Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A JT. Prédikátorainak ki van...

A JT. Prédikátorainak ki van adva, hogy a gyakori kérdések valláskritika és vallás oldalain is terjeszteni kell a "jó hírt"?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 1. 18:49
❮❮ ... 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... ❯❯
 471/803 dudiska ***** válasza:
0%
Nagyon jó,így tovább!
2011. ápr. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 472/803 anonim ***** válasza:
53%
Kedves dudiska, ha nem így gondolod, amit írtál, akkor miért írod oda? Ugye tudod, hogy ez hazugság?
2011. ápr. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 473/803 anonim ***** válasza:
0%

Valóban, Jézus képes megbocsátani a bűneinket, de csak azért, mert Jehova ezt a hatalmat neki adta! De adott másnak is ilyen hatalmat..., még embereknek is, tudsz róla?!


"Mivel a biblia azt írja ,hohy csak a Jézus vére által van örök életünk ,Kedves Tanúk ,sajnos saját magatok alatt vágjátok a fát."


Tehát a Mindenható Isten "vére" által, aki az állásában vagy pozíciójában "SOHASEM VÁLTOZIK", és aki "NEM HALHAT MEG" - ellentétben Jézussal?

2011. máj. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 474/803 anonim ***** válasza:
0%

" csodálom kitartásod, ismereted,csak az a hit hiányzik belőled ,amit Pál is kapott a Damaszkuszi úton. "


Pál a damaszkuszi úton a háromságról kapott hitet. Ez igen!

Remek ! :D

2011. máj. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 475/803 anonim ***** válasza:
0%

" Ha a JEHOVA név mögött Nem Jézus személye van az egész életed vakvágány,és a bibliát is átértelmezve vezitik félre magukat és sok embert ,az úgy nevezet "igazsággal"" ami állítólag örök életre vezet!!!?????? "


Szerinted? Sátán milyen szinten elvakítja az embereket? Ilyenkor értékelem, mekkora ajándékot kaptam Jehovától az ismeret által. Emberek milliói tényleg a teljes sötétségben vannak.

Kedves valaki: Ezt a bibliaverset hogyan értelmezed?

Máté 7: 21-23 . " Uram, Uram, nemde prófétáltunk a te nevedben, démonokat űztünk ki a te nevedben, és sok hatalmas cselekedetet vittünk véghez a te nevedben? "

" Nem mindenki fog bemenni az egek királyságába, aki azt mondja nekem: Uram, Uram,hanem az, aki cselekszi ÉGI ATYÁM AKARATÁT. "


Jézus ezek szerint skizofrént játszott mindvégig míg a földön volt? Atyjaként is beszélt,és fiúként is, sőt volt mikor egyszerre, pl. a keresztelkedésekor ! szólt az égből is, és ott volt a földön is. Gratulálok !


Valaki azért Atya, mert van neki fia és gyermekei !

" Isten annyira szerette a világot, hogy az Ő egyszülött fiát adta, hogy aki hitet gyakorol benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen !"


És valaki azért FIÚ, mert van neki Atyja, alkotója.


Ádámi bűnért / Krisztus váltsága.

A váltság szó azt jelenti,hogy kifizetik valakiért az árat.

Ádám tökéletes volt, ezért tökéletlen utódai halála nem ellensúlyozták a bünét. Kellett olyan személy, aki TÖKÉLETES - nem ádámi leszármazott - és az ő halála teszi egyensúlyba az emberiség bűnét.

Olyan logikus, mint az egyszeregy.

Ádámnak nem ígérte Isten soha, hogy a menybe fog jutni... azt mondta: éljen örökké a földön Ő és leszármazottai. Tudod, azért lett megalkotva a FÖLD nevü bolygó, hogy TÖKÉLETES EMBEREK örökké éljenek rajta.

Embert sosem alkottak az egekbe !

Ezt a lehetőséget állította vissza Jézus - mint Jehova első teremtménye, tökéletes emberi testet öltve - számunkra !

Mint a nap ! olyan EGYSZERŰ, ÉRTHETŐ, LOGIKUS és világos.

Milyen háromság? Három az egyben, és nem földi élet????

tehát nem én vagyok félrevezetve. :(

2011. máj. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 476/803 anonim ***** válasza:
0%

EeeGEN, adonai !



" Ne foglalkozz mikkel akar megbántani Ildikó, ő a tipikus esete az alábbi igének: " ...

Szeretnéd !

2011. máj. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 477/803 anonim ***** válasza:
0%

Jut eszembe rólad, Adonaiember!

Sem közülünk sem máshonnan nem vette még senki a bátorságot, hogy Isteni nevet és címet adjon magának.

Most hogy engem nevezel farizeusnak, aki igaznak véli önmagát, fontos felhívnom a figyelmedet, hogy te vagy kicsit elszállva, hiszen már odáig jutottál,hogy isteni címmel ruháztad fel magad.

Mellesleg én nem magam tartom "igaznak", mint a példázatodban írt írástudó,hanem JEHOVÁT tartom IGAZNAK.

Én gyarló és tökéletlen ember vagyok, aki időnként odaszól olyan felfuvalkodott roggyant elméjüeknek, mint te vagy, de legalább az IMÁDATOM nem másé, mint Jehováé.

Ezzel a roggyantelmével adtam neked újabb feladatokat, hogy überelj és keress bibliaverseket arra vonatkozóan, miért is lehet engem elitélni..

legalább addig sem unatkozol, és kiéled ítélkezős vágyaidat, amiben nagyon tuti vagy !

2011. máj. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 478/803 anonim ***** válasza:
60%

megvan írva ,nincs egy igaz ember sem !

hogyan válhatok igazzá??

Ildikó légyszi válaszoljá,de ne a tanúk felfogása szerint,hanem a biblia szerint,előreis köszi.

2011. máj. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 479/803 anonim ***** válasza:
0%

Ki mondta neked ezt ?Biztossss hogy nincs ki adva semmi ilyesmi de még hasonló sem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Válaszolunk a kérdésekre ugyan úgy mint itt más!!!És mi is azt mondjuk el amit tudunk,gondolunk vagy hallatunk úgy mint mindenki más !!Mindenki elmondja a nézeteit mi is elmondjuk és válaszolunk ÚGY MINT ITT MINDENKI MÁS!

2011. máj. 1. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 480/803 Adonaielohim ***** válasza:
74%

"RÉVAI ILDIKÓ válasza:


Jut eszembe rólad, Adonaiember!

Én gyarló és tökéletlen ember vagyok, aki időnként odaszól olyan felfuvalkodott roggyant elméjüeknek, mint te vagy,..."


Köszönöm a személyeskedő, és degradáló megítéléseidet. Látom kezd a szellemi uralkodód rendesen bepöccenni Isten Igéjére és kezd téged egyre jobban felpöckölni, hogy egyre nagyobb vétkekbe ejtsen.


Köszönöm, hogy roggyant elméjűnek tartasz. Szeretettel foglak az imáimba foglalni és őszinte sajnálattal gondolok rád mert rettenetesen nagy szükséged volna az igaz szeretetre amit a zaklatott lelkiállapotod is mutat. Környezetedben, családodban vagy a gyülekezetedben sajnos nem kapod meg ezt az elismerést, szeretet ez egyértelműen látszik. Rettenetesen frusztrált vagy ez is kitűnik a kommentjeidből, kisebbrendűségi komplexusodat ezekben a dühöngő vitáidban éled ki ahol úgy érzed lehetsz valaki. Őszintén sajnállak és imádkozni fogok érted mert hatalmas szükséged van az igazi kegyelemre és szeretetre. Isten munkája az ember életének a gyümölcsiben látszik meg. A te életedben fellelhető Isten békessége, szeretete és megváltó munkája vagy nem?

Békesség.

Szeretettel: János.

2011. máj. 1. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!