Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miben tér el a Római Katolikus...

Miben tér el a Római Katolikus egyház tanítása a Bibliától?

Figyelt kérdés
R.K.E. tanítóhivatala által kiadott dogmák miben nem egyeznek a Bibliában leírtakkal?
2012. márc. 15. 10:18
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/73 anonim ***** válasza:
45%

az elején 3 - azaz három - darab kérdést tettem fel, amire nem akarsz, és nem is fogsz tudni válaszolni kimerítően, anélkül, hogy ne lepleznéd le a hited hiányosságait. És ez minden protestánsra igaz. Nem érdekel ezentúl miket irocskálsz ide, mert már megint saját magad kérdőjelezed meg a Biblia hitelességét - amit őszintén nem értek, mikor meg a sola Scripturára hivatkozol - de ezt is betudom annak, hogy ma ez a divatos. Kételkedni mindenben ami régi.


Figyerlj olvasd el a <3 azaz haromnal tobb kerdesemet amire nem tusdz valaszolni? Bizonyistd be nekem a hagyomanyok tisztasagat akkor folytathatjuk.Tudodk a Biblia zart nem lehet foltozgatni DE a hagyomany nem.

Nem kerdoelezem meg a Biblia hitelesseget ghisz a Biblia nem tartalmazza azt amiket felsoroltam csak a katolikus vette bele ujabb kanonban es meg mi ujitunk:)))

De mint irtam katolikus es logika ket ellenmodasos fogalom.Jezus is modta hogy vizsgaljuk meg az iratokat azaz ne egyunk meg mindent mint kacsa a nokedlit mert ha egy hazugsagot akar 1000 eve kovettek el az hazugsag marad mindig.....:))) De ez neked sok baratocskam.Te egyugyu vagy nem mersz szembenezni a hibakkal.Es mint irtam egyugyu ertelemnek elfogadhato a diktatura gondolkodo leny irtozik tolle:)

2012. márc. 16. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/73 anonim ***** válasza:
52%
Azt hiszel amit akarsz. Csak éppen nem tudsz válaszolni a kérdéseimre - egyik protestáns sem - , de feltételezem most már, hogy azért, mert nem tudsz olvasni, mivel az írásod is pocsék. A kérdéseim pedig előrébb állnak a tiédnél, mert a vita alapja lenne, mivel te folyton a Bibliára hivatkoztál (holott megtagadtad azt többször is) , innentől kezdve nem tudok más tenni, mint rosszindulatú hülyének nézlek. Még jóindulatúnak sem tudlak, mert utálod a katolikusokat. Több mint 1 milliárd embert.
2012. márc. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/73 anonim ***** válasza:
45%

Csak éppen nem tudsz válaszolni a kérdéseimre - egyik protestáns sem - , de feltételezem most már, hogy azért, mert nem tudsz olvasni, mivel az írásod is pocsék. A kérdéseim pedig előrébb állnak a tiédnél, mert a vita alapja lenne, mivel te folyton a Bibliára hivatkoztál


Erdekes te nem valaszoltal a feltett kerdesekre es most is terelsz ahelyet hogy lokisusan magyaraznal.A te kerdeseidf elorebb valo, allitod de te modtad hogy az kell valaszoljon aki kesbbobb alakitott ki velemenyt.De elfelejted azt a tenyt hogy a niceai zsinat 789-ben joval utanna volt az apostoloknak a reformacio viszatert az elotti alapotra ugyhogy te szorulsz magyarazatra amit kerulsz mint "orodg a szenteltvizet" :))) "mert nem tudsz olvasni" ??? miert is mikor a pap kijelenti magarol hogy o a kozbenjaro egyenklove teve magat Krisztussal??? Mi neked itt a nem egyerttelmu???? Aztan a pap akkor mit is tart a kezeben Jezus testet vagy a sajat testet vagy egy ostyat??? Akkor ki beszel krumplirol mikor idojarast kerdeznek tolle????

2012. márc. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/73 anonim ***** válasza:
22%
Es meg egyszer leirom nagy betukel hogy lasd:NEM UTALOM A KATOLIKUSOKAT MAX MOSOLYGOK ILOGIKUSAGAIKON.
2012. márc. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/73 anonim ***** válasza:
30%

holott megtagadtad azt többször is


Mit tagadtam meg baratocskam??? A katolikus bibliat ??? Nofene ha holnap papai nyilakozattla beleirjak hogy nagyvecezni delutan kell akkor azt is megeszitek mint kacsa a nokedlit lasd habakuk konyve,eszter konyve a gyilkos profeta, Isten aki gyerekeket ol, hagyomanyok amikert irkalunk ugy ahogy jiolesik felulirva vele a bibliat elfelejtven hogy Jezus is a Torat azaz oszovetseget idezte meg peldazatokat de sebaj ,neked logikus en meg nem fogadom el a bibliat.:)))

2012. márc. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/73 anonim ***** válasza:
0%

Latom megy a lepontoas ezerrel no sebaj:

Olvasstok el ezt:


[link]

2012. márc. 16. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/73 anonim ***** válasza:
73%
Nagyon sok helyen tér el a katolikus tanítás a Bibliától. Nem véletlen kellet "Hagyomány", arra sok mindent rá lehetett fogni...
2012. márc. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/73 izidorkata ***** válasza:

Az utóbbi évben kezdtem el olvasni a bibliát, és elég visszataszító részek vannak benne.

Én teljesen igazat adok Jézusnak hogy korigálni akarta a bibliai primitív, durva, fanatikus tanokat, parancsolatokat amelyektől minden jó érzésű ember viszolyog.

a biblia tanítása épp oly logikátlan, és ellentmondásos mint a R. K. Egyházé meg a többi gyülekezeté.

Miért kell erőltetni furcsa dolgokat?

Szerencsére az én gyülekezetemnek egyszerű, kristálytiszta tanítása van, tulajdonképpen nincs is tanítása mert egy az egybe azt tanítja amit Jézus.

2012. márc. 19. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/73 A kérdező kommentje:

izidorkata!


A te gyülekezeted honnét vette hogy Jézus mit tanított?

2012. márc. 19. 22:55
 70/73 anonim ***** válasza:
100%

"izidorkata válasza:


Az utóbbi évben kezdtem el olvasni a bibliát, és elég visszataszító részek vannak benne.

Én teljesen igazat adok Jézusnak hogy korigálni akarta a bibliai primitív, durva, fanatikus tanokat, parancsolatokat amelyektől minden jó érzésű ember viszolyog. "


Mire gondolsz pontosan, mivel a Biblia Jézus halála után íródott?

2012. márc. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!