobb bioterrorizmusa és fasizmusa.

Kíváncsian várom a véleményeket.



2021. júl. 20. 00:55
 261/312 A kérdező kommentje:

Nem tudom, miben más a kínai vakcina, elvileg elölt koronavírust tartalmaz a hatóanyaga, de tekintve, hogy hónapokig titkolták a dokumentumot, és alapvetően a harmadik világ társadalmának készült, én nem merném bevállalni.


Az AstraZeneca pedig azért volt a legszimpatikusabb az összes közül, mert úgy működik, mint egy vírus, csak az örökítőanyaga veszélytelen, mert még kint a laborban kivágták azt a szakaszt, ami a replikálódásért felel. Igen, ezt csak génmódosítással tudják elvégezni, de pl. az inzulin is ilyen eljárással készül. A szarvasmarha inzulinjának aminosavsorrendjét genetikailag módosítják - még kint a laborban - és azt kapják meg a cukorbetegek.


Leegyszerűsítve az Astra hatóanyagát úgy érzékeli az immunrendszer mint a koronavírust, vagy bármelyik más vírust, majd megsemmisíti. Közben pedig nem tud elszaporodni a szervezetben.


Amúgy félre ne értsetek, semmi pénzért nem szúratnám be magamba, mert erre is ugyanúgy vonatkozik a minimum 5 éves időtartam, de ha leszíjaznának és kényszerítenének, akkor valószínűleg ezt választanám.

2021. aug. 5. 19:55
 262/312 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy nekem nagyon fura, hogy pont az Astrát tiltották be, pedig sok olyan embert ismerek, akik kizárólag csak azt akarták felvenni.
2021. aug. 5. 20:04
 263/312 kretens ***** válasza:
74%
Én mint korábban irtam sinopharmal oltattam be magam augusztus negyedikén délelőtt.A bal vállamba kértem.Most hogy ezt irom 22:57-van és ha megnyomom vagy ha felemelem a bal kezem még mindig fáj a helye.Nos figyeltem a szurit és nagyon kicsi tűje volt.Normális hogy még mindig fáj a helye?Egyébként tegnap este mikor megnyomtam egy nagyon picit a vállamon az oltás helyét olyan mint ha amolyan kocsonyás tapintást érzékeltem volna.ma délelőtt és délután volt egy kis hőemelkedésem.Most 23:00-kor nincs hőemelkedésem de kicsit enyhe fejfájás kerüldöz.FIGYELEM !!Én mostantól minden nap jelentek magamról és bárki utánnajárhat hogy igazat mondtam e ha érdekli.
2021. aug. 5. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 264/312 A kérdező kommentje:
Ha tegnap oltottak be, akkor persze hogy fájhat a szúrás helye. Ne beszélj be magadnak semmit, a kínai nem árt, nem használ.
2021. aug. 5. 23:44
 265/312 anonim ***** válasza:
22%

Szegény kérdező egyre mélyebbre ássa magát :D


"Az AstraZenecát betiltották, ott van még a Janssen, de köztudottan bűnözők vezetik a Johnson&Johnson céget, nem kevés botrányuk volt az elmúlt 5 évben a rákkeltő termékeik miatt. Persze, azt mondják "correlation doesn't imply causation" de én ennél szerencsére óvatosabb vagyok. Elméletben az AstraZeneca működésmechanizmusa a legszimpatikusabb, de azt betiltották.


Összességében egyikkel sem lenne bajom, ha biztonságosnak minősülnének, de most még nem tartunk ott. Továbbra is arról van szó, hogy ennek ellenére ránk akarják erőszakolni."


1. Az Astra-t nem tiltották be. A fél világ ezzel lesz leoltva (India, alacsonyabb jövedelmű országok, Britek stb.)


2. A Janssen készített Ebolára is vakcinát ugyanezzel a technológiával, az bevált teljesen jól működik, csak most a Covidra szabták át.


3. A Sinopharm is jó, csak jól kell használni. 60 év alatti, egészséges embereknél teljesen jól működik.


"Az AstraZeneca pedig azért volt a legszimpatikusabb az összes közül, mert úgy működik, mint egy vírus, csak az örökítőanyaga veszélytelen, mert még kint a laborban kivágták azt a szakaszt, ami a replikálódásért felel. Igen, ezt csak génmódosítással tudják elvégezni, de pl. az inzulin is ilyen eljárással készül. A szarvasmarha inzulinjának aminosavsorrendjét genetikailag módosítják - még kint a laborban - és azt kapják meg a cukorbetegek.



Leegyszerűsítve az Astra hatóanyagát úgy érzékeli az immunrendszer mint a koronavírust, vagy bármelyik más vírust, majd megsemmisíti. Közben pedig nem tud elszaporodni a szervezetben."


Vannak bajok a toronyban, ahogy látom.


Szóval, a kérdezőnek eddig az volt a baja, hogy az mRNS mennyire veszélyes, meg nem tudjuk a mellékhatásokat, meg mi lesz a tüskefehérjével ezért az Astra a "legszimpibb".


Na, akkor gyorsan leírom, hogy hogy működik az Astra/Janssen/Szputnyik:


Az adenovírust genetikailag módosítják, úgy hogy ne tudjon szaporodni, valamint tartalmazza SARS-CoV-2 tüskefehérjéjének a genetikai kódját (DNS). Az adenovírus bejuttatás után bejuttatja a sejtmagba a tüskefehérje DNS-ét, ami utána mRNS-é íródik át. Innentől fogva ugyanaz a történet, mint a Pfizer/Moderna esetén, tehát a saját szervezeted kezd el tüskefehérjéket gyártani.


(Amúgy az inzulint már réges-rég nem állati eredetű inzulinból készítik, hanem génmmódosított gombákkal/baktréiumokkal)

2021. aug. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 266/312 anonim ***** válasza:
37%

265, itt egyedül csak te ástad magad mélyre, de annyria, hogy a Marianna-árok is tiszteleg előtted. Ha nem hiszed, a pontozás is mutatja. Szinte mindig 0 százalékos vagy. Milyen érdekes. Mindenki hülye, csak te vagy okos. Talán el kéne gondolkodni, hogy mit képviselsz. Jajj tudom én ne mondjam meg, mert te csakis az egyetlen igazat. Na az ilyen emberektől mentsen meg a Jóisten.

Én már el sem olvasom a hozzászólásod, ennél több karaktert nem érdemelsz.

2021. aug. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 267/312 anonim ***** válasza:
70%

Nem csak azzal van a baj. Az orvosetikai kódex szerint "Az egészségügyi ellátás nyújtása során a megértett tájékoztatáson alapuló beleegyezés elvének úgy kell érvényesülnie, hogy az érintettek szakmailag valóban elfogulatlan információk birtokában hozhassák meg döntéseiket."

Ez igy van? Szerintem nem.

"Az orvos nem működhet közre a hatósági kényszerintézkedések végrehajtásában." A kötelező oltást, aki nem kéri, ki figja beadni?

"Etikátlan, ha az orvos a betegben a kezelés javaslatával hamis illúziót kelt." Ehhez nincs mit hozzáfűzni.

"Az érintetteket a kezelésbe való beleegyezésük előtt, a kezelés alatt és után is megfelelően tájékoztatni kell - ideértve az előre nem látható következményekről, a nem kívánatos, illetve mellékhatásokról és az ellátás során bekövetkezett tévedésekről és elkövetett hibákról szóló tájékoztatást is. A tájékoztatást csak olyan szakember adhatja, illetve a beleegyezés csak olyan szakember jelenlétében tehető meg érvényesen, aki kellő képzettséggel és tapasztalattal rendelkezik ahhoz, hogy megfelelő módon felvilágosítást adjon a kezelés lényegét, a kezeléssel elérhető előnyöket, a felmerülő kockázatokat és az esetleges alternatívákat illetően." No ezt úgy felrúgják az orvosok, mint a sicc. Az összeset elő lehetne venni az etikai kódex megsértéséért. A legtöbb orvosnak halvány lila gőze sincs erről, ha megkérdezed megsértődik, jobb esetben megvonja a vállát. Tehát e szerint be sem adhatná!!!

2021. aug. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 268/312 anonim ***** válasza:
23%

"talán el kéne gondolkodni, hogy mit képviselsz. Jajj tudom én ne mondjam meg, mert te csakis az egyetlen igazat. Na az ilyen emberektől mentsen meg a Jóisten."


Tények esetén nincsen igazság. Természetesen mindenkinek meg van a joga tájékozatlannak lenni, de attól még az alma lefelé fog esni, hiába állítod, hogy nem.

2021. aug. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 269/312 JLCS ***** válasza:
71%
268-Ezen a megállapításon alapult pl. a "tudományos szocializmus"
2021. aug. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 270/312 A kérdező kommentje:

Hagyjátok, fasiszta szegény.


A Janssen gyakorlatilag ugyanazt a technológiát használja, mint az Astra. Nem értem, miért kellett kijavítani, ha ugyanazt írtam le én is, de gondolom máshol nem tudod levezetni a feszültséget.

2021. aug. 6. 18:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!