Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A kormány szerint a kötelező...

A kormány szerint a kötelező oltás eleget tesz a "nem ártani" bioetikai alapelvnek. Egyetértetek?

Figyelt kérdés

Erre a bioetikai alapelvre hivatkozott a Magyar Orvosi Kamara, amikor bejelentették az egészségügyi dolgozók kötelező beoltását. Azt is hozzátették, hogy eddig is léteztek kötelező oltások, így a mostani sem lesz kivétel. Novák Katalin elmondása szerint a többi szektor kötelező oltásáról csak később dönt a kormány.


Részekre bontom.

Nemhogy nem tesz eleget az bioerkölcsi alapelvnek, hanem ezzel a lépéssel egyenesen átlépnek minden orvosetikai morált. Emberkísérleti, eddig soha ki nem próbált biolaboratóriumi anyagot akarnak kötelezően befecskendezni mindenkibe, aki az egészségügyben dolgozik. Egy ideális világban a kötelező oltás helyett minden állampolgárnak kötelező lenne a 2 hetes karantén, és ezekkel az ún. vészhelyzeti oltásokkal csak azokat a dolgozókat oltanák be kötelezően, akik elengedhetetlen munkát végeznek (orvosok, építészek, gyári munkások, stb.). Ez gazdasági összeomlást eredményezne, de a kísérleti vakcinák miért jelentenének kisebb veszélyt?


Valóban léteztek eddig is kötelező oltások, de azok nem génterápiás eljárások voltak, hanem minden biztonsági kritériumot teljesítő oltások.


A Novák Katalin által belengetett "majd meglátjuk", hogy milyen szektorokban teszik kötelezővé az oltást sajnos hamarosan valósággá fog válni. Amint elérkezik a negyedik hullám, a pedagógusokat, de talán az egész lakosságot kötelezően beoltják.


Szerintem ez nemcsak felháborító, hanem a 21. század legnagyobb bioterrorizmusa és fasizmusa.

Kíváncsian várom a véleményeket.



2021. júl. 20. 00:55
 281/312 A kérdező kommentje:

Az van, hogy Franciaországban is kötelező már az eü szektorban dolgozóknak, ezért ez nemcsak a Fidesz agymenése.


Simán elképzelhető, hogy lesznek hosszútávú következmények, de azért senkit sem fognak szankcionálni, hiszen az FDA engedélyezte. Legfeljebb őket lehetne felelősségre vonni.

2021. aug. 13. 17:00
 282/312 anonim ***** válasza:
85%
Én arra azért kíváncsi lennék, hogy ezek a lehetséges mellékhatások milyen gyakorisággal fordultak elő.
2021. aug. 13. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 283/312 anonim ***** válasza:
85%
277. Ezt a hírt olvasva jutott eszembe az a karácsony környéki élményem, amikor egy gyk-s fröcsögő troll állt belém miután annyit írtam, hogy félek a lehetséges hosszútávú mellékhatásoktól, hogy biztos proli vagyok, tuti, hogy ki vagyok égve (Wtf?), tuti kb. minimálbért keresek, stb. Kíváncsi vagyok, most mit szólnak ezek a kötekedő idióták, akik mindenkit valami lepukkant, laposföldhívő oltásellenesnek kezeltek akik csak annyit mertek összesen kérdezni, hogy mi is a helyzet a hosszútávú mellékhatásokkal. Egykoron ilyesmire még csak gondolni is bűn volt szerintük. (Egyébként ez a troll azóta is a Gyk-n kószál, felismerhető agybetegsége, hogy szerinte mindenki, aki nem oltat=tudománytalan PROLI).
2021. aug. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 284/312 A kérdező kommentje:
Én meghallgatnám azért azoknak a pályaelhagyó orvosoknak is a véleményét, akik nem vették fel az oltást. Érdekelne, de sajnos ennek se híre, se hamva.
2021. aug. 14. 13:52
 285/312 anonim ***** válasza:
100%
Őket is.
2021. aug. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 286/312 A kérdező kommentje:

Lehet hülyeség, de fura, milyen naivvá változtatta a kapitalista társadalmi berendezkedés az embereket. Többé nem számít sem a múlt, sem a jövő, mert minden megvásárolható, felhasználható, eldobható. Az a lényeg, hogy MOST jól vagyok, nem érdekel, hogy ez minek köszönhető, de az sem, hogy később mi lesz, hiszen most minden oké. Bármennyi szemetet eldobhatok, felélhetem az összes természeti erőforrásomat, hiszen egyik sem befolyásolja jelenleg az életemet. Applikáljuk ezt a magatartást az oltásra is. Nagyon dicséretes, hogy létezik egy ilyen életmentő kísérleti anyag, az emberek be vannak oltva, nem kapják el a vírust, mehetnek moziba és fesztiválokra. Most minden jó. Viszont hogyan tovább? Hol maradtak a kérdések a jövőre nézve?

Karikó nagyon szimpatikus személy, végignéztem az MTA előadását az elejétől a végéig, és nagyon értékes, hogy évtizedeken keresztül kutatta az RNS-t, felismerte az eddig ismeretlen aspektusait is. A pandémia pedig gyakorilatilag lehetőséget adott neki arra, hogy élesben kísérletezzen. Azt mondjuk senki sem tudja előre megjósolni, hogy bejön-e vagy sem, még ő sem. Ugyanis egy gyógyszert csak akkor lehet teljes értékű gyógyszernek tekinteni, ha nemcsak használ, hanem a mellékhatásai nem múlják felül a gyógyhatását. Ezt az egyet nem sikerült még bebizonyítani. Az FDA csak azért engedélyezte ideiglenesen a szert, mert használ, és feltehetően kevesebb ember hal majd bele az oltás okozta szövődményekbe, mint most a koronavírusba. Illetve ha a jövőben bizonyítottan betegségeket is okozna az oltás, akkor azzal majd elég később foglalkozni. Ugyanúgy, mint a klímakatasztrófával.


Ha megfigyelitek, a filmekben és a sorozatokban a megmentő tudósok mindig gonosz szociopata karakterekként vannak ábrázolva, akiknek csak a bevétel számít. A termékük biztonságossága pedig mindig az utolsó szempont, ezért a végén általában ki is derül, hogy hazudtak és átverték az embereket. Ellenben, ott van a Karikó Katalin, aki egy kedves, alázatos néni, ebből adódóan biztosan nem okozna soha rosszat, nem igaz? Annyira fekete-fehér ellentétekben gondolkodnak az emberek, hogy aki jó és kedves, az nem okozhat bajt. Valószínűleg Karikó szándékosan valóban nem veszélyeztetné az emberek egészségét, de mivel ő is csak egy ember, ugyanúgy tévedhet. Ő is okozhat tudósként egy visszafordíthatatlan katasztrófát, még akkor is, ha a számok eleinte mást mutattak, és ő csak segíteni akart.


Ki megy bele manapság ilyen mélységekbe, ha az emberek 60%-a csak a "védeccségit" látják maguk előtt, és azt, hogy a mekiben bent is zabálhatnak? Mit nekik egy szúrás? A maradék 20% megbízik a tudósokban, akik tévedhetetlenek egy kísérleti, soha ki nem próbált szerrel kapcsolatban.


És ott vagyunk mi, az oltatlanok, akik közül jelentős százalék konteós, paranoid skizofrén. Tehát gyakorlatilag a népesség 5%-a foglalkozik a valós kérdésekkel. Esélyünk sincs. De kíváncsian várom ennek az egésznek a folytatását, szinte egy sci-fi thrillerben érzem magam.

2021. aug. 14. 14:53
 287/312 anonim ***** válasza:
100%

280 nehogy azt hidd hogy majd az eliteken vezetik le... Én arra tippelnék hogy valahogy az oltatlanok felé vezetik majd az indulatokat, pl. azt mondják ezek egy új mutáns tünetei, ilyenkor nem gondolkoznak racionálisan az emberek.

Egyébként sose higyjétek el hogy tanulatlan prolik vagyunk mert nem kérünk belőle, mikor a phd-sok körében a legmagasabb a vakcinahezitancia🤡🤡🤡

[link]

Én is egyetemen tanultam biológiát, ezek az emberek sajnos nagyon durva Dunning-Krueger effektusban vannak, fogalmuk sincs milyen bonyolult az emberi test és milyen veszélyes a hosszu távú teszteket megkerülni. Nagyon leegyszerűsített kis világban élnek. Egyébként az nem tűnt fel senkinek hogy eddig sosem sikerült koronavírus vakcinát fejleszteni de most hirtelen pár hónap alatt előállnak vagy 6-tal? Vagy hogy az influenza ami sokkal halalosabban indult, valahogy 100 év alatt nem fejlődött szupermutáns tömeggyilkossá, úgy hogy nem oltattunk? Miért nem rettegünk attól is folyamatosan? Egyébként a vicc hogy pont hogy a leaky vakcinák fogják előidézni a halálos mutánsokat, ha valami.

2021. aug. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 288/312 A kérdező kommentje:
Bocs az elmélkedésért, de napról napra egyre jobban távolodunk a demokráciától, a fejlett nyugat egyre egyértelműbben veszi fel a kommunizmust (ezt már a társadalomkutatók is észlelték, nemcsak az én véleményem), márpedig ők, vagyis az ottani trendek irányítják az egész világot. Januárban még elképzelhetetlen volt, hogy bárkit is diszkrimináljanak az oltatlansága miatt, most ott tartunk, hogy durva, és ettől már csak egyre durvább megbélyegzések, kiközösítések, szankciók várnak ránk.
2021. aug. 14. 15:11
 289/312 A kérdező kommentje:

287:

soha nem felejtem el, amikor a középiskolai biológiatanárom (aki pont genetikus is volt) a bioterrorizmusról mesélt nekünk a sejtbiosz órákon. Szerinte a jövő háborúját vírusok és mikrobiológiai fegyverek fogják alkotni. Nem lőtt túlságosan félre. Bár nem egy szándékosan kitervelt háborúról van szó, hanem a fejlett technológiánk következményéről, mégis a 21. század modern keretek között zajló világháborújának kellős közepén vagyunk. Ennek, mint bármelyik háborúnak, elengedhetetlen következménye a társadalmi polarizáció és a manipuláció. Én nem is magától az oltástól félek ennyire, hanem a köré szerveződő bűnözéstől.

2021. aug. 14. 15:27
 290/312 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem a tiszta kommunizmus a cél, hamem valami Kína-féle fasizmus leginkább, social credit systemmel, arcfelismerő kamerákkal stb. Csak képzeljük el a mai technológiákkal milyen jól meg lehet valósítani a megfigyelőállamot, Kelet-Németország és 1984 semmi nem lesz ehhez képest. De nekem az is megfelel ha inkább meghalok mert ilyenben nem akarok élni.
2021. aug. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!