Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A kormány szerint a kötelező...

A kormány szerint a kötelező oltás eleget tesz a "nem ártani" bioetikai alapelvnek. Egyetértetek?

Figyelt kérdés

Erre a bioetikai alapelvre hivatkozott a Magyar Orvosi Kamara, amikor bejelentették az egészségügyi dolgozók kötelező beoltását. Azt is hozzátették, hogy eddig is léteztek kötelező oltások, így a mostani sem lesz kivétel. Novák Katalin elmondása szerint a többi szektor kötelező oltásáról csak később dönt a kormány.


Részekre bontom.

Nemhogy nem tesz eleget az bioerkölcsi alapelvnek, hanem ezzel a lépéssel egyenesen átlépnek minden orvosetikai morált. Emberkísérleti, eddig soha ki nem próbált biolaboratóriumi anyagot akarnak kötelezően befecskendezni mindenkibe, aki az egészségügyben dolgozik. Egy ideális világban a kötelező oltás helyett minden állampolgárnak kötelező lenne a 2 hetes karantén, és ezekkel az ún. vészhelyzeti oltásokkal csak azokat a dolgozókat oltanák be kötelezően, akik elengedhetetlen munkát végeznek (orvosok, építészek, gyári munkások, stb.). Ez gazdasági összeomlást eredményezne, de a kísérleti vakcinák miért jelentenének kisebb veszélyt?


Valóban léteztek eddig is kötelező oltások, de azok nem génterápiás eljárások voltak, hanem minden biztonsági kritériumot teljesítő oltások.


A Novák Katalin által belengetett "majd meglátjuk", hogy milyen szektorokban teszik kötelezővé az oltást sajnos hamarosan valósággá fog válni. Amint elérkezik a negyedik hullám, a pedagógusokat, de talán az egész lakosságot kötelezően beoltják.


Szerintem ez nemcsak felháborító, hanem a 21. század legnagyobb bioterrorizmusa és fasizmusa.

Kíváncsian várom a véleményeket.



2021. júl. 20. 00:55
 291/312 A kérdező kommentje:
A kommunista ideológia fokozatos elsajátítása, alkalmazása nyugaton nem egy szándékos vagy tudatos folyamat, hanem épp ellenkezőleg, egy természetes átalakulás. Ezek a társadalmi erők (mint a fasizmus, kommunizmus) valójában soha nem múltak el, csak most térben máshol/másképp manifesztálódnak. Naiv illúzió, hogy a rendszerváltás után megszűnt a szocializmus, igazából az történhetett, hogy mostanáig fokozatosan épült. Szerencsére még nem tetőzött. Majd akkor fog tetőzni, ha megvalósul az az elég bizarr fantázia, amiről te is írsz.
2021. aug. 14. 15:44
 292/312 A kérdező kommentje:

Itt egy érdekes cikk a témáról:


[link]

2021. aug. 14. 15:50
 293/312 A kérdező kommentje:
*uhh, bocsi. Nem olvastam végig, az eleje jónak indult, de a vége felé már totális baromságokról ír. Úgyhogy visszaszívom.
2021. aug. 14. 15:52
 294/312 anonim ***** válasza:
96%
Hát igen, és mi vagyunk a paranoid skizofrénok, mert látunk egy egyértelmű trendet, hogy veszik el az emberek szabadságát és még tapsolnak is hozzá. Vezetik be a digitális igazolványokat, az emberek nem tudják, nem látják mi az, nem fogják fel hogy milyen veszélyes és milyen közel van a kínai szociális pontozásos rendszerhez. De igazából ha ebben akarnak élni akkor éljenek, nekem jó inkább a halál is.
2021. aug. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 295/312 JLCS ***** válasza:
74%
Fura esetem volt pár napja.Egy orvossal beszélgettem-egy igazival,köztiszteletben álló személlyel. Az oltással kapcsolatosan.A dolgok mögé is lát,nem felszínes ember,de mégis az oltás beadásának híve. El is sorolta az okokat,a személyes felelősségtől kezdve több mást is felsorolt. Hiteles és elfogadható volt,és tiszteletre méltó is. Az első személyes beszélgetésem volt a témáról,egy olyan emberrel,aki mélyebben benne volt mint én. Hálás vagyok neki az emberi hozzáállásáért. A vírus eredetére is rákérdeztem,mire óvatos,kitérő választ adott,de a mögöttes üzenetet vettem: valószínűleg laboratóriumi "termék". De,ez mondta mellékes most.Nekünk gyógyítanunk kell mindenáron. Bennem azóta is ambivalens érzeteket kelt,ez a kijelentése. Egyrészt: igazi orvosi hivatástudattal,mások feltételnélküli gyógyítása a dolga. Kérdés nélkül. Másrészt:akik ezt a kis lényt előállították,egész más meggondolás mozgatja a "tudósokat". És ez a kettő ugyanazon test két karja: az egyik öl,gátlás nélkül,a másik gyógyítja az áldozatokat végkimerülésig. Érzitek ezt a csapdát? Ez a paradoxon nagyon bennem maradt. Megérne egy misét utána járni.
2021. aug. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 296/312 A kérdező kommentje:

JLCS:

Úgy érted, hogy tulajdonképpen minden az oltás-felvétel érdekében történik? Minél több a kimerült orvos, annál jobban nyomják majd az oltás-propagandát, és annál több ember veszi fel? Ez már alapból is egy releváns érv lenne, hiszen a vírus az idősekre kifejezetten veszélyes. Másrészt, a gyártócégek szerintem függetlenül végzik a dolgukat, nem működnek együtt a kínai laborokkal. Még egy kérdés: tegyük fel, hogy a népességcsökkentés a cél, akkor kiengedhettek volna egy sokkal extrémebb vírust is, ami a fiatalokra is veszélyes, nem?

Bár még várjuk meg annak is a hosszútávú következményeit...

2021. aug. 14. 18:06
 297/312 A kérdező kommentje:
Összesen 7,6 milliárd ember él a Földön. Jelenleg majdnem 5 milliárd oltott ember van, és a kirobbanás óta 206 millió covid-pozitív. Nem hinném, hogy 5 milliárddal szeretnék csökkenteni a létszámot, az nagyon sok.
2021. aug. 14. 18:14
 298/312 A kérdező kommentje:

Bár most írtam be a google-ba, hogy mennyi lenne az ideális populáció, és azt dobta ki, hogy 1,5 vagy 2 billió. Na ez most már kicsit para.


"The optimum population of Earth – enough to guarantee the minimal physical ingredients of a decent life to everyone – was 1.5 to 2 billion people rather than the 7 billion who are alive today or the 9 billion expected in 2050, said Ehrlich in an interview with the Guardian."


Ha az oltás miatt meghal 5 milliárd ember, akkor még mindig életben marad 2 milliárd ember, ami ebben az interpretációban továbbra is soknak számítana...

2021. aug. 14. 18:20
 299/312 JLCS ***** válasza:
94%
Kérdező,félreértetted amit írtam. Csak egy pillanatra felvillant előttem az a törvény,amit a nagy Hegel dialektikának hívott. Egy világ ami önnön maga ellentétébe fordul.(Spengler Nyugat alkonya) A jelenlegi ember által létrehozott ún.civilizáció,destrukciója úgy tűnik sokaknak-erősödik. Ugyanakkor a tudatosság szűk embercsoportokban növekedik,és ezek segíteni akarnak,vagy egyszerűen csak megérteni a kor tendenciáit. ezek közé sorolom magamat is. Ne vonjunk le messzemenő következtetéseket,utánjárás nélkül.
2021. aug. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 300/312 anonim ***** válasza:
74%

érdemes erre odafigyelni!!!

"célja a népességkontroll, emberek elpusztítása"

[link]

2021. aug. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!