Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az evolúciót is Isten teremtette?

Az evolúciót is Isten teremtette?

Figyelt kérdés
2010. jan. 27. 17:37
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/88 A kérdező kommentje:

"A Jézusba vetett hit reményt ad, elfogadhatod az evolúciót is, de az nem ad semmit."


Tényleg minden sértő szándék nélkül:bármi,még a legnagyobb bölcsesség is bosszantóvá válik,ha sokszor szajkózzák.Elsőre semmi gondom nem volt ezzel a "szlogennel",de sokadszor unalmassá,aztán hamissá és idegesítővé vált számomra.

2010. jan. 31. 11:16
 32/88 anonim ***** válasza:
12%

Tudományos elmélet. Ha tény volna, nem lenne min vitatkozni.


Én vagyok az a hülye, aki hisz Jézusban.

2010. febr. 1. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/88 anonim ***** válasza:
80%
Egyedül te vitatkozol rajta, a nem vallási fanatikusok tényként fogadják el.
2010. febr. 1. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/88 anonim ***** válasza:
65%

"Én vagyok az a hülye, aki hisz Jézusban."


Nehéz elmondani azt, hogy van zöld alma is, aki még csak pirosat látott.

2010. febr. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/88 anonim ***** válasza:
33%
Az evolúciót a Kvantum Tehén indította el, ez tény! láttam a fészbukon. Az nem hazudik!
2010. febr. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/88 anonim ***** válasza:
83%

Az evolúciót nem Isten teremtette.

Az evolúció Charles Darwin 19. századi elmélete, azóta nem rakják máglyára azt, aki ezt állítja. Maga az a tény, hogy az élőlények folyton változnak, alkalmazkodnak környezetükhöz stb. pedig ugyanúgy nem lehet Isten "teremtménye" (nem lévén teremtmény), mint pl. a Pitagorász-tétel vagy az egyszeregy.

2010. febr. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/88 anonim ***** válasza:
2%

Eloszor is meg el nem felejtem, a Bibliaban nem egyszer, nem ketszer, sokszor megtalaljuk a "dinoszauruszokat", az elnevezes, hogy dinoszaurusz csak kb a 19 sz. kozepetol jelent meg, igyhat nem csoda h a Bibliaban nem talalod, de talalunk hatalmas meretu allatokat, mint peldaul:behemot, sarkany es meg mas elnevezes is. De a dinok az ozonviz utan nagy meretvaltozason mentek at s valoszinu tobbsege azt kovetoen kipusztult. De a kerdesed nem ez volt.

VAn egy tarsasag az U.S.A.-ban mar legalabb 10 eve 250 000 dollart ajanlt fel annak aki elfogadhato bizonyitekkal tud szolgalni az evolucio mellett, a penz meg a szamlajukon van, s lattam van egy ket ember ezen az oldalon aki egeszen megvan gyozodve az evolucio helyessegerol, itt jo penz keresesi lehetoseg (1bizonyitek=250000$).A kozepkor sotet volt, s mindent behalozott a "kereszteny" katolikus egyhaz.Mignem megtortent a reformacio, s ezzel megalakultak lassan a neoprotestans kozossegek, akik az iget(Bibliat), s annak kijelenteseit helyesen ertelmeztek(sajnos ez nem jelentheto ki minden neoprotestans gyulekezetre). Az evangelium terjedt s a hivok serege elkezdett gyarapodni kezdett, s kinek nem tetszett ez? Istennek? Nem hiszem, ha az evolucio elmelet teves(amiben szemelyszerint semmi ketsegem, de meg a hitetlen tudosok jelentos resze is azt mondja, hogy gyenge labakon all) akkor mi haszna az egesznek? Az emberek megtevesztese, s kinek erdeke ez? A Satannak! Ha elhiszed , hogy az evolucio helyes az kizarja Istent, mivel egeszen ellent mond a Biblianak. S ez kinek kedvez? HA nem Istennek akkor csakis a SAtannak. Az evolucio elmeleteben rengeteg a helyes tudomany, de megszorva egy keves mereggel amitol az egesz buzlik. Amugy Isten szereti a tudomanyt, s dicseri is, de az altudomanyt eliteli.

Remelem segit egy kicsit tisztabban latni,de, hogy igazan tisztan lass, ettol tobb kell.

2010. febr. 5. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/88 anonim ***** válasza:
100%
Az segítene tisztábban látni, ha mondjuk linkekkel támasztanád alá a baromságokat, amiket összehordtál.
2010. febr. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/88 anonim ***** válasza:
4%
Az olyan embereket nem tul nehez felvilagositani, hogy hogyan is jott letre a vilag, akik nem sokat adtak addig az evoluciora. De akiket mar atitatott az evolucios gondolatmenet mar nem egyszeru. Sajnos az ilyenek nagy resze eleg ha meghalja, hogy teremtes elmelet, s mar azonnal meg van a velemenye az egeszrol. Pedig a teremtes elmelet nem csak ennyibol all, hogy " KEzdetben teremte Isten az Eget es a Foldet, s mindent mi rajta van." A vilagon sok tudos van aki nem hisz az evolucioban, csak annyi a gond hogy ha ezt felvalalja vaszelyben az allasa. S sok ilyen tudos vesztette el az allasat amiatt mert nem oktatta tovabb az evoluciot. De szerencsenkre vannak meg igy is szep szamban, olyanok akik azert kuzdenek, hogy minel tobb ember megtudja mi is a helyzet valojaban. AZ egyik ilyen szemely KEnt HOvind, az amerikai tudosok "remalma", tobb szaz vitaja volt mar hires egyetemek professzoraival, de nem vesztett meg egyet sem. Ez hogy lehet? TAlan mert igaza volt, az igazsagot vedte. S tobb ezer a professzorok szama akik nem voltak hajlandok kialni vele vitazni. A tarsasaganak a cime www.drdino.com Itt megtalalod a 250 000 es ajanlatot is ha a penzre palyazol. Nehany eloadasa le van forditva magyarra is www.teremtes.com on talalod. O a Biblia fenyeben vizsgal mindent amit elmond, s ez sok hitetlennek mar eleg okot ad arra, hogy meg se nezzek az eloadasait, ne kovesd el te is ezt a hibat.
2010. febr. 8. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/88 anonim ***** válasza:
65%
Igen, láttam már az áltudományos fejtegetéseit, nem kevés ilyen szemétláda van, és még több olyan tudatlan balek, aki be is dől nekik. Még egy hitgyülis idióta, akit tapsol a sok vallási fanatikus, mert megvédi a kisded meséjüket.
2010. febr. 8. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!