Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az evolúciót is Isten teremtette?

Az evolúciót is Isten teremtette?

Figyelt kérdés
2010. jan. 27. 17:37
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/88 anonim ***** válasza:
100%

A bibliában ír a dinoszauruszokról? Pedig tudjuk, hogy léteztek, be is van bizonyítva.

Annak idején az emberek nagyon hiszékenyek voltak (ezért van ennyi babona, amiben már kevesen hisznek). Így bármi történhetett és bárki kitalálhatta majd terjeszthette az analfabéta népnek.

Tegyük fel, hogy Jézus köztünk járt, miért nem tett valami igazán nagyot, pl mutassa meg az akkori tudósoknak a mostani technológiát...de nem mert a vizet borrá változtatta.

A másik amit nem értek (bizonyára, mert nem olvastam a bibliát), hogy hogy lett Ádámból és Évától 6 milliárd ember?

Én nem nézem le azokat se akik vallásosak meg azokat se akik nem. Lényeg, hogy egyiket se szabad túlzásba vinni.

2010. jan. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/88 anonim ***** válasza:
0%
Igen,az Isten teremtett mindent ami van,de nemhiszem,hogy a bibliai "kövezzétek meg!" isten egyenlő lenne az igazival,tehát ha a bibliaira gondolsz,az Ádámot,meg évát teremtett,és kész..hogy a továbbiakban hogy szaporodtunk,azt véletlen kihagyták..
2010. jan. 29. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/88 anonim ***** válasza:
17%

Nem létezik evolúció.


Csak állatok, amelyeket Chuck Norris élni hagyott.

2010. jan. 29. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/88 anonim ***** válasza:
100%
járj iskolába baszod
2010. jan. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/88 anonim ***** válasza:
27%

Jártam iskolába, az evolúciót tanították, sokáig el is hittem.


Én akár mennyit gondolkodom, el nem tudom képzelni, mitől indulhat be egy evolúciós folyamat.



A Jézusba vetett hit reményt ad, elfogadhatod az evolúciót is, de az nem ad semmit.

2010. jan. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/88 anonim ***** válasza:
86%

"Én akár mennyit gondolkodom, el nem tudom képzelni, mitől indulhat be egy evolúciós folyamat."


Figyelj, sokkoló tények fognak következni, amire valószínűleg több évtized gondolkodása alatt sem jöttél rá:A körülményekhez való alkalmazkodás igénye indítja be az evolúció folyamatát, nyilván egy trópusi állat elpatkolna a sarkkörön, és fordítva.

2010. jan. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/88 anonim ***** válasza:
75%

"A Jézusba vetett hit reményt ad, elfogadhatod az evolúciót is, de az nem ad semmit."


Akkor higgy a McDonald's-ben, és legyél kasszásfiú. Az legalább fizetést ad. Jézus csak egy halom handabandát adott, amivel kitörölheted.

2010. jan. 30. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/88 anonim ***** válasza:
27%

Miért gondolod, hogy nem keresek többet a McDonald's-os átlagnál? Miért gondolod, hogy felállva géptől egy sivár élet vár rám? Miért gondolod, hogy ha egy társaságban találkoznánk, és te nem tudnád, hogy én vagyok az, nem lennék neked szimpatikus. Figyelj rám egy kicsit. Soha sehol nem csinálok titkot abból, hogy hívő vagyok. Minden munkahelyemen kollégáknak főnököknek elmondom az első adandó alkalommal. De nem szoktam tokostól berúgni az ajtót és meglepődnél milyen értelmesen el lehet velem beszélgetni bármiről. Aztán amíg nem azonosítottam be magam, és máshol is válaszoltam a kérdésekre, voltam én 80% felett is. De ez itt a valláskritika oldal, nem mondhatok neked mást, mint amiről megvagyok győződve, és tudom, téged zavar az én magabiztosságom, de én nem magabiztos vagyok, hanem Istenben biztos. Tudod munkám során alvilági emberekkel és az egészen gazdag emberekkel is találkozom, beszélgetek, és annyira igaz a Biblia, annyira ismeri az embereket, annyira tudja, kit mi motivál, annyira tévedhetetlen ezen a területen, hogy nem győzők csodálkozni rajta. És én inkább hiteles szeretnék lenni, nem népszerű.



A Jézusba vetett hit reményt ad, elfogadhatod az evolúciót is, de az nekem nem ad semmit.

2010. jan. 31. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/88 anonim ***** válasza:
73%

"Miért gondolod, hogy ha egy társaságban találkoznánk, és te nem tudnád, hogy én vagyok az, nem lennék neked szimpatikus."


Ahogy ráéreznék, hogy hívő vagy, már eleve nem lehetnél szimpatikus. Utálom azokat az embereket, akik felnőtt létükre mesékbe fogódzkodnak, mint valami kisgyerek az alvósmacijába. Én is találkozom gazdag meg alvilági emberekkel, és látom, hogy mennyire nem igaz, amit a Biblia ír. Csak megígéri, hogy a gonosz majd elnyeri a büntetését, ezzel szemben minél nagyobb r*hadék valaki, annál jobb élete van. Ha neked egy minden látható eredmény nélküli üres ígéret ad valamit, légy vele boldog.

2010. jan. 31. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/88 anonim ***** válasza:
81%

"A Jézusba vetett hit reményt ad, elfogadhatod az evolúciót is, de az nem ad semmit."


Te mindig csak ezt tudod írni? Nehéz lenne valami más hülyeséget kitalálni, mi? Nem is kell, hogy adjon az evolúció, mivel az nem egy személy, hanem egy tudományos tény.

2010. jan. 31. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!