Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten minek teremtette a Jó-...

Isten minek teremtette a Jó- és rossz tudásának a fáját?

Figyelt kérdés
Mire volt az jó, hogy odatette a kert közepére, aztán megmondta Ádámnak és Évának, hogy ne egyenek belőle? Avagy ha Isten olyan mindenható, akkor gondolom látta a jövőt, szal ezért nem értem, mert akk valamelyik állítás hamis.
2011. márc. 24. 17:34
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Ha tényleg érdekel,szánj rá időt,és nézd meg ezt,szerintem kapsz választ!

[link]

2011. márc. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

szerintem alapvetően fölösleges ilyen jellegű kérdést föltenni a kereszténység istenével kapcsolatban föltenni.

Ilyen erővel miért nem azt kérdezed, hogy miért teremtette meg az emberiséget? A keresztény vallású emberek egyetértenek abban, hogy "Isten útjai kifürkészhetetlenek".

Tehát fölösleges keresni az okozatokat.

2011. márc. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Hogy Isten útjai kifürkészhetetlenek????

Ezt maximum a filmekben mondják a katolikus papok!

2011. márc. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

Szia!


Mimódon vált volna nyilvánvalóvá sátán szándéka?

Ádám és Éva egy cseppet sem lett okosabb a gyümölcs evése után, viszont arra rájöttek, hogy nem történt semmi. Így tudhatjuk kire kell hallgatni, Istenre vagy sátánra.

2011. márc. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Kérdező: vallásos magyarázatból én eddig azt hallottam a kérdés kapcsán, hogy nem a fa jelentősége volt a lényeg, hanem a tiltás. Isten megtiltotta ugyanis, hogy egyenek róla, ezzel próbálta tesztelni az embert bízik-e eléggé őbenne, és követi-e a szavát. A próbát az ember elbukta. Ez a körülbelüli lényeg.
2011. márc. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
68%

Szia!


Az Isten a világot tökéletesnek teremtette, és annak törvényszerűségei tökéletesen működtek, és a Biblia szerint világunk kezdeti tökéletességét az első engedetlenség háborította meg, és ennek eredményeként állt elő a ma ismert, sok nyomorúsággal átszőtt, távolról sem tökéletes világ.


Fontos tisztázni, hogy Isten azt akarta, hogy megismerjék ezt a világot, és a megismerés által szabad akaratukból szeretettel cselekedjék annak törvényszerűségeit, amely a szeretet életrendjére épül.


Az embert ugyanakkor figyelmeztette is hogy létezik ellenség (1Móz 2,15 szerint nemcsak a kert megmunkálását, hanem "őrzés"-ét is rájuk bízta), és azt is tudtukra adta, hogy milyen következményekkel jár az esetleges engedetlenség. (1Móz 2,16-17).


Ráadásul Isten korlátozta a megkísérthetőség mértékét azáltal, hogy egyetlen pontra, egyetlen fára vonatkozott a tilalom. (Gondoljunk csak bele, mennyivel könnyebb lenne ellenállni a rossz késztetéseknek, ha bennünket is csak egy bizonyos helyen, egyetlen vonatkozásban érhetnének, ahogyan egykor Ádámot és Évát!) Persze mi már ismerjük a bűnt, így ez a kérdés okafogyott...


Fontos belátni azt, hogy nem elsősorban az értelmi és alkotóképességünk avat bennünket magasabb rendű lénnyé - hiszen ebben meglehetősen különbözünk egymástól -, hanem sokkal inkább az, hogy adottságainktól függetlenül mindnyájan felelősséggel tartozunk azért, amit mondunk, és amit teszünk. Ezért nem vonta meg tőlünk Isten a választás jogát, hiszen azzal mintegy "erkölcsi automatákká" alacsonyított volna bennünket. Az így meghagyott szabadság, a rossz választásának puszta lehetősége, nem jelentette ugyanakkor, hogy a bukásnak szükségszerűen be is kellett következnie.


Üdv. Péter

2011. márc. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
A fa jelkép, mégpedig egy választás jelképe, aminek gyümölcsét (eredményét) a mai napig "esszük".
2011. márc. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
0%

Azért mondhatta, mert

A: férges volt az alma és nem akarta, hogy megegyék..( tényleg,ha pl kukacok rágták volna az almába magukat, akkor vmi szuperintelligens kukaccá váltak volna??)

B: nem akarta, hogy bezabálva annak terméséből, a fa tövében ülve rájöjjenek a gravitáció törvényére még jóval Newtoon előtt.

2011. márc. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 pelgrim ***** válasza:
52%
A bibliai bűnbeesés történet jelképes. Ez az elbeszélés az emberi tudat fejlődésének azt szakaszát ábrázolja mikor az ember (ön-)tudathoz jutott. Mikor látni kezdte az összefüggést tettei és azok következményei közt, mikor „én és a másik, én és a többiek” fogalma tisztázódott benne. Ezt megfigyelhetjük saját gyerekeinken. A kis gyerek csak a létezésnek van tudatába, az „én” csak később tudatosul benne, még később rájön arra, hogy ha az „én” valamit tesz annak következménye van, akkor kísérletezik, melyik cselekménynek milyen következményei vannak.....
2011. márc. 25. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 pelgrim ***** válasza:
Az ember tapasztalta, hogy némely tetteinek következményei jótékony hatással voltak rá, más cselekedetek következményei kellemetlenül, kártékonyak voltak, azok lettek a rossz cselekedetek, a bűnök. - az ember evett a jó és a rossz fájának gyümölcséből.
2011. márc. 25. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!