Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az evolúciót is Isten teremtette?

Az evolúciót is Isten teremtette?

Figyelt kérdés
2010. jan. 27. 17:37
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/88 A kérdező kommentje:
Picit csalódott vagyok,kíváncsi lennék Péter véleményére is. :)
2010. jan. 27. 18:55
 12/88 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Pont az a lényeg, ha isten valóban létezne akkor nem lett volna szükség az evolúcióra ( meg pl. arra a sok bolygóra ami a világürben csak ugy van.)

Ja, és akkor a holdra sem lett volna szükség.

2010. jan. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/88 anonim ***** válasza:
38%

17:58


Én nem vagyok hívő, de mit kell tenni itt az agyad? Szánalmas ahogy hú de nagy intellektusnak állítod be magad...nagyon ratyi egy szöveged van...azt javaslom változtass, mert ilyen nyomi stílussal a normális ateisták is elkerülnek jó messzire

2010. jan. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/88 anonim ***** válasza:
59%
Akár teremthette ő is. Egy dinamikus dolgot építeni ugyanúgy nagy mű, mint egy merevet. Sőt, magát a változást tökéletessé tenni. Hogy minden alkalmazkodni tudjon egymáshoz. ez elég logikusnak tűnik. HA hiszünk Istenben, akkor igen ő teremtette, mint ahogy mindent. ez a kettő nem üti egymást.
2010. jan. 28. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/88 anonim ***** válasza:
63%

Figyelj az emberek nagy része azt hiszi az evolúció és a bibliában leírt teremtéstörténet kizárja egymást...Egyáltalán nem igaz:) Darwin is hívő volt és be akarta bizonyítani a bibliában leírtakat, csak sokan félre értelmezték.

A biblia köznyelvben íródott, hogy mindenki számára érthető legyen( a paraszt bácsinak is a mezőn, ugyan úgy mint a hatalmas nagy agyaknak), ezért van az hogy Isten 7 nap alatt teremti a világot...Ha jól megnézed az evolúciót és a bibliában leírt sorrendet megegyeznek...csak az idő van leegyszerűsítve, hogy ne évmilliókat kelljen elképzelni...

És a biblia választ ad arra amit az evolúcióval nem lehet megmagyarázni...

Gondold végig...Ahhoz, hogy valami legyen ahhoz valami kell. Semmiből nem lesz valami... A bibliában az a valami Isten. Az evolúció ezt hívja "hiányzó láncszemnek".

Vagy gondold meg, ha a Földünk csak egy kicsit is eltérne a mostani keringési pályájáról akkor szinte lehetetlenné válna az élet...Véletlen lenne?

Einstein is megállapította: kell lennie Valakinek, aki kezében tartja a mindenséget,képtelenség, hogy véletlenszerűen így létre tudott jönni, és ma is fennáll a kozmosz!

Szóval szerintem a tudomány nem zárja ki azt, hogy Isten létezik. Persze biztos nem lehet benne senki, hiszen semmi sem biztos csak a halál...És ha majd az eljön, majd meg látjuk volt e értelme a hitünknek...Avagy lelkünk elveszik az örökkévalóság sötétjében...

2010. jan. 28. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/88 anonim ***** válasza:
23%
Hát ja, de ha nincs Isten, akkor lélek sincs. Márpedi lélek van, különben mindig csak az ösztön és a szükségletek szerint cselekednénk, mindig ahogy hasznos. De az ember képes az ösztöne, szüksége ellen is cselekedni.
2010. jan. 28. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/88 anonim ***** válasza:
41%
Egyszer olvastam egy történetet, amiben egy istenpáros (nő és férfi) világokat, síkokat, bolygókat hozott létre. a férfi mindenképpen készre akarta teremteni, az ő saját képére (ismerős?), de a nő azt mondta, várjon. "Kezdjük az elején, nézzük meg, hogyan lesz kicsiből nagy, adjuk meg nekik a fejlődés lehetőségét." Végül a férfi isten beleegyezett a nő választásába, és életmagokat szórtak el egy fiatal bolygón, létrehozták az evolúciót.
2010. jan. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/88 anonim ***** válasza:
50%

Ez szerintem olyan, mintha én építek egy számítógépet, írok rá egy programot, ami kiírja a képernyőre, hogy Hello World!


Aztán elindítoma számítógépet, lefuttatom a programot, és megjelenik a képernyőn: Hello World!


Kérdés: én írtam ki a képernyőre, vagy a program?


Szóval Isten teremthetett egy világot olyan törvényszerűségekkel, amik végső soron az evolúcióhoz, meg az ember megjelenéséhez vezetett, de ettől még az embert Isten teremtette, mert ő a Végső Oka mindennek, ami a világban való törvényszerűségek eredetét illeti.

2010. jan. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/88 anonim ***** válasza:
0%

Darwin nem volt hívő, csak az orvosi egyetemet otthagyta, mert nem bírta az ott látott szenvedést, és apuka akart a kisfiának egy jól fizető állást, ezért benyomta a teológiára, ő meg elvégezte. De ettől még nem lesz meggyőződéses keresztyén senki. Amikor a 10 éves lánya meghalt, teljesen és végleg szembe fordult Istennel, és ahol csak tudta cáfolta a Bibliát, és tagadta a szeretet Istenét. A 19. században még mindenki vallásos volt, de csak kevesen keresztyének a szó Bibliai értelmében. Én azt gondolom evolúció nem volt.



A Jézusba vetett hit reményt ad, hinni lehet az evolúcióban is, de az nem ad semmit.

2010. jan. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/88 anonim ***** válasza:
56%

"'Akkor, mond meg drága barátom, hol lelem az igazságot, mi indította el az evolúciót, ha nem Isten?"


Az embernek van szürkeállománya, amivel lehet gondolkodni.



"A Jézusba vetett hit reményt ad, hinni lehet az evolúcióban is, de az nem ad semmit."


1: Az evolúcióban nem hinni kell, hanem elfogadni, mint tudományos tényt, mint pl. hogy a víz 2 hidrogén és 1 oxigén molekulából áll.

2: "A Jézusba vetett hit reményt ad"...Jó sokra megyek a hittel, kb. kitölhetem vele a s*ggem. Hinni lehet, hogy meggyógyulok, de kezelés nélkül b*szhatom a hitet, ha úgyis elpatkolok.

2010. jan. 28. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!