Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogyan lehet saját ingatlanhoz...

Hogyan lehet saját ingatlanhoz jutni?

Figyelt kérdés
Most őszintén szerintetek mi lesz azzal a réteggel mint például velem is aki nem akar kapcsolatot se saját családot csak egy nagyobb házat magamnak. Viszont a túlárazások miatt lehetetlen összespórolni rá a pénzt még akkor is ha hitelre venné az ember. Rá kényszerülők hogy szülőknél lakok mert a túlárazott albrélet árak és a lakás árak az egekbe vannak. Egy panellakás olyan 50 nm lerül havi 160-170 ezerbe forintba és akkor még ebbe nincs benne a rezsi a közös költség az ennivaló a havi élet meg hobbi és miegymás. Ez így összeségében havi 500-600 ezer Ft -ot elvinne. Ebben az országban viszont ennyit pénzt nagyon kevesen keresnek. Ha ez nem így lenne akkor nem látnék csak 200 ezer forintos álláshirdetéseket.
2021. aug. 2. 19:10
 11/96 A kérdező kommentje:
Hátha én havi 700 ezret keresnék akkor ha nem költöm el akkor 25 év mire tudnék venni egy ingatlan. Tehát jó esetben is 25 évesen mondjuk annyit keres akkor 50 évesen megtudnám venni bár ott az infláció de akkor is. Tehát 50 éves koromig a szülők nyakán kell élni hogy 50 évesen vehessek magamnak egy házat.
2021. aug. 2. 19:56
 12/96 anonim ***** válasza:
93%
Ne fáradjatok. A kérdező visszatérő vendég, sok ilyen kérdése volt már. Kár belé a szó. Eddig 50-100 milliós házakat akart venni egyedül, hitel nélkül, most szintet lépett és már 400 milliós kell neki.
2021. aug. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/96 anonim ***** válasza:
73%
Kerdezo, befektetsz bitcoinba es par ev mulva maris te leszel az adocsalo :))
2021. aug. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/96 A kérdező kommentje:
Ez kb a 4-ik kérdésem és az első az ilyen témából de igazából mindegy. Javaslom azt ha már olvasod a kérdéseket és visszatérő válaszoló vagy hogy válaszolsz egy kérdésre sem csak olyanokra amikre valóban tudsz válaszolni, ugyanis rengetek kérdésnél megfigyeltelek és mindenhol ugyanazt írod hogy hogy mindent kérdést ugyanaz a kérdező írt ki.
2021. aug. 2. 20:05
 15/96 anonim ***** válasza:
46%

De amúgy viccen kívül, engem is érdekel, hogy (tisztességes munkával!) hogyan vehet egyszerű ember ilyen ingatlanokat. Én megvenném, ha lenne rá. És ketten vagyunk a férjemmel, bőven többet keresünk, mint 4-500 ezer, de ez azért nem az a szint, amit bérből vesz az ember. Ha a családunkban hirtelen mindenki meghalna és eladnánk az összes rokon házát, abból sem jönne össze a 400 millió. Szóval engem is érdekel, hogy mégis hogyan lehet ilyen ingatlanhoz jutni?

De nem is feltétlenül kell a 400 milliós balatoni luxusvilla. Sima egyszerű, hétköznapi családi ház Budán, nem különösebben közel a városhoz, csak annyi, hogy Budapest határain belül van, a "jobbik" oldalon 150-200 milliónál kezdődik. Hogy? Miből? Havi több, mint 1 milliót keresünk, de nem nehéz kiszámolni, hogy ha azt egy az egyben félre is tennénk (mert nem eszünk, nem fizetünk rezsit, lakáshitelt, nincs autó, nincs gyerek, nincs semmi sem), 150-200 hónapig kéne spórolnunk, ami 13-16 évet jelent összességében. Úgy, hogy minden egyes megkeresett fillérünket félretesszük. És mi még az országban bőven az átlag feletti keresetűek vagyunk, ketten, hitelképesek és minden. És ezen a CSOK se segít, mert 200 millióhoz az a 20 millió (amiből 10 ugye hitel) nem annyira segít hozzá.


Szóval, engem is érdekel. Mi fejlődünk a szakmánkban. Jól keresünk. Akkor, hol a házunk? :D

2021. aug. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/96 anonim ***** válasza:
50%
Jól menő vállalkozók szoktak ilyeneket venni.
2021. aug. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/96 anonim ***** válasza:
100%

“Ahogy a boltos sem kérdezi meg a vevőtől hogy minek neki 10 doboz sör mondjuk.”

Mondjuk a hasonlatnal maradva, a boltos is csak nezne ki a fejebol, ha a vevo ott nyavalyogna neki, hogy de hat nincs penzem a sorre, mint ahogy most te picsogsz a lakasarakra. Erdekes, hogy csak az egyik oldalat latod a dolgoknak.

2021. aug. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/96 A kérdező kommentje:
Jól mennő vállalkozók. Ezt annyira szeretem. A vállalkozók sem tudnának venni ilyet ha nem lenne alkalmazott aki termelne dolgozna nekik és ő meg ezáltal keresi a rengetek pénzt. Ugyanúgy vehetne az átlagemebr is egy ilyen ingatlant sokkal jobb mint egy lakásban nyomorogni. Én úgy gondolom hogy aki tisztességesen dolgozik és fejlődik is annak nyugodtan megérdemelné egy ilyen ingatlant amit linkeltem.
2021. aug. 2. 20:24
 19/96 anonim ***** válasza:
83%
Ideje felnőni.
2021. aug. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/96 anonim ***** válasza:
75%
Én Ferrarit szeretnék. Sokkal jobb, mint egy Opelben bohóckodni.
2021. aug. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!