Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Bibliában a fiú, Atya, Isten...

Bibliában a fiú, Atya, Isten fia, kifejezéseket szó szerint kell érteni vagy szimbolikusak?

Figyelt kérdés

Bibliában többször is szerepel a fiú, Isten fia kifejezés néha Jézusa esetében és más emberek, próféták esetében is. Legtöbb keresztény irányzat ez alapján Istennek gondolja Jézust, pedig nincsen egyetlenegy vers sem az egész Bibliában, amelyben Jézus azt mondaná: Én Isten vagyok, imádjatok engem. A többi esetben mikor nem Jézusról van szó szimbolikusnak veszik ugyanezeket.



Erre a versre például azt mondják bizonyítja Jézus Istenégét, tehát hogy Jézus fiú Isten és biológiai értelemben Isten fia:


Zsidók 1:5 Mert az angyalok közül kinek mondta valaha: "Fiam vagy te, ma nemzettelek téged!" majd: "Atyjává leszek, és ő Fiammá lesz."



Ebben a versben Dávidról van szó és nagyon hasonlít az előzőhöz de a legtöbb keresztény szerint itt csak szimbolikusan értendő a fiú:


Zsoltárok 2:7 Törvényül hirdetem: Az Úr mondá nékem: Én fiam vagy te; én ma nemzettelek téged.



További hasonló versek amiket csak szimbolikusan értelmeznek:


Kivonulás 4:22 Ez az amit az Úr mond: Izrael az én legidősebb fiam.


Róma 8:14 Mert akiket Isten Lelke vezérel, azok Istennek fiai.



Ugyanez az helyzet az Atya szónál is, mikor Istenre utalnak. Jézus Atyának szólítja Istent, ezt úgy értelmezik hogy Isten Jézus tényleges apja, más esetben pedig szimbolikus, de Jézus azt mondja Isten mindenkinek Atyja:


Efézus 4:6 Egy az Isten és mindeneknek Atyja,


János 20:17 Monda néki Jézus: Ne illess engem; mert nem mentem még fel az én Atyámhoz; hanem menj az én atyámfiaihoz és mondd nékik: Felmegyek az én Atyámhoz és a ti Atyátokhoz, és az én Istenemhez, és a ti Istenetekhez.



Ha ezeket figyelembe vesszük miért nem Isten Dávid? Vagy miért nem Isten minden izraeli? Mert Jézus istenségét vallók logikája alapján ez következik. Vagy miért nem szimbolikus minden esetben? Tehát Jézus sem Isten? Más vallásúak is válaszolhatnak, nem csak keresztények, és az ateistákat is meghallgatjuk.



2017. jan. 5. 21:32
 271/309 anonim ***** válasza:

Bocsi, itt a teljes:


"Kár hogy ilyet nem ír. Főleg ha elolvasnád a kapcsolódó verseket. Csillagok felől érkezik valami, nem a csillag indul el és kergeti a démonokat."


Na ne! Ott világosan az van írva, hogy az alsó ég (már ez is tudománytalan baromság, mert mi az, hogy alsó ég?) fel van díszítve lámpásokkal, ami csak a csillagokra vonatkozhat. Nincs ugyanis más dísz vagy lámpás ott. Már rengeteg műhold kering a világűrben elég rég óta, de semmi más nincs ott, kivéve persze a meteoritokat, de azok csak akkor villannak fel, ha beérnek a föld légkörébe. Korán írója persze azt hiszi, hogy ilyenkor egy démont vetnek vissza a Földre. Szerinte a csillagoknak az a funkciója, hogy ha egy démon felemelkedik a földről, az azzal lesz visszahajigálva. Nevetséges!


"István, ha tisztában vagy azzal hogy a Bibliában vannak tévedések, hogy hiheted hogy sértetlen Isteni kinyilatkoztatás? Isten szavában lehet tévedés? Nyilván nem. Ráadásul itt nem számunkra totál ismeretlen eseményről van szó mint amit te hoztál a Koránból hanem jól ismert élőlényekről, vagy számszerű konkrét adatokról."


Szerinted hányszor lett már neked leírva, hogy nem az Isten szavában van a tévedés? Ne égesd már magad, hogy ennyire értetlen vagy még mindig! Azt is elmondtuk már, hogy a Biblia nem tollbamondás. A próféta kapott Istentől kinyilatkoztatásokat, pl. álmok vagy látomások útján, majd saját szavaival leírta. Az simán benne van a pakliban, hogy egy-két történelmi adatot elnézett. Vagy pl. a teremtéstörténetben elírta egy kicsit a sorrendet. De mivel az egész teremtéstörténet egy képletes beszéd, aminek a tanulsága a lényeg, ezért nem volt fontos kijavítani.


"Például egy hamisított Koránt senki nem hinne el hiszen sokan memorizálták az egészet vagy legalább is megosztottak lennének az emberek hogy melyik az igazi Korán, mint ma a Biblia esetében."


Kezdetben lehet, hogy voltak igaz követők, de a hamisított Korán követői mindent eltüntettek a többiről! elégettek, megsemmisítettek minden bizonyítékot! Tudom, hogy így volt!!!


Látod, megy ez nekem is :)


"Ha egy démon vezette volna félre Mohamed prófétát akkor jelöld meg mi démoni a koránban?"


Az, ahol ellentmond Jézusnak.


"A bizonyíték hiánya nem bizonyíték, te mégis úgy kezeled, mintha valami perdöntő bizonyíték lenne,"


Ha azt állítod hogy a mai Biblia sértetlen Isteni kinyilatkoztatás akkor neked kell ezt bizonyítanod."


Akkor tegyük helyre szépen azt is, hogy kinek is kell itt bizonyítania. Én nem állítom, hogy a Bibliáról száz százalékosan bizonyítani lehet, hogy az Isten szava. Ez hitkérdés. Te akarod bizonyítani, hogy meghamisították. Akkor kinek is kell bizonyítani? Neked barátom! Szóval hol vannak a bizonyítékaid? Eddig kilométereken keresztül csak arról hadováltál, hogy volt idejük a hamisításra, de ugye belátod, hogy ez nem bizonyíték? Az sem bizonyítja, hogy voltak eretnekségek, és voltak apokrif iratok, hiszen ettől még miért ne lehetne a kannonizált Biblia az igazi? Ráadásul ezek az eretnekek előre meg lettek jövendölve Jézus és az apostolok által, szóval inkább az lett volna a furcsa, ha nem jönnek.


"A hamisítással kapcsolatban pedig hosszasan kifejtettem mi miért történhetett."


Hosszan kifejtetted a marhaságot. Szerintem egyáltalán nem logikus, hogy az apostolok közvetlen utódaitól kezdve senki nem emlékezett az igaz tanításra. Aztán kitaláltak egy saját Jézust, és ezért a Jézusért haltak vértanúhalált ezrek és ezrek. Nekem az sokkal logikusabb, hogy nem történt hamisítás, hanem inkább a Korán a hamis. Egyébként is tudjuk, hogy Jézus után száz évvel már létezett az evangélium. Ha pedig akkor létezett, létezett az korábban is. Te komolyan elhiszed, hogy az apostolok nem vetettek papírra semmit? Ha pedig le lettek írva Jézus tanításai, akkor nem tudták elfelejteni.


"Csak mert nem tudsz róluk még nem jelenti azt hogy nem léteztek."


Tehát semmi bizonyítékod rá, de állítod, hogy léteztek? Jól van, felőlem hiheted ezt, de akkor ne hazudd azt, hogy bizonyítottál bármit is. Nekem viszont ez kb. a hihetetlen kategória, hogy minden eretnekség fennmaradjon, de az igazi Jézus követők meg szépen eltüntek. Hát ennyi ereje volt sz igazságnak? Úgy látszik csak a hazugságban volt erő, az igazságban nem. Én azonban inkább azt tartom valószínűnek, hogy Mohamed egy kései hamisító. Ráadásul a te verziód Istent olyannak állítja be, mint aki meg tudta volna akadályozni ezt az egész hamisítást, képes lett volna garantálni a szava sértetlenségét, de nem teszi. Sőt, egy fél évezredet vár, mire elküld egy újabb prófétát, hogy jó sokan elkárhozzanak. Bocs, de nem veszem be.


"Akkor félreérted mi is jelent a hamisítatlanság garantálása. Ez nem azt jelenti hogy senki nem próbálja meg a hamisítást. Megpróbálhatod átírni a Koránt vagy kivenni részeket. Nagy bűn lenne és nem hiszem hogy bárki is követne, de megteheted. Az eredeti üzenet akkor is fenn fog maradni és aki akarja, annak elérhető lesz."


Az első századokban vagyunk! Állításod szerint rengeteg eretnek irat maradt fenn a muszlim Jézust követők feljegyzéseit kivéve, ezeket ugyanis megsemmisítették. Ráadásul annak sincs semmi nyoma, hogy legalább szóban átadták volna és így őrizték volna meg az igazságot. Egyáltalán semmi nyoma a muszlimoknak Mohamedig. Akkor meg mi lett garantálva? Ha te ebben a korban születtél volna, hogy néztél volna utána az igazságnak? Hiszen állításod szerint azt jelenti a garantáltság, hogy aki akarja, annak elérhető lesz az igaz tanítás, vagyis utána tud nézni.


"Képzeld el hogy mondjuk 3-4 ezer éve éltél volna. Számodra melyik jobb, hihetőbb? Ha egy többezer éves kőtáblára van leírva a kinyilatkoztatás vagy ha egy próféta érkezik és személyesen magyarázza el neked akitől még kérdezni is tudsz?"


Aki azt mondja, hogy minden eddigi próféta szava meg van hamisítva, annak én nem igazán tudnék hinni. Biblia sok helyen figyelmeztet hamis prófétákról, így inkább egy hamis prófétának gondolnám. Mózestől Jézusig rengeteg prófétát küldött Isten, de egyiket sem azért, hogy az előző próféta szavát javítgassa. Egyetlen próféta sem mondja, hogy az előző próféta szavát meghamisították, sőt, inkább megerősítik egymást. Jézus is sokszor hivatkozott az Ószövetségre, ezzel hitelesítve azt.

2017. márc. 12. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 272/309 A kérdező kommentje:

István már hiányoltalak :) Sajnos kérdésekre nem válaszoltál most sem, de hátha a következő válaszodban.



"Ott világosan az van írva, hogy az alsó ég (már ez is tudománytalan baromság, mert mi az, hogy alsó ég?)"


Nem tudománytalan baromság. Az ég itt tágabb értelemben értendő és a világűrt jelenti. Az alsó ég pedig minden bizonnyal a mi Galaxisunkat.



"fel van díszítve lámpásokkal, ami csak a csillagokra vonatkozhat. Nincs ugyanis más dísz vagy lámpás ott."


Igen a csillagokra vonatkozik, ezt mondtam én is :)


"Szerinte a csillagoknak az a funkciója, hogy ha egy démon felemelkedik a földről, az azzal lesz visszahajigálva. Nevetséges!"


Nevetsége? Miért? Láttál már démont? Gondolom nem. Akkor miből gondolod hogy ez a jelenség az emberi szem számára látható lenne? Egyébként sem a csillag indul el és üldöző a démonokat hanem valami tűz. Ennyit tudunk. Sokan gondolják hogy meteorit mert azokat ismerjük de ez lehet teljesen más is. Egyébként egyik csillagászati leírás sem ellentétes a tudománnyal. Például:


" (10/5) Ő az, Aki a Napot sugárzó fénnyé tette, a Holdat pedig visszavert fénnyé.


Honnan tudhatták hogy a Holdnak nincs saját fénye, hmm?



"Szerinted hányszor lett már neked leírva, hogy nem az Isten szavában van a tévedés?Ne égesd már magad, hogy ennyire értetlen vagy még mindig! Azt is elmondtuk már, hogy a Biblia nem tollbamondás."


Akkor tisztázzunk valamit. Ha a Bibliába apostolok saját elképzelése is szerepel az nem Isten szava. Aztán honnan tudod a jelenlegi Bibliából mi Isten szava és mi az apostol saját írása? Meg tudod jelölni?



"A próféta kapott Istentől kinyilatkoztatásokat, pl. álmok vagy látomások útján, majd saját szavaival leírta. Az simán benne van a pakliban, hogy egy-két történelmi adatot elnézett. Vagy pl. a teremtéstörténetben elírta egy kicsit a sorrendet."


Kicsit elírta a sorrendet? :) Ne viccelj már. De legalább már elismered hogy tévedés. Korábban még azt írtad a növények egy napig életben maradnak a korom sötétben mínusz 200 fokon :) Amúgy miért a saját szavaival írta le? Miért nem úgy ahogy kapta. A szentlélek meg miért nem figyelmeztette hogy hülyeséget ír, ha már megszállta? Ez is ezer sebből vérzik.



"De mivel az egész teremtéstörténet egy képletes beszéd, aminek a tanulsága a lényeg, ezért nem volt fontos kijavítani."


Ja semmi, gond :) A Biblia tele van hibákkal és ellentmondásokkal de nem probléma igaz? Persze a Korán esetében egy számodra teljesen ismeretlen jelenség is elég hogy kijelentesd emberi hamisítás, de a Biblia esetében nem gond ha tele van tudományos tévedésekkel és számszerű hibákkal. Senki sem vádolhat azzal hogy nem vagy objektív. :)



"Kezdetben lehet, hogy voltak igaz követők, de a hamisított Korán követői mindent eltüntettek a többiről! elégettek, megsemmisítettek minden bizonyítékot! Tudom, hogy így volt!!!Látod, megy ez nekem is :)"


Ezzel csak az a gond hogy a Korán esetében nincs semmi erre utaló jel. A Biblia esetében viszont egyértelmű hogy hamisítás történt. Nincs Jézus korából megmaradt Biblia csak 400 évre rá, nem Jézus anyanyelvén íródott, a különböző irányzatok Bibliái eltérnek, és tele van tévedésekkel. Korán esetében semmi ilyenről nem beszélhetünk, így ez az állításod is teljesen alaptalan.



"Az, ahol ellentmond Jézusnak."


És hol mond ellent Jézusnak? Az a gond hogy te mégcsak nem is a Bibliában szereplő Jézust követed, mert a bibliai Jézus úgy imádkozott ahogy a muszlimok, és azt kérte csak is Istenhez imádkozunk stb stb.. Te viszont nem így imádkozol és mindenféle bálványt imádsz. Még a Bibliában leírtakat sem tartod be. Te az egyházadat követed nem Jézust.



"Akkor tegyük helyre szépen azt is, hogy kinek is kell itt bizonyítania. Én nem állítom, hogy a Bibliáról száz százalékosan bizonyítani lehet, hogy az Isten szava. Ez hitkérdés."


Nem is lehet mert nem százalékosan Isten szava. Isten szavában nem lehet tévedés, a Biblia viszont hemzseg a tévedésektől. Az az elméleted meg hogy az apostolok hibáztak nevetséges. Szentlélek elmondja mit írjanak ők meg mennek a saját fejük után, persze.



"Te akarod bizonyítani, hogy meghamisították. Akkor kinek is kell bizonyítani? Neked barátom! Szóval hol vannak a bizonyítékaid?"


Felsoroltam nagyon sokszor. Mivel fanatikus vagy figyelmen kívül hagyod mindet és rávágod hogy nem bizonyíték. Ezért mondtam hogy ha Jézus személyesen közölné veled hogy tévedsz akkor sem fogadnád el.



"Az sem bizonyítja, hogy voltak eretnekségek, és voltak apokrif iratok, hiszen ettől még miért ne lehetne a kannonizált Biblia az igazi?"


Melyik Biblia? :) Mindegyik irányzaté más. Eltérő számú könyveket tartalmaznak. Ez már önmagában bizonyíték.


Egyébként meg a kérdésem arra irányult hogy ha valaki megkérdezné tőled mitől hiteles a Biblia mint mondanál?



"Egyébként is tudjuk, hogy Jézus után száz évvel már létezett az evangélium. Ha pedig akkor létezett, létezett az korábban is. Te komolyan elhiszed, hogy az apostolok nem vetettek papírra semmit? Ha pedig le lettek írva Jézus tanításai, akkor nem tudták elfelejteni."


Hiába ismételegeted ugyanezt. A Biblia szerint az egyistenhívő zsidók is néhány nap alatt bálványimádók lettek Mózes vezetése ellenére. Te pedig olyan emberekről beszélsz akik korábban többistenhívők voltak és legalább 100 évük volt minderre. Simán lehet hogy visszacsábultak és belekevertek pogány elemeket mert nehéznek találták Jézus tanítását. Muszlimoknak napi öt ima kötelező. Keresztények meg akkor imádkoznak mikor kedvük tartja és az nem is ima amit ti csináltok hanem legfeljebb fohász. Muszlimok egy hónapig böjtölnek napnyugtáig, keresztények meg 1-2 napig nem esznek húst böjt címszó alatt. Muszlimoknak kötelező a szegények anyagi támogatása meghatározott minimum összeggel, keresztényeknél nincs ilyen.



"Tehát semmi bizonyítékod rá, de állítod, hogy léteztek? Jól van, felőlem hiheted ezt, de akkor ne hazudd azt, hogy bizonyítottál bármit is. Nekem viszont ez kb. a hihetetlen kategória, hogy minden eretnekség fennmaradjon, de az igazi Jézus követők meg szépen eltüntek. "


Honnan veszed hogy minden létezett irányzatról maradt irásos emlék? Az hogy mutattál egy kis irányzatot akikről tudunk még nem jelenti azt hogy nem létezett más. Köztudott hogy az egyház üldözte a többi irányzatot és eltüntette az írásaikat. Egyébként meg Jézus igazi követői nem írtak volna olyasmiket amiről szó volt már, mint egy angyal imádása. Egyik versben Jézus azt mondja csak Istent imádd, egy másik szerint meg amit te hoztál, Jézus elfogadja az imádatot. Egyértelmű hogy a tiéd később hamisítás.



"Ráadásul a te verziód Istent olyannak állítja be, mint aki meg tudta volna akadályozni ezt az egész hamisítást, képes lett volna garantálni a szava sértetlenségét, de nem teszi."


Akkor hinnék neked ha lenne Jézus korából teljes Biblia, Jézus anyanyelvén. Egyetlen egységes változat amiben nincsenek hibák, tévedések, ellentmondások. A Bibliára ez nem mondható el, de a Koránra igen. Már hosszasan elmagyaráztam hogy Isten garantálja a szava sértetlenségét



"Sőt, egy fél évezredet vár, mire elküld egy újabb prófétát, hogy jó sokan elkárhozzanak. Bocs, de nem veszem be"


Azt mégis beveszed hogy a keresztény vallás alapból leírja a Jézus előtt élt embereket, csak mert Jézus előtt születtek. Azt is beveszed hogy Jézus Isten, de emberként eljött, és alig néhány ezer emberrel beszélt személyesen akik amúgy nem látták rajta hogy Isten lenne. Hogy miért is jött az egy nagy rejtély. A jézus után élt embereknek meg egy tévedésekkel teli Biblia maradt. Ez tényleg sokkal logikusabb :)


Amugy meg Jézus után is lehettek 2-300 évvel igazi követői vagy tovább is. Még a középkorban is voltak olyan irányzatok az 15. századig akik nem fogadták a Jézus istenségét és a szentháromságot.



"Ha te ebben a korban születtél volna, hogy néztél volna utána az igazságnak? Hiszen állításod szerint azt jelenti a garantáltság, hogy aki akarja, annak elérhető lesz az igaz tanítás, vagyis utána tud nézni."


Honnan tudod hogy nem volt? Az első századból semmi nem maradt fent és utána sem sok. Barnabás evangéliumát már említetem. Ha ennyire egyértelmű Jézus Istensége miért volt annyi keresztény akik nem fogadták el ezt? És annyi irányzat, 30 evangélium?



"Aki azt mondja, hogy minden eddigi próféta szava meg van hamisítva, annak én nem igazán tudnék hinni. Biblia sok helyen figyelmeztet hamis prófétákról, így inkább egy hamis prófétának gondolnám."


Az előző próféták szerepelnek a Koránban. Elolvashatod mit is mondtak valójában. Nem tudod bizonyítani a Biblia hitelességét a Korán hitelesség viszont bizonyított. Javasoltam hogy hasonlítsd össze tartalmilag a Koránt és a Bibliát. Én megtettem Ádám és Éva története esetében de nem reagáltál rá. Melyik a hihetőbb? Utána rátérhetünk a következőre, mondjuk Noéra. Összehasonlítom neked csak hogy lásd.



"Egyetlen próféta sem mondja, hogy az előző próféta szavát meghamisították, sőt, inkább megerősítik egymást. Jézus is sokszor hivatkozott az Ószövetségre, ezzel hitelesítve azt."


Akkor te miért nem tartod be az Ószövetségben leírtakat?

2017. márc. 15. 13:30
 273/309 anonim ***** válasza:

Még ennyit vitázni a semmiért.

Kérdező, Jézust maga az Atya is Istennek nevezi, így minden eszmefuttatásod azonnal értelmét veszti, ami a Fiú Istenségét kérdőjelezi meg.

"Ámde a Fiúról így: A te királyi széked óh Isten örökkön örökké. Igazságnak pálczája a te országodnak pálczája." Zsidók 1,8


Másik, úgy látom erre már többen is utaltak neked, de ha még nem esett le, a Bibliának behozhatatlan előnye van a Koránnal szemben. Ugyanis mind a kettőben vannak bőven logikai és tudományos bakik is. Viszont a Bibliát Isteni sugallatra jegyezték le, de emberek, a saját szavaikkal, így minden következetlenség felírható ennek a számlájára. Persze lehet hogy egyszer kiderül hogy a Biblia sem igaz, de ez az elgondolás arra pont elég, hogy akárhány pontatlanságot is mutatnál a Bibliában, az nem lehet bizonyíték annak hamisságára.

Lehet hogy ez lehetőséget teremt az álszenteskedésre, de mindenesetre zseniális húzás, mert ezáltal az írók elérték, hogy a Biblia soha ne cáfolhassa önmagát. Érted, bármiről derül ki az emberiség fejlődésével, hogy anno rosszul gondolták, azt ráfogjuk a próféták emberi mivoltára, és a Biblia hitele változatlan marad.

Viszont a Korán írója óriásit bakizott amikor kijelentette hogy az bizony szóról szóra Isten szava, mert egy próféta, vagyis egy egyszerű ember hibázhat. De Istentől a következetlenség, logikátlanság, pláne a tudományosan nem helytálló kijelentések elfogadhatatlanok. Ennélfogva a Korán írója biztos nem Isten.

Azaz a Biblia lehet hogy hamis, de bizonyíték nincs rá, legfeljebb elgondolkodtató pontatlanságok. A Korán viszont a saját csapdájába esve önmaga hamisságának bizonyítéka.

2017. márc. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 274/309 A kérdező kommentje:

273


K"érdező, Jézust maga az Atya is Istennek nevezi, így minden eszmefuttatásod azonnal értelmét veszti, ami a Fiú Istenségét kérdőjelezi meg.

"Ámde a Fiúról így: A te királyi széked óh Isten örökkön örökké. Igazságnak pálczája a te országodnak pálczája." Zsidók 1,8

"


Én meg többtucat verset hoztam ami kizárja hogy Jézus Isten. Továbbá megválaszolhatnád hogy ha Jézus Isten, az embereknek akik látták ez miért nem volt egyértelmű? Hiszen ha látják hogy Jézus Isten, akkor követik mind.



"Viszont a Bibliát Isteni sugallatra jegyezték le, de emberek, a saját szavaikkal, így minden következetlenség felírható ennek a számlájára."


Keresztények részéről ez a legjobb magyarázat? Ha hiba van benne akkor az apostolok hibája mert benézték? :) Meg mi az hogy Isteni sugallatra jegyezték le? István szerint az apostolokat megszállta a szentlélek, így írták le a Bibliát. Ez alapján ez a magyarázat is bukta hiszen a szentlélek nem hagyhatta hogy hiba legyen benne.



"Lehet hogy ez lehetőséget teremt az álszenteskedésre, de mindenesetre zseniális húzás, mert ezáltal az írók elérték, hogy a Biblia soha ne cáfolhassa önmagát. Érted, bármiről derül ki az emberiség fejlődésével, hogy anno rosszul gondolták, azt ráfogjuk a próféták emberi mivoltára, és a Biblia hitele változatlan marad."


Őszintén szólva ez szánalmas, nem zseniális. Csak méginkább hiteltelenné teszi. Ha a mai Biblia valóban Isteni kinyilatkoztatás lenne, akkor nem találnák benne ennyi hibát. Persze az eredeti Biblia valóban hibátlan volt, de nem ez.



"De Istentől a következetlenség, logikátlanság, pláne a tudományosan nem helytálló kijelentések elfogadhatatlanok. Ennélfogva a Korán írója biztos nem Isten."


Azt azért kifejtenéd hogy a Koránban mi ellentétes a tudománnyal? Vagy mi logikátlan? Mert ha ilyet állítasz nem ártana bizonyítani is.

2017. márc. 15. 21:26
 275/309 anonim ***** válasza:

"Azt mégis beveszed hogy a keresztény vallás alapból leírja a Jézus előtt élt embereket, csak mert Jézus előtt születtek."


Azta! Vajon hányszor írtam már le, hogy Jézus előtt élt emberek is megismerhetik Jézust, mivel a hádészben nem szűnik meg a létezés... Erre már megint hazudozásba kezdesz és csak fújud tovább a magadét. Egy élmény veled vitatkozni :) Szépen prezentálod, mire képes egy fanatikus muszlim, amikor elborul az elméje térítés közben.


# 273

És micsoda véletlen, neked sikerült megértened, amit számtalanszor próbáltunk már neki elmagyarázni, mindhiába. Amíg a Bibliát nem lehet cáfolni azzal, hogy vannak benne tévedések, Koránt akár egyetlen hülyeség is hitelteleníti. És mitagadás, vannak benne nem is kicsik. Bár muszlim barátunknak az is teljesen logikus, hogy a Földről felemelkedő démonokat csillagokkal hajigálják vissza a Földre :) De tartalmaz még egyéb marhaságokat is. Például ahol a Szentháromság egyik személyét Máriának tekinti, vagy ahol összetéveszti/összeolvasztja Jézus anyja Máriát, Miriámmal (Máriával) aki Áron és Mózes testvére volt, Amrám leánya:


4Móz 26,59

"Amrám feleségének neve pedig Jókebed, a Lévi leánya, aki Égyiptomban született Lévinek; és ő szülte Amrámnak Áront, Mózest, és Miriámot, az ő leánytestvéröket."


19,27 „Mária! Hallatlan dolgot cselekedtél! Áron leánytestvére! Pedig a te atyád nem volt rossz ember, s az anyád sem volt céda!” [Mária] akkor [a gyermek Jézusra] mutatott. Azok azt mondták: „Hogyan beszélhetnénk egy kisgyermekkel, [aki még] a bölcsőben [fekszik]?” [A gyermek] azt mondta: „Allah szolgája vagyok!


(756) 66,12 "S Mária, Imrán leánya, kinek szeplőtelen volt erénye, hát Mi belélehellénk a Mi lelkünkből. S ő hitelt adott Ura szavainak, az ő írásainak, s a jánborak közül lett." (lásd még: 3,33-45)


Az ilyenek miatt nem ér a Korán az én szememben egy lyukas garast se. Terveztem, hogy majd egyszer elolvasom, de nem igazán tartom rá érdemesnek. Vannak ettől azért jóval érdekesebb könyvek is, ha van időm olvasgatni, akkor inkább azokat fogom.

2017. márc. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 276/309 anonim ***** válasza:

Nem olvastam ugyan végig az egész vitát, így lehet elsiklottam valami felett. De az azért leesett jó pár oldal alatt, hogy te minden kérdésedre kaptál már választ. Csak épp nem értesz egyet, és kötözködsz meg magyarázkodsz.

De ez mindegy is, teológiai vitába feleslegesnek érezném belefolyni, meg ahogy látom már úgyis alaposan szétkaptak itt páran.


Viszont igen, hiába téped a szád, ezzel a magyarázattal a Biblia mindig is köröket fog verni a Koránra.

Ha meg tényleg érdekelne, mennyi tudománytalanságot tartalmaz, elég sok helyen összeszedték már, hol többet, hol kevesebbet, de tessék egy rakás példa!

[link]

2017. márc. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 277/309 anonim ***** válasza:

" István szerint az apostolokat megszállta a szentlélek, így írták le a Bibliát. Ez alapján ez a magyarázat is bukta hiszen a szentlélek nem hagyhatta hogy hiba legyen benne."


Az apostolok mindig telve voltak Szentlélekkel, de mint tudjuk, ez egyáltalán nem jelenti azt, hogy nem tévedhettek/hibázhattak. Egyébként konkrétan milyen hibákra gondolsz az Újszövetségben? Mert amiket a múltkor írtál, az mind magyarázható volt.

2017. márc. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 278/309 A kérdező kommentje:

Istvan35


"Azta! Vajon hányszor írtam már le, hogy Jézus előtt élt emberek is megismerhetik Jézust, mivel a hádészben nem szűnik meg a létezés... Erre már megint hazudozásba kezdesz és csak fújud tovább a magadét. Egy élmény veled vitatkozni :) Szépen prezentálod, mire képes egy fanatikus muszlim, amikor elborul az elméje térítés közben."


Befejezhetnéd már ezt az átlátszó színeskedést. Te hazudozol itt és menekülsz a válaszadás elől. Csak annyit írtál hogy a hádészba kerülnek ahonnan Jézus kihozhatja őket vagy valami hasonlót. Visszakérdeztem hogy ez a hádész egyenlő-e a pokollal és hogy miért kerültek oda? Csak mert Jézus előtt születtek? Választ már nem kaptam, de persze én vagyok a fanatikus :)



"Bár muszlim barátunknak az is teljesen logikus, hogy a Földről felemelkedő démonokat csillagokkal hajigálják vissza a Földre :) De tartalmaz még egyéb marhaságokat is. Például ahol a Szentháromság egyik személyét Máriának tekinti,"


Hosszasan kifejtettem hogy nem a csillagok üldözik a démonokat. Ezt csak te képzeled oda hogy ráfoghasd, a Koránban is van tévedés. Láttál démonokat? Nem láthattál. És tudod hogy az egyes fizikai erők hogyan hatnak rájuk? Nem tudhatod. Ebből az egészből legfeljebb a csillagokról tudhatsz valamit. Vagyis ahogy mondtam. Ez egy szinte teljesen ismeretlen jelenség.


Azt is elmondtam hogy a Korán nem tekinti Máriát a szentháromság részének. Semmi ilyet nem ír a Korán. Az olvasható hogy a keresztények Jézust és Máriát Istenként imádják. Ez így is van a mai napig hiszen főleg a katolikusok Istenként imádják Máriát.



vagy ahol összetéveszti/összeolvasztja Jézus anyja Máriát, Miriámmal (Máriával) aki Áron és Mózes testvére volt, Amrám leánya


Nem téveszthette össze hiszen a Koránban nem szerepel sehol hogy Mózesnek és Áronnak lett volna egy Mária nevű lánytestvére, szóval már itt megbukik az elméleted de nézzük csak tovább. Mózes és Áron illetve Jézus és Mária Mohamed próféta idején is jól ismert személyek voltak. Mindenki tudta hogy nem egy időben éltek. Legalább 1000 év volt közöttük, de lehet hogy 1500 év. Továbbá az "Áron testvére" nem azt jelenti hogy konkrétan a testvére. Koránban többször szerepel a testvér kifejezés ami azt jelenti hogy az illető a leszármazottja, tehát a nemzetségéra utal. Áron és Mária is zsidók, és semmi nem mond ellent annak hogy a leszármazottja legyen. Abban sincs semmi különös hogy Mózes apját és Mária apját is Imránnak hívják. Valószínű gyakori zsidó név lehetett és embernek volt ez a neve. Amúgy a keresztények szerint mi volt Mária apjának a neve?



"Az ilyenek miatt nem ér a Korán az én szememben egy lyukas garast se. Terveztem, hogy majd egyszer elolvasom, de nem igazán tartom rá érdemesnek. Vannak ettől azért jóval érdekesebb könyvek is, ha van időm olvasgatni, akkor inkább azokat fogom."



Pedig Jézus azt mondta "Keressétek az igazságot". Te ezt kicsit sem tartod be, ami nem meglepő mert nem Jézust követed hanem az egyházat. Javasoltam hasonlítsd össze a Korán és a Bibliát. Ádám és Éva esetében megtettem neked de nem jött válasz. Röviden összehasonlítom neked Noét és az özönvíz történetét hátha belátod hogy tévedsz, vagy legalább elolvasod a Koránt .

Keresztény változat szerint Noé hajót épített Isten parancsára és figyelmeztette az bűnös embereket de nem hallgattak rá. Jött az özönvíz és az egész világot ellepte. Minden ember megfulladt, kivéve Noét és családját. Ezzel több probléma is van. Noé hogyan figyelmeztettet minden embert a Földön? Nyilván ezt nem tudta megtenni, tehát sok ember figyelmeztetés nélkül halt meg, ami igazságtalan lenne Istentől. Következő gond hogy hová tűnt az a rengeteg víz? Mert ugye a világ elöntéséhez sok víz kell. Ott van még az állatok problémája is. Hogy fért el a világ minden állatfajából egy pár arra a hajóra? Több millió fajról beszélünk. Ja és persze az elmaradhatatlan morbid részét se felejtsük el. Mivel csak Noé és családja maradt életben, újból vérfertőző kapcsolatokon keresztül sokasodtak az emberek.

Nézzük a Koránt. Noé szintén hajót épít de szó nincs arról hogy minden állatból két pár lett volna rajt, legfeljebb csak házi állatok. Továbbá semmi olyan utalás sincs amiből az következne hogy az egész világot elöntötte a víz. Nem írja pontosan de valószínűleg csak azt a régiót érintette ahol Noé népe élt és nem fulladt meg minden ember a földön csak Noé népe pusztult. Ebből pedig egyértelmű hogy itt sem volt vérfertőző testvérházasság ahogy Ádám és Éva esetében sem. Megkérdezem most is. Számodra melyik a logikusabb, hihetőbb?

2017. márc. 16. 16:43
 279/309 A kérdező kommentje:

278


Ha nem akarsz befolyni a vitába mi értelme volt a hozzászólásodnak? Nem sok értelmét látom, főleg úgy hogy végig sem olvastad a vitát. És nem, nem kaptam választ, csak mellébeszélést.


Az meg sokat elmond hogy egy idegen nyelvű oldalt linkelsz be. Nyilván te sem olvastad a Koránt, de szerintem még ezt a linkelt oldalt sem. Megértem hogy keresztényként véded a vallásod, de ezt inkább úgy kellene hogy a feltett kérdésre válaszolsz.

2017. márc. 16. 17:49
 280/309 A kérdező kommentje:

Istvan35


"Az apostolok mindig telve voltak Szentlélekkel, de mint tudjuk, ez egyáltalán nem jelenti azt, hogy nem tévedhettek/hibázhattak. Egyébként konkrétan milyen hibákra gondolsz az Újszövetségben? Mert amiket a múltkor írtál, az mind magyarázható volt."



Ha bennük volt a szentlélek hogy hibázhattak? Ne haragudj de szinte minden hozzászólásod csak ront a helyzeten. Ha bennük volt miért nem szólt hogy butaságot írnak? Vagy pedig ez azt is jelentheti hogy a szentlélek is tévedhet. Bárhogy is nézzük egyik rosszabb mint a másik.



Milyen hibákra is adtál magyarázatot?

Jézus feltámadását az egyes evangéliumok másképp mesélik el. Kezdve ott hogy a Biblia szerint hajnalban volt Jézus tárgyalása ami kicsit sem hihető. Aztán ha pénteken feszítették meg és vasárnap reggel támadt fel, hogy tölthetett három éjjelt és három napot a sírban? Jézus Jónás csodájához hasonlítja sajátat is. Jónás csodája az volt hogy nem halt meg a hal gyomrában tehát Jézus sem hallhatott meg és nem is támadt fel. Javaslom olvasd el a négy evangéliumot külön külön onnantól hogy Jézust elhelyezik a sírba, odáig hogy Jézus megjelenik.

2017. márc. 16. 18:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!