Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogyan lehet saját ingatlanhoz...

Hogyan lehet saját ingatlanhoz jutni?

Figyelt kérdés
Most őszintén szerintetek mi lesz azzal a réteggel mint például velem is aki nem akar kapcsolatot se saját családot csak egy nagyobb házat magamnak. Viszont a túlárazások miatt lehetetlen összespórolni rá a pénzt még akkor is ha hitelre venné az ember. Rá kényszerülők hogy szülőknél lakok mert a túlárazott albrélet árak és a lakás árak az egekbe vannak. Egy panellakás olyan 50 nm lerül havi 160-170 ezerbe forintba és akkor még ebbe nincs benne a rezsi a közös költség az ennivaló a havi élet meg hobbi és miegymás. Ez így összeségében havi 500-600 ezer Ft -ot elvinne. Ebben az országban viszont ennyit pénzt nagyon kevesen keresnek. Ha ez nem így lenne akkor nem látnék csak 200 ezer forintos álláshirdetéseket.
2021. aug. 2. 19:10
 71/96 anonim ***** válasza:

Ha ezt le lehetne írni egy gyakori kérdések alatt, hogy gazdagodjál meg, akkpr az országban minenki gazdag lenne.😄

Szerencse, jókór jó időben, kitartás.

2021. aug. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/96 anonim ***** válasza:
100%

67.:

Miutan irtam, hogy egy darab egyszemelyes cegem van, ezert az egyeduli alkalmazott, akit alul tudnek fizetni, az en vagyok.


Arrol nem is beszelve, hogy az alulfizetettseg egy elegge gyenge kifogas, onmentegetes, hisz ha azt jelenti, hogy kevesebbet kap valaki, mint amennyit er.

Erre viszont megvan a megoldas: uj helyet kell keresni, ahol realisan fizetnek. (En is ezt csinaltam, dolgoztam, fejlodtem, tanultam, aztan nott vele a fizetesem. Ha a ceg enm akart/tudott eleget fizetni, kerestem uj, a tudasomnak jobban megfelelo allast.)

Csak aztan nehogy kideruljon a magadfajtanak, hogy pontosan olyan keveset er a tudasa, mint amennyit kapott…


Es valoban, 18 eves koromban kezdtem dolgozni, de pont nem amiatt az egyetlen dolog miatt, ami a szuklatokoruseged miatt el tudsz kepzelni. Egyszeruen a szuleimnek nem volt penze tandijra, hat egyetem mellett vegig dolgoztam.


Egyszeruen szuklatokoru es buta vagy, igy nehez barmire is vinni.

Az csak raadas, hogy cserebe rosszindulatu es irigy, de ezek “csak” az emberi “ertekeidet” jelzik…

2021. aug. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/96 A kérdező kommentje:
Igen de te azt írtad hogy 18 éves korod óta dolgozol vagyis 20 éve és ebből 10 évig fejlesztőként dolgoztál. Tehát ha valaki még csak tanulja a szakmát akkor hogyan lehet egyből fejlesztő? Tehát akkor másképp kell értelmezni hogy 18 éves korod óta dolgozol de nem fejlesztőként kedztél dolgozni hanem mittudomén árufeltöltőként mondjuk. Ember nem a tudással van a probléma az embereknek hanem azzal hogy nincs pénez a kormánynak nincs pénz arra hogy felődjenek a cégek és mindenki aki megérdemli megkapjon annyi pénzt amennyit megérdemel. Mit gondolsz a sebészek akik majdhogynem 10-12 évig tanuljak a szakmát megkapják egyből majd a 500 ezer-1 millió Ft-os fizetést? Nem. Elöszőr kezdik 200-300 ezerrel forintra és jó ha eljutnak 40 éves korukra majd arra a szintre ha jók a szakmában hogy megkeresik a nagyobb összeget. De mégis ki akar várni 40-50 éves korig vagy mégtovább hogy na majd akkor jusson vagy tudjon venni az ember lakást vagy házat aztán a fél élet elment rá.
2021. aug. 4. 12:43
 74/96 anonim ***** válasza:

"Azt írta hogy 20 éve dolgozik és ebből 10 évet lenyomott fejlesztőként vagyis 18 éves korától 28 éves koráig fejlesztő volt majd utána lett vezető. Én így értelmezem amit írt. De hogy lehet valaki 18 évesen fejlesztő vagy 19 évesen ha 40 év alatt van jelenleg. Ahhoz nem egyetem kell meg nagy tapasztalat?"


A 39 is 40 alatt van. Lehet, hogy csak 2 éve vezető, az úgy 37, és így 27 éves kora óta fejlesztő.

2021. aug. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/96 anonim ***** válasza:

Kisse a reszleteken valo kotozkodesnek erzem, de ezen ne muljon, reszletezhetem: 18 eves korom alatt dolgoztam biciklis futarkent es villamossagi szerelokent. Szerettem volna nyaralashoz, a hetkoznapi eletre egy kis penzt, hat dolgoztam.

18 eves koromban kezdtem el egyetem mellett projekt alapon fejlesztokent (full stack, akkori neven kb “webmester”, addig csak hobbiszinten szorakoztam vele). Nyilvan erosen kezdo voltam (ha mi mas lettem volna), keves penzert, de ilyenkor amugyis a fejlodesi lehetoseg az elso, nem a fizetes.

Aztan kb 29-30 eves koromban kezdodott az atmenet vezetoi iranyba, most pedig 39 vagyok.


Az meg, hogy valaki sok penzt AKAR fiatalon, az senkit nem erdekel, az elet nem igy mukodik, hogy a vagyalmaidhoz igazodik, tenni is kell erte. Ahogy a peldabeli orvos bere emelkedik, ugy emelkedik mindenkie, ahogy fejlodik, ez a normalis. Semmire nem adnak jo fizetest.

Ha viszont nagyobb tudasod van, akkor igenis kifizetik a cegek, ugyanis ilyen embert mar nem talalnak minden utcasarkon, hanem igenis meg kell fizetni a szaktudast, akar tetszik a cegnek, akar nem.

2021. aug. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/96 anonim ***** válasza:
63%

Nem olvastam végig a sok agyzsibbasztást, de akkor tessék itt a példánk.

A semmiből kezdtük, nulla hátszéllel. Én 31 vagyok, a férjem 36. 5 éve ismertük meg egymást, csupán 5-6 éve van mindkettőnknek szakmába illő, értelmes mérnöki melója (alkalmazottként), addig képeztük magunkat. Az első összekuporgatott kis pénzünket összeraktuk és vettünk belőle minimális önerővel egy lakást. Azóta sokkal jobb fizetéseink lettek, pont most végtörlesztettük a lakáshitelünket. Így tisztán van a kezünkben gyakorlatilag 30 millió forint és még 10 millió megtakarítás. Némi fejszámolással azt mondom akkor, hogy 6 év alatt összelapátoltunk ~40 millió forintot és vélhetően már sosem lesz olyan nehéz, mint az első 2-3 év ebből. Jelenlegi állás szerint évente 8-10-12 millió forintot már simán összerakunk ketten, ami várhatóan csak növekedni fog. Szóval egy 50-60 milliós ház már most sem akkora álom, 1-2 év múlva meg akár kp-ra megvesszük. 40-45 éves korunkra pedig akár az áhított 100 millás ház is meglehet hitel nélkül. És ismétlem. Alkalmazottak vagyunk mindketten. Ha vállalkoznánk, még jobban is kijöhetnénk (vannak ilyen jövőbeni terveink). Van ezzel így sok mérnök, orvos, fogorvos, állatorvos, pszichológus, jogász, felsővezető/menedzser, közéleti személy, politikus, előadóművész, vagy akár csak egy hiánypótló ötlettel rendelkező egyén, stb. Rajtad múlik, hogy a lehetőségek közül melyiket választod. Bár nem olyan egyszerű, a nulláról is fel lehet küzdeni magad, csak akarni kell. A gyerekeinknek pedig már könnyebb lesz, mert hagyunk rájuk egy nagyobb vagyont. Te a válaszaid alapján nem akarod, csak kifogásokat keresel.

Rendelkezel pl. pénzügyi tervvel az elkövetkezendő 5-10-15 éves és akár méghosszabb időtávra vonatkozó ütemezéssel? Megtudod mondani most milyen befektetéseid vannak és összesen mennyi pénz van ezekben? Megtudod mondani, hogy 5 év múlva ez mennyit fog hozni neked? Mi a terved, hogyan fogod elérni az első saját lakást? Mi a terved, ezután hogyan fogsz továbblépni?

Megsúgom, ezeket a 200+ milliós ingatlanokat a legnehezebb eladni. Alacsony rá a vásárlói réteg és nem feltétlenül az ára miatt, hanem azért, mert ha valakinek olyan vagyona van, amiből ezt csípőből megteheti, akkor általában inkább épít magának olyat, ami a saját igényeire készül. Én már egy 100 milliós ingatlannál is erősen el fogok gondolkozni ezen.

2021. aug. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/96 A kérdező kommentje:
76-os: Én egyedül értem a kérdést. Bár ez nem ebbe a témakörbe tartozik és gondolom te nő vagy de fiúknak nehezebb ismerkedni ezáltal a fiúk magányosabbak lesznek tehát értsd úgy hogy anyagi terén is mindent egyedül kell nekünk magányos srácoknak megoldani.
2021. aug. 9. 12:45
 78/96 anonim ***** válasza:
48%
Jó, hát ha ekkora hiszti gép vagy, nem csoda, hogy nincs párod. A nőknek férfi kell és nem picsogó kislányok.
2021. aug. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/96 anonim ***** válasza:
60%
Jajj hagyjuk már ezt a hülyeséget. Most is csak a kifogások jönnek. Bezzeg arra nincs válaszod, hogy milyen megtakarításaid, pénzügyi terveid vannak stb. Az meg, hogy a nők könnyebben találnak dugópajtit, hát pont nem számít akkor amikor összekötöd az életed és a pénzed valakivel. Azt igenis meg kell válogatni, nem az első útszélivel teszed meg, szóval hagyjuk már a kifogásokat, hogy egy nőnek könnyebb.
2021. aug. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/96 A kérdező kommentje:
Hány férfi megad a nőnek akármit csakhogy p... jusson akár egész életen át. Sőt ha már a sze..ért fizetnek a férfiak ügye akkor inkább ha találnak maguknak párt inkább kifizetnek nekik is egy lakást a nőnek csakhogy vele legyen. Hogy lennének édes istenem pénzügyi terveim. Az anyám évek óta nem dolgozik csak viszi az apámtól a pénzt az apám dolgozik csak de ő is keveset keres. Nincsen se rokon se nagyszülő se nagybácsi se senki olyan rokon hogy na most akkor én öröklök nagyszülőtől egy házat vagy lakást amit később eladk és lesz legalább alaptőkém egy házvásárláshoz. Nekem nem a 0-ról kell indulni meg a 0-ról indulok hanem a mínusz 5-ik szintről. Egy megtakarítás abból áll hogy az ember dolgozik jó pénzért amiből jut annyi hogy tud mellette élni is és félrerakni. Melyik cég fizet szerintetek manapság egy fiatalnak vagy pár év tapasztalattal rendelkező embernek havi több száz ezret amiből lehet tervezni? Megsúgom itthon egyik cég sem. Esetleg Svácjban vagy Luxemburgban de ott is drágák a lakás árak.
2021. aug. 9. 13:05

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!