Miért akarják egyes hívők mindenáron tagadni az evolúciót? Egyáltalán mi a tétje annak, hogy igaz-e vagy sem?
Nem csak rágalmazás, hanem emberek félrevezetése hamis információkkal (csalás), előre megfontolt szándékkal, esetleg bűnszövetkezetben, és haszonszerzés céljából (ha árul is hozzá valamit, stb).
Azért ennek már lenne tétele.
#161: " Nem csak rágalmazás, hanem emberek félrevezetése hamis információkkal (csalás), előre megfontolt szándékkal, esetleg bűnszövetkezetben, és haszonszerzés céljából (ha árul is hozzá valamit, stb).
Azért ennek már lenne tétele"
Itt egy kreacionista múzeum. Milliókat költöttek rá, nemcsak erre, mert van több is.
Tele hamisítványokkal, némely esetben nagyon igénytelen szintű kivitelezéssel. Az egész kész röhej, és iskolás gyerekeket hurcolnak ide "okulni".
A kreacionizmus gazdag. Rengeteg támogatója van, és dől hozzájuk a pénz, amiből soha kutatásokra, vagy saját laborokra nem költenek semmit, csak ilyen múzeumokra, meg töménytelen mennyiségű propagandára megy el a pénz. Pl. Harun Yahya baromságokkal és rágalmazásokkal telefirkált monumentális terjedelmű evótagadó könyvének terjesztésébe is hatalmas energiákat fektettek egész világszerte. Közben egyes laboratóriumok kutatói, akik valóban a világunk jobb megismeréséért dolgoznak, és ahol az eredmények nagy hasznunkra válnak, néha már szinte rimánkodnak a pénzmagért, de legalábbis közel sem jutnak annyi támogatáshoz, mint ezek a hoax-gyártók.
A dolog totál nyilvánvaló, a csalások könnyedén leleplezhetőek lennének, de ha elolvasod az ajánlott cikket, itt is a szakértők csak bementek, jókat bosszankodtak, vagy nagyokat nevettek a sok imbecillis, agymosó zöldségen, majd szépen hazamentek. Asszem én se csináltam volna mást. Van jobb dolgom is, mint...
Ha te bemennél ebbe a múzeumba, akkor utána a nyakadba vennél ezekkel szemben egy pert? :)
Mozgalmat lehetne indítani ellene.
Sajnos az állam is mögöttük áll.
Sajnos nagyon sok olyan dologra adnak ki milliárdokat dollárban ami, ha hinnének az emberek kiderülne teljesen fölösleges kiadások.
És a felszabadult pénzösszegeket a föld népességének életszínvonalát lehetne növelni. (Ja és akkor talán a kapzsi emberek is eltünnének.
Például ez is egy komoly tét lehetne.
Követ62
Lehetne, ha felesleges dologról lenne szó, aminek semmi haszna. De a szóban forgó evolúciós folyamatok ismerete elengedhetetlen például a gyógyászatban, a kórokozók elleni védekezéssel kapcsolatban. Génmódosítás rengeteg problémára adhat hatékony megoldást, olcsóbb gyógyszerek, olcsóbb élelmiszer, szélsőségesebb körülmények között termesztett haszonnövények, haszonállatok metánkibocsátásának visszaszorítása, stb, de ehhez is elengedhetetlen hogy az ezzel foglalkozó ember minél pontosabban tisztában legyen az általa vizsgált élőlények evolúciós hátterének.
Vagy épp ott vannak az evolúciós algoritmusok, amelyek tökéletesen alkalmasak új eszközök tervezésére, gyorsabban és hatékonyabban mintha egy csapat mérnök dolgozna az ügyön. Pl.:
#166: "Lehetne, ha felesleges dologról lenne szó, aminek semmi haszna."
Hát, most tényleg egy incuri-pincurit vitatnám az álláspontod, kedves Kérdező! :D (na'on meghesszeltem, hogy tényleg te vagy-e).
A tudományos felfedezések hatalmas hányada eleinte semmi kézzelfogható előnyhöz nem juttatta az embert, ám idővel mindegyikről kiderült, hogy így vagy úgy egyre erőteljesebben kidomborodott a haszna, ill. alkalmasint egy idő után már a haszna nélkül elképzelni se lehetett az életvitelünket. Ha ezek nem lettek volna, akkor ma sokkal de sokkal több szegény és éhező lenne...stbstb.
Nem létezik terméketlen tudományos kutatási eredmény, ha az a valóságnak tényleg rámutat egy működtető elemére (és ezt még a majdnem legvisszamaradottabb országok vezetői is tudják, ezért nem tartják vissza pl. az evolúciókutatásokat se), mert a valóságból csak úgy lehet hasznot húzni, ha azt ismerjük, és ha egyetlen egy vizsgálható elemét is kihagyjuk ennek a valóságnak valami álszentimentális kreacionista ráhatás miatt (ingyenkonyhákba inkább a pénzt, míg ők persze szórhatják bármilyen baromságra), akkor nem az a kérdés, hogy kihagyunk-e ezzel lehetőséget, hanem az, hogy mennyit, és mikortól veszi az kezdetét.
Ráadásul az ember azért ember, mert a tudásvágya, kíváncsisága határtalan. Nem a haszon lebeg a szeme előtt elsősorban. Aki ezt a hajtóerőt sorvasztani akarja demagógiákkal, az az én szememben bűnt követ el.
"Mozgalmat lehetne indítani ellene."
Azok vannak, de nem szokásuk a bíróságra és a rendőrségre menni.
Jól kidomborítja a tudományos közösség impotenciáját ilyen téren a Behe-per is (Kitzmiller kontra doveri iskolaszék).
Az egészből csak azért lett valami, mert néhány szülőnek elege lett abból, hogy a kreacionizmus egyre erőszakosabban furakodott be az állami iskolákba.
Pedig ez nálunk is tendencia:
Azért is visszataszító volt ez a Tasi előadás engedélyezés az iskola vezetősége részéről, mert köztudott, hogy Tasinak az égvilágon semmiféle olyan szakmai jellegű végzettsége nincs, ami okán lehetett volna azt mondani, hogy a gyerekek ismeretterjesztés címén kapnak plusz információt. Ez szimpla hittérítés volt (amire ez az iskola rámondta az 'áment', mint tudományos előadásra), ráadásul megcélozva ezzel a könnyen befolyásolható gyerekeket. Úgy még elment volna a dolog, ha kontrollnak felkérnek Tasi mellé egy valódi szakembert, vagy legalább a helyi biológia tanárt (ha csak nem ő is beavatott volt).
Nyugodtan fel lehetett volna jelenteni a suli vezetőségét, ha ez szimpla állami iskola volt. Senki se tette meg. Csak morogtak miatta. És az én "erőmből" is csak ennyi telik... :D - ámbár, ha ezt az én gyerekemmel tették volna... hm... hm...
Ámbár... azt se tudom, hogy itt nálunk fel lehet-e jelenteni egy iskolavezetőséget azért, mert áltudományt terjeszt az osztályokban külső előadókra támaszkodva. Mondjuk mert rombolják a tananyagok hitelét? Vagy ilyesmi?
Fogalmam sincs...:(
Cerevisiae, lehet hogy félreértettél. A tudomány eredményeinek hasznát nem vitatom. De azért vannak olyan áltudományos próbálkozások, amik felesleges erőforrásokat kötnek le, pl amikor ezós dolgokat akar bizonygatni valaki.
A válaszommal pont arra próbáltam rámutatni hogy az evolúció, minthogy valós, ismert folyamat, aminek ráadásul többrétű gyakorlati haszna is van, nem keverendő a felesleges áltudományok közé.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!