Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miben tér el a Római Katolikus...

Miben tér el a Római Katolikus egyház tanítása a Bibliától?

Figyelt kérdés
R.K.E. tanítóhivatala által kiadott dogmák miben nem egyeznek a Bibliában leírtakkal?
2012. márc. 15. 10:18
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/73 anonim ***** válasza:
Ezt a baromságot meg mégis honnan a bánatos ..ból szedted? :O
2012. márc. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/73 anonim ***** válasza:
Nem hittem volna hogy tanitasaitokat baromsagkent fogod fel....pedig ti allitjatok hogy a Szent Lelek eltavozik a bunos embertol ezert is van szukseg papra mert nalla megvan ugyhogy ujbol reszesulsz belole......Csak ugy illokikus ahogy de ezt mar elobb is irtam.
2012. márc. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/73 anonim ***** válasza:
75%

Te valamit nagyon félreértettél a gyónással kapcsolatban most már látom. Ezenkívül gyűlölöd az egyházat - mint minden protestáns - és ahogy látom a katolikusokat is. Na meg a románokat.

Nem látom értelmét egy olyan vitának, amikor én tényekkel jövök elő, kérdéseket teszek fel, ekkor pedig te kibújsz mindez alól új témát kezdesz ami az előzővel egyáltalán nincs kapcsolatban, mint a rómaiak, Eszter könyve, Románia, ortodoxok, stb.


Nincs értelme, beszéljen helyettem más, okosabb. -> [link]

Remélem ebben megtalálod, hogy mit tudsz rosszul.

2012. márc. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/73 anonim ***** válasza:
0%
Elkestel mivel mar olastam.De mindegy csak az a kerdesem ha meg tudod magyarazni logikusan miert nem teszed.Es igazad van nincs ertelme a vitanak hisz nincs logikus magyarazatod a felvetett kerdesekre ahogy 500 eve sem volt a katolikus egyhaznak.Es tevedsz nem gyulolom en a romant es az a katolikus egyhazat csak mosolygok mindketto szuklatokoru ilogikus dogmatikajan.:)
2012. márc. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/73 anonim ***** válasza:
0%

Valamint az egyhaz mikor Isten ? A pap mikor Jezus mert az al az altalad felvetett linkben hogy tejhatalmu ur a pap amit tesz az kell legyen a megyekben is ha nem bekulsz meg az egyhazzal Istennel sem....szoval erdekes kis diktatura mincs Csao amit letrehozott:)

Ha tejhatalmu akkor kijelenti hogy Isten felett is rendelkezik vagy max ertelembe egyenlo Istennel hisz szegeny Isten azt kell tgye amit a ap mod? Ez volt a erdesem az ortodox pap fele hogy most akkor hogy van ez? Es tudod miert tartja igy? Mert benne van a Bibliaban hogy Jezus orokos pap:) azaz nem Isten.Ergo ha o mint pap akkora hatalmat bir akkor nehogy mar mas pap nkissebb legyen nalla.:))) De Jezus feltamadasa utan megkapta azt a tisztseget hogy leulhetett az Atya tronjara azt sajna de valo senki nem kapja meg az a hely ott az Atya mellet csak a Baranye.Ergo a papok jobb ha megszivlelik Jezus tanacsat es nem egyhazon keresztul uralkodnak a nep felet hanem szolgaljak a nepet mert meg van irva hogy aki a legnagyobb kozottetek legyen a legkisebb.....ahogy Jezus is megmosta a tanitvanyai labat.....es meg sorolhatnam de nincs ertelme....

Teny hogy a katoliksu egyhaz azt tanitja hogy a Szent Lelek eltavozik ha bunt kovetunk el ezert kell paphoz menni mert csak o altala kapjuk visza.Az ortodox papnak is az volt a vadja hogy a protestansoknal nincsSzent Lelek nalluk van csak mert ugy alapbol...viszont mikor kezdtem boncolgatni milyen zoldsegre jutott a 7. Niceai zsinat mely biztos csak Szent Lelek nelkul lehetet mar elfansalodott es szitkozodva odebb alt:)

2012. márc. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/73 anonim ***** válasza:
0%

Nem látom értelmét egy olyan vitának, amikor én tényekkel jövök elő, kérdéseket teszek fel, ekkor pedig te kibújsz mindez alól új témát kezdesz ami az előzővel egyáltalán nincs kapcsolatban


Egyreszt parhuzamokban keptelen vagy gondolkodni masreszt tobb kerdes volt megfogalmazva melyet nem tudtal megvalaszolni ehelyet alapbol kerdesekkel bombaztal es meg te vagy tenyszeru????

Ertem en hogy utalod a logikat meg az ertelmes embert kulomben ertelmese logikusan valaszolnal de ezt is miert oly nehez elismerni??? Hat nem logikus hogy diktaturat csak egyugyu ertelem kepes elfogani? Hat azert adott Isten eszet az embernek hogy ne hasznalja???


Mi nem volt kapcsolatban?Eszter konyve ami egy terorista/szabasagharcosrol szol?? Egy no aki gyilkol? Hol volt Isten halaltoszto angyala mint a kivonulaskor? Habakuk konyve akit elszalit az angyal hogy Habakuk altal keszitett etelt a verembe levo hivnek adja?? Hat Isten nem kepes svedasztalt teremteni a verembe ha mindehato???

A profeta ki gyerekgyilkos? Isten meg aki kirendel ket medvet erdobol??? Ember IZRAEL TERULETEN SOHA NEM VOLT ERDO:)))

Megis ey ujabb kanon bereramolja a bibliaba ezen konyveket azon Bibliaba amely mar az Ujzovetsegre epit ...akkor meg mi bajuk volt az O szovetseggel es hogy lehetet ekkora marhasagokat beleteni? Ez csak egyugyunek nem tunik fel, de ilyen is kell akatolikus egyhaznak kulomben nem lehet diktaturat epiteni.

2012. márc. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/73 anonim ***** válasza:

Ha olvastad volna, és lenne fogalmad a katolikus álláspontról akkor nem írnál hülyeségeket a gyónásról. És de, látszik, hogy utálod a katolikusokat.

Másrészt nem párhuzamok voltak nálad, hanem terelések. Én teljesen logikusan leírtam neked, hogy mi a hibás a protestánsoknál, de te elkezdtél terelni, holott az elején 3 - azaz három - darab kérdést tettem fel, amire nem akarsz, és nem is fogsz tudni válaszolni kimerítően, anélkül, hogy ne lepleznéd le a hited hiányosságait. És ez minden protestánsra igaz. Nem érdekel ezentúl miket irocskálsz ide, mert már megint saját magad kérdőjelezed meg a Biblia hitelességét - amit őszintén nem értek, mikor meg a sola Scripturára hivatkozol - de ezt is betudom annak, hogy ma ez a divatos. Kételkedni mindenben ami régi.

2012. márc. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/73 anonim ***** válasza:
Ja és tanulj meg helyesen írni, mert pocsék a helyesírásod. Lehet ezért megy nehezen az olvasás is, és az értő olvasás.
2012. márc. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/73 anonim ***** válasza:
0%

Én teljesen logikusan leírtam neked, hogy mi a hibás a protestánsoknál


Rendben teljesen logikus a halotti ereklye habar Haggenus profeta mast ir de a hagyomany felurirhatja esetleg egy zsinat

Teljesen logikus hogy Jezus teste es vere Fizikailag jelen van az Oltari Szentsegbaen habar Fizikai erteleben a Vegiteletkor jon el de ez ne zavarjon az sem hogy most nem tudjuk akkor mi is votl Jezus kezeben a teste vagy a kenyer

Teljesen logikus hogy a pap kozbenjarol es ha akarja szegeny Isten semmit sem tehet erted elfelejtven hogy EGY a kozbenjaro Jezus Krisztus.

Teljesen logikus az a kovetelese a papoknak hogy "ha nem halgatsz ram nem halgatsz az apostolokra es lenyegeben nem halgatsz Jezus Krisztusra" - tudod ezzel a dumaval vezette neki a hodaki popa az olaht akik kivertek Suto Andras szemet es mily csoda igaszsagos demokracia a roman mai napig nem bolygatjak sema popat sem ahodakiakat csak magyart es cigany iteltek el mert vedekeztek.Ezert is irtam hogy becsuletes roman keves van de nallad ennek az a kovetkeztetese hogy utalom oket.NEM UTALOM HANEM ROHOGOM OKET hogy nem kepesek szembenezni a szarukkal.

Es akor foytassuk ezt a meddo vitat ha ertelmes valaszai vannak.A katolikusokat sem utalom baratocskam csak mosolygok ilogikusagaikon, ennyi.

2012. márc. 16. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/73 anonim ***** válasza:
0%

Ja és tanulj meg helyesen írni, mert pocsék a helyesírásod. Lehet ezért megy nehezen az olvasás is, és az értő olvasás.


Csak ezzel josz mi probalsz fogast talani hat tudod ha gyorsan irok melle utok ha lassan az hoszu ido de te probald azt megemeszteni miert kell egyhaz Istennek ha mindenhato es miert van szuksege papra ha cska egy a kozbenjaro valamint hogyna dirigalhat a pap Istennek?????

Ugyhogy i tud szoveget ertelmezni ebbol jol latszik:)))

2012. márc. 16. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!