"Kedves " Hovind hívők, illetve más kreacionista irányzatokat követők. Válaszolnátok néhány kérdésre?
Ti állandóan azért kardoskodtok hogy az elméleteteket kezeljék tudományosan elfogadott,korrekt és versenyképes elméletként.
Nos,ha tényleg ezt akarjátok,akkor leszek egyedüli ateistaként az oldal történelmében,aki erre kísérletet tesz.
Remélem tisztában vagytok vele hogy a tudományOs elméleteket tesztelsnek és kísérleteknek kell alávetni,valamint a többi tudományos elmélettel kell versenybe állítani,melyik a legjobban igazodó a bizonyítékokhoz és melyikben van kevesebb találgatás.
És csupán 6 egyszerű kérdést tennék fel amit egy versenyképes elméletnek el kell tudnnia hárítania.
Nos,a kérdések a következők:
1.)Ha volt özönvíz hol van a rengeteg üledék?Egy év szerintem elég idő ahhoz hogy csak egy rétegnyi üledék keletkezen.Tehát hol van az a mindenhol megtalálható üledékes kőzetréteg,ami mindenhol egybefügg.Valamint ha képződött is ilyen réteg akkor hogy lehetnek üledék mentes csupasz ősföldek?
2.)Ismét geológia.Ha a hegységek órák leforgása alatt keletkeztek,akkor nem szabadna gránitból áló hegységeknek létezniük.A gránit ugyanis a Föld mélyén keletkezik és igazán hoszú idő alatt.Ez aból következik hogy a gránit szerkezete eltér a többi vulkanikus kőzetétől.A gránitban ugyanis igencsak nagy kristályok láthatóak.Ezek a kristályok egy bazaltban például nem láthatóak,mert a bazalt mikor a felszínen gyorsan folyt és gyorsan szilárdult meg,nem volt a kristályokna elég idejük a növekedésre.A gyorsan folyó bazalt a gyors megszilárdulás hatására nem növeszt nagy kristályokat.A gránit viszont elég időt tölt a mélyben és így bene nőhetnek a kristályok.Szóval mivel magyarázátok mondjuk a Velencei-hegység létét?
3.)Mivel magyarázzátok hogy a vizi őslények is kihaltak ?És ne hozakodjatok elő Nessi vel.A bizonyítékok a létére egyenlők a nullával.Tehát hova tőnt mondjuk a plesioSaurus,az ophtalmosaurus,a liopleurodon és még néhányany.
4.)A radiometrikus kormeghatározásnak miért nincs jelentősége?A trícium segítségével évre pontosan határozták meg borok palackozási korát.Ha tudtok tudományosan elfogadható oldalt linkelni akor jöhet (tehát ne index,meg origó legyen)
5.)Azt mondjátok hogy a dinoszauruszok fosszíliái az özönvízkor képződtek.Nos tisztában vagytok a saját állításaitokkal?Azt állítotátok hogy a Grand kanyont egy özönvíz vájta ki.Nos ha egy kanyont ki tud vájni,akkor azokat a lábnyomokat a puha homokba,iszapba,sárba nyomódva nem mosta volna el?
6.)Azt mondjátok hogy a lemeztektonikát az özönvíz indította el,mely a Föld bűntől való megtisztításáért volt.Na akkor kérdezem:Az Ion meg a marson is laknak?Mivel ezen a két égitesten is felfedezhető a lemeztektonika jele.(A Marson már nincs)
Ha csak egy kicsi hiteleséget szeretnétek a tudomány felől ,akkor válaszoljatok.
17/f
Kedves 42%-os válaszoló!
Nem értem a logikádat. Miért van az, hogy leírtam neked a 69. hozzászólásban, hogy miért hibás az az írás ami fehérjékről íródott, és ennek ellenére ugyanúgy kimásolsz belőle egy másik részletet a fehérjékről. Netán nem vetted észre hozzászólásom? Bár gyanítom egyszerűbb szemet hunyni felette, mint elgondolkodni rajta.
Ennél fogva a csillagász szavai is hülyeségek, bármennyire is hivatkozol rá.
"Vajon az számít az valamit, hogy csillagász, vagy biológus mondja, ha egyszer igaz?? Egy megoldott matek feladat sem attól lesz helyes, mert egy matek tanár számítja ki, hanem attól, hogy helyesen van kiszámítva."
Nem a csillagász személyével és szakmai tudásával van a baj, hanem a számítással. Bár tény, hogy ha csillagászati kérdésem van, akkro csillagászhoz megyek, ha beteg vagyok orvoshoz és nem autószerelőhöz, és ha házat szeretnék építtetni, akkor inkább bízom építészre a dolgot, mint egy focistára.
Azt sem értem, miért tereled el a témát a kövületek felé, hiszen erről nem volt szó, de mivel nem találtál fogást az előző témákon ezért inkább keresel egy újat és úgy gondolod, hogy ha arra nem tudunk mit mondani, akkor az majd egyből bizonyítja az előbbi tévedéseket. Ha egy cikknek van gyenge pontja (lásd fehérjék) akkor már nem valami bölcs dolog újból abból idézni, mert már rég elvesztette tekintélyét.
Pontosan, ahogy a légből kapott idézet a csillagásztól, amit csak a szájába adtatok szegénynek, gondolván, ugysem néz utána senki.
Hol, mikor mondott ekkora baromságot egy értelmes ember?
Válaszolj!
Tzolko láthatod hogy a hívek itt már nem válaszolnak.Én az eddigi vitáim alatt már kidolgoztam egy vita általános felépítését.
1.Megtörténik a hívek válasza.Amúgy is kevés tudásukat felhasználva írnak egy álltalában hülyeségeken alapuló választ.Ezt rendszerint az ateisták vagy más vallású híek szét is szokták hamar cincálni.
2. fázisban elkezdenek már személyeskedni is és már bőszen linkelgetnek és másolgatnak szövegeket,mert hát a saját tudományuk eddig tartott.
3.fázis.Ide már csak kevés hívő jut el.Nagyrészük már a 2. fázisban elhedja a terepet.Na de aki meg,marad azmég mindig hivatkozik az előzőekben már megcáfolt állításaira,bemásolt szövegekre.Újat nem igazán hallasz tőlük,hacsak rá nem aadnak valami keresztény oldalon egy cikkre.Akkor ismét csak másolgatnak,idézgetnek.
4.Fázis.Ezt az oldalon csak néhányan érik el.Ez annyiból áll hogy túlnyomó réészt egy random témát bedobnak és valami álltaluk aduásznak vélt mondatot hozzáírnak.Például itt is látható ennek a kezdete.Szó volt az eredeti 6 kérdésről,aztán áttértünk az abiogenézisre,most meg az evolúció lesz a következő.Meg merem kockáztatni hogy az evolúció után valaki bedobja majd a bolygók keletkezését,a csillagok keletkezését és az állítólagos finomhangolást.
Szóval Tzolko ne várj válaszra mert egy hívő vita így szokott kinézni.
Na, a bolygók, a csillagok keletkezéséről szinte semmit sem tudnak, elég az, hogy Isten teremtette, mindenható módon, slusz pasz, ennyi elég is.
Valójában az evolúciót is csak annyira tanulmányozzák, hogy egyes adatait felnagyítva, más eredményeit lekicsinyelve meg szeretnék kérdőjelezni, soha el nem hangzott nyilatkozatokra támaszkodva.
Mint kiderült, az említett csillagász elég híres, Ő találta ki a Big Bang kifejezést és a pulzáló Világegyetem gondolatát, ami mára biztosan nem valós. Az elméletet ismertem, de a nevére nem emlékeztem, bár kétségtelenül híres ember, de ekkora blődséget aligha mondott.
Ha megtette volna, akkor szinte minden tekintélyét elvesztette volna, mert az evo annyira elfogadott, mint az 1x1.
A saját kompetenciába vágó hatalmas felfedezést is úgy kommentálják: "a tudomány mai állása szerint", más témákkal mindenki óvatos: "nem az én szakterületem" - hárítják el a véleménynyilvánítást, legalább is a komoly tudósok, akik nem akarnak nevetségessé válni.
Tzolkó! Könyörgöm, beírtad volna a googléba, és, utána néztél volna hány helyen idézik, ez olyan nehéz? Vagy csak látni nem akarod?? De egyébként ha még mindig kételkedsz, itt a forrás:Hoyle és Chandra Wickramasinghe: Evolution
From Space, 1981, 24. oldal).
sokkal kisebb ez a
valószínűség, mint ahogy azt a „szörnyen kicsi”
érték szemlélteti. A sejtet membránnak kell
körülvennie. Ez a végtelenül bonyolult
membrán összetételét tekintve fehérje-, cukor-
és zsirmolekulákból áll. Az evolucionista Leslie Orgel azt írja: „A sejtmembránokban
csatornácskák és pumpák vannak, amelyek
speciális módon ellenőrzik a tápanyagok, a
bomlástermékek, a fémionok stb. ki- és
beáramlását. Ezek a különlegesen kialakult
csatornácskák nagyspecifitású proteineket tartalmaznak, olyan molekulákat, amelyek az
élet kifejlődésének kezdeti szakában nem
létezhettek.”14 A figyelemre méltó genetikai kód Az előbb említetteknél sokkal nehezebb eljutni
a genetikai kód alapegységeit felépítő
polinukleotidok — az RNS és a DNS —
kialakulásához. A DNS-ben öt hiszton van.
(Hisztonok feltehetően a génátírás
szabályzásában vesznek részt.) Még a legegyszerűbb hiszton kifejlődésének a
valószínűségét is 1:20100-ra becsülik — ez a
szám is „messze meghaladja a legnagyobb
asztronómiai távcsővel felismerhető csillagok
és galaxisok összes atomjainak számát”.15 Még nagyobb nehézséget okoz az evolúciós
elmélet számára a teljes genetikai kódnak — a
sejtszaporodás egyik előfeltételének — a
kialakulása. A proteinek és a DNS
vonatkozásában az ember újfent azzal a
kérdéssel találkozik, hogy mi volt előbb, a tyúk vagy a tojás? Hitching azt mondja: „A proteinek
keletkezése a DNS-ektől függ, DNS viszont nem
képződhet protein hiányában.”16 A Dickerson
által felvetett paradoxon továbbra is fennáll: „Mi
volt előbb?” A protein vagy a DNS? Kijelentette:
„A válasz ez: ’Párhuzamosan fejlődtek ki’ ” .17 Tulajdonképpen azt állítja, hogy a tyúknak és a
tojásnak egyszerre kellett kifejlődnie, egyik
sem előzhette meg a másikat. Ésszerű ez
számunkra? Egy tudományos cikk szerzője ezt
így foglalta össze: „A genetikai kód eredete
súlyos tyúk-tojás problémát vet fel, amely jelenleg teljes zűrzavart okoz.”18 A kémikus Dickerson is ilyen megjegyzést tett:
„A genetikai rendszer kifejlődését nem lehet
laboratóriumi körülmények között létrehozni;
tehát a végtelenségig spekulálhatunk, kínos
tények béklyóitól mentesen.”19 Vajon pontos,
tudományos eljárásra vall a „kínos tények” lavinájának könnyed félretolása? Leslie Orgel
azt mondta, hogy a genetikai kód léte „a
legérthetetlenebb az élet keletkezésének egész
problématikájában”.20 Francis Crick pedig így
következtetett: „Annak ellenére, hogy a
genetikai kód csaknem egyetemes, a benne foglalt mechanizmus túlságosan bonyolult
ahhoz, hogy egy csapásra létrejöhessen.”21 Az evolucionista elmélet megpróbálja „egy
csapásra” megvalósítani a lehetetlent, a
temészetes kiválasztás lépésről lépésre történő
lassú folyamatának támogatása által. A
szaporodást megindító genetikai kód híján
azonban nem áll rendelkezésére a természetes kiválasztáshoz szükséges alapanyag.
A csodálatos fotoszintézis Újabban azonban további akadály merült fel az
evolúciós elmélet számára. Valamikor az
egyszerű sejtnek ki kellett találnia valamit, ami
az egész földi életet forradalmasította: a
fotoszintézist. Ezt a folyamatot, amelynek során
a növények szén-dioxidot vesznek fel és oxigént adnak le, a kutatók mindmáig nem
értik teljesen. Ahogy azt a bilológus F. W. Went
kijelenti, „ez olyan folyamat, amelyet még soha
senki nem tudott kísérleti körülmények között
megismételni”.22 Mégis, úgy gondolják, hogy
egy parányi, egyszerű sejt véletlen folytán kialakította azt. A fotoszintézis következtében a szabad
oxigént nem tartalmazó atmoszféra átváltozott
olyanná, amelyben minden ötödik molekula
oxigén. Ez lehetővé tette az állatok számára a
légzést, az életet, és kialakulhatott az ózonréteg,
amely az összes élőlényt megoltalmazza az ultraibolya sugárzás ártalmas hatásától. Lehet-e
pusztán a véletlen eredménye a körülmények
ilyen jelentőségteljes egymásbakapcsolódása?
Volt-e szerepe az értelemnek? Az élő sejt véletlen keletkezése ellen szóló,
csillagászati távlatokat elérő valószínűtlenségi
tényezők következtében egyes evolucionisták
úgy érezték, viszszakozni kénytelenek. Például
az Evolution From Space szerzői, Hoyle és
Wickramasinghe, reményt vesztve azt mondták: „Ezek a kérdések túl komplikáltak
ahhoz, hogysem számokban ki lehetne fejezni
őket.” Hozzátették: „Nincs mód rá . . . még
nagyobb és jobb ősleves sem segít tovább,
miként azt egy vagy két évvel ezelőtt
reménykedve lehetségesnek tartottuk. Az előzőkben végzett számításaink alapján mind
az egyetemes, mind a földi ősleves feltételezése
elfogadhatatlan.”23 Mégis, miután elismerik, hogy az élet
keletkezésénél valami módon értelemnek is
szerepet kellett játszania, a szerzők így
folytatják: „Ez az elmélet valóban annyira
kézenfekvő, hogy szinte érthetetlen, miért nem
fogadják el széles körben mint önmagától értetődőt. Ennek inkább pszichológiai mint
tudományos okai vannak.”24 Ennek alapján
arra lehetne következtetni, hogy
„pszichológiai” korlát az egyetlen elfogadható
válasz arra, miért ragaszkodik továbbra is a
legtöbb evolucionista az élet véletlen keletkezéséhez és vet el „tervszerűséget,
szándékot vagy irányítottságot”, ahogy azt
Dawkins megfogalmazta.25 A valóságban még
Hoyle és Wickramasinghe is azt modták, miután
elismerték az értelem közreműködésének
szükségességét, nem hiszik, hogy személyes Teremtő lenne felelős az élet eredetéért.26 Úgy
gondolják, értelem feltétlenül szükséges, a
Teremtő feltételezése azonban elfogadhatatlan.
Nem hangzik ez ellentmondásnak?
Tudományos? Ha az élet spontán kezdetét tudományos
ténynek kell elfogadni, akkor azt tudományos
módszerrel kellene bebizonyítani. Mi jellemző
erre a munkamódszerre? A történések
megfigyelése; a megfigyelésre alapozva elmélet
felállítása, amely igaznak bizonyulhat; az elmélet ellenőrzése további megfigyelésekkel és
kísérletekkel; annak megfigyelése, hogy az
elméleten alapuló kijelentések helytállóak-e. Ezt a tudományos módszert alkalmazva
megállapíthatjuk, hogy az élet spontán
kialakulását nem lehet megfigyelni. Egyetlen
bizonyíték sincs arra vonatkozóan, hogy az ma
bekövetkezne, és magától értetődően, nem
lehetett emberi megfigyelő jelen az élet keletkezésének az evolucionisták által
feltételezett időpontjában. Egyetlen erre
vonatkozó elméletet sem igazoltak
megfigyelésekkel. A megismétlésre vonatkozó
laboratóriumi kísérletek meghiúsultak. Az
elmélet alapján tett kijelentések nem igazolódtak be. Beszélhetünk-e tiszteletre méltó
tudományról, ha olyan elméletet emel tények
rangjára, amelyet lehetetlen tudományos
vizsgálat alá vetni? Másrészt, elegendő bizonyíték támogatja azt a
következtetést, hogy élettelen anyagból nem
keletkezhet spontán élet. Wald, a Harward
Egyetem professzora szerint el kell ismerni,
„hogy élő szervezet spontán keletkezése
képtelenség”. Mégis, mit hisz a valóságban az evolúciónak ez a szószólója? Így válaszol:
„Mégiscsak itt vagyunk — ahogy én hiszem —
az ősnemzés eredményeként.”27 Úgy hangzik
ez, mint tárgyilagos tudomány? Joseph Henry Woodger, brit biológus, az ilyen
érvelésről a következőket mondja:
„Közönséges dogmatizmus azt állítani, hogy
amit el akarsz hinni, az valóban megtörtént.”28
Milyen meggondolások alapján tűrik el a
tudósok a tudományos munkamódszerek szemmel látható megsértését? Loren Eiseley, a
közismert evolucionista, elismeri: „A
teológusokat mindig megrótták azért, mert
mítoszokra és csodákra hivatkoznak; most
pedig a tudósok is kénytelenek megteremteni a
saját mitológiájukat, tudniillik azt a feltevést, hogy az a folyamat, amelyet napjaink minden
erőfeszítése sem képes igazolni, az valóban
bekövetkezett a kezdet kezdetén.”29 A bizonyítékok alapján az élet ősnemzésére
vonatkozó elmélet jobban illik a tudományos-
fantasztikus regények birodalmába, mint a
tudományos tények közé. Az elmélet sok
támogatója látszólag elszakadt a tudományos
módszerektől, hogy elhihesse azt, amit hinni akar. Az élet véletlen keletkezésének rendkívül
csekély esélye ellenére ragaszkodnak egy
merev, kritikátlan tanításhoz, ahelyett, hogy
kitartanának a tudományos módszer
szokásosan alkalmazott óvatossága mellett.
Nem minden tudós fogadja el Azonban nem minden tudós zárta be az ajtót
más lehetőségek előtt. Annak tudatában, hogy
mennyire valószínűtlen az élet ősnemzése, a
fizikus H. S. Lipson például azt mondta:
„Egyetlen elfogadható magyarázat a teremtés.
Tudom, hogy ez olyan fizikus számára, amilyen én is vagyok, kiátkozást jelent, de nem
vethetünk el olyan elméletet, amely nem tetszik,
ha azt tudományos bizonyítékok támasztják
alá.” Továbbá megjegyezte, hogy Darwin A
fajok eredete c. könyvének megjelenése óta
„az evolúció bizonyos mértékben tudományos vallássá lett; majdnem minden tudós elfogadta
azt, és sokan készségesek megfigyeléseiket is
’csűrni-csavarni’, hogy azokat azzal
összhangba hozzák”.30 Szomorú, de így igaz. Chandra Wickramasinghe, a cardiffi University
College [Anglia] professzora, azt mondta:
„Tudományos kiképzésem kezdetétől fogva
beható agymosásnak voltam kitéve, amely
elhitette velem, hogy a tudomány és valamiféle
szándékos teremtés nem hozható egymással összhangba. Nagyon kínos volt megszabadulni
ettől az elképzeléstől. Meglehetősen kellemetlen
helyzetben vagyok a jelenlegi
meggyőződésemmel. De ebből nincs logikus
kiút . . . A földi életet kémiai véletlennek
tulajdonítani annyi, mintha egy adott homokszemet kellene megkeresni — és
megtalálni — a világegyetem összes
bolygójának strandjain.” Más szóval:
egyszerűen lehetelen az, hogy az élet kémiai
véletlen útján jött volna létre. Ezért jutott
Wickramasinghe arra a következtetésre: „nincs egyetlen más lehetőség az élet építőkövei
precíz rendjének megértésére, csakis a
kozmikus méretű teremtésre való
hivatkozás.”31
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!