Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova Tanúi, válaszolnátok...

Jehova Tanúi, válaszolnátok néhány kérdésemre?

Figyelt kérdés

1. Kérdőjeleztetek-e már meg valaha is bármely tanítást, amit hallottatok a szervezeteteknél, vagy mindent elfogadtok, amit tanítanak nektek?


2. Kaptatok már valaha is személyes kijelentést Isten Igéjéből? Olyanra gondolok, amit nem másokon keresztül vagy az Őrtorony kiadványain keresztül kaptatok, hanem személyes Biblia tanulmányozás során!


3. Szoktatok egyáltalán Bibliát tanulmányozni úgy, hogy csak a Bibliát olvassátok minden egyéb kiadvány használata nélkül?


4. Szokott titeket a "belső szobátokban" Isten az imádságaitok alatt tanítani? Magyarul, szokott-e hozzátok személyesen Isten szólni, amikor kettesben vagytok Vele?


5. Hisztek abban, hogy az az új szövetség egyik célja, hogy már itt a Földön Istenhez közel kerülhetünk és lehet vele egy személyes, bensőséges kapcsolatunk (olyan, mint egy Atya-fiú kapcsolata)?


2011. jún. 23. 16:47
 1/4 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem a tanúknak ilyen oldalakon nem szabad böngészni.
2011. jún. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Pedig vannak itt egy páran, akik szoktak válaszolgatni a kérdésekre.
2011. jún. 23. 18:07
 3/4 anonim ***** válasza:
40%

Válaszolok, szívesen:


1. Volt már tanítás, amit megkérdőjeleztem. Például a születésnap tilalma vagy az élettársi kapcsolat démonizálása. Sok ilyen van, szinte mindenkinél előfordul ilyen.


2. Igen, kaptam már személyes kijelentést. Egész biztos vagyok benne, hogy mások is.

3. Szoktam csak a Bibliát olvasni. Nagyjából a gyülekezetből nagyon jól olyan 20 embert ismerek (becslés). Ezekből a fele szintén olvassa. A többiről nem tudom, mert nem mondta, kérdezni pedig soha nem kérdeztem.


4. Szokott Isten személyesen szólni. Hozzám egész biztosan.


5. Az Újszövetség célja szerintem a János 3:16,17. Ez most egy egyéni vélemény. Életemben kb. több tucatszor hallottam levezetve, hogy mi az Újszövetség célja. Önmagában mindegyik összefüggő, logikus érvelés volt, mindegyik eltérő magyarázatokkal. Szerintem nem lehet ennyi célja az Újszövetségnek. Mi, emberek képzeljük, hogy pöttöm, jelentéktelen lényekként majd rendszerezzük Istent és megmondjuk mit, miért tett.

A kérdésed másik felére, hiszem, hogy Istennel személyes kapcsolata lehet az embernek.


Megválaszoltam.

Mire jó?

Nem gúnyolódom, komolyan kérdezem. Előbbre jutottál a válaszaimmal? Vagy csak felmérést végzel?

2011. jún. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
31%

1 Igen! Kérdések nélkül senki sem lesz Tanú. Sőt, kritika nélkül elfogadni egy tant igen veszélyes, mert hiszékenység lesz belőle. Jehova Tanúira pedig általában a legkevésbé a hiszékenység jellemző - még akkor sem, ha nem tudjuk kapásból valamire a választ.


2 Pontosítani kellene a "személyes kijelentés"-t hogyan gondolod? Rádöbbensz valaminek az összefüggéseire?


3 Igen.


4 Valamiféle "belső hang" általi kommunikációra gondolsz?


5 Hisszük.


A kettest és a négyest pontosítsd.

2011. jún. 23. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!