Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miben tér el a Római Katolikus...

Miben tér el a Római Katolikus egyház tanítása a Bibliától?

Figyelt kérdés
R.K.E. tanítóhivatala által kiadott dogmák miben nem egyeznek a Bibliában leírtakkal?
2012. márc. 15. 10:18
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/73 anonim ***** válasza:
6%

Szia:)

Nemtudom az öszes katolikus tanitást. Jehova Tanuja vagyok.

De a kereszt használata az helytelen, mivel Jézust nem keresztre, hanem oszlopra feszitették. Abban az időben ez volt egy fajtája a kivégzéseknek. A keresztet pedig a pogányok már évszázadokkal Krisztus elött vallási jelképként használták.

2012. márc. 15. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/73 anonim ***** válasza:
59%

Hat eleg sokban olyan mint a farizeusok tanitasai.

1.Haggenus profeta konyvebe szepen le van irva hogy a halott tisztatalanna tesz ha maskepp nem kultikus ertelemben.Azaz halotti ereklyen az oltaron nem kenne fessen folleg ha az Oltari Szentsegben Jezus teste es vere van, mert az ugy ahogy van morbid.

2.Nem szabadna kereszt elot leborulni valamint a szokrok elott imatkozni es leborulni mivel vilagos a parancs "..ne imad es ne tiszteld azokat".Azaz kultikus ertelemben nem lehet szobrot ikont hasznalni mert "...meg van irva csak az Istened imad es neki vegez szent szolgalatot szolgalatot".A fenykep,mas szokrok hasznalata nem utkozik mert nem kultikus ertelemben hasznaljuk azaz nem valasi celzattal.

3.Colibatus: Jezus azt modta aki tudja tartsa meg a notlenseget de nm irta elo kotelezoen a papoknak.

4.Gyonas: A pap nem kizarolagos oldo es koto mivel Jezusnak is van oldo es koto hatalma, az lenne az erdekes ha nem volna.

5.Tisztitotuz pokol nm letezik mivel a pokol hadesz sirt jelent ahova mindeki kerul de a Biblia irja hogy lesz feltamadas igaznak es hamisnak azaz mindenkinek lesz meg egy esely adva es utanna Isten valoszinuleg viszaveszi az eletet mert ha a hadesz poklot jelent ahol az orogok sutogetik aldozataikat akkor add 1 Az Ordog soha nem bunhodik, add 2 Isten kegyetlen mert orokkevalosagik hagyja kinozni a bunost...

6.A biblia sok helen olelentmondasos: Peldaul a Kronikak elott irja hogy Isten haragja felgerjed Izrael ellen es inditata Davidot hogy megszamlalja nepet.A kronikakban meg Satan tamada Izrael ellen raveven Davidot szamlalja meg nepet.Maria csaladfajat nem irjak a Bibliaban csak Lukacs evangelimaban van ra halvany belemagyarazas...hihi ...segitsegul hivan a Tamudot amelybol kitunik talan hogy Maria csaladfajarol van szo DE az is hogy Jezus apja egy Pandera nevu romai katonatiszt.Tehat a Talmud ellentmond onmaganak hiteles forraskent nem nagyon lehtne hasznalni.De akkor az a gaz hogy newm lehet bizonyitani Maria zsido voltat kinek muszaj volt zsidonak lenie mivel Jezus nem Jozseftol szarmazot ergo nem szulethetett David magjabol.Ha meg azt is hozzateszuk hogy Maria azaz arabukl Mirjam haza Efrezusban van ami arami terulet volt es Jezus is aramiul beszelt......:)Szoval erdekes kovetkeztetesek.

2012. márc. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/73 anonim ***** válasza:
0%

"Ismét felgerjede az Úrnak haragja Izráel ellen és felingerlé Dávidot ő ellenek, ezt mondván:


Eredj el, számláld meg Izráelt és Júdát!"

(Sámuel II. 24.1)



"Támada pedig a Sátán Izráel ellen és felindítá Dávidot, hogy megszámlálja Izráelt."

(Krónika I. 21.1)


Ha Maria-rol nem tudjuk kijelenteni biztosan hogy zsido akkor ertheto miert nem fogadtak el a zsidok Jezust mai napig.....

Ha a hadeszt a nagy tuzbe vetik es az pokot jelent erdekes hogy hogyan egetik meg a poklot es semmisitik meg ha a bunos kene ott egjen....Szoval az az ember erzese hogy felnotasak irtak a Bibliat elfelejtven a kozepe fele az elejet mivel Isten nem lehet ilogikus azaz Habakuk profeta konyve nem lehet resze a kanonnak ahol az all hogy Isten elkudte angyalat a profetahoz.Az angyal elramolta a profetat kb 400 kilometerre Babilonia fovarosaba ahol a hivonek azt az etelt amit Habakuk kezzitet oda kellet adni.Kerdes: Isten miert nem teremtett svedasztalt a rabnak a verembe ha mindenhato????

Es meg lehetne sorolni....

2012. márc. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/73 anonim ***** válasza:
DE akarmenyire oneletmondasos van egy uzenete: a Szeretet ezt kell megtanulni a tobbi korites amiket a papok evszazadokon keresztul hozatettek nem er semmit.
2012. márc. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/73 anonim ***** válasza:
11%

Üdv!

Sok mindenben, de fejből nem tudom mindet és nem is akarom felsorolni, de csak néhányat:


1.Szándékosan kihagyják Isten nevét a Bibliából, holott az eredeti tekercsekben 7000szer is szerepel.

Zsoltárok 83:18="Hogy megtudják az emberek, hogy te, akinek neve Jehova, Egymagad vagy a Legfelségesebb az egész föld felett."


2. A már említett kereszt

3.Bálványimádat ( A Biblia tiltja)

Ézsaiás 42:8="Én vagyok Jehova. Ez a nevem, és senki másnak nem adom dicsőségemet, sem dicséretemet a faragott képmásoknak."


Ez csak pár példa de sorolhatnánk. Mielőtt kapom a véleményeket, én csak a kérdésre válaszoltam az én nézeteim szerint, ettől függetlenül tiszteletben tartom mindenkinek a nézetét.


Imre

2012. márc. 15. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/73 anonim ***** válasza:
89%

Beült Isten templomába Isten gyanánt mutogatván magát.


Megváltoztatta az időket és a törvényt.


Hogy kereszt vagy cölöp, a kutyát sem érdekli. Sokkal égetőbb problémák vannak vele ettől függetlenül.


Egy előbbi válaszoló szerint Jézus azt mondta, hogy inkább tartsuk meg a nőtlenségünket. Krisztus nem mondott ilyet. Pál említette, hogy aki egyedül van, mint ahogy ő is, örüljön annak, és ne akarjon másként. Ez a törődjünk bele és fogadjuk el ami van mentalitás nem kizárólagosan a nőtlenségre vonatkozik a keresztény életben, hanem csaknem mindenre.


Az, hogy elmész egy misére, és azon kívül, hogy azt figyeled, hogy mikor kell felállni, leülni, térdelni, keresztet vetni, éppoly tudatlanul jössz ki onnan, mint ahogyan bementél. Ettől szinte bármelyik felekezetben eltöltött néhány óra tartalmasabb, mint akárhány mise. Legyen az a Jehova tanúi, adventisták, hit gyülekezete, mindegy.


A papság azt mutatja magáról, mintha ők lennének a közvetítők Isten és ember között. Pedig ez a pozíció már be van töltve. Ez Jézusé.


Mária kultusz és halottakhoz és halottakért imádkozás van, mely szöges ellentétben áll Isten igéjével.


Bálványimádás, szobrok, fadarabokk előtt való leborulás, szobrokhoz, illetve azt megtestesítő halott emberekhez való imádkozás.


Vagyonközponntosítás általi vagyonfelhalmozás, melynek egy része ugyan dicséretes módon karitatív célokra megy el, viszont jelentős összeg a giccsparádé fentartására, melynek belelátása "földi halandó" előtt rejtve vannak.


Előző válaszoló általi felhozott sátán gerjedt haragra, Isten gerjedt haragra ellentétre ajánlanám Jób könyvének első egy-két fejezetének elolvasását, pusztán néhány perc. Majd válaszolj azokra a kérdésekre, hogy miért lettek meg a csapások Jób életében? Az Isten akarata volt az, vagy a sátáné? A sátán gerjed fel Jób ellen, vagy az Isten? Mit engedett meg Isten a sátánnak és mit nem? Meg volt-e közve a keze sátánnak, vagy tejhatalommal volt Jób felé? Majd vesd össze az általad felhozott igékkel, hogy vajon abban az esetben mi lehetett a háttérben.


Sziasztok

2012. márc. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/73 anonim ***** válasza:
Nos talan pontatlanul fogalmaztam.En arra celoztam amikor Jezus felhivja a figyelmet a ferfi no viszonra es kijelenti hogy csak paraznasag eseten valhatsz akkor modjak hogy ha igy akk a helyzet akkor jobb aszony nelkul.Jezus valasza pedig hogy aki tudja tartsa meg azaz ne vegyewn el not de dfelhivja a figyelmet hogy keveseknek adatik meg ez a lehetoseg.Es egyaltalan nem irja elo kotelezonek a papokra nezve.
2012. márc. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/73 anonim ***** válasza:

"Előző válaszoló általi felhozott sátán gerjedt haragra, Isten gerjedt haragra ellentétre ajánlanám Jób könyvének első egy-két fejezetének elolvasását, pusztán néhány perc. Majd válaszolj azokra a kérdésekre, hogy miért lettek meg a csapások Jób életében? Az Isten akarata volt az, vagy a sátáné? A sátán gerjed fel Jób ellen, vagy az Isten? Mit engedett meg Isten a sátánnak és mit nem? Meg volt-e közve a keze sátánnak, vagy tejhatalommal volt Jób felé? Majd vesd össze az általad felhozott igékkel, hogy vajon abban az esetben mi lehetett a háttérben"


Nezd en csak felhoztam peldakat hogy lasd menyire erdemtelen szo szerint venni a Bibliat ahogy a katolikusok is teszik...Jezus teste es vere a kenyer es a bor azaz szegeny atvaltozik....meg csodak is vannak ezzel kapcsolatban...mig elfelejtik azt a tenyt hogy ha Fizikailag ertjuk Jezus testet es veret akkor Jezus viszatert:)Ugyanugy van a fentebb emlitett esemenyel is azaz ugyanannak az esemenynek egyszer Isten majd Satan az elinditoja.Job esetehez sajna semmi koze mert nem irjak le ketszer szoges elentetben Job esetet...

2012. márc. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/73 anonim ***** válasza:

"Mária családfával" kapcsolatban engedjetek meg egy elgondolkodtatást:


Így kezdődik:

"Maga Jézus pedig mintegy harmincz esztendős volt, mikor tanítani kezdett, ki, a mint állítják vala, a József fia vala, ez pedig a Hélié..."


A Héli az ógörögben így hangzik: éli (éta, lambda, ióta)


Krisztus így kiált fel:


ELI, ELI! LAMA SABAKTÁNI azaz: Én Istenem, én Istenem! miért hagyál el engemet


Itt az ELI (Isten) kifejezés így hangzik szintén az ógörögben:

éli (éta lambda ióta)


Most ennek fényében próbáljuk olvasni az "ez" szócska nélkül: "a mint állítják vala, a József fia vala, pedig Hélié..."


Nem tudom, nem vagyok nyelvész, és nincsenek a birtokomba az "eredeti" iratok, de érdekességnek nem rossz szerintem...



Sziasztok

2012. márc. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/73 anonim ***** válasza:

"Job esetehez sajna semmi koze mert nem irjak le ketszer szoges elentetben "


Nem, mert nem írta le senki Jób történetét mégegyszer itt. De van az említett példádhoz kulcs, ez pedig Jób könyvének eleje. Lenne még egy kulcs, Ezékiel könyvében, de az valószínűsítem, hogy kemény eledel lenne. Viszont világos lenne a sátán és Isten "kapcsolata". De ha a tejet nem veszed be, hogyan vennéd be a kemény ételt?


Szia

2012. márc. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!