Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hányadik napon teremtette...

Hányadik napon teremtette Isten a nappalokat és az éjszakákat?

Figyelt kérdés

Tudom, ez egy elég hülye kérdés és tudnom kellene.^^ de nem tudom.

Szerintem a 3. de ha mégsem ÍRJATOK.^^


2011. ápr. 5. 14:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Jól tudod.

Bár én sem voltam ott, de a Genezis szerint a harmadik napon.

2011. ápr. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 yuda ***** válasza:
Első nap volt, akkor nevezte Isten a világosságot nappalnak --- ha viszont konkrétan az égitestekre gondolsz, az viszont a negyedik napon történt és hogy még egyet csavarjak a dolgon: éjszaka teremtéséről nem ír. :) az már megvolt előtte valamikor....idejét nem tudjuk.
2011. ápr. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!


A nappal és az éjszaka jelenléte a Nap teremtése előtt a valóságban csak egy látszatprobléma.


A Bibliában így olvasuk: "És látta Isten, hogy jó a világosság; és elválasztotta Isten a világosságot a sötétségtől. És nevezte Isten a világosságot nappalnak, és a sötétséget nevezte éjszakának: és lett este és lett reggel, első nap."


Amikor Isten megteremtette a Napot, akkor temérszetes, hogy megemlíti, hogy a Nap feladata lett többek között az, hogy különbséget tegyen a világosság és a sötétség közt. Fontos azonban hangsúlyozni, hogy ez a Föld forgásától függ és nem attól, honnan jön a fény.


A Szentírás szerint tehát az első naptól kezdve létezett már fény, így a nappal és az éjszaka nem a Naptól, inkább a Föld tengely körüli forgásától függött. Ma is ez határozza meg a napok világosság-sötétség ritmusát.


Üdv: Péter

2011. ápr. 6. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A Biblia ebben a témában kicsit zavaros. Egyébként jól tudod. Én is sokat gondolkodtam azon, hogy a fény miből lett, ha még nincs Nap és csillagok, bolygók. Rájöttem, hogy az Isten, a Mindenható, az Elme olyan csodálatos, hogy magától is tud világítani.

Meg a hit.

2011. ápr. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!